PDA

View Full Version : [Aktualizacja] Patchnotes 26.06.2014

Domarath
06-26-2014, 11:21 AM
Dziś nastąpi aktualizacja gry na którą dość długo czekaliśmy. Serwery gry będą wyłączone od godziny 15 na około 60 minut!

Zmiany:

Automatyczne doładowanie nagród dziennych

Logowanie automatycznie doładuje i powiększy twoją pulę nagród aż nie przerwiesz ciągu logowań. Od teraz nie stracisz wszystkiego gdy nie zalogujesz sie jednego dnia.

Tryb pojedynku nierankingowego

Dodany tryb pojedynku nierankingowego pozwoli zagrać z innym graczem bez wpływu na ranking.

Tryb widza

Tryb widza pozwoli oglądać grę zawodników z twojej listy znajomych, a także podczas oczekiwania w lobby podczas turniejów szwajcarskich. Ręce zawodników pozostają ukryte przed widzem.

Wyjątek: nie wdrożone w turniejach szwajcarskich na iPadzie.

Poleć znajomemu

Dodano system sponsoringu aby zaprosić do gry nowych zawodników poprzez e-mail. Wkrótce zostanie aktywowane!

Usunięto stronę wyboru formatu

Usunięto ekran wyboru "Standard" i "Open". Wybór formatu gry znajduje się teraz bezpośrednio na stronie "Lobby".

Osiągnięcia w miejscu zadań dziennych

Jeśli nie ma dostępnych dla gracza zadań dziennych w ich miejscu pojawią się osiągnięcia.

Versus Screen

Dodano animację przedstawiającą imiona graczy oraz bohaterów podczas uruchamiania pojedynku.

Informacje o 'Drodze do Paryża'

Lepszy system powiadomień dla uczestników 'Drogi do Paryża'

Aktualizacja launchera gry

Poprawiono wygląd i i działanie launchera, linki otwierają się teraz w domyślnej przeglądarce.

Aktualizacja nagród za kampanię

Nagroda za ukończenie każdej kampanii to teraz 5000 Złota a nie jak wcześniej 1000.

Beslau
06-26-2014, 11:30 AM
Trochę te linki w przeglądarce mi się nie podobają. Poza tym wielkie brawa za patch :D

SkullGarden
06-26-2014, 11:39 AM
"System sponsoringu" - "Jak kupisz mi pakiet, założę Ci DoCa" ;]
I w końcu nierankingowe pojedynki <3 mogę bez obaw grać przystanią x)
I jeszcze ten versus screen wydaje się ciekawy :)
Tyle dobroci :P

Kabattto
06-26-2014, 11:54 AM
Zapowiada się dobrze.

Resivir
06-26-2014, 12:13 PM
Prosiłbym bardzo kogoś o odpowiedź odnośnie:

"Nagroda za ukończenie każdej kampanii to teraz 5000 Złota a nie jak wcześniej 1000."

Czyli jeśli ja ukończyłem kampanie prawie całą (została mi ostatnia misja pięciu wież ), to dostanę te 4000 ? Wcześniej dostawało się 1000, teraz 5000, to chyba teoretycznie powinienem otrzymać te 4000 za każdą misję, którą przeszedłem każdą frakcją ;d A przynajmniej tak mi się wydaję, bo byłoby trochę niesprawiedliwie, dla tych którzy ukończyli ją już wcześniej ;p

Jacobtheurf
06-26-2014, 12:13 PM
Co z graczami, którzy swoją kampanię już skończyli? Rozumiem, że te 4000 złota przepadło, a ja mogę jedynie płakać nad tym, ile właśnie straciłem przechodząc to stosunkowo niedawno temu?

Kemal777
06-26-2014, 12:19 PM
Właśnie co z kampanio :D "i want my money back!" :cool:

Domarath
06-26-2014, 12:23 PM
Właśnie co z kampanio :D "i want my money back!" :cool:

Tak to jest w życiu, do dzisiaj pamiętam jak kupiłem swój wymarzony TV z bajerami a tydzień później był w przecenie o parę dobrych stówek....:cool:

Kuackillah
06-26-2014, 12:30 PM
Tak to jest w życiu, do dzisiaj pamiętam jak kupiłem swój wymarzony TV z bajerami a tydzień później był w przecenie o parę dobrych stówek....:cool:
Akurat wczesniejszy patch dawał z instanta jakies nagrody za dodane achivmenty które zostały dodane ze zmianami w danym patchu , wiec i tu Ubi powinno zadziałac tak samo, jezeli nie to istnie ewidentnie zachecanie nowych graczy ułatwiniami lecz moze to miec wrecz odmienne skutki niz zwiekszenie ilosci graczy gdyz starzy poczuja sie oszukani i delikatnie mówiac oleja doca i polityke Ubi na rzecz konkurencyjnych gier, a ostatnio robi sie ich coraz wiecej, a w najblizszym czasie szykuje sie dodatek do gry z Zamieci :D

twardy_
06-26-2014, 01:02 PM
oddanie ludziom roznicy, czyli prawie 600k golda to dla Ubi zaden problem, ale trzeba chciec...

'zalezy nam na tym zebyscie byli zadowoleni'

bylby to mily gest.. ale po co? dali juz raz plame z wild cardami w momencie wyjscia 5T..

Argenni
06-26-2014, 01:10 PM
Też mi się wydaje, że z tym złotem powinno być w jakiś sprawiedliwy sposób rozwiązane. Jeśli gracze, który już ukończyli kampanię nie dostaną tych 4000 złota, mogą poczuć się, nie wiem, ukarani za to, że kampanię zachciało im się ukończyć wcześniej :p Tak jak pisał Kuackillah, na pewno programiści znaleźliby sposób, by to złoto dodać graczom automatycznie. No bo kurczę... mam już wszystkimi frakcjami ukończoną każdą misję, a 600k złota na drzewie nie rośnie, jest się o co bić :p

Ardorucis
06-26-2014, 01:41 PM
Zgadzam się z poprzednikami, że coś z tym złotem powinno być rozwiązane.
Wyobraźcie sobie sytuację gracza, który na miesiąc przed wyjściem HoNu zaczął grać w DoCa. Jako talię początkową wybrał Przystań, bo jeszcze nie szukał po forach, które frakcje są najsilniejsze itp. Potem grając wyczuł, że najsilniejszej frakcji nie posiada i zaczął rozglądać się za inną frakcją. Poczytał i zdecydował się na Świątynię, która jeszcze wtedy była polecana. Kupił talię podstawową, wydał wszystkie uciułane pieczęci na box Powstania Pustki. No i zaczęła się gra, bo rzeczywiście fajnie się Świątynię prowadziło. Niestety, poza graniem były też inne obowiązki i gracz ten nie grał za dużo, czyli też nie nazbierał zbyt wiele pieczęci i złota. I nagle zonk, wchodzi BS2 i HoN i okazuje się, że to, czym grał, nie nadaje się za bardzo do konkurencyjnych pojedynków. Poza tym przez ten krótki czas nie zdążył nakupować ani kart z BS1, ani żadnych pozostałych dodatków (poza Powstaniem Pustki, do którego trzeba było nazbierać 200 kart, by odblokować je w Ołtarzu Życzeń). Tak więc to, co ma, nie za bardzo nadaje się ani na Standard, ani na Open. Co więc gracz robi? Zabiera się za kampanie, aby zdobyć trochę złota i kupić talie podstawowe pozostałych frakcji, by mieć w końcu coś grywalnego. Tak więc wszystko, co nazbierał, władował w podstawki. I tak powoli przechodził te kampanie, potem próbował grać pojedynki. A teraz się dowiaduje, że zamiast 1000 złota, mógłby dostać 5000, poza tym gdyby grał z polecenia, dostałby wszystkie talie podstawowe. Jak ten gracz teraz może się czuć? Oszukany? Bo zaczął grać o kilka tygodni za wcześnie?
Tak, zgadliście, piszę o sobie. Dlaczego więc nowi gracze dostają niezłego kopa do przodu, a starzy/nowi owszem, też kopa, ale w tyłek?

Exorim
06-26-2014, 01:42 PM
Czuje się oszukany że nie odzyskam tej różnicy, i wiadomość o zwiększeniu ilości golda za kampanie wyszła dopiero kilka godzin przed aktualizacją :mad: .
Podobnie jak ostatnio z kodami było które były dostępne do godziny 12-13, a co z ludźmi którzy lubią się wyspać?
To samo tyczy się zaproszeń innych osób, co wówczas gdy ja już zaprosiłem osobę do gry? Znów nic co jest niesprawiedliwe, tak doświadczone studio gier jak ubisoft powinno już dawno coś takiego wprowadzić, może bez nagród ale być powinno.

Avelitee
06-26-2014, 01:59 PM
Ubisoft ostatnimi czasy postawił sobie chyba nowy cel - czym najbardziej zdenerwuje swoich graczy :)

SkeletonKingg
06-26-2014, 02:00 PM
Nasze Community jest chyba zbyt małe, aby narobić tyle szumu, a niezadowoleni pewnie otrą łzy i będą grać dalej albo pójdą w diabły. Ja na przykład rozważam rozpoczęcie gry od nowa. Stać się takim nowym graczem póki gram dopiero niecałe 3 tygodnie. A ile dzikich kart przerzuciłem w błoto na przykład kupując (teraz to już wiem) mało użytecznego Shi-No-Shi i parę innych kart, które potem trafiały mi się (chcąc niechcąc same)? Bo nie czytałem forum i nikt mi nie wytłumaczył "zrób tak czy tak, a dzikie karty to oszczędź" i jak głupi dostałem do łapy i "ołtarz życzeń - hurrrra!" A skoro ktoś zaprosi mnie do gry i za to dostanę darmowo wszystkie podstawowe talie? Wydałem w sumie na 5 pozostałych talii 200k samego złota, po to aby mieć wszystkie 5 talii... nie mam niewiadomo jakich osiągów na koncie i nie grałem aż tak długo. Więc bardzo sensowne wydawałoby się wystartowanie na nowo z tak wielkimi profitami. Chyba, że uzyskamy jakąś rekompensatę...

SkullGarden
06-26-2014, 02:21 PM
Ekhm wydaje mi się że nawet jeśli... to to nie będzie 600k różnicy, tylko jakieś 20-30k bo nie wiem ile tych "rozdziałów" kampanii było... 5 czy 6?

"Nagroda za ukończenie każdej kampanii to teraz 5000 Złota a nie jak wcześniej 1000."

Ja kampanię rozumiem jako właśnie cały "rozdział" czyli te 5(?) pojedynków z Powstania Pustki, 5 z Herolda itd...

SpixPL
06-26-2014, 02:21 PM
Jakby o tej kampanii nie napisali, to wiekszosc by nawet nie zauważyła :P

SkeletonKingg
06-26-2014, 02:27 PM
Ekhm wydaje mi się że nawet jeśli... to to nie będzie 600k różnicy, tylko jakieś 20-30k bo nie wiem ile tych "rozdziałów" kampanii było... 5 czy 6?

Ja kampanię rozumiem jako właśnie cały "rozdział" czyli te 5(?) pojedynków z Powstania Pustki, 5 z Herolda itd...

Do teraz, do patcha za każdą 1 misję miałeś 1000 golda co razem za jedną misję wszystkimi frakcjami dawało Ci 6k golda za misję. W chwili gdy za misję dostaniesz 5000 golda za każdą frakcję to 1 misja warta będzie 30 000 golda...?

SkullGarden
06-26-2014, 02:29 PM
No tak... Zapomniałam że to się przechodziło każdą frakcją...
Ale i tak 600k to chyba nieco przesadzona liczba... Zresztą, nie będę już spekulować bo za bardzo nie pamiętam tej kampanii. Za max godzinę wszystko się wyjaśni.

Draco86PL
06-26-2014, 02:32 PM
przydała by sie rekompensata za te kampanie :) Najbardziej ciszę się z trybu pojedynku nierankingowego. Mam trochę zadań z frakcjami, do których nie mam dobrych decków i teraz bez obawy o punkty rankingowe będę mógł je wykonać ;)

SkullGarden
06-26-2014, 02:37 PM
przydała by sie rekompensata za te kampanie :) Najbardziej ciszę się z trybu pojedynku nierankingowego. Mam trochę zadań z frakcjami, do których nie mam dobrych decków i teraz bez obawy o punkty rankingowe będę mógł je wykonać ;)
Dla mnie to chyba też najlepsza zmiana w tym patchu, ciekawi mnie jeszcze ten "vs screen"... Coś a'la bijatyka? x)

Retazar
06-26-2014, 02:48 PM

Zgadzam się w 100% z Domarathem. Samochody też są ulepszane i nie można winić producenta, że nie montuje ABS w starszych modelach tylko dlatego, że nowsze ten system posiadają. Myślę, że powinniśmy się cieszyć ulepszonymi zasadami. Każda pozytywna zmiana tworzy lepszą opinie o grze i przyciąga graczy, a chyba o to chodzi prawda? Im więcej graczy tym więcej dueli itd :)

kajoj6821
06-26-2014, 02:48 PM
Ciekawe zmiany ale odnośnie tego Golda w plecy przydał by się jak ulał do nowego dodatku :D

Argenni
06-26-2014, 02:50 PM
No tak... Zapomniałam że to się przechodziło każdą frakcją...
Ale i tak 600k to chyba nieco przesadzona liczba... Zresztą, nie będę już spekulować bo za bardzo nie pamiętam tej kampanii. Za max godzinę wszystko się wyjaśni.
Już wyjaśniam, skąd w moim pierwszym poście wzięła się liczba 600k.
5 rozdziałów kampanii x 5 misji w rozdziale x 6 frakcji = 150 pojedynków.
Do tej pory daje nam to 150k złota.
Po patchu: 150 x 5 000 = 750k złota.
Różnica 600k :)
Powtarzam, nie jest to bagatelna sumka :)

Co do reszty dodatków, jakie wprowadza patch, też cieszę się na te pojedynki nierankingowe :)

SkullGarden
06-26-2014, 02:50 PM
https://www.duelofchampions.com/en/news/maintenance-at-xx-patchnotes-included

No to już wiem jak wygląda ten "vs screen" :) Bardzo fajny :cool:

SpixPL
06-26-2014, 02:56 PM
Niech mi Ubisoft teraz zrekompensuje czas grania, bez "vs screena" :D

SkullGarden
06-26-2014, 03:01 PM
Niech mi Ubisoft teraz zrekompensuje czas grania, bez "vs screena" :D
Spoko, jak Ci się zawiesi na tym "vs screenie" gra to trochę straconego czasu odzyskasz ;)

A co do moich "obliczeń" wyglądałby to mniej więcej tak:
5 rozdziałów kampanii x 6 frakcji = 30 x ukończone kampanie
Do tej pory daje nam to 30k złota.
Po patchu: 30 x 5 000 = 150k złota.
Różnica 120k

Ale mniejsza o większość jak to mówią... Czy tam mniejsza o obliczenia bo z obecnych zmian ta mnie jakoś najmniej interesuje. :p

tryt1
06-26-2014, 03:08 PM
oddanie ludziom roznicy, czyli prawie 600k golda to dla Ubi zaden problem, ale trzeba chciec...

'zalezy nam na tym zebyscie byli zadowoleni'

bylby to mily gest.. ale po co? dali juz raz plame z wild cardami w momencie wyjscia 5T
Tak powinni od razu przejść do obecnego systemu to by gracze ich całowali po dłoniach :P Najpierw dali zbyt dużą mozliwość zdobywania dzikich kart, później zmiejszyli tak aby gracze o tym nie wiedzieli a na koniec radykalnie ograniczono możliwość zdobywania dzikich a kart a przeniesiono to na dzienne zadania.

W tym problem, że jak by to wprowadzili to byłoby jak z dzikimi kartami. Gracze by uznali refundacje jako coś oczywistego a każda zmiana by świadczyła o przejściu gry na model p2w. Wtedy ubi by musiał za każdym razem wyrównywać to i nie mobłby zabrać :P

Zgodzę się, że nowy gracz ma trochę zbyt mocno utrudniony start. Myślę, że łączne bonusy powinny być gdzieś na poziomie 5 zestawów. Powinni zamienić pakiety z przed bs2 na pakiety do standardu, ponieważ nowy gracz nie będzie grał w open. W związkuz tym, ze jest system poziomów postaci można by zwiększyć ilość złota na poziomach 1-10 itp.Gdyby wprowadzono dzikie karty za poziom tutaj też można by było wprowadzić zwiększoną ilość dzikich kart.

Jednak moim zdaniem najważniejsza rzecz, która by ułatwiła grę to wprowadzenie pakietow frakcyjnych!( pakietów stworzeń) Przedewszystkich stwory stanowią o sile talii i jest to największy problem nowych graczy. Nie mówiąc już o losowości pakietów.

SkullGarden
06-26-2014, 03:14 PM
Nooo pomysł z pakietami frakcyjnymi jest niezły... Albo chociaż podział na pakiety: stwory/czary/łuty.
Bo ekhm np. mój towarzysz ma po wielu miesiącach grania nadal tylko jednego Maniaka za 1 surowiec. Nawet oczekiwanie na trafienie czegoś tak pospolitego może być męką ^^

Lorenthiel
06-26-2014, 03:19 PM
Nie mówiąc o tym, że pakiety frakcyjne mogłyby po części rozwiązać problem dodania nowej frakcji - Przechodząc na ten model mogliby dodać nawet ze 2 nowe frakcje(wiem, że balans byłby straszny tylko mówię to teoretycznie), gdyż takie pakiety zawieralyby tylko karty z jednej frakcji (np Haven z tego co policzyłem ma 80 kart włącznie z Open). Więc dodanie nowej frakcji jest wydaje mi się możliwe ^^

tryt1
06-26-2014, 03:22 PM
Jeszcze za mrocznych czasów przed nadejściem ołtarza życzeń zdobyłem komplet lordów wampirów a nie mogłem trafić rycerza wampirów... Nie mówiąc już o pierwszej kuli ognia na 50lvl. Chociaż mogę się pochwalić, że ok 35 lvl miałem 4 pao.

