Thread: Draft Series - zapowiedź i klasyfikacja generalna | Forums

Draft Series - zapowiedź i klasyfikacja generalna

Hej! Tym razem zaczniemy serię turniejów typu sealed draft! Będzie ich 10, w różnych odstępach czasowych.

A. Oto jak będzie mniej więcej przebiegał pojedynczy turniej:

1. Na początku dostaniecie dostęp do strony, na której będziecie mogli wylosować pulę kart, z której składacie talie(macie na to 30 minut), przypomnę jak są losowane karty:

Losowani są trzej bohaterowie( z różnych frakcji) oraz karty w ilościach: 100 commonów, 60 uncommonów oraz 39rarów/epiców, z których ci trzej bohaterowie mogą korzystać(z dodatkowym założeniem że na początku 30% rozlosowanych kart będzie z puli stworzeń - dopiero reszta będzie losowana z całej puli). Ponadto losowane jest 15 eventów. Z tych kart gracz składa talię.

2. Na złożenie talii będzie około 30 minut. W międzyczasie pojawi się drabinka, każdy pojedynek jest BO3, gramy tylko tą jedną talią którą złożyliśmy, nie ma możliwości wymiany kart.

3. Wygrany wysyła mi maila na ligadruzynowa@gmail.com z powtórkami tak abym mogl zweryfikowac talie.

4. Jeżeli przeciwnik się nie zjawi w ciagu 30 minut przeciwnik zostaje zdyskwalifikowany.

5. Trzeba mieć daną kartę, jeżeli chce się ją grać w talii.

Mały poradnik jak wylosować talię oraz jak na tę chwilę prezentuje się widok puli kart(narazie nie ma deckbuildera):

1. Klikamy 'New draft' w menu glownym.

2. Klikamy 'New draft' po prawej stronie.

3. Ukazuje się nam główny widok, z wylosowanymi kartami, z prawej strony każdej karty jest poazana ilość kart danego typu, które możecie włożyć do talii. Z tych kart budujecie deck którym będziecie grać w turnieju.

PS: Wiem, że wygląd ssie, ale to dopiero wersja beta, testuje główną logikę aplikacji W miarę możliwości będę updatował stronkę.

OGROMNA PROŚBA - proszę byc uczciwym względem innych! Bardzo łatwo rozpoznam, że coś jest nie tak! Mam nadzieje, że każdy chce przede wszystkim dobrze się bawić, a nie oszukiwać!
    Do tego strona ma ograniczony limit danych wyjściowych, jeżeli ktoś będzie spamować nowe drafty, to może się okazać że turnieju nie rozegramy! Proszę tego nie robić, stworzyłem ten tool dla community, również ten turniej, dlatego powtórzę się ale proszę o uczciwość.

B. Co do ogołnych zasad całej serii:

* za pierwsze cztery miejsca w turnieju beda przyznawane punkty(1 miejsce -4pkt, 2 miejsce-3pkt, 3 miejsce - 2pkt, 4 miejsce - 1pkt)

* Do fazy playoff awansuje 8 najlepszych osób.

* Drabinka jest ustalana na podstawie klasyfikacji generalnej:

1-8
    4-5
    2-7
    3-6

Dodatkowo fazę playoff postaram się streamować!

C. Zmiany w kartach

Aby zbalansować frakcje nastąpiły zmiany w kartach które można wylosować. Dodałem 55 kart z open, oraz usunąłem 6 kreatur Strongholdu i 3 fortuny Świątyni, po to aby ilość kart względem rzadkości kreatur była równa. Dzięki temu bedzie losowalo sie mniej stworow ze Strongholdu, a przynajmniej bedzie takie samo prawdopodobienstwo na wylosowanie karty z danej frakcji.

minus oznacza, że karta zostana wyrzucona z puli

D. Klasyfikacja Generalna po 10. turnieju

1. pawel999k - 19 pktów
    2. Ardorucis - 13 punktów
    3. Zielander - 13 pktów
    4. Latawic - 10 punktów
    5. Lorenthiel - 10 pktów
    6. Piotrek.14 - 8 pktów
    7. TIERU11 - 7 punktów
    8. Volverth - 6 pktów

9. IzyiBoteq - 4 pkty
    10. Argenni, nyndentens - 3 pkty
    12. Ibas94 - 2 pkty
    13. Mefisto_87, SCHABIQ69 - 1pkt

E. Nagrody

1. miejsce - 140 pieczęci
    2. miejsce - 120 pieczęci
    3. miejsce - 85 pieczęci
    4. miejsce - 50 pieczęci

Zielander's Avatar Forum Berserker
    Wypisałbyś te zmiany? Jak próbuję włączyć ten plik to tylko latają kropki, a po chwili wywala błąd... hmm brzmi znajomo.

Originally Posted by Zielander Go to original post
    Wypisałbyś te zmiany? Jak próbuję włączyć ten plik to tylko latają kropki, a po chwili wywala błąd... hmm brzmi znajomo.
    Proszę

Zaktualizowałem info o nagrodach

Lorenthiel, kiedy planujesz turniej finalowy i na jakich zasadach?

Dzisiaj wszystko opiszę w osobnym wątku

Planuje finał na jutro na godzinę 16.

Originally Posted by Lorenthiel Go to original post
    Dzisiaj wszystko opiszę w osobnym wątku

Planuje finał na jutro na godzinę 16.
    Hmm, wiadomo, ze wszystkim nie dogodzi, ale nie lepiej trzymac sie godzin poprzednich turniejow? ludzie, ktorzy grail w turniejach regularnie kolo 19 zazwyczaj mieli wolne (ofc mogli miec tez wolny caly dzien, ale pewnie nie wszyscy ), ja np. pracuje, wiec do tej pory 19 byla okej, ale na 16 to juz nie ma sily zebym zdazyl

Godzine bedziemy musieli ustalić, powodem tak szybkiej chęci rozpoczęcia jest fakt, iż finał chciałem streamować( z powtórek), tak niestety albo przelożymy gry na inny termin, albo po prostu streamu nie będzie. Aczkolwiek skoro Ci nie pasuje o 16 to musimy innego terminu poszukać, tak aby każdemu pasowało.

a nie mozesz streamowac na biezaco? dlaczego 16 jest lepsza niz 19?

Bo stream skonczyby sie o 23, albo poźniej? A na bieżąco nie mogę gdyż nie mam wglądu do rąk graczy i komentowanie bez tego, to jak oglądanie piłki nożnej bez obrazu :P

Zrobię ankietę/wyśle link do strony gdzie ustalimy godziny turnieju najwyżej

Albo stream zrobie po prostu innego dnia