Czary to już by była przesada. Nie zapominajmy, że jest to gra f2p a tak by można bylo szybko zdobyć karty typu gejzer lub przejęcie. Tak jak wspomniałeś największą męką jest brak stworzeń! Gdyby się miało zebrane stworzenia bez łutów lub zaklęć to i tak można by było skutecznie grać :)

Nie mówiąc o tym, że pakiety frakcyjne mogłyby po części rozwiązać problem dodania nowej frakcji - Przechodząc na ten model mogliby dodać nawet ze 2 nowe frakcje(wiem, że balans byłby straszny tylko mówię to teoretycznie), gdyż takie pakiety zawieralyby tylko karty z jednej frakcji (np Haven z tego co policzyłem ma 80 kart włącznie z Open). Więc dodanie nowej frakcji jest wydaje mi się możliwe ^^
Wiem, że każdy chciałby zobaczyć elfy ale lepiej niech nie dodają nowych frakcji a skupią się na obecnych. Przypominam, że każda frakcja ma swój zestaw stworzeń i łutów, co automatycznie zmniejsza ilość kart na jedną frakcję. Najlepszy moment na wprowadzenie nowej frakcji to nowy zestaw podstawowy :) Można wtedy odpowiednio zbalansować wszystkie frakcje.

SkullGarden
06-26-2014, 03:30 PM
No niby tak, ale jest wielu magiofilów jak ja x) Że bez porządnego zaklęcia w decku to się nigdzie nie ruszą ;)
Patrząc na to ile kart jest wpakowanych do BS2 i łącząc to ze słynną "pseudolosowością" w pewnym momencie można troszkę zwątpić w sens kupowania pakietów :P
Ja już sobie darowałam kupowanie SK ;) Powtarzające się cyklicznie rzadkie karty działają mi tylko na nerwy :P

A co do nowej frakcji... chciałabym kiedyś zobaczyć stworki z "Lochu" ;)

motoatomo
06-26-2014, 03:34 PM
Najbardziej ciszę się z trybu pojedynku nierankingowego. Mam trochę zadań z frakcjami, do których nie mam dobrych decków i teraz bez obawy o punkty rankingowe będę mógł je wykonać ;)

No niewiem, ale chyba żeby zaliczyło zadanie pojedynek musi byc rankingowy.

Draco86PL
06-26-2014, 03:41 PM
to by było mega słabe :/ bo niczym by to się nie różniło od opcji treningowej.

MastaBlastaX
06-26-2014, 03:44 PM
Kimmundi o 'odszkodowaniach':

I'm waiting confirmation on this point.

(reset kampanii rozważają)

'Completing each Campaign will reward 5000 gold instead of 1000 '
Kampania jest grupą misji- czyli te 600k, mimo że działa na wyobraźnię, to pomylone jest

filo9011
06-26-2014, 03:47 PM
Mnie tam kampania nie boli. Nie wiem o co się tyle kłucicie. Nawet jej nie skończyłem bo mi się nie chce i raczej nie mam w planie kończyć. Jestem strasznie ciekaw pozostałych zmian. Zapowiadają się wyśmienicie!

Dagnir_Smauga
06-26-2014, 03:54 PM

Kampania jest grupą misji- czyli te 600k, mimo że działa na wyobraźnię, to pomylone jest

Chyba trochę źle to rozumiesz. Za co do tej pory był 1000. Za przejście 5 misji czy za przejście 1 misji. Odpowiedź za 1 misji. Teraz zamiast 1000 będzie 5000. Za przejście kampanii był pakiet.

Mnie tam kampania nie boli. Nie wiem o co się tyle kłucicie. Nawet jej nie skończyłem bo mi się nie chce i raczej nie mam w planie kończyć. Jestem strasznie ciekaw pozostałych zmian. Zapowiadają się wyśmienicie!

Mam rozumieć, że wolisz 250-750 golda za pojedynek rankingowy trwający ~10 min niż 5000 za szybką misję. Ja wszystkie kampanie przeszedłem w 2 dni tylko dlatego, że nie miałem czasu.

Draco86PL
06-26-2014, 03:56 PM
Nie pogardzę dodatkową kasą ;) zwłaszcza że sporo kart mi brakuje w kolekcji, które mogę jeszcze wysączyć z paczek BS2 albo HoN.

n1zedi
06-26-2014, 03:56 PM
Zmiany jak najbardziej na + :D Ten vs screen może nadać fajny smaczek rozgrywce o ile nie spowoduje kolejnego problemu z rozpoczęciem pojedynku. (grając ostatnio szwajcara czekałem z 5 minut aż ekran się załaduje po czym dostałem auto win :S) Co do złota z kampani to pomimo, że mam dopiero 30+ lv nie widzi mi się grać od nowa (czyt. nowe konto).

Uqlele
06-26-2014, 04:13 PM
Proponowałbym kupic teamowcom nowe zegarki, poniewaz chyba im jakos zle dzialaja (ich 60 minut to nasze jakies 3h).

Domarath
06-26-2014, 04:26 PM

I'm waiting confirmation on this point- nie oznacza to, że ktoś rozważa reset kampanii.

ZetoZer
06-26-2014, 04:41 PM
Czyli nie potrzebnie przez ostatnie dni robiłem kampanie. Strata w goldzie ogromna ;/ A dla świeżego gracza jak ja, to kosmos suma.

//Edit
Kimmundi : It was confirmed that sadly, campaign rewards won't be retroactive.

Volverth
06-26-2014, 05:01 PM
Szkoda, naprawdę szkoda, nie wiem czy od razu planowali późniejsze zwiększenie ilości golda za kampanię, czy teraz wpadł im taki pomysł, ale dla tych co wykonali już je a nie są w tej grze jakoś długo to taka ilość golda naprawdę sporo by pomogła, bo to faktycznie 5 kampanii, w każdej kampanii po 5 misji do wykonania 6 frakcjami czyli 5 x 5 x 6 = 150, 150 x 5000 = 750 000 - dużooo

Ardorucis
06-26-2014, 05:08 PM
Kimmundi : It was confirmed that sadly, campaign rewards won't be retroactive.
Jest mi więc niezmiernie miło, że Ubi ma gdzieś swoich dotychczasowych graczy. Bo za cenę zdobycia nowych, zupełnie nie zważają na obecnych. Tylko ciekawe, kto ma polecać grę nowym, jeśli nie obecni gracze?
Ja jestem bardzo zniesmaczona tym. Może tym graczom, którzy mają większość kart te 600k różnicy nie robi, dla mnie owszem. Jakby wielką trudność sprawiłby im reset kampanii.
Nie spodziewałam się, że będę jedną z osób krytykujących Ubi, ale dzisiejsze decyzje ogromnie mnie rozczarowały.

dupskodupsko
06-26-2014, 05:16 PM
To ja moze oczym innym.Tryb obserwatora to naprawde fajna sprawa.Swietnie wyglada poczatek kiedy wszystko leci na przyspieszeniu az do monetu w ktorym sa gracze .A i fajnie zobaczyc jak sobie znajomi radza :)

twardy_
06-26-2014, 05:23 PM

nie boli Cie bo nie ukonczyles a niektorzy ukonczyli i sa 600k golda do tylu :)

600k golda to 40 pkakietow BS2 albo 24 pakiety HoN, to nie jest jakis glupi kod na 1 pakiet BS1 i 10k golda

garstka osob im zostala w porownaniu do tego co bylo kilka miesiecy temu, a jeszcze tak graczy traktuja... grac sie normalnie odechciewa

filo9011
06-26-2014, 06:08 PM
Nie, nie boli mnie dlatego ponieważ kampania mnie nie interesuje :)
Pograsz trochę dłużej to zrozumiesz, że w tę grę nie gra się dla wirtualnego złota.
Inna sprawa, że tego złota po prostu nie potrzebuje.

LORD-LYNXxx
06-26-2014, 06:09 PM
Prawo nie działa wstecz.
Kończyć to mendzenie.
Bo zaraz zaczniecie wywlekać UBI dziadka z Wermahtu ;)

Domarath
06-26-2014, 06:18 PM
Prawo nie działa wstecz.
Kończyć to mendzenie.
Bo zaraz zaczniecie wywlekać UBI dziadka z Wermahtu ;)

Lex retro non agit!

twardy_
06-26-2014, 06:25 PM
Nie, nie boli mnie dlatego ponieważ kampania mnie nie interesuje :)
Pograsz trochę dłużej to zrozumiesz, że w tę grę nie gra się dla wirtualnego złota.
Inna sprawa, że tego złota po prostu nie potrzebuje.

dorosniesz to zrozumiesz zeby sie nie wypowiadac na temat problemow, ktore cie nie dotycza
bo glupio tak, wiesz? 'mnie nie dotyczy, wiec jest spoko' :D
lubicie jak wam pluja w twarz to spoko

'prawo nie dziala wstecz'?
jeszcze kilka glupich przykladow z samochodami i telewizorami... tutaj wystarczy wklepac kilka polecen i gracze moga sie cieszyc dodatkowym goldem... ale po co? mielismy was gdzies w momencie wprowadzenia zmian w ekonomii, bedziemy miec was teraz - jasne i konkretne przeslanie od Ubi

@Domarath a Ty jako CM bys chociaz udawal, ze wam zalezy na graczach

przypomne tylko ze zadowolony klient to placacy klient...

Kabattto
06-26-2014, 06:31 PM
A moim zdaniem dobrze że wzbogacili kampanie, sam nie skorzystam bo dawno zrobiłem, ale nowym się przyda wiec o co ten hałas? Wg mnie teraz jest dużo trudniej niż wtedy kiedy ja zaczynałem czyli ok 8 miesiecy temu pomimo kampanii i daily questów.. Samą podstawkę i nowy dodatek można wyfarmić dość szybko ale zdobycie reszty kart z dodatków to spory problem bo kiedyś się farmiło pieczęcie na potęgę i to załatwiało sprawę. Reasumując - dobrze że Ubi wprowadza dodatkowe ułatwienia dla nowych.

wleq86
06-26-2014, 06:33 PM
A ja mam pytanie z innej beczki. Przez te wszystkie zmiany mam dużo kart bezużytecznych. Jest w tym jakaś logika?

Retazar
06-26-2014, 06:50 PM
Jest mi więc niezmiernie miło, że Ubi ma gdzieś swoich dotychczasowych graczy. Bo za cenę zdobycia nowych, zupełnie nie zważają na obecnych. Tylko ciekawe, kto ma polecać grę nowym, jeśli nie obecni gracze?
Ja jestem bardzo zniesmaczona tym. Może tym graczom, którzy mają większość kart te 600k różnicy nie robi, dla mnie owszem. Jakby wielką trudność sprawiłby im reset kampanii.
Nie spodziewałam się, że będę jedną z osób krytykujących Ubi, ale dzisiejsze decyzje ogromnie mnie rozczarowały.

Wyciągnięcie ręki do nowych graczy moim zdaniem nie jest równoznaczne z olaniem osób już grających. Tryb widza, nadchodzący dodatek z nowymi kartami, wprowadzony niedawno drugi format...zmiany pojawiają się dość często więc prosiłbym o trochę obiektywizmu. Chciałbym też zauważyć, że za uczestnictwo w naszych eventach również zdobywa się nagrody a od niedawna wprowadziliśmy też system punktowy, którzy w praktyce oznacza jeszcze więcej nagród. Aby coś dostać w życiu zawsze trzeba też coś dać:)

Dagnir_Smauga
06-26-2014, 07:04 PM
Wyciągnięcie ręki do nowych graczy moim zdaniem nie jest równoznaczne z olaniem osób już grających. Tryb widza, nadchodzący dodatek z nowymi kartami, wprowadzony niedawno drugi format...zmiany pojawiają się dość często więc prosiłbym o trochę obiektywizmu. Chciałbym też zauważyć, że za uczestnictwo w naszych eventach również zdobywa się nagrody a od niedawna wprowadziliśmy też system punktowy, którzy w praktyce oznacza jeszcze więcej nagród. Aby coś dostać w życiu zawsze trzeba też coś dać:)

Za tryb widza, nadchodzący dodatek z nowymi kartami i wprowadzony niedawno drugi format nie kupię 40 pakietów BS2, 24 pakietów HoN albo 24 pakietów nadchodzącego dodatku o którym wspomniałeś. Za 600000 golda już tak. :)

lesz.mar
06-26-2014, 08:23 PM
Żenuła ta nowa poprawka dotycząca ustawienia formatu gry: otwarty bądź standardowy
po każdej walce domyślnie wybiera się standardowy a nie ostatnio ustawiony, ja gram tylko otwarte więc muszę po każdej walce zmienić na otwartą i zmienić talię bo oczywiście zmienia mi również talię na standardową
Czy ktoś testował te poprawki czy pomysł od razu zrealizowano ?
Po prostu żenuła ....

ajas2pl
06-26-2014, 08:39 PM
U mnie jest ok.
Edit: Ku..... po restarcie już nie.

Zelerix
06-26-2014, 08:59 PM
Jakie to typowo Polskie, zawsze marudzić. NIe ważne co by zrobili co by wam dali to i tak cześć będzie marudzić. Kampanie skonczyłem i nie marudze ze jestem cos w plecy, chodz nie powiem gold by sie przydał

xxtwardyxx Zadzwoń do ZUS-u niech Ci składki oddadzą to tez jest tylko chwila przepisac kilka cyferek w systemie ;)

Wracajac do tematu
ode mnie wielki + za tryb widza :) i za animacje

tm1993tore
06-26-2014, 09:24 PM
A jak niby kogoś zaprosić do gry poprzez email ?

twardy_
06-26-2014, 10:11 PM
Jakie to typowo Polskie, zawsze marudzić. NIe ważne co by zrobili co by wam dali to i tak cześć będzie marudzić. Kampanie skonczyłem i nie marudze ze jestem cos w plecy, chodz nie powiem gold by sie przydał

xxtwardyxx Zadzwoń do ZUS-u niech Ci składki oddadzą to tez jest tylko chwila przepisac kilka cyferek w systemie ;)

to nie chodz
he he he he he he.
porownywac realna kase do golda w grze :confused:
typowo polskie? mowienie o tym, ze ktos cie robi w konia?

A jak niby kogoś zaprosić do gry poprzez email ?

niestety nie dali tego w patchu mimo ze zapowiadali, prace niby trwaja... soon ;)

Argenni
06-27-2014, 12:50 PM
Aby coś dostać w życiu zawsze trzeba też coś dać:)
Troszeczkę tutaj nie rozumiem, kochani, to przecież nie jest tak, że nic nie zrobiliśmy i tylko czekamy na darmowe złoto. Robiliśmy. Przeszliśmy kampanię. Tylko nagle okazuje się... że kilka tygodni za wcześnie :p Dalej nie rozumiem, dlaczego niby moje ukończenie kampanii było... mniej warte niż byłoby ukończenie kampanii teraz. Trochę mnie smuci, że nie widzicie tu choć krztyny niesprawiedliwości :)

Za tryb widza, nadchodzący dodatek z nowymi kartami i wprowadzony niedawno drugi format nie kupię 40 pakietów BS2, 24 pakietów HoN albo 24 pakietów nadchodzącego dodatku o którym wspomniałeś. Za 600000 golda już tak. :)
Amen :)

Ja rozumiem, że są już osoby, które nie potrzebują złota, mają większość kart z BS2 i HoN, bo bądź zapłacili, bądź grali dość długo i dużo, by przed wprowadzeniem standardu mieć już wszystkie karty na standard, a potem tylko kupowali HoN. Ale niestety, nie wszyscy są w takiej komfortowej sytuacji :) A już na pewno nie ci, co przygodę z Duelem zaczęli na kilka tygodni przed wyjściem HoN, a nie chcą po prostu płacić...

Hydroopl
06-27-2014, 01:17 PM
dorosniesz to zrozumiesz zeby sie nie wypowiadac na temat problemow, ktore cie nie dotycza
bo glupio tak, wiesz? 'mnie nie dotyczy, wiec jest spoko' :D
lubicie jak wam pluja w twarz to spoko

'prawo nie dziala wstecz'?
jeszcze kilka glupich przykladow z samochodami i telewizorami... tutaj wystarczy wklepac kilka polecen i gracze moga sie cieszyc dodatkowym goldem... ale po co? mielismy was gdzies w momencie wprowadzenia zmian w ekonomii, bedziemy miec was teraz - jasne i konkretne przeslanie od Ubi

@Domarath a Ty jako CM bys chociaz udawal, ze wam zalezy na graczach

przypomne tylko ze zadowolony klient to placacy klient...
Aha, ostatnio zauważam, że część ludzi, szczególnie pewna grupka bardzo lubi objeżdżać zmiany ubisoftu (nieważne czy dobre czy złe). Narzekano, że nowy system nie daje nic nowym graczom - podniesiono golda za kampanię. Zaczyna się teraz narzekanie ludzi, którzy grają od paru miesięcy, że nie dostają 600k golda (uzasadnione u ludzi, którzy faktycznie grają od niedawna). Poważnie? Zmiana na plus, bo zwiększy playerbase, ale nie, lepiej narzekać.

Co do "mamy was gdzieś" - mów za siebie i zrozum najpierw jak nowy system ekonomii działa.

twardy_
06-27-2014, 01:21 PM
ale tu chodzi o pewne zasady a nie o placz bo 600k golda zabrali
Ubi zle traktuje graczy, pokazali to kilka razy

1) wraz z wejsciem 5T kiedy bez zadnej informacji zabrali po 1WC z pakietu
2) w koncu stwierdzili, ze popelnili blad i sprobuja to naprawic, co zrobili?! dali promocje w sklepie, boxy bylo o kilkadziesiat % tansze! tylko kurna co z tymi, co kupili boxy przed promocja w sklepie?! nic! moglem sobie doladowac pieczecie, otrzec zly smutku i kupic kolejne boxy! czy to bylo rozwiazanie? w pewnym stopniu tak, tylko mogli dac zarowno promocje w sklepie jak oddac WC tym co te boxy juz kupili i byli stratni... dodatkowi przeprosic i zapewnic, ze o takich sprawach bede informowac przed wprowadzeniem takich zmian
ALE PO CO?!
3) zmiany wraz z wejsciem HoN, zabrali seale za lvl, zmienili nagrody tygodniowe do tak zuboazalej wersji, ze smiac sie mozna :D logicznym posunieciem byloby podniesienie liczby pieczeci jakie mozna kupic w sklepie... nope.

innymi slowy, kazdy chyba widzi, ze graczy ubywa dzieki tym ich super zmianom, a oni jeszcze takie numer robia, litosci ;)
i pisze to jako osoba, ktora kilka razy pieczecie kupila, jednak ja bardzo nie lubie byc w ten sposob traktowany... wiadomo, ze firma chce kase zarabiac... ale w momencie kiedy moga pokazac sie z dobrej strony maja to po prostu w drukarce... kiedys to sie na nich zemsci

Co do "mamy was gdzieś" - mów za siebie i zrozum najpierw jak nowy system ekonomii działa.

w jackpocie zamiast 10k graczy bierze udzial 1k
na swissa trzeba momentami czekac 5minut+
ciekawe kto te seale kupuje? :D

Hydroopl
06-27-2014, 01:47 PM
ale tu chodzi o pewne zasady a nie o placz bo 600k golda zabrali
Ubi zle traktuje graczy, pokazali to kilka razy

1) wraz z wejsciem 5T kiedy bez zadnej informacji zabrali po 1WC z pakietu
Tak dla informacji - devowie nie wiedzieli , cm nie wiedzieli o zmianie, a osoba odpowiedzialna za ten ruch została zwolniona. I oczywiście zapomniałeś wspomnieć, że najważniejsze packi - czyli te z nowego dodatku premium (tak, te które wygrywało się za swissy) miały tylko 50% szansy na ilość przed zmianą. Ale tekst "obniżono wszystko o 1" lepiej brzmi. Pomijając fakt, że nawet i sami gracze czy streamerzy stwierdzali, że wildcardów dostawało się po prostu za dużo (tak, tak było). Ale co tam, przed FW nie było darmowych swiss ticketów, nie było w ogóle nagród za logowanie. Więc po 5T ta jakże brutalna zmiana spowodowała, że nie masz dostępu do wildcardów (ze swissów albo boxów) czy seali albo ticketów.

2) w koncu stwierdzili, ze popelnili blad i sprobuja to naprawic, co zrobili?! dali promocje w sklepie, boxy bylo o kilkadziesiat % tansze! tylko kurna co z tymi, co kupili boxy przed promocja w sklepie?! nic! moglem sobie doladowac pieczecie, otrzec zly smutku i kupic kolejne boxy! czy to bylo rozwiazanie? w pewnym stopniu tak, tylko mogli dac zarowno promocje w sklepie jak oddac WC tym co te boxy juz kupili i byli stratni... dodatkowi przeprosic i zapewnic, ze o takich sprawach bede informowac przed wprowadzeniem takich zmian
ALE PO CO?!
Fakt, tu skopali i to nikomu się nie podobało, ale na otarcie łez 2 tygodnie później wszyscy farmili small packi za wildcardy, ale rozumiem, że to było ok (cofnięcia nie było, a mogło być).

3) zmiany wraz z wejsciem HoN, zabrali seale za lvl, zmienili nagrody tygodniowe do tak zuboazalej wersji, ze smiac sie mozna :D logicznym posunieciem byloby podniesienie liczby pieczeci jakie mozna kupic w sklepie... nope.
Uwielbiam taką demagogię wręcz, o czym tłumaczyłem w innym temacie, nota bene twoim. Po pierwsze masz nie tylko tygodniowe (losowe swoją drogą,ale kto o tym wspomni), ale także dzienne, które razem dają więcej golda, wildcardów i ticketów (jak się trafią). Koszt pieczęci został zmniejszony, ale nie w sposób bezpośredni - pudła dają teraz 2 x więcej kart rzadkich i wzwyż (i 3 premium). Inaczej mówiąc, gracz płacący dostał więcej za tę samą cenę. Bo nie pamiętam by pudła zmieniły koszt ze swoich 1000/1200/1400 pieczęci. Problem polega na tym, że ubi nie za bardzo to pokazało i wielu myśli w kategorii "OMG tygodniowe dają mniej", nie patrząc na resztę.

innymi slowy, kazdy chyba widzi, ze graczy ubywa dzieki tym ich super zmianom, a oni jeszcze takie numer robia, litosci ;)
i pisze to jako osoba, ktora kilka razy pieczecie kupila, jednak ja bardzo nie lubie byc w ten sposob traktowany... wiadomo, ze firma chce kase zarabiac... ale w momencie kiedy moga pokazac sie z dobrej strony maja to po prostu w drukarce... kiedys to sie na nich zemsci
Dodają golda nowym graczom? Wow to jest naprawdę źle, olbrzymi przekręt. Nie spotkałem się jeszcze z mmo ( i to przy większych), by oddawali kasę za cokolwiek bo coś dostało nerfa, buffa czy dlatego, że zmienił się koszt czy zarobek na danej rzeczy/klasie etc.

w jackpocie zamiast 10k graczy bierze udzial 1k
na swissa trzeba momentami czekac 5minut+
ciekawe kto te seale kupuje? :D
Chyba zapominasz o tym, że istnieje podział na open, standard i weekly. To jest jednym z większych powodów + jackpot i swiss już się tak bardzo nie opłacają jak kiedyś, gdy były najważniejszym źródłem przychodu golda.

twardy_
06-27-2014, 02:02 PM
@Hydroopl
ale ja nie twierdze, ze te zmiany sa zle, kazda zmiana, ktora bedzie premiowac nowych graczy oraz pomagac im w rozwoju jest na plus
tylko ze 600k golda piechota nie chodzi i wyfarmienie troche czasu zajmuje - wystarczylo sie wstrzymac w moim przypadku jakis miesiac i za ten sam czas bylbym bogatszy o 24 pakiety HoNa czy GB

podkresle ze ta zmiana nie jest tylko dla nowych graczy ale takze dla tych, ktorzy tych kampanii nie zrobili bo im sie np nie chcialo za 1k golda i 200 expa... ale teraz? dodatkowe 24 nowe paczki z nowego dodatku, mozliwe do kupienia pod koniec lipca? juz sie oplaca co?

suma sumarum moj punkt widzenia jest taki
w momencie jak byly seale za lvl, pozniej dodali nagrody tygodniowe, czulem wewnetrzna potrzebe zakupu od czasu do czasu pieczeci w sklepie
teraz takiej potrzeby nie czuje, mimo ze zdaje sobie sprawe z tego ze dostaje 2 rzadkie karty zamiast 1 w super pakiecie
wydaje mi sie, ze ta gra duzo stracila wraz z odejsciem duzej ilosc graczy
czesto robie dluzsze przerwy miedzy duelami bo mnie meczy trafianie na tego samego kolesia 5 razy pod rzad grajacego guwnodeckiem typu hakeem

ubisoftu to nic nie kosztuje, ale ilu zadowoloych graczy?

MastaBlastaX
06-27-2014, 02:24 PM
Gra idzie ku lepszemu i to widać- jeszcze kilka miesięcy temu gra nie ma ani pomysłu na siebie ani ekipy która mogła by się za to zabrać- chaos i niekompetencja (updatet'y to koszmar przecież był ..)- od pewnego czasu 'coś' się dzieje, starają się naprawić zaszłe błędy, wychodzi im lepiej czy gorzej- ale jest poprawa, patrzcie na to pozytywnie

MisioZadymiarz
06-27-2014, 04:29 PM
Vs screen jest świetny. Taki trochę plastikowy i przerysowany. Idealny po prostu :D Jak go zobaczyłam, aż mi się przypomniały czasy jak zaczęły się pojawiać pegazusy i mina matki kiedy raz zobaczyła jak jej sześcio-siedmioletnia córeczka robi fatality :D.

Opcja z grami poza rankingowymi świetna. W końcu można się trochę pobawić, troszkę sobie pograłam i czuć tą świeżość. Dostajesz przeciwnika i nigdy nie wiesz co zaraz zobaczysz. Coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie będę grała tylko w tym trybie. Kwintesencja doca po prostu.

A co do zmian w kampanii:

Myślę, że powinniśmy się cieszyć ulepszonymi zasadami. Każda pozytywna zmiana tworzy lepszą opinie o grze i przyciąga graczy, a chyba o to chodzi prawda? Im więcej graczy tym więcej dueli itd :)

Tak, tylko istnieje tylko jeden bardzo drobny, ale jakże istotny szczegół. Zmiany w kampanii zostały wprowadzone nagle, w trakcie sezonu. Co za tym idzie leniuszki albo osoby nie interesujące się tą opcja gry zyskały. Osoby bardziej zaangażowane w grę poniekąd ucierpiały, są stratne i to nie trochę ale bardzo. A to na pewno nie wzbudza zaufania do marki. Marka nie ciesząca się zaufaniem to kiepska marka i marka nie zarabiająca. Taki Raiot też w pewnym momencie wprowadził zmiany w cenach powiedzmy skórek i jakoś potrafił to załatwi tak, że zyskał jeszcze więcej miłości. A sumy w przeliczeniu na realne pieniądze na jednostkę były śmieszne i pewnie nikt by się za to nie pogniewał. Jednak gest jest gestem i takie michałki bardzo wpływają na ocenę marki. Gra się nie będzie rozwijać jak nie będzie zarabiać, a nie będzie zarabiać jak użytkownicy nie będą płacić, a brak zaufania do niestabilnej marki jest jak najbardziej powodem żeby tego nie robić.

JetBerg
06-27-2014, 04:55 PM
Witajcie drodzy nieznajomi czytajac wasze posty naszła mnie ochota dodac swoje 10 groszy i polać wasze mózgi odrobiną "Proctanal'u - google thiz shizz".
Od jakiegoś casu mam raczej watpliwą przyjemność spędzać czas przy duel of champions niestety na karzdym kroku developerzy chyba dają ciała - brak kontroli.
Przy kazdym dodatku jakośc nie czuje sie zatrzymany by dalej odkrywac świat tej karcianki jednak poziom z jakim wy płaczecie z powodu 600k godla jest juz poniżej wszelkich znanych mi standardów.
TO jest gra Free 2 Play ! czyli oznacza to że jakkolwiek wywieracie presje i tak odbija sie ona "hukiem " kazda gra tego typu ma przynoscić dochód KROPKA myśląc że wam sie cos nalerzy za smo zrobienie konta jest gruba przesada jednak sposób w jaki rozwija sie ten system już dawno przestał mnie zadziwiać. Gram raczej sporadycznie, nie posiadam dokładnych dancyh jednak grono znajomych z mojej listy znajomuch poprostu zaczęła znikaćtak jak i wiele osób z waszych list.Chyba wiecie dlaczego - jezeli nie to prosze bardzo
O uzytkownika sie DBA modeluje sie tak aplikacje by skusić pana Jana Kowalskiego by cieszył się iz wydaje 10 Euro a nie jest do tego zmuszony podnosząc tym samaym jakość i standard oferowanych usług.
Dlatego prosze byscie zkorzystali z tego narzędziahttp://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/66/1a/661a8c413034b5d8138a6fb6bfddc8be.jpg?itok=I4duc1QF

wleq86
06-27-2014, 05:11 PM
WItam, czy jeszcze jest szansa, że ktos odpowie osobie mło orientującej sie w tej grze? Odsyłam do mojego poprzedniego pytania dlaczego mam wiele kart bezużytecznych? Jaka jest logika tego, że tak się dzieje? Nie krytykuje lecz pytam jak zagubiona duszyczka.

twardy_
06-27-2014, 05:15 PM
WItam, czy jeszcze jest szansa, że ktos odpowie osobie mło orientującej sie w tej grze? Odsyłam do mojego poprzedniego pytania dlaczego mam wiele kart bezużytecznych? Jaka jest logika tego, że tak się dzieje? Nie krytykuje lecz pytam jak zagubiona duszyczka.

pewnie latwiej byloby Ci odpowiedziec jakbys wytlumaczyl co wedlug Ciebie znaczy 'bezuzyteczne' bo z Twojego posta nie wynika po prostu nic, ergo trudno Ci pomoc

wleq86
06-27-2014, 05:46 PM
OKi, generalnie dużo kart których mogłem używać przed patchem teraz świeci się na czerwono i nie moge ich dodoać do tali. Cześć była kupiona za dzikie karty i teraz zastanawiam się dlaczego uniemożliwiono nimi grę.

twardy_
06-27-2014, 05:49 PM
zobacz jaki format masz ustawiony w deck builderze
na czerwono swieca sie karty, ktore masz juz wlozone w decku ale jesli zmieniasz format na standard/weekly to pewnie czesc z nich bedzie sie swiecila na czerwono

Domarath
06-27-2014, 06:33 PM
zobacz jaki format masz ustawiony w deck builderze
na czerwono swieca sie karty, ktore masz juz wlozone w decku ale jesli zmieniasz format na standard/weekly to pewnie czesc z nich bedzie sie swiecila na czerwono

Tak, np. masz talię z kartami z formatu otwartego a ustawiony masz format standardowy.

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/CRC/PL/bezu.PNG

Agata_92
06-27-2014, 11:35 PM
Kup Boxa za 50zł by mieć każdą talie na 1lv - Check
Ubi daje darmowe talie za reflinka.
Zrób całą kampanie i rozegraj tylko 60pojedynków - Check
Nagrody za kampanie rosna x5.

Nic, tylko kusi drugi raz wysłać ticketa o usunięcie konta =)

Bazaltovy
06-28-2014, 12:13 PM
Kup Boxa za 50zł by mieć każdą talie na 1lv - Check
Ubi daje darmowe talie za reflinka.
Zrób całą kampanie i rozegraj tylko 60pojedynków - Check
Nagrody za kampanie rosna x5.

Nic, tylko kusi drugi raz wysłać ticketa o usunięcie konta =)

Niewiele Ci do tego potrzeba w takim razie. ;)

Kup boxa za 50 zł, bo lubisz grę i chcesz ją wesprzeć - check.
Zrób większość kampanii, testując nowe, ciekawe talie - check.
Złoto? I tak w końcu się je dostanie!

Śmieszy mnie to całe Wasze 600 000 golda. Prawie jak te trzy miliony, o ile wiecie, o czym mówię. ;)
Te działania to prostowanie systemu ekonomicznego zapoczątkowanego zmianą osoby za to odpowiedzialnej. Dzieje się, i bardzo dobrze. Jakoś to przełkniecie, jestem pewny. Pomyślcie o dzieciach! Czy raczej... nowych graczach.
O, wiem. Polećcie grę znajomemu, gdy pojawi się ta opcja sponsoringu. Będziecie mogli powiedzieć "Za moich czasów nie dostawało się na początek siedmiu talii..." i tylko cieszyć się z wysłanej Wam radosnej emotikonki wyrażającej ekscytację nową przygodą.
Jeśli to Wam nie poprawi humoru, to ja już sam nie wiem. It's the little things that count.

PS: Domarath, wyrzuć Inkuby z talii, Taskmaster jest o wiele przydatniejszy :D

MisioZadymiarz
06-28-2014, 01:35 PM
Śmieszy mnie to całe Wasze 600 000 golda. Prawie jak te trzy miliony, o ile wiecie, o czym mówię. ;)
Te działania to prostowanie systemu ekonomicznego zapoczątkowanego zmianą osoby za to odpowiedzialnej. Dzieje się, i bardzo dobrze. Jakoś to przełkniecie, jestem pewny. Pomyślcie o dzieciach! Czy raczej... nowych graczach.

Ale tu nie chodzi o 600k golda, przynajmniej mi tylko o zasady. No bo jak to tak? Poniekąd tracisz na tym, że angażujesz się w grę. Naprawdę można to było załatwić lepiej, chociażby dając tą większą sumę dla świeżych kont.

Pomyślcie o dzieciach! Czy raczej... nowych graczach.

Ciągłe zmiany w zasadach na pewno na dłuższą metę nie pomagają nowym graczom, a już na pewno nie tym o średnim stażu. I tak maja braki w kartach, a teraz część ma jeszcze straty w goldzie.

A co do moich czasów... Z tego co pamiętam to w moich czasach Ubi mimo wszystko starało się zabiegać o miłość graczy a nie ich wkurzać. Fakt może trochę za bardzo ich rozpieszczali i z niektórych pomysłów naprawdę musieli się wycofać, bo te wszechobecne dzikie i nadmiar pieczęci to było rzeczywiście za dużo, ale tu dali coś części graczy i to nie nowym, ale wszystkim którzy nie zrobili tych kampanii tak? To by mogło być i 10k i byłoby tak samo poniekąd oburzające. Kiedy zmieniasz zasady zmieniasz je dla wszystkich a nie grona wybranych,chyba, że ta grupą byliby rzeczywiście jedynie nowi gracze. Wtedy by było super. Teraz? Nie bardzo.

tryt1
06-28-2014, 01:49 PM
Gdyby mieli wszystko wyrównać to by musieli bardzo dużo wyrównać :D Jednak w tym wypadku gdzie każdy pakiet jest ważny dla nowego gracza, powinna być jakaś refundacja :) Chociaż w pakietach bs2. Było już coś takiego gdy wprowadzili 5 wież, więc nie jest to niemożliwe.

MisioZadymiarz
06-28-2014, 02:03 PM
No właśnie. Albo chociaż mogli zrobić to w formie osiągnięć „ukończ kampanie z Powstania Pustki dana frakcją” dostaniesz ileś tam glolda. I byłoby ok. Wszyscy by dostali, wszyscy by byli zadowoleni, kochali ubi. Część by sobie z tej miłości kupiła np. pudełkową wersje z alternatywną Casandrą. Ja bym sobie kupiła przynajmniej. Do wyjścia tego pacha byłam pewna, że kupie. Teraz mam wątpliwości.

wleq86
06-28-2014, 02:06 PM
Dziękuje za informację:)

MisioZadymiarz
06-28-2014, 02:09 PM
Dziękuje za informację:)

Proszę bardzo :)

Agata_92
06-28-2014, 03:04 PM
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jedyna strata z porzucenia konta i załorzenia kolejnego, by była już tylko utrata alternatywnej Cass (mimo wydania 100zł na start).

Nowi gracze? Gdzie? Od dawna widać pustki, na gre trzeba czekać już czasami do x10 razy dłużej niż kiedyś i dobiera tą samą osobe która mnie pokonała trzykrotnie.
Po takich zmianach gra zyskuje nowych, kosztem odejścia innych.

Hydroopl
06-28-2014, 03:38 PM
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Jedyna strata z porzucenia konta i załorzenia kolejnego, by była już tylko utrata alternatywnej Cass (mimo wydania 100zł na start).

Nowi gracze? Gdzie? Od dawna widać pustki, na gre trzeba czekać już czasami do x10 razy dłużej niż kiedyś i dobiera tą samą osobe która mnie pokonała trzykrotnie.
Po takich zmianach gra zyskuje nowych, kosztem odejścia innych.
Nie jestem pewien czy porzucenie istniejącego konta dla 24 hon packów jest aż tak bardzo opłacalne (szczególnie, że trzeba nadrobić w standardzie). Co najwyżej wyjdzie na 0 albo na niekorzyść.

Inna sprawa z kosztem innych graczy, po raz kolejny - według tejże logiki WoW by upadł ponieważ ludzie by się obrazili, że teraźniejsi gracze szybciej levelują, czy aktualnie mogą nabić któryś tam level za pomocą scrolla/w przyszłości wykupywanych leveli. Oczywiście można dać golda za achievmenty związane z ukończeniem kampanii, tyle, że uderzyłoby to w nowych graczy, którzy nie zawsze będą w stanie ukończyć kampanię z taką liczbą kart. W tym momencie pozyskanie nowych graczy jest ważniejsze i w ostatecznym balansie liczby playerbasu wyjdzie na plus.

Dagnir_Smauga
06-28-2014, 04:46 PM
Żeby było jasne, dla mnie nie liczy się ranking, tylko wykonywanie osiągnięć i zbieranie kart.

Kup boxa za 50 zł, bo lubisz grę i chcesz ją wesprzeć - check.
Jedynie o czym myślałem kupując tego boxa, to o alternatywnej Kassandrze i 750 pieczęciach.

Zrób większość kampanii, testując nowe, ciekawe talie - check.
Kampanie przeszedłem dla pakietów i dla golda. Dla mnie talia nie ma być ciekawa, ma być skuteczna.

Złoto? I tak w końcu się je dostanie!
Tak miałbym to co się w końcu dostanie plus dodatkowo 600000.

Dla mnie najważniejszym aspektem tej gry jest aspekt kolekcjonerski. Mam tu na myśli zbieranie kart zwykłych, premium i alternatywnych w 4 kopiach, chyba ze jest to karta bohaterska lub unikalna, wtedy tylko 1 kopia. Co zrobił Ubisoft:
- zabrał pakiety premium za golda, które tylko i wyłącznie kupowałem. Teraz pakiety premium są za pieczęcie i dodatkowo cenę zwykłego pakietu podwyższono z 18500 do 25000. Jak po wejściu GB nie spadnie do 20000, to chyba Ubisoft rzeczywiście myśli, że gracze mają psa co pieniędzmi "tsb". I proszę mi nie mówić, że w tym za pieczęcie są 4 karty niezwykłe i 2 karty rzadkie, epickie lub bohaterskie. Weźcie sobie te dodatkowe karty i oddajcie pakiety premium za golda.
- zabrał pieczęcie, za które można było kupić karty alternatywne.
- zabrał dzikie karty z pakietów za golda, za które można było uzupełnić brakujące karty rzadkie i epickie by mieć ich 4 kopie. Najpierw dawali 3, potem 2, by na końcu zabrać wszystko. Nie mogli chociaż 1 zostawić? Aby kupić wszystkie karty znajdujące się w grze za dzikie karty, by mieć ich 4 kopie, i po 1 kopi bohaterskich i unikalnych [przedruki z BS2 też liczę] potrzeba 35347 dzikich kart.

Jeszcze co do wspierania gry. Cena GTA V na PC to 149,90. Za 9 groszy więcej mam 3600 pieczęci. Porównajmy. Za 150 złotych mam:
- oryginalne GTA V na PC, albo
- 240 kart (20 pakietów) i 600 pieczęci
Czy 150 złotych jest warte 20 pakietów? To cena, którą osiągają najdroższe i najlepsze gry. Ile kart każdy z was miał na koncie od początku przygody z grą? Mam na koncie 5468 kart, 1126 kart poświęciłem w Piekielnej Otchłani, co razem daje 6594 kart na koncie od początku gry.

Teraz trochę matematyki.

1 box HoN kosztuje 1500 pieczęci
1 box BS1, VR, HotV, FW i FT kosztuje 1200 pieczęci
1 box BS2 kosztuje 1000 pieczęci.
Średnia cena boxa to zatem 1214,29 pieczęci. [(1500+5*1200+1000)/7=1214,29]
Za 149,99 ma 3600 pieczęci.
Za 3600 pieczęci mam 2,96 boxa. [3600/1214,29=2,96]
Za 2,96 boxa mam 29,65 pakietów. [2,96*10=29,65]
Za 29,65 pakietów mam 355,76 kart. [29,65*12=355,76]

Dochodzimy do wniosku, ze GTA V na PC jest warte tyle samo co 355 LOSOWYCH kart do DoCa. Liczymy dalej.

Za 149,99 mam 355,76 kart.
Na moim koncie mam 5468 kart, a gdybym nie sprzedawał ich w Piekielnej Otchłani miałbym 6594 kart.
Z proporcji wychodzi, że moje konto jest warte 2 305,30 zł. [5468*149,99/355,76=2305,30]
Gdybym nie sprzedawał kart w Piekielnej Otchłani moje konto byłoby warte 2 780,02 zł. [6594*149,99/355,76=2780,02]

Dochodzę do wniosku, że za moje konto dostałbym porządnego laptopa.

Co te wyliczenia miały pokazać. Nie jestem przeciwny kupowaniu pieczęci i złota w sklepie oraz kart na Steam przez ludzi, sam bym to chętnie zrobił, tyle że ceny są łagodnie powiedziawszy z kosmosu. No bo serio 355 losowych kart jest warte tyle co GTA V na PC. pawel999k powiedział mi kiedyś, że jak by nie sprzedawał kart w piekielnej Otchłani to miałby ich około 30000, czyli wartość około 12 650 zł.

Czy ten Ubisoft jest poważny. Ktoś tam się chyba przez sen z kozami macał.

PS
Pytanie:
Dlaczego do obliczeń brałem karty których ma się więcej niż 4, a w przypadku bohaterskich i unikalnych więcej niż 2?
Odpowiedź:
Z pakietów za pieczęcie (czyli za prawdziwe pieniądze) nie przestają nam wylatywać karty które mamy w 4 kopiach, a w przypadku bohaterskich i unikalnych w 1 kopi.

tryt1
06-28-2014, 05:21 PM
Generalnie gry "darmowe" są droższe niż kupione za orkeśloną wartość bądź opłacane poporzez abonament :P

Co prawa to prawda piekielną otchłań powinni przeprojektować. Pierwotnie miała ona służyć zdobywaniu nowych kart ale wraz z wprowadzeniem ołtarza życzeń przestała pełnić swoją funkcję. Obecnie została zdegradowana do zdobywania kart premium. Moim zdaniem powinny być w niej karty tylko z najnowszego rozszerzenia. Wtedy była by przydatna. Chociaż wolałbym aby można było spalać karty w zamian za dzikie karty. Nawet jakby był bardzo niekorzystyny przelicznik to można by było wreszcie pozbyć się niepotrzebnych kart a dla tych co mają wszystkie karty i miliony złota mogła by być to jakaś zachęta do zbierania złota.

Dagnir_Smauga
06-28-2014, 05:30 PM
Co prawa to prawda piekielną otchłań powinni przeprojektować. Pierwotnie miała ona służyć zdobywaniu nowych kart ale wraz z wprowadzeniem ołtarza życzeń przestała pełnić swoją funkcję. Obecnie została zdegradowana do zdobywania kart premium. Moim zdaniem powinny być w niej karty tylko z najnowszego rozszerzenia. Wtedy była by przydatna. Chociaż wolałbym aby można było spalać karty w zamian za dzikie karty. Nawet jakby był bardzo niekorzystyny przelicznik to można by było wreszcie pozbyć się niepotrzebnych kart a dla tych co mają wszystkie karty i miliony złota mogła by być to jakaś zachęta do zbierania złota.

Jestem przeciwny temu pomysłowi. Piekielna Otchłań to jedyne miejsce gdzie mogę zdobyć karty premium z BS1 i VR do 4 kopi oraz wydając prawdziwych pieniędzy.

Jak już to powinni wprowadzić opcję, że co 8 godzin zamiast 1 karty pojawia się po 1 karcie z każdego rozszerzenia (na dzień dzisiejszy 8 jeśli liczyć nagrody), ale kupić możemy tylko 1. Dodatkowo powinni dodać karty epickie i bohaterskie do Piekielnej Otchłani.

Agata_92
06-28-2014, 05:39 PM
@Hydroopl
Porównywanie Doca do WoWa jest conajmniej głupie...? Kompletnie inna gra, posiadająca AKTYWNYCH graczy liczonych w milionach, a nie zarejestrowanych w milionie. Pomijając fakt, że lv w wowie gówno daje i pomijanie go jest dobre tylko dla tych co lubią zmieniac postać co tydzień.
Tym bardziej nie trzeba się bać, że jakaś gra Blitza upadnie - jak będzie trzeba to wrzucą kilka ciężarówek z hajsem w nie, do Ubi takiego zaufania nie mam.
Myślisz, że czemu od niedawna mamy dwóch Community Menagerów - Ubi zauważyło, że ludzi ubyło to próbują chociasz przynajmniej te liczniejsze nacje zatrzymać i związać w "przyjazną dużą społeczność". Jak nie kodami, jak nie steamem, to przynajmniej tak próbują zainteresowanie budzić.

Prosze też nie szufladkować mojego zdania na "Tak" albo "Nie" w kwesti czy ta gra się utrzyma. Mówie tylko, że ta gra zaliczyła wiele upadków i zamiast zamiatać aktualnych graczy pod dywan a nowym dawać "cukierki" to by mogli choć równo dzielić to. Aktualnie gra jest w dość bladej kondycji, dłuższe wyszukiwanie pojedynków mówi samo za siebie (bez dokładnego szukania).

Wywalone na to i tak mogą mieć tylko ci co mają już wszystkie karty albo dopiero zaczną grać.

tryt1
06-28-2014, 05:48 PM
Piekielna odchłań nie powinna być jedynym miejscem gdzie można dostać karty premium z przed bs2 za złoto. Nawet gdybyś kupował wszystkie karty to nie uda się zebrać pełnego zestawu kart premium z samej piekielnej otchłani. Uważam, że powinni zostawić pakiet emilio zwykły i premium( ewentualnie sam premium). Myślę, że prędzej czy później dodadzą pod presją graczy. Twórcy gry zignorowali format open co przełożyło się także na karty premium. Gracze jednak znaleźli na to sposób i kupują te karty z piekielnej otchłani- wątpie aby był to zamysł ubi.

Hydroopl
06-28-2014, 06:50 PM
@Hydroopl
Porównywanie Doca do WoWa jest conajmniej głupie...? Kompletnie inna gra, posiadająca AKTYWNYCH graczy liczonych w milionach, a nie zarejestrowanych w milionie. Pomijając fakt, że lv w wowie gówno daje i pomijanie go jest dobre tylko dla tych co lubią zmieniac postać co tydzień.
Tym bardziej nie trzeba się bać, że jakaś gra Blitza upadnie - jak będzie trzeba to wrzucą kilka ciężarówek z hajsem w nie, do Ubi takiego zaufania nie mam.
Myślisz, że czemu od niedawna mamy dwóch Community Menagerów - Ubi zauważyło, że ludzi ubyło to próbują chociasz przynajmniej te liczniejsze nacje zatrzymać i związać w "przyjazną dużą społeczność". Jak nie kodami, jak nie steamem, to przynajmniej tak próbują zainteresowanie budzić.

Prosze też nie szufladkować mojego zdania na "Tak" albo "Nie" w kwesti czy ta gra się utrzyma. Mówie tylko, że ta gra zaliczyła wiele upadków i zamiast zamiatać aktualnych graczy pod dywan a nowym dawać "cukierki" to by mogli choć równo dzielić to. Aktualnie gra jest w dość bladej kondycji, dłuższe wyszukiwanie pojedynków mówi samo za siebie (bez dokładnego szukania).

Wywalone na to i tak mogą mieć tylko ci co mają już wszystkie karty albo dopiero zaczną grać.
Community managerów od niedawna? 7-8 miesięcy to faktycznie niedawno (może nieco dłużej).

Druga sprawa - owszem to są inne gry, ale nie znam żadnej firmy, ( w tym blizzard), która by dawała kasę w jakiejkolwiek grze za zmianę w zarobkach w czymkolwiek - nieważne czy to tutorial, czy kampania czy zbieranie grzybów. Czy w takim razie gdy wyszło FW powinienem siedzieć i roztrząsać, że kupując pudła przed wypuszczeniem WC i ołatarza życzeń nie dostałem kart? ? Rozumiałbym ludzi co znaleźli się w sytuacji gdzie grają 2 tygodnie, większość kampanii mają zrobione, ale całkiem spora część oskarżeń leci od ludzi co grają 2-3 miesiące. Zresztą nieważne jakby rozwiązano tę kwestię zawsze ktoś byłby niezadowolony. Czemu? Otwierałoby to idiotyczną wręcz furtkę do wyznaczania "jeżeli kupiłeś 2 tygodnie temu pudło, będziesz miał bonus z dzisiejszego patcha", po czym ludzie co kupili 16-18 dni przed patchem płakaliby, że oni nie dostaną. Oczywiście powołując się, że w wypadku kampanii dawali golda wszystkim.

Puzzle na steamie (nota bene dostępne dla każdego), zwiększony gold z kampanii, parę ważnych zmian - unranked i możliwość wywalenia questów. Od dawna nie było aż takich zmian dla graczy. Dlatego wydaje mi się, że to jest akurat najmniejszy problem w tym momencie.

Ardorucis
06-28-2014, 07:12 PM
Rozumiałbym ludzi co znaleźli się w sytuacji gdzie grają 2 tygodnie, większość kampanii mają zrobione, ale całkiem spora część oskarżeń leci od ludzi co grają 2-3 miesiące
Spora część oskarżeń leci właśnie dlatego, że ci gracze są tu najbardziej pokrzywdzeni. Nowi gracze mają o tyle łatwiej, że kupują karty wyłącznie na Standard, a ci z 3-miesięcznym stażem przez miesiąc zbierali wszystkie karty, a po wyjściu BS2 i HoN nagle okazało się, że te karty, które mają, nie nadają się ani na Open, ani na konkurencyjną talię w Standardzie.

Oczywiście można dać golda za achievmenty związane z ukończeniem kampanii, tyle, że uderzyłoby to w nowych graczy, którzy nie zawsze będą w stanie ukończyć kampanię z taką liczbą kart.
W którym miejscu by to uderzyło w nowych graczy? Przecież kampania im nie ucieknie, a gdy tak szybko dostaną złoto i pokupują sobie dużo pakietów z nowymi kartami, złożą talie wystarczające na ukończenie wszystkich kampanii.

Dagnir_Smauga
06-28-2014, 07:15 PM
Czy w takim razie gdy wyszło FW powinienem siedzieć i roztrząsać, że kupując pudła przed wypuszczeniem WC i ołatarza życzeń nie dostałem kart? ?

Thorze, ten argument jest taki śmieszny.

Przed patchem FW nikt nie dostawał dzikich kart. Po patchu FW wszyscy dostawali dzikie karty.
Przed czwartkowym patchem wszyscy mieli misje w kampanii za 1 000 golda. Po czwartkowym patchu, nowi gracze [tu się w pełni zgadzam] i starzy gracze, którzy z różnych powodów jej jeszcze nie zrobili [o to się rozchodzi mi] mają misje w kampanii za 5 000 golda. Starzy gracze, którzy te misje zrobili mieli tylko 1 000 golda za nie. A ci starsi gracze, którzy tych kampanii nie zrobili mogą być starsi od tych co te kampanie już zrobili.

Widzisz różnicę?
Po patchu FW wszyscy dostawali dzikie karty. Po czwartkowym patchu nie wszyscy mają misje w kampanii za 5 000 golda.

Argument, ze już te kampanie zrobiłem jest słaby. Kampanię przechodzi się tylko raz, więc cały czas powinny być takie same zasady. Zmieniaj je jak wprowadzasz nową kampanię. Nie powiesz mi chyba, że pakiety też kupujesz tylko jeden raz. twoja kolekcja składała, by się tylko z talii startowej [59 kart] i 7 pakietów (po jednym z każdego rozszerzenia) [84 karty]. Razem 143 karty, co daje nam grywalną talię na poziomie Mistrz III.

Hydroopl
06-28-2014, 07:37 PM
Spora część oskarżeń leci właśnie dlatego, że ci gracze są tu najbardziej pokrzywdzeni. Nowi gracze mają o tyle łatwiej, że kupują karty wyłącznie na Standard, a ci z 3-miesięcznym stażem przez miesiąc zbierali wszystkie karty, a po wyjściu BS2 i HoN nagle okazało się, że te karty, które mają, nie nadają się ani na Open, ani na konkurencyjną talię w Standardzie.

Przy czym różnica sprzed BO2 była taka, że te zmiany ogłoszono na tyle wcześnie, że spora część się przygotowała, po prostu chomikując złoto i wildcardy aż do wyjścia.

W którym miejscu by to uderzyło w nowych graczy? Przecież kampania im nie ucieknie, a gdy tak szybko dostaną złoto i pokupują sobie dużo pakietów z nowymi kartami, złożą talie wystarczające na ukończenie wszystkich kampanii.
Powiedzmy, że dostają te 1000 za misję + resztę po ukończeniu kampanii. Ile tego zrobią? 2-3? Mija się to całkowicie z celem podwyższenia golda za kampanię.

Argument, ze już te kampanie zrobiłem jest słaby. Kampanię przechodzi się tylko raz, więc cały czas powinny być takie same zasady. Zmieniaj je jak wprowadzasz nową kampanię. Nie powiesz mi chyba, że pakiety też kupujesz tylko jeden raz. twoja kolekcja składała, by się tylko z talii startowej [59 kart] i 7 pakietów (po jednym z każdego rozszerzenia) [84 karty]. Razem 143 karty, co daje nam grywalną talię na poziomie Mistrz III.
Tu już chyba dobrze by było gdyby Domarath albo Reta się wypowiedzieli czemu dokładnie taka, a nie inna decyzja. Ja osobiście nie za bardzo się zgadzam, zmiany zawsze będą i zawsze będzie ktoś pokrzywdzony. Jak chcecie o to walczyć to zróbcie odpowiednio intelitentny temat, a może nawet (choć będzie trudno) uchylą decyzję. Jak narazie obstawiam, że rozdanie golda za ukończone misje, jednak nie jest "paroma linijkami kodu, robionymi w 5 min" i zwyczajnie nie ma czasu tego robić ponad bugfixami/nowym dodatkiem.

Ardorucis
06-28-2014, 08:21 PM
Przy czym różnica sprzed BO2 była taka, że te zmiany ogłoszono na tyle wcześnie, że spora część się przygotowała, po prostu chomikując złoto i wildcardy aż do wyjścia.
A czy większość nowych graczy tego typu gier szuka informacji o grze i nadchodzących dodatkach i zmianach, czy po prostu wchodzi sobie w grę, kiedy ma ochotę, powoli sobie raczkując? I ile całkiem nowy gracz mógł przez miesiąc zachomikować golda, zamiast wydawać na choć trochę pakietów, by cały miesiąc nie grać tylko podstawową talią?

Powiedzmy, że dostają te 1000 za misję + resztę po ukończeniu kampanii. Ile tego zrobią? 2-3? Mija się to całkowicie z celem podwyższenia golda za kampanię.
Nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Co tu się mija z celem? Przecież dostają 5000, nie 1000, jak piszesz. Nikt nie uważa, że ta zmiana jest zła, tylko powinna być zrobiona z głową. Ubi powinno przewidzieć, że część graczy niesprawiedliwie na tym straci.

Hydroopl
06-28-2014, 08:35 PM
A czy większość nowych graczy tego typu gier szuka informacji o grze i nadchodzących dodatkach i zmianach, czy po prostu wchodzi sobie w grę, kiedy ma ochotę, powoli sobie raczkując? I ile całkiem nowy gracz mógł przez miesiąc zachomikować golda, zamiast wydawać na choć trochę pakietów, by cały miesiąc nie grać tylko podstawową talią?
Były wiadomości, były streamy, były ogłoszenia w launcherze, naprawdę trzeba by sporo przegapić. Inna sprawa, że zresetowano wtedy te kampanie, które się ukończyło i można było kupić karty z golda za kampanię (nie było tam podziału na open/standard). Kolejna rzecz, że właśnie jednym z powodów podziału na standard/open było płynne przejście do standardu.

Nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Co tu się mija z celem? Przecież dostają 5000, nie 1000, jak piszesz. Nikt nie uważa, że ta zmiana jest zła, tylko powinna być zrobiona z głową. Ubi powinno przewidzieć, że część graczy niesprawiedliwie na tym straci.
Bo przychylałeś się wcześniej do zdania, że powinno się rozdawać dodatkowego golda w formie achievmentu. Napisałem dlaczego jest to złe rozwiązanie, bo przedłuża kampanię i zniechęca do ukończenia (1000 golda za misję, a pozostałe 25k dostaje później, po ukończeniu, gold natychmiastowy dalej jest o wiele lepszy od późniejszego, gdzieś w nieokreślonej przyszłości).

Argenni
06-28-2014, 09:41 PM
To już chyba zależy od charakteru gracza ;) Jednego achievement by zniechęcił, drugiego, przeciwnie, zachęcił do jego ukończenia, czyli jeszcze bardziej aktywnej gry :)
Jak dla mnie taki achievement byłby czymś jak najbardziej w porządku, taki "Ukończ misję ... frakcją....". Ale i tak pozostaje czekać na decyzję Ubi :)

SkeletonKingg
06-28-2014, 10:06 PM
Tak sobie czytam na bieżąco Wasze wypowiedzi i te "wymiany" argumentów. Na początku chyba się tutaj w tym poście wypowiadałem, nawet że ubolewam nad tym wszystkim jako nowy gracz i tak dalej.

Jako osoba, która gra 21 dni (z dzisiejszym dniem włącznie) mogę stwierdzić:
- grając pojedynki rankingowe - nawet jak czekam na niego 1 do 2 minut (bez wyszukiwania dokładnego po MMR) trafiam ludzi mniej więcej na swoim poziomie umiejętności i levelami konta
- grając pojedynki w nowym, nierankingowym trybie, w standardzie, trafiam ludzi z poziomami od 30 do 150 nawet, ale się tym nie zrażam, tylko gram, nawet jeżeli widzę, że ktoś ma o niebo lepsze karty i kończy grę w 4-5 rundzie miażdżąc mnie niczym robaka :)
- Might and Magic Duel of Champions jest grą Free To Play, więc nikt nikogo nie zmusza do grania
- przeszedłem prawie całą kampanię wszystkimi frakcjami (została mi ostatnia) i może i trochę żałowałem tego golda. Żałowałem, czas przeszły. Już nie żałuję. Grając 21 dni mam ponad 1200 kart, koło 11 bohaterów i nie wydałem na grę nawet złotówki. Wszystkie karty zostały ufarmione przeze mnie (poza kodem z Facebooka)
- myślałem, żeby po wejściu systemu referali zacząć grę od nowa - bo dostałbym 6 darmowych talii i do tego jeszcze te kampanie po 5 tysięcy - ale mi się odechciało. Po pierwsze achievementy osiągnięte do tej pory, po drugie złoto które przewaliło mi się przez konto i zostało upłynnione, a w ogóle to tylko gra i nikt nie zmusza nikogo do grania
- wprowadzają zmiany, ja jako początkujący bardzo się cieszę, bo coś się dzieje,
- jako początkujący gracz cieszę się, że community jest w tej grze zdrowe, bo w czacie gry z kim bym nie rozmawiał - nie spotkałem się jeszcze z negatywnym nastawieniem
- 4000 golda różnicy na jednej misji w kampanii? ktoś powyżej mówił, że tu nie chodzi o kampanię, to tylko dodatek - teraz rozumiem, że miał rację.
- jak kogoś bolą decyzje Ubisoftu - przecież zawsze można wcisnąć alt+f4 i potwierdzić "Opuszczenie oddziałów".

Jeden z Adminów powiedział coś o promocji z telewizorem.
W sumie? Ma rację. Dostajecie produkt za darmo. Nikt nie zmusza nikogo do płacenia.

Mam wrażenie, że najwięcej krzyczą ci, którzy tak naprawdę rzucili się na kampanię nie po golda, a po pakiety, z których leciały gwarantowane 2 dzikie karty z każdego :D

Ardorucis
06-28-2014, 10:39 PM
- Might and Magic Duel of Champions jest grą Free To Play, więc nikt nikogo nie zmusza do grania
- jak kogoś bolą decyzje Ubisoftu - przecież zawsze można wcisnąć alt+f4 i potwierdzić "Opuszczenie oddziałów".
Dostajecie produkt za darmo. Nikt nie zmusza nikogo do płacenia.
Tak, nikt nie zmusza nikogo do grania ani do płacenia. Wydaje mi się jednak logiczne, że skoro tutaj jesteśmy, to trochę nam na grze zależy, więc porada typu Alt+F4 wydaje mi się śmieszna :) Tyle, że gracz zadowolony = gracz płacący, tak? Więc jeśli Ubi chce, żebyśmy płacili, powinno zadbać o nasze zadowolenie, nieprawdaż? :)

Mam wrażenie, że najwięcej krzyczą ci, którzy tak naprawdę rzucili się na kampanię nie po golda, a po pakiety, z których leciały gwarantowane 2 dzikie karty z każdego :D
A po czym to wnioskujesz? Jestem ciekawa, bo ja mam wrażenie, że chodzi przede wszystkim o złoto. Temat dzikich kart pojawił tu się tylko przy okazji wspominania tego, co było kiedyś, nie w kontekście kampanii. I szczerze, nie zauważyłam, by tu w temacie ktoś krzyczał. Na razie wygląda mi to na wymianę, a nie na "wymianę" zdań. Forum jest po to, by dyskutować i dzielić się opiniami. Nie wszyscy muszą się ze wszystkimi we wszystkim zgadzać i nikt nie może zabronić konstruktywnej krytyki.

twardy_
06-28-2014, 10:50 PM
argumenty odnoszace sie do reala sa nieprzemyslane i najzwyczajniej nietrafione, tak samo jak mowienie ze piractwo jest kradzieza ;)

przychodzi taki pracownik ubsoftu, wklepuje kilka linijek kodu, oddaje 600k golda tym co juz ten kampanie zrobili -> gracze sie ciesza, wzrasta zaufanie do gry, moze ktos rzuci kasa na pieczecie

nie ma kompletnie zadnego argumentu przeciwko temu zeby tego golda nie zwracali

Agata_92
06-29-2014, 10:52 AM
@SkeletonKingg
Odliczając dni w które w ogóle się nie logowałam to mamy podobny staż na koncie.
Słabe troche to jest, że pomimo wydania 100zł na start na konto wychodzi mi teraz, że moge zacząć gre od nowa i nie wyjde na minus, a może nawet na plus (zależnie co padnie z pakietów).
Gracz płacący teraz jest graczem niezadowolonym.
Mniejsza już nawet o tą kase, tylko na spojrzenie na przyszłość takich zagrań. Czy będe chciała wydać znowu kase? Wątpie, wydam w innej "bezpieczniejszej" grze.
Ubisoft nie jest firma charytatywna, oni muszą mieć pewien procent graczy płacących oraz tłum f2p którzy utrzymują serwery przez ciągłe zainteresowanie grą i sprowadzaniem nowych ludzi.
Powtarzam, że baza graczy nie jest imponująca i robienie co chwile kontrowersyjnych zmian jest zbyt ryzykowne dla gry. Gra ma za duży potencjał by gracze zmieniali gre na inną.
Odebrali nam karty premium, karty open, pieczątki (i dobrze), dzikie karty dają głównie tym co ich nie potrzebują już tak bardzo, teraz olali "średniaków" (topowcy nawet nie maja na co wydać tego golda). Co będzie kolejne?

Szkoda szkoda

MastaBlastaX
06-29-2014, 11:21 AM
przychodzi taki pracownik ubsoftu, wklepuje kilka linijek kodu, oddaje 600k golda tym co juz ten kampanie zrobili -> gracze sie ciesza, wzrasta zaufanie do gry, moze ktos rzuci kasa na pieczecie

To jest bardzo jednostronne- pomyśl teraz co się by się działo z ekonomią DoCa (tak, mimo że f2p to muszą zarabiać)- każdy ot-tak dostał by jednorazowo 40 pakietów bs2 lub 24HoN- kiedy następnym razem pomyślisz nawet że potrzebujesz dokupić kart? Na dłuugi czas zatrzymali by wpływy, gra by upadła? Miłym gestem było by gdyby dali reset kampanii dla niskich poziomów (jakiś system progresywny- do 10 lv reset całości, za każdy dodatkowy poziom -1 misja?)
@edycja: podkreśliłem że to jest 'co by było gdyby' a nie rozważanie co jest teraz

twardy_
06-29-2014, 11:24 AM
To jest bardzo jednostronne- pomyśl teraz co się dzieje z ekonomią DoCa (tak, mimo że f2p to muszą zarabiać)- każdy ot-tak dostaje jednorazowo 40 pakietów bs2 lub 24HoN- kiedy następnym razem pomyślisz nawet że potrzebujesz dokupić kart? Na dłuugi czas zatrzymali by wpływy, gra by upadła? Miłym gestem było by gdyby dali reset kampanii dla niskich poziomów (jakiś system progresywny- do 10 lv reset całości, za każdy dodatkowy poziom -1 misja?)

nic sie nie dzieje z ekonomia DoCa, przeciez i tak jest opcja zdobycia 750k golda z kampanii, wystarczylo nie robic tych kampani przez 2 miesiace od wejscia patcha HoNa
kiedy pomysle zeby dokupic karty za pieczecie? w przypadku kiedy nie zwroca roznicy golda? nigdy, bo czuje sie oszukany

Hydroopl
06-29-2014, 12:06 PM
nic sie nie dzieje z ekonomia DoCa, przeciez i tak jest opcja zdobycia 750k golda z kampanii, wystarczylo nie robic tych kampani przez 2 miesiace od wejscia patcha HoNa
kiedy pomysle zeby dokupic karty za pieczecie? w przypadku kiedy nie zwroca roznicy golda? nigdy, bo czuje sie oszukany
600k, teraz 750k? Skąd wam się te liczby biorą? Jest 6 kampaniii po 5 misji po 5000 każda, tutorial to 7 misji 5000 każda, razem 185k.

twardy_
06-29-2014, 12:14 PM
5 kampanii
po 5 misji
dla 6 frakcji
razy 5000golda

750k golda

tutoriala nie licze ;)

tryt1
06-29-2014, 12:50 PM
Tak w ogóle to nie powinno być żadnych nagród w złocie za przejście kampanii a jedynie pakiety. Jak dojdzie jeszcze kilka serii kart to nowy gracz ogłupieje nie wiedząc co kupić a nowe nie znaczy dobre :D

Nie spotkałem się, z tym, że by w grach f2p dawano całkowitą refundację. Co najwyżej dawano jakieś prezenty w ramach przeprosin.

Ciekawe dlaczego ludzie są oburzeni po zwiększeniu nagród za wykonanie kampanii a nie byli jak się dostawało tylko 1000 złota za wykonanie misji :D

Przypadkiem natknąłem się na ten temat gdzie osoba wylicza ile złota może zdobyć początkujący gracz :D
http://steamcommunity.com/app/256410/discussions/0/522730701194385889/#p1

twardy_
06-29-2014, 01:10 PM
pewnie dlatego, ze ta kampania to byl taki dodatek, mozna bylo zrobic albo nie, kilka pakietow wpadlo, ogolnie nic ciekawego
ale zeby podniesc nagrode 1k golda na 5k i nie pomyslec jak to wkurzy graczy, ktorzy zrobili te kampanie kilka dni/tyg przed wprowadzeniem patcha...
5k golda to jest ponad 50minut duela na randze champion, no sorry >.<

Dagnir_Smauga
06-29-2014, 01:54 PM
Ciekawe dlaczego ludzie są oburzeni po zwiększeniu nagród za wykonanie kampanii a nie byli jak się dostawało tylko 1000 złota za wykonanie misji :D

Bo już te kampanie zrobili i ominęła ich większa nagroda, a prędzej nie wiedzieli, że po 2,5 miesiącach od wprowadzenia kampanii zwiększą nagrody za nie?

Zresztą 1 000 golda to więcej niż dostaję w 3/4 swoich pojedynków. Przeważnie to nawet 500 nie dostaję.

Masz swoją odpowiedź.

Agata_92
06-29-2014, 03:25 PM
Nie spotkałem się, z tym, że by w grach f2p dawano całkowitą refundację. Co najwyżej dawano jakieś prezenty w ramach przeprosin.

Mi dwa razy w LoLu refundowali część opłaty za promocje w sklepie, jeden raz za zmiane ceny stałej oraz jedną alternatywna skórke gratis za poinformowanie ich o błędzie który mi się zdażył w ich sklepie.
Można? Można. Ubi nie musi nic nam dawać, ale jak coś zmienia to niech zmienia sprawiedliwie.
Topowcy NIC nie traca bo nic im te 600k róznicy wielkiej nie zrobi, nowym pasuje idealnie. Tracą głównie ci co maja niski poziom, lub co gorsza płacili i mają niski poziom.

Draco86PL
06-30-2014, 11:49 AM
Zauważ że przechodzisz je każdą frakcją co daje łącznie 750 tyś. Przed wejściem patcha dostawało się 150 tyś. I stąd masz 600 tyś różnicy o którą rozchodzi się cała ta dyskusja.

Siłą danego produktu jest community. Dopóki community chce grać i płacić za dany produkt dopóty wydawca na tym zarabia. Mogę przytoczyć przykład gry Cellmons.

Z tego co obserwuje zmiany jakie wprowadza ubi są raczej negatywnie odbierane, bo zawsze coś się nie spodoba. To jest w sumie zrozumiałe bo nigdy nie będzie tak, że każdy będzie zadowolony. Problem polega na tym, że te zmiany moim zdaniem nie do końca są przemyślne pod kątem "jak zareagują gracze i jakie to przyniesie konsekwencje". Wspomniana różnica 600K, zabranie pakietów premium, zabranie pieczęci, zabranie pakietów bohaterskich itp. Chciałbym zobaczyć wskaźniki logowań na serwery, liczę aktywnych kont itp. w okresie wprowadzania konkretnych zmian.

tryt1
06-30-2014, 12:45 PM
pewnie dlatego, ze ta kampania to byl taki dodatek, mozna bylo zrobic albo nie, kilka pakietow wpadlo, ogolnie nic ciekawego
ale zeby podniesc nagrode 1k golda na 5k i nie pomyslec jak to wkurzy graczy, ktorzy zrobili te kampanie kilka dni/tyg przed wprowadzeniem patcha...
5k golda to jest ponad 50minut duela na randze champion, no sorry >.<
Nie zwrociłem nawet uwagi na złoto :D Wykonałem ją tylko aby się puzzle odblokowały :) Na randze champion ma się już pokaźną ilość kart i nie jest to tak bolesne. Ogólnie się zgadzam i żałuję, że nie zdecydowano się nawet na drobny gest np kilka pakietów.

Bo już te kampanie zrobili i ominęła ich większa nagroda, a prędzej nie wiedzieli, że po 2,5 miesiącach od wprowadzenia kampanii zwiększą nagrody za nie?

Zresztą 1 000 golda to więcej niż dostaję w 3/4 swoich pojedynków. Przeważnie to nawet 500 nie dostaję.

Masz swoją odpowiedź.
Nie trzeba było kupować pakietów za złoto a czekać aż wprowadzą ołtarz życzeń w zapomnianych wojnach :D Miejsza o osoby, które wykonały ją 2,5 miesiąca. Najbardziej musi to boleć osoby, które niedawno zaczeły grać np jedna osoba w wątku wypowiedziała się, że gra dopiero tydzień. W tym wypadku to nawet opłacalne by było stworzenie nowego konta ...

Mi dwa razy w LoLu refundowali część opłaty za promocje w sklepie, jeden raz za zmiane ceny stałej oraz jedną alternatywna skórke gratis za poinformowanie ich o błędzie który mi się zdażył w ich sklepie.
Można? Można. Ubi nie musi nic nam dawać, ale jak coś zmienia to niech zmienia sprawiedliwie.
Topowcy NIC nie traca bo nic im te 600k róznicy wielkiej nie zrobi, nowym pasuje idealnie. Tracą głównie ci co maja niski poziom, lub co gorsza płacili i mają niski poziom.
Część opłaty czyli nie całości ? Płatności w sklepie to już kompletnie inna sprawa bo w gre wchodzą rpawdziwe pieniądze. Pewnie móżna by było to zrobić ale wtedy gdyby następnym razem coś takiego by zaszło w ramach balansowania gry gracze by się znowu domagali refundacji.

Czy w lolu jakby zmienili cenę skórki o 10% dali by refundację za to, że 2 miesiące wcześniej była droższa...?

Z tego co obserwuje zmiany jakie wprowadza ubi są raczej negatywnie odbierane, bo zawsze coś się nie spodoba. To jest w sumie zrozumiałe bo nigdy nie będzie tak, że każdy będzie zadowolony. Problem polega na tym, że te zmiany moim zdaniem nie do końca są przemyślne pod kątem "jak zareagują gracze i jakie to przyniesie konsekwencje". Wspomniana różnica 600K, zabranie pakietów premium, zabranie pieczęci, zabranie pakietów bohaterskich itp. Chciałbym zobaczyć wskaźniki logowań na serwery, liczę aktywnych kont itp. w okresie wprowadzania konkretnych zmian.
Zwróciłeś uwagę na bardzo ważną sprawę. Wydaję mi się, że tworcy gry nie mają długoplanowej strategii na rozwój gry (nei chodzi mi karty). Testują na graczach wiele dziwnych rozwiązań, później się ztego wycofują co źle wpływa na odbiór graczy. Kiedyś nie było w ogóle dzikich kart, było się skazanych na losowość gdzie przez kilkadziesiąt poziomó nie można było dostać karty a jednak ludzie grali. Gdyby przeszli z tamtego systemu na obecny to ludzie byli bardzo z tego zadowoleni. Taki blizzard to już w ogóle jest w tym mistrzem- tworzy grę, tnie i serwuję po trochu :D

MisioZadymiarz
07-03-2014, 08:45 AM
Czy w lolu jakby zmienili cenę skórki o 10% dali by refundację za to, że 2 miesiące wcześniej była droższa...?

Generalnie rzecz biorąc to nie "dali by" tylko dali, bo taka sytuacja miała miejsce. I to nie była jakaś tam częściowa refundacja tylko całkowity zwrot różnicy na konta graczy, w dodatku pięknie zapowiedziany tuż pod informacją o zmianach w cenach kiedy wprowadzali nowe stawki.

marcinie
07-03-2014, 10:36 AM
Jakiś forumowicz napisał kiedyś, że UBI, gdy zobaczyło malejącą liczbę graczy za bardzo nas rozpieściło. Ja się z tym absolutnie zgadzam. A w tej chwili wygląda to tak, że każdemu się wydaje, że powinien od UBI otrzymać jeszcze więcej, że jest uprawniony do wszelkich roszczeń i żądań. Więcej WC, wiecej golda, szybsze wbijanie poziomów etc....Oczywiście bo inaczej odejdzie i gra umrze śmiercią tragiczną. I nie ma to znaczenia, że UBI stara się zachować dopływ nowych graczy, pomóc tym, którzy faktycznie potrzebują wsparcia, sprawić, żeby było z kim grać i nie było trzeba czekać 5 min. na pojedynek. Jeżeli uważacie, że te działania mają pomóc tylko świeżym graczom to jesteście krótkowzroczni. Bez tych graczy ta gra sobie nie poradzi. Nikt nie będzie utrzymywał całego softu tylko dla tysiąca mid-high-gameowych graczy, którzy nie są najczęściej skłonni do dotowania (czego nie ocenia, to w końcu play4free, stwierdzam tylko fakt). Ale nie ukrywajmy, często nowi zawodnicy decydują się na wydawanie rzeczywistych pieniędzy. Drażni mnie to, że każdy widzi się pokrzywdzonym, bo on jak zaczynał to tego czy tamtego nie dostał. Gra idzie do przodu, dostajemy nowe karty, nowe mechanizmy, pojawiły się DQ, tryb obserwatora, poprawiono oprawę wizualną - ale to nie jest ważne, ważne, że dostaje się teraz więcej golda za kampanię niż kiedyś. Nie do końca rozumiem Wasz punkt widzenia, bo czy coś Wam zabrano? Nie. Nie zniknęły Wam z konta żadne karty czy gold :-) Dlaczego nikt ze starych graczy w takim razie nie narzeka na to, że czasów, gdy on zaczynał nie można było wykonywać dziennych zadań, że było mniej kart, mało frakcji i bohaterów, nie było ołatarza życzeń? Idąc tropem Waszego rozumowania gra po pierwszym wdrożeniu musiałaby się nie zmieniać. Zero nowych kart, zero nowych frakcji, ulepszeń, zero dodatkowych form zdobycia golda. Wtedy wszystko jest równo i wtedy będziecie szczęśliwi, mając beznadziejną, nierozwijającą się grę, ale sprawiedliwą! Równą dla wszystkich. Zaraz bedziecie pisać o zasadach, o szacunku dla graczy mid. Ale czy UBI wszystkimi zmianami nie pokazuje, że zależy im na rozwoju gry, na wszystkich graczach? Mało od początku roku dostaliście nowości i zmian korzystnych głównie dla Was? Świeżaki mają kapmanię i extra gold, ale nie wygrają szwajcara czy nie zajmą 2 miejsca, nie zrobią części questów. I tak na koniec z przymrużeniem oka, będąc rodzicem pomagałbyś bardziej dziecku, które ma 2 lata czy 30 lat? ;-) No właśnie.

PS. Nie odpisujcie pod wpływem emocji, pomyślcie trochę nad tym co napisałem i co chcecie osiągnąć swoimi postami.Również jestem graczem, który kupił zestaw pudełkowy i przeszedł całą kampanię. Nie płaczę z tego powodu, że inni będą mieli lepiej, ot może to kwestia charakteru.

A co do problemów z grywalnością to jest on moim zdaniem związany ze zbyt łatwym składaniem topowych talii z powodu dzikich kart i ołtarza życzeń.Dostaliśmy od UBI za dużo, przez co zginęła różnorodność, królują perfekcyjne wręcz decki. Stąd też wysoki poziom w STD, powtarzalność strategii i bohaterów. Może teraz, gdy wyjdą nowe karty, a część gracz już nie będzie mieć pieczęci poziom trochę się zróżnicuje. Na bogatych i biednych? Być może...Ale kto wie, może to wyjdzie grze na dobre! I kiedy z uda się otrzymać epika to zamiast ziewać (gdyż to już dzisiaj np 12 epik) pojawi się trochę emocji!

twardy_
07-03-2014, 12:26 PM
@marcinie

opinia jest jak dupa, kazdy ma swoja ;)
ciekawe, ze kiedy nas tak rozpieszczali to w jackpocie bralo udzial 10000 graczy, nie 1300 jak teraz ;) czego by nie robili to jednak ilosc graczy sie zmniejsza, widac to po statystykach na steam

wiec CHYBA jednak nie robia wszystkiego tak dobrze jak piszesz

edit:

jeszcze o likwidowaniu mmdoc zapomnialem :(

Agata_92
07-03-2014, 02:15 PM
@marcinie
Tak, zabrano. Przewage którą kupiłam $ niedawno by szybko dostać duża ilość kart. Teraz mój 13lv z 100zł to jest równy/gorszy nowszemu graczowi z 13lv.

Na co ma narzekać stary gracz? Jedyna zła zmiana dla nich, to usunięcie pakietów premium. Nawet jak jakiś kart im brakuje to i tak mogą złożyc kilka talii topowych i kilkadziesiąt wystarczająco skutecznych for fun. Więc im te mniejsze ilości WC czy 600k lata wokół pupy.

"Bez tych graczy ta gra sobie nie poradzi"

No spoko, ale niech sobie już radzi bezemnie. Wydałam kase w kilkunastu grach. W wielu niepotrzebnie, ale nigdy nie żałowałam, ani nie czułam się oszukana.
Na szczęście są inne gry niż MMDOC, nikt nie zmusza do grania...

Nikt nie będzie płakać, napewno nie Ubi :P

tryt1
07-03-2014, 02:28 PM
Generalnie rzecz biorąc to nie "dali by" tylko dali, bo taka sytuacja miała miejsce. I to nie była jakaś tam częściowa refundacja tylko całkowity zwrot różnicy na konta graczy, w dodatku pięknie zapowiedziany tuż pod informacją o zmianach w cenach kiedy wprowadzali nowe stawki.
Dobrze to świadczy o firmie. Widać, że kontakt z graczami jest dobry i dbają o wizerunek firmy. Dość rzadko się zdarza aby była całkowita refuncacja za to co się nabyło ajkiśc zas temu, nawet jeśli firma ma całkowicie inne podejście do spraw zwiazanych z płatnościami.

A co do problemów z grywalnością to jest on moim zdaniem związany ze zbyt łatwym składaniem topowych talii z powodu dzikich kart i ołtarza życzeń.Dostaliśmy od UBI za dużo, przez co zginęła różnorodność, królują perfekcyjne wręcz decki. Stąd też wysoki poziom w STD, powtarzalność strategii i bohaterów. Może teraz, gdy wyjdą nowe karty, a część gracz już nie będzie mieć pieczęci poziom trochę się zróżnicuje. Na bogatych i biednych? Być może...Ale kto wie, może to wyjdzie grze na dobre! I kiedy z uda się otrzymać epika to zamiast ziewać (gdyż to już dzisiaj np 12 epik) pojawi się trochę emocji!
Dokładnie, różnorodność zabiły dzikie karty. Wczesniej nawet topowi gracze(ponad 100lvl) nie mieli wszystkich kart i narzekali, że np nie mają 4 kapitanów. Wprowadzenie trybu draft może coś zmienić w tej sprawie. Nawet jakbyśmy dostawali mało kart to by nie było by różnorodności.

opinia jest jak dupa, kazdy ma swoja
ciekawe, ze kiedy nas tak rozpieszczali to w jackpocie bralo udzial 10000 graczy, nie 1300 jak teraz czego by nie robili to jednak ilosc graczy sie zmniejsza, widac to po statystykach na steam
Ta ilośc była bardzo dziwna. Większość i tak miała ok 0 . Wydaje się jakby ilośc była trochę zafałszona. No ale może naprawdę brało duział 10k graczy, chociaż wątpie...

SkeletonKingg
07-03-2014, 04:20 PM
To ja mam inne pytanie względem tego update'a i tego, że wejdą możliwości referalli.

Moja obecna sytuacja to:
- zaliczona prawie cała kampania wszystkimi frakcjami (została mi do ukończenia tylko Pięć Wież)
- 1355 kart (z czego większość Base Set 2, parę zestawów za kapanie i trochę kart z Serca Koszmarów - głównie achievementy)
- 12 bohaterów (z czego 6 podstawowych, 5 kupionych za dzikie karty i 1 zdobyty z paczki)
- odblokowane wszystkie frakcje (ze sklepu)
- poziom 26 i aktualnie zyskałem 11 doładowań doświadczenia z achievement'ów (co pozwoli mi na kilkulevelowy skok)

Pytanie moje jest następujące:
- poczekać do systemu referali i zacząć od nowa czy kontynuować grę na obecnym koncie? jest ono aktywne 26 dni i nie wydałem jeszcze na grę żadnej prawdziwej gotówki (aktualnie trochę się boję, że minęłoby się to z celem...)

Bardziej obstawałbym za kontynuowaniem gry na tym koncie, choć nie powiem, że wiele błędów popełniłem chociaż wydając dzikie karty na grube stworzenia typu Shi-No-Shi czy Damran (na samym początku gry w błędnym rozumowaniu "to musi być mega op), a teraz prawie tych kart nie używam lub używam bardzo rzadko (a co śmieszniejsze niedawno trafił mi się zarówno Shi-No-Shi jak i Damran po raz drugi).

Warto by jednak poznać radę kogoś doświadczonego. Mimo wszystko szkoda by było porzucać wypracowane do tej pory konto.

marcinie
07-03-2014, 05:08 PM
@marcinie
Tak, zabrano. Przewage którą kupiłam $ niedawno by szybko dostać duża ilość kart. Teraz mój 13lv z 100zł to jest równy/gorszy nowszemu graczowi z 13lv.

Na co ma narzekać stary gracz? Jedyna zła zmiana dla nich, to usunięcie pakietów premium. Nawet jak jakiś kart im brakuje to i tak mogą złożyc kilka talii topowych i kilkadziesiąt wystarczająco skutecznych for fun. Więc im te mniejsze ilości WC czy 600k lata wokół pupy.

"Bez tych graczy ta gra sobie nie poradzi"

No spoko, ale niech sobie już radzi bezemnie. Wydałam kase w kilkunastu grach. W wielu niepotrzebnie, ale nigdy nie żałowałam, ani nie czułam się oszukana.
Na szczęście są inne gry niż MMDOC, nikt nie zmusza do grania...

Nikt nie będzie płakać, napewno nie Ubi :P

Czujesz się oszukana, bo wydałaś kasę i ja to rozumiem. Ale co złego zrobiło UBI? Co jest złego w tym, że pozwalają graczom łatwiej zdobyć zasoby czy karty na początku? Czy mają wstrzymać obniżki, bo ktoś w danym miesiącu dokonał zakupu tego czy tamtego, co akurat będzie przecenione? Albo co sugerujesz? UBI powinno zwrócić kasę wszystkim, którzy np kupili wersję pudełkową? Heh najlepsze jest to dlaczego ma oddać: Bo chce coś dać graczom za darmo ;)

Spójrzmy na to z drugiej strony: Kupujesz TV przed mundialem, miesiąc później po mistrzostwach wszystkie modele są przecenione i taki sam TV można kupić 30% taniej. Ktoś kto kupił TV po Mundialu może powiedzieć: "Jesteś frajerem, bo kupiłeś przed Mundialem, tak drogo, nic z tego nie masz". Ale w rzeczywistości, kiedy Ty oglądałaś mecze (czytaj: grałaś nowymi kartami w DoC) on patrzył się w ścianę (czytaj: grał na 1 talii). Czyli to nie jest tak, że nic z tego nie masz, dostałaś okazję grać kartami szybciej niż inni, to Twój zysk. Złożyło się to dla Ciebie nieszczęśliwie, bo gdybyś wiedziała o obniżce - poczekałabyś. Ale czy obniżanie cen przez sprzedawcę (czyli przekładając na DoC: przyznawanie wyższych nagród i darmowych talii) można traktować negatywnie? Twoim zdaniem tak, moim nie. Zawsze możecie zostać świeżym zawodnikiem i cieszyć się tymi wszystkimi bonusami. Otrzymujecie wszystko, co nowi gracze, oni są szczęśliwi, Wy narzekacie, bo UBI zrobiło coś dobrego dla graczy. I z uporem Maniaka (Ogni Piekielnych;) twierdzicie, że stała się Wam krzywda...

I inny przykład: Nie dalej niż miesiąc temu na ORIGIN-ie EA zdecydowało się przez tydzień rozdawać zupełnie za free Battlefield 3 (której cena wynosi ok 60-80 PLN). Założę się, że ktoś zanim zostało to ogłoszone kupił BF3, ja zapłaciłem za swojego 150 PLN. Ale czy uważacie, że cała społeczność przez to oceniła negatywnie tą zmianę? Wręcz przeciwnie, servery odżyły, świeża krew, easy fragz, nowe plutony. Nikt nie przejmował się, że wydał kiedyś kasę, a że niektórzy mniej szczęśliwie - trudno. Dlatego ocenianie tej zmiany przez pryzmat gracza, który wstrzelił się w zły moment jest trochę samolubne i egoistyczne...

PS. Ale Twój punkt widzenia przynajmniej rozumiem i w zasadzie jest mi przykro, że taka sytuacja Cię spotkała. Ale jak czytam maile innych o koniecznych ekwiwalentach dla tych którzy przeszli kampanię to nie wiem, czy żyją oni w rzeczywistym świecie. Kupujecie auto, następnego dnia takie samo auto można kupić 30% taniej. Zagadka: Czy sprzedawca odda Ci te 30%? ;)

dupskodupsko
07-03-2014, 05:17 PM
To ja mam inne pytanie względem tego update'a i tego, że wejdą możliwości referalli.

Bardziej obstawałbym za kontynuowaniem gry na tym koncie, choć nie powiem, że wiele błędów popełniłem chociaż wydając dzikie karty na grube stworzenia typu Shi-No-Shi czy Damran (na samym początku gry w błędnym rozumowaniu "to musi być mega op), a teraz prawie tych kart nie używam lub używam bardzo rzadko (a co śmieszniejsze niedawno trafił mi się zarówno Shi-No-Shi jak i Damran po raz drugi).

.
Pamietaj ze jak kupisz jakas karte za DK to twoje szanse na wypadniecie jej z paczki wzrastaja wrecz w szalenczym trybie :DJa ostanio kupilem 30 pakietow SK niedostajac ani jedenj karty ktorej bym potrzebowal,ale Damranow mam juz 8 :D
Czy zaczac od poczatku czy nie musisz sobie przeliczyc ,jak bardzo bedzie Ci sie to oplacalo.Ile golda jestes w tyl z powdu zmian.No i czy chce Ci sie przez kolejny miesiac dochodzic do tego co masz teraz .Ja zaczalem duzo wczesniej niz ty ,ale popelnilem mase bledow ,jak granie turnieji na 10 levelu ,palenie masy kart w otchlani zeby zdobyc bezwartosciowa Niebianke itd.Ale tak jak napisales szkoda mi bylo zaczynac od nowa mimo ze zrobil bym to lepiej.

Dagnir_Smauga
07-03-2014, 05:26 PM
Spójrzmy na to z drugiej strony: Kupujesz TV przed mundialem, miesiąc później po mistrzostwach wszystkie modele są przecenione i taki sam TV można kupić 30% taniej. Ktoś kto kupił TV po Mundialu może powiedzieć: "Jesteś frajerem, bo kupiłeś przed Mundialem, tak drogo, nic z tego nie masz". Ale w rzeczywistości, kiedy Ty oglądałaś mecze (czytaj: grałaś nowymi kartami w DoC) on patrzył się w ścianę (czytaj: grał na 1 talii). Czyli to nie jest tak, że nic z tego nie masz, dostałaś okazję grać kartami szybciej niż inni, to Twój zysk. Złożyło się to dla Ciebie nieszczęśliwie, bo gdybyś wiedziała o obniżce - poczekałabyś. Ale czy obniżanie cen przez sprzedawcę (czyli przekładając na DoC: przyznawanie wyższych nagród i darmowych talii) można traktować negatywnie? Twoim zdaniem tak, moim nie. Zawsze możecie zostać świeżym zawodnikiem i cieszyć się tymi wszystkimi bonusami. Otrzymujecie wszystko, co nowi gracze, oni są szczęśliwi, Wy narzekacie, bo UBI zrobiło coś dobrego dla graczy. I z uporem Maniaka (Ogni Piekielnych;) twierdzicie, że stała się Wam krzywda...

Nie ma sensu porównywać gry z prawdziwym życiem. W grach ludzi da się wskrzesić w prawdziwym życiu nie.

Po za tym, to że Ty kupiłeś nowy telewizor nie znaczy, że był Ci potrzebny, a ktoś inny w ogóle nie ma telewizora. Jeśli chciałeś po prostu nowy, to byś poczekał na przecenę, a nie kupował nowy, bo rano się obudziłeś i Ci się zachciało kupić telewizor.

Odnosząc się do DoCa. Starzy gracze kupili telewizor za 1000 złotych (kampania za 1000 golda nagrody). Nowi gracze Kupili telewizor za 1000 złotych i dostali 4000 złotych przy zakupie w prezencie (kampania za 5000 golda nagrody). Tak to wygląda według mnie w przeniesieniu do realnego świata.

twardy_
07-03-2014, 05:27 PM
Czujesz się oszukana, bo wydałaś kasę i ja to rozumiem. Ale co złego zrobiło UBI? Co jest złego w tym, że pozwalają graczom łatwiej zdobyć zasoby czy karty na początku? Czy mają wstrzymać obniżki, bo ktoś w danym miesiącu dokonał zakupu tego czy tamtego, co akurat będzie przecenione? Albo co sugerujesz? UBI powinno zwrócić kasę wszystkim, którzy np kupili wersję pudełkową? Heh najlepsze jest to dlaczego ma oddać: Bo chce coś dać graczom za darmo ;)

I inny przykład: Nie dalej niż miesiąc temu na ORIGIN-ie EA zdecydowało się przez tydzień rozdawać zupełnie za free Battlefield 3 (której cena wynosi ok 60-80 PLN). Założę się, że ktoś zanim zostało to ogłoszone kupił BF3, ja zapłaciłem za swojego 150 PLN. Ale czy uważacie, że cała społeczność przez to oceniła negatywnie tą zmianę? Wręcz przeciwnie, servery odżyły, świeża krew, easy fragz, nowe plutony. Nikt nie przejmował się, że wydał kiedyś kasę, a że niektórzy mniej szczęśliwie - trudno. Dlatego ocenianie tej zmiany przez pryzmat gracza, który wstrzelił się w zły moment jest trochę samolubne i egoistyczne...

PS. Ale Twój punkt widzenia przynajmniej rozumiem i w zasadzie jest mi przykro, że taka sytuacja Cię spotkała. Ale jak czytam maile innych o koniecznych ekwiwalentach dla tych którzy przeszli kampanię to nie wiem, czy żyją oni w rzeczywistym świecie. Kupujecie auto, następnego dnia takie samo auto można kupić 30% taniej. Zagadka: Czy sprzedawca odda Ci te 30%? ;)

co ma wirtulna waluta do zakupu telewizora?

SkeletonKingg
07-03-2014, 05:50 PM
Pamietaj ze jak kupisz jakas karte za DK to twoje szanse na wypadniecie jej z paczki wzrastaja wrecz w szalenczym trybie :DJa ostanio kupilem 30 pakietow SK niedostajac ani jedenj karty ktorej bym potrzebowal,ale Damranow mam juz 8 :D
Czy zaczac od poczatku czy nie musisz sobie przeliczyc ,jak bardzo bedzie Ci sie to oplacalo.Ile golda jestes w tyl z powdu zmian.No i czy chce Ci sie przez kolejny miesiac dochodzic do tego co masz teraz .Ja zaczalem duzo wczesniej niz ty ,ale popelnilem mase bledow ,jak granie turnieji na 10 levelu ,palenie masy kart w otchlani zeby zdobyc bezwartosciowa Niebianke itd.Ale tak jak napisales szkoda mi bylo zaczynac od nowa mimo ze zrobil bym to lepiej.

Tak, właśnie uważam, że popełniłem dużo błędów, chociaż przyznam się, że turnieje omijam nadal szerokim łukiem, a w piekielnej otchłani jestem regularnym gościem, ale tylko oglądam co tam jest. W sumie wyłapałem okazję i przepaliłem tam na razie kilkadziesiąt kart wzamian za parę innych, ale uważam, że było warto.

Z tym wypadaniem jeśli coś się już ma w sumie to nie wiedziałem. Ale dobrze wiedzieć. :)

Jak przekalkuluję sobie czas i tą frajdę, którą miałem do tej pory to chyba wychodzę z założenia, że nawet jeżeli jestem w plecy ze złotem - to i tak poświęcony czas na granie i wykonywanie achievementów mi to rekompensuje. Przynajmniej jeśli chodzi o mnie. Sprawę pewnie przemyślę, ale dzięki za bardzo konstruktywne podejście. ;)

marcinie
07-03-2014, 06:21 PM
Nie ma sensu porównywać gry z prawdziwym życiem. W grach ludzi da się wskrzesić w prawdziwym życiu nie.

Po za tym, to że Ty kupiłeś nowy telewizor nie znaczy, że był Ci potrzebny, a ktoś inny w ogóle nie ma telewizora. Jeśli chciałeś po prostu nowy, to byś poczekał na przecenę, a nie kupował nowy, bo rano się obudziłeś i Ci się zachciało kupić telewizor.

Odnosząc się do DoCa. Starzy gracze kupili telewizor za 1000 złotych (kampania za 1000 golda nagrody). Nowi gracze Kupili telewizor za 1000 złotych i dostali 4000 złotych przy zakupie w prezencie (kampania za 5000 golda nagrody). Tak to wygląda według mnie w przeniesieniu do realnego świata.

Hyhy wiem, że w prawdziwym życiu nie wskrzesisz ludzi, był to przykład analogicznej sytuacji na rynku, mający udowodnić, że UBI zachowuje się racjonalnie, ich działanie nie jest czymś nowym, nieznanym czy nie stosowanym. Bo czy obniżenie cen, promocje i upusty to coś, za co sprzedawca musi dopłacać kupującym wcześniej towary od niego? Czy ktoś Ci kiedyś zwrócił taką różnicę? Heh prawa ekonomii i rynku są jednakowe, nie ma tu znaczenia czy produktem jest pakiet kart, gra czy TV. Co do Twojego przykładu - tak to wygląda, ale starzy graczy kupili telewizor :P rok wcześniej, więc mogli go oglądać rok dłużej :D Analizując Twój przykład krok dalej - nikt nie broni Ci kupić takiego samego TV jak 'nowi gracze', dostaniesz dokładnie to samo co oni :-)
Oczywiście przykład jest pewnym uproszczeniem i metaforą, traktujcie go z przymrużeniem oka. Nie ma amortyzacji TV :P

@xxtwardyxx A co do wirtualnej waluty - jeżeli uważasz, że powodzenie projektu takiego DoC (pomimo free4play) jest oparte na wirtualnej walucie to się mylisz. Kimmundi nie napełni garnka wirtualną walutą, zaufaj mi :) Więc w zasadzie schodzimy do poziomu rzeczywistych pieniędzy, a tu nie rozumiem, dlaczego podejście rynkowe nie miałoby zastosowania :-)

Agata_92
07-03-2014, 07:57 PM
Jedno w sumie musze przyznać - ja ogólnie "cierpię" na niechęć do UBI. Wieloma rzeczami mi podpadli w przeszłości, więc teraz na każdy problem reaguje z podwójną siłą.
Problem jest tylko, że posiadają dobre gry :D. Przynajmniej dla mnie DoC jest znacznie ciekawszy od Heartstone, mimo że Blitzowi ufam, to nie chce w ich gre grać.

Znając życie, za miesiąc jak już będzie Zguba Gryfa za złoto to wróce... chyba że czasu będzie brakować =)

twardy_
07-03-2014, 08:05 PM
@xxtwardyxx A co do wirtualnej waluty - jeżeli uważasz, że powodzenie projektu takiego DoC (pomimo free4play) jest oparte na wirtualnej walucie to się mylisz. Kimmundi nie napełni garnka wirtualną walutą, zaufaj mi :) Więc w zasadzie schodzimy do poziomu rzeczywistych pieniędzy, a tu nie rozumiem, dlaczego podejście rynkowe nie miałoby zastosowania :-)

chyba nie rozumiesz o czym w ogole piszesz
wirtualna waluta czyli zloto, ciag zerek i jedynek, ktorych 'refund' nie kosztuje Ubi kompletnie nic, no oprocz zaufania i zadowolenia graczy
za traktowanie graczy w ten sposob, srodkowy palec ode mnie! jakos w starym systemie nie widzialem problemu zeby od czasu do czasy gre wspomoc... w tym systemie niech zapomna
Dagnir_Smauga CI ladnie wtylumaczyl jak powinien wygladac Twoj przyklad z telewizorem

marcinie
07-03-2014, 11:31 PM
Twardy, chyba właśnie nie rozumiesz, że nie można oddzielić wirtualnej waluty (czyli golda, Twoich zer i jedynek) od rzeczywistej, bo im więcej wirtualnej wpompuje UBI tym mniejsze będzie zapotrzebowanie na rzeczywistą. To prosta zależność, naczynia połaczone. Jeżeli jej nie widzisz - trudno. A co do przykładu z TV Dagnir udowodnił mi jedynie, że nie rozumie mojego punktu widzenia i w zasadzie rynku. Oki, każdy ma swoje zdanie, szanuje Wasze, choć jest moim zdaniem samolubne.

SkeletonKingg
07-04-2014, 05:37 AM
To ja coś powiem, okiem nowego gracza. Im dłużej czytam Wasze wypowiedzi tym bardziej powątpiewam w jej słuszność.

Pierwsza rzecz, nie wiem czy osoba, która wystartuje od początku i będzie w DoC grać pierwszy raz da radę ukończyć podstawowymi taliami wszystkie kampanie od razu. Ja nie byłem w stanie. A to moja pierwsza karcianka tego typu. Pewnie ludzie, co mają duże doświadczenie są w stanie zbudować deck ze sklepu i roztrzaskać całą kampanię za jego pomocą. Wcale mnie by to nie zdziwiło. Ale ja nie. I nie wierzę, że każdy startujący sobie poradzi.

Po drugie przecież można wystartować od nowa. Zrobić sobie referalla i grać, wbijając level, osiągając ponownie achievementy, zdobywać to złoto za kampanię. Tylko oprócz waluty złota i realnych pieniędzy trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną walutę. Wasz czas, którego poświęciliście chcąc nie chcąc mniej albo więcej. Jeżeli grałbym tydzień albo dwa to bym to zrobił. Ale grając już prawie miesiąc i mając blisko 1350 kart to mi się to nie opłaca. Bo wchodzi jeszcze taki czynnik jak mój czas.

W związku z tym?
- Poświęciłem czas na grę, gromadzenie kart, może też pieniądze. Zyskałem pewien zasób kart, doświadczenie, mam powiedzmy poziom 15.
- Ktoś, kto zaczyna, będzie miał łatwiej. Uważam że to nie sprawiedliwe, bo taki sam zestaw kart co ja mam teraz na 15 z wkładem rzeczywistej gotówki on zdobędzie bez wydawania pieniędzy gdzieś na 10 poziomie mniej więcej, tak?
- Pytanie: gdzie ja wtedy będę? Czy jeżeli będę grał to nadal będę na 15 poziomie czy 30? A może 40?
- Skoro awansuję i będę grał - będę mieć nowe karty?
- Skoro przybędą nowi gracze i będą szybko piąć się w górę, dostaną do rąk dużo kart na start - będzie więcej osób do pojedynkowania - krótsze kolejki, większy balans przeciwników. Koniec spotykania 5 razy z rzędu kogoś, kto rozwalił mnie w 5 rundzie.

Na reddicie ten temat też poruszano. Ale umarł śmiercią naturalną.
I tak jakby się tam ludzie pogodzili.

I jeszcze raz. Czy poza złotem i prawdziwymi pieniędzmi wzieliście pod uwagę walutę, jaką jest Wasz czas?

Ardorucis
07-04-2014, 10:57 AM
Marcinie, więc idąc Twoim tokiem rozumowania, ktoś, kto wydał realne pieniądze na grę jeszcze ma prawo narzekać, a ktoś, kto nie dał ani złotówki, powinien zamknąć usta i tylko kiwać na wszystko głową jak ten piesek za szybą w samochodzie? Przeczytaj proszę jeszcze raz o mojej sytuacji i oceń, czy rzeczywiście nie mogę trochę ponarzekać.

Wyobraźcie sobie sytuację gracza, który na miesiąc przed wyjściem HoNu zaczął grać w DoCa. Jako talię początkową wybrał Przystań, bo jeszcze nie szukał po forach, które frakcje są najsilniejsze itp. Potem grając wyczuł, że najsilniejszej frakcji nie posiada i zaczął rozglądać się za inną frakcją. Poczytał i zdecydował się na Świątynię, która jeszcze wtedy była polecana. Kupił talię podstawową, wydał wszystkie uciułane pieczęci na box Powstania Pustki. No i zaczęła się gra, bo rzeczywiście fajnie się Świątynię prowadziło. Niestety, poza graniem były też inne obowiązki i gracz ten nie grał za dużo, czyli też nie nazbierał zbyt wiele pieczęci i złota. I nagle zonk, wchodzi BS2 i HoN i okazuje się, że to, czym grał, nie nadaje się za bardzo do konkurencyjnych pojedynków. Poza tym przez ten krótki czas nie zdążył nakupować ani kart z BS1, ani żadnych pozostałych dodatków (poza Powstaniem Pustki, do którego trzeba było nazbierać 200 kart, by odblokować je w Ołtarzu Życzeń). Tak więc to, co ma, nie za bardzo nadaje się ani na Standard, ani na Open. Co więc gracz robi? Zabiera się za kampanie, aby zdobyć trochę złota i kupić talie podstawowe pozostałych frakcji, by mieć w końcu coś grywalnego. Tak więc wszystko, co nazbierał, władował w podstawki. I tak powoli przechodził te kampanie, potem próbował grać pojedynki. A teraz się dowiaduje, że zamiast 1000 złota, mógłby dostać 5000, poza tym gdyby grał z polecenia, dostałby wszystkie talie podstawowe. Jak ten gracz teraz może się czuć? Oszukany? Bo zaczął grać o kilka tygodni za wcześnie?
Uważam, że nie tylko ja jestem w takiej sytuacji. Obecnie mam dopiero 14 lvl, Mistrza I. Ktoś tutaj napisał, że mając rangę Mistrz ma się większość kart. Jasne. Ja mam coś około 1200. Nie gram za wiele, to fakt, nie mam tyle czasu wolnego na grę. No i w sumie nie chciało mi się grać tymi najsłabszymi taliami, czekałam na wprowadzenie pojedynków nierankingowych. Teraz po sesji zacznę dopiero regularnie grać.
I dlaczego sprowadziło się wszystko do tego, że mam żałować, że zaczęłam grę tuż przed wyjściem BS2, a nie teraz, w wakacje?
Teraz, gdy wychodzi nowy dodatek ulepszający obie frakcje, którymi grałam, złoto przydałoby się idealnie. Poczekałabym kilka tygodni i kupiła trochę pakietów, żeby umocnić swoje talie.
Twój przykład z telewizorem mam wrażenie mocno odbiega od tematu złota z kampanii. Bardziej pasuje mi do sytuacji, gdy gracz kupił wiele pakietów powiedzmy HoN za 25 tys tuż przed wyjściem nowego dodatku, gdy po jego wyjściu te pakiety staniały i on chciał by się domagać zwrotu złota. Wtedy ok, takiego zwrotu przecież nie dostanie. Ale to nie ma się za wiele do zrównoważenia nagród za kampanie.
Mówisz też o ekonomii. Teraz zapewne sporo graczy potrzebuje golda po to, by go zbierać na karty z Griffin Bane (przynajmniej ja na to zbieram). Gracze topowi, czyli płacący, i tak zapłacą za pieczęcie, bo nie będą chcieli czekać 2 tygodni, aż ten dodatek będzie do kupienia za złoto. Gracze niepłacący do tej pory i tak nie zapłacą, bo poczekają. A te 600k golda tylko im by pomogło w dogonieniu tych płacących, którzy już od pierwszego dnia po wyjściu GB będą mieli lepsze karty.
To tyle z drugiej strony barykady. Jest mi przykro, że gracze, którzy mają większość kart i im złoto nie jest aż tak potrzebne, nie pochylają się wcale nad tymi, którzy na ostatnich zmianach sporo stracili. Bo dla takiego gracza jak ja, dopiero na początku drogi, ten gold wiele by pomógł.

twardy_
07-04-2014, 11:17 AM
I jeszcze raz. Czy poza złotem i prawdziwymi pieniędzmi wzieliście pod uwagę walutę, jaką jest Wasz czas?

o to sie tez glownie rozbija ten caly problem, bo wystarczylo nie robic tych kampanii przed zmiana i byc w ten sposob o 600k golda bogatszym, chyba nie musze mowic ile nakladu pracy kosztuje by tyle golda nafarmic?

podkreslam, ze ta zmiana nie jest tylko i wylacznie dla nowych graczy ale takze dla tych co tych kampanii nie zrobili z jakichs powodow, np nie chcialo sie im bo nagroda byla mierna...a po zmianie 24 nowe pakiety GB za 3tyg, w ogole sie nie oplaca tego robic co?

ergo ci co zrobili to wczesniej zostali oszukani i tyle - prosze ladnie nie pisac o zadnych 'ekonomicznych' aspektach tej gry, bo jesli o to chodzi o to, to ubi juz pokazalo jak sie bardzo na tym zna

SkeletonKingg
07-04-2014, 11:34 AM
o to sie tez glownie rozbija ten caly problem, bo wystarczylo nie robic tych kampanii przed zmiana i byc w ten sposob o 600k golda bogatszym, chyba nie musze mowic ile nakladu pracy kosztuje by tyle golda nafarmic?

podkreslam, ze ta zmiana nie jest tylko i wylacznie dla nowych graczy ale takze dla tych co tych kampanii nie zrobili z jakichs powodow, np nie chcialo sie im bo nagroda byla mierna...a po zmianie 24 nowe pakiety GB za 3tyg, w ogole sie nie oplaca tego robic co?

ergo ci co zrobili to wczesniej zostali oszukani i tyle - prosze ladnie nie pisac o zadnych 'ekonomicznych' aspektach tej gry, bo jesli o to chodzi o to, to ubi juz pokazalo jak sie bardzo na tym zna

Zaraz, zaraz, zaraz. Boli Ciebie to, że TY zrobiłeś kampanię bo chciałeś po 1k golda za każdą frakcję, ergo 6k golda za misję? Czy boli Ciebie to, że INNI nie zrobili bo "coś tam" ich tak umotywowało (tudzież może i lenistwo) i wkurza Ciebie to, że ONI będą bogatsi o 600k golda, a Ty nie?

Poza tym - na jakiej podstawie sądzisz, że zostałeś oszukany? Czy ktoś podpisał z Tobą umowę? Zmusił Cię do grania? Ba! Zmusił Cię ktoś do zrobienia kampanii? Nie. Zrobiłeś ją z chęci zysku. Chciałeś łatwego golda. Ja też, jak ją robiłem, myślałem o free goldzie i dzikich kartach. A mogłem te kampanie sobie darować i po prostu grać Duele. Pewnie, gdybym o czymś takim wiedział, to bym tak zrobił.

A reasumując: wzrost nagród za kampanię nie miał być wymierzony w graczy na wysokich poziomach tylko być zachętą dla graczy, którzy do gry przyjść by mogli. Tak mnie się wydaje. Więc po co krzyk takiego kogoś na 101 levelu?

twardy_
07-04-2014, 11:49 AM
heh nowi gracze, myslalem, ze kwietniowy patch byl wprowadzony po to zeby zniechecic starych graczy i obrzydzic gre nowym... szybko sie obudzili z dbaniem o nowych graczy ;)

SkeletonKingg
07-04-2014, 11:57 AM
Hm. To ja gram od czerwca. Na razie jestem zadowolony, pomimo, że żałowałem trochę tej kampanii.

MisioZadymiarz
07-04-2014, 12:26 PM
Więc po co krzyk takiego kogoś na 101 levelu?

Nie wiem na jakim poziomie się krzyczy, ja krzyczę bo dostaje się też graczom na poziomie w granicach 30-40 gdzie po zmianach co niektórzy wciąż mają problem i nie mają kart ani do gry w open ani do gry w standardzie, szczególnie jak nie grają po kilka godzin dziennie. Jak chciało się pomóc nowym, których i tak NIE MA (czasem czeka się na smurfie z 5 minut a i tak nie znajduje przeciwnika i to w szybkim szukaniu) to trzeba było dać kody na karty tak jak kiedyś tyle, że działające np. do 15-20 lvla a nie przez ileś godzin, dodać osiągnięcia za jakieś głupoty jak np. osiągnij poziom 5, rozegraj 20 pojedynków itp. z nagrodami w postaci pakietów bs2 (starszym graczom nic by to nie dało w zasadzie bo wszystkie te karty mają) i jazda.

Mogli by zrobić w końcu drafty. To na pewno ożywiłoby grę. Wiem, że trudno dostosować doca do tego formatu, ale da się i jak gra nie ma umrzeć, a umiera, to ubi musi wyciągnąć z niej wszystko co można. Jakby nie patrzeć stworzyli coś genialnego i przykro się patrzy jak to umiera.

I stąd przynajmniej moje krzyki. Nie będzie nowych graczy jak nie będą mieli z kim grac i o ile powyżej mistrza jest z tym całkiem ok to przynajmniej na niskich rangach jest tragedia. A teraz dostaje się jeszcze średniakom.

Weźcie się za reklamę i materiały promocyjne a nie za takie słabe marketingowo chwyty. Poprzyglądajcie się konkurencji. Zatrudnijcie kogoś ze świeżym spojrzeniem. To by mogło naprawdę pomoc, bo szkoda żeby wszystko się posypało. A przede wszystkim pamiętajcie, ze najlepszym nośnikiem reklamy są zadowoleni klienci, użytkownicy, a nie populistyczne, pięknie napisane i pełne entuzjazmu posty na forum :/

marcinie
07-04-2014, 02:21 PM
@Ardorucis - Moje przykłady były bezpośrednią odpowiedzią na posty Agata_92, ona wydala rzeczywisty $$$ przed wejściem zmian. Moim zdaniem szkoda dalej rozstrząsać ten temat, bo to nawet nie kwestia racji, ale charakteru danego gracza. Ja też straciłem na obniżkach, bo kampanię mam ukończoną, kupiłem zestaw pudełkowy (gdzie obecnie talie mają być za free), mam 36 lvl, więc sporo kart mi brakuje. Ale nie narzekam, bo nie patrzę tylko na swoje straty, ale skupiam się na perspektywie całej gry, jej utrzymania się na rynku. I twierdzę, że UBI zrobiło słusznie, ułatwiając świeżym graczom start. Dzisiaj zyskali nowi, jutro może zyskają starzy gracze. Podejście przez pryzmat swoich krzywd, w przypadku, gdy nic nie zostało Ci zabrane uważam za samolubne. Ci, którzy zaczynali przed nami mieli jeszcze trudniej, nie było WC, Ołtarza życzeń, a oni jakoś nie załamują rąk i nie każą banować naszych kont. Jak ja zaczynałem nie było praktycznie wogóle golda za kampanię (kampania była 5 planszowa czy coś, bez DK), znacznie mniej osiągnięć, zablokwany dostęp do kart z dodatków w Ołtarzu, normalnie nie było z czego talii składać. Heh do tej pory nie mam żadnego pająka dla Necro. Reasumując, zaczynało się znacznie, znacznie trudniej niż w Twoim przypadku, a nie krzyczę o pomstę do Niebios, bo Ty i tysiące innych mogli osiągnąć to samo co ja 3 razy szybciej.
I na koniec przykład dla Ciebie:
Dzisiaj kupię pakiet HoN, jutro będzie przeceniony, czy mam żądać od UBI zwrotu różnicy? Bo przecież gdybym wiedział - nie kupiłbym...Przyjrzyjcie się temu rozumowaniu, wszystko z nim w porządku? To dokładnie Twoje rozumowanie, przełożone na odrobinę inną sytuację. Nie wydaje Ci się śmieszne? ;-)

Ps. Na tym poście kończę moją dyskusję, nie zrozum mnie źle, przekazałem, co miałem do przekazania, nie chcę się z nikim kłócić o rację. Mam nadzieję, że niektórzy złapali mój punkt widzenia.

Dagnir_Smauga
07-04-2014, 03:07 PM
Dzisiaj kupię pakiet HoN, jutro będzie przeceniony, czy mam żądać od UBI zwrotu różnicy? Bo przecież gdybym wiedział - nie kupiłbym...Przyjrzyjcie się temu rozumowaniu, wszystko z nim w porządku? To dokładnie Twoje rozumowanie, przełożone na odrobinę inną sytuację. Nie wydaje Ci się śmieszne? ;-)

No według mnie nie wszystko w tym rozumowaniu jest w porządku. Ja osobiście od 9 kwietnia zbieram golda i czekam na nowy dodatek z nadzieją, że cena HoN spadnie. Od razu uprzedzam pytania. TAK, da się grać bez kart HoN i wygrywać.

Jeszcze takie małe pytanko do Ciebie marcinie. Ile byłbyś w stanie wydać prawdziwych pieniędzy (złotówek) na 1 box Serca Koszmarów?

MisioZadymiarz
07-04-2014, 03:09 PM
@Ardorucis - Moje przykłady były bezpośrednią odpowiedzią na posty Agata_92, ona wydala rzeczywisty $$$ przed wejściem zmian. Moim zdaniem szkoda dalej rozstrząsać ten temat, bo to nawet nie kwestia racji, ale charakteru danego gracza. Ja też straciłem na obniżkach, bo kampanię mam ukończoną, kupiłem zestaw pudełkowy (gdzie obecnie talie mają być za free), mam 36 lvl, więc sporo kart mi brakuje. Ale nie narzekam, bo nie patrzę tylko na swoje straty, ale skupiam się na perspektywie całej gry, jej utrzymania się na rynku. I twierdzę, że UBI zrobiło słusznie, ułatwiając świeżym graczom start. Dzisiaj zyskali nowi, jutro może zyskają starzy gracze. Podejście przez pryzmat swoich krzywd, w przypadku, gdy nic nie zostało Ci zabrane uważam za samolubne. Ci, którzy zaczynali przed nami mieli jeszcze trudniej, nie było WC, Ołtarza życzeń, a oni jakoś nie załamują rąk i nie każą banować naszych kont. Jak ja zaczynałem nie było praktycznie wogóle golda za kampanię (kampania była 5 planszowa czy coś, bez DK), znacznie mniej osiągnięć, zablokwany dostęp do kart z dodatków w Ołtarzu, normalnie nie było z czego talii składać. Heh do tej pory nie mam żadnego pająka dla Necro. Reasumując, zaczynało się znacznie, znacznie trudniej niż w Twoim przypadku, a nie krzyczę o pomstę do Niebios, bo Ty i tysiące innych mogli osiągnąć to samo co ja 3 razy szybciej.

Ps. Na tym poście kończę moją dyskusję, nie zrozum mnie źle, przekazałem, co miałem do przekazania, nie chcę się z nikim kłócić o rację. Mam nadzieję, że niektórzy złapali mój punkt widzenia.

mówisz o tej z której w 10 min wyciagałeś 1000 pieczęci? ^ ^

fakt to były czasay. 7-8 lvl 1000 elo na max 20 spokojnie można było złożyc topowy deck. Ja w zasadzie grałam od open, biłam smurfy na każdym etapie rozwoju gry i powiem ci, że teraz jest najtrudniej. Generalnie zarabiasz i tak stosunkowo mniej niż wcześniej, kasa z kampanii i tak nie nadrabia tego co było nawet przed dzikimi kartami. Nie mówiąc już o tym, że nie ma po prostu i tak graczy na niskich lvlach/ligach. Kiedyś na byle jakim elo o byle jakiej porze siadało się i grało. Teraz nie ma graczy, to chyba o czymś świadczy co? Poza tym dlaczego mieli kazać zbanować konta? Przecież też dostali dzikie, a im przydały się nawet bardziej. To zdecydowanie nie jest to samo. I jeśli zaczynałeś jak był ołtarz dzikie i pieczęcie za wszystko to zaczynałeś w genialnym momencie i byłeś w miliard razy lepszej sytuacji niż teraz są gracze. Nie wierzysz? Załóż smurfa i zobacz ^ ^ Ja tam koleżankę Agatę całkowicie rozumiem. Jest makabra po prostu. Złożyć talie jest ciężko z powodu dużej puli różnych kart. Kasa przepadła... grac z kim nie ma a jak dopcha się do wyższej ligi gdzie jest ruch to i tak nie da rady z tym co ma. Trochę empatii. I tak jest ciężko zacząć. Gdyby jeszcze było z kim grac na swoim poziomie... Nowych graczy jednak nie ma i nie będzie jak ubi cały czas będzie wprowadzać takie genialne zmiany.

Domarath
07-04-2014, 05:30 PM
Twardy, chyba właśnie nie rozumiesz, że nie można oddzielić wirtualnej waluty (czyli golda, Twoich zer i jedynek) od rzeczywistej, bo im więcej wirtualnej wpompuje UBI tym mniejsze będzie zapotrzebowanie na rzeczywistą. To prosta zależność, naczynia połaczone. Jeżeli jej nie widzisz - trudno. A co do przykładu z TV Dagnir udowodnił mi jedynie, że nie rozumie mojego punktu widzenia i w zasadzie rynku. Oki, każdy ma swoje zdanie, szanuje Wasze, choć jest moim zdaniem samolubne.

Tutaj dodam parę swoich groszy. Bardzo trafna uwaga Marcinie, nie da się oddzielić wirtualnej walut od realnych pieniędzy. Tak jak powiedziałeś im łatwiejszy dostęp do wirtualnej waluty tym mniejsze zapotrzebowanie na rzeczywistą. Jeśli idzie o dodatkową liczbę złota dla osób rozpoczynających kampanię, jest to z pewnością dobrych ruch których pomoże przeciągnąć więcej nowych graczy.

twardy_
07-04-2014, 06:53 PM
masz racje Domarath, przeciez przez takie posuniecia ubi zyskuje wieksze zaufanie graczy, ktorzy na pewno full kasy wydadza z tej okazji ;)

OlaZmora
07-05-2014, 05:13 PM
witam ja za to mam inny problem, który zauważyłem po ostatnim upie wszystkie moje talie jakie miałem utworzone są nie do użycia w pojedynkach nie licząc jednej którą zrobiłem na szybko po przeczytaniu o formacie tygodniowym gdzie miały być tylko stworzenia ale w pojedynkach okazało się, że ludzie mieli czary nie wiem może ja czegoś nie rozumiem. Wracając do mojego głównego problemu to niektóre karty w mojej talii inferna są oznaczone na czerwono w tym bohater i chcąc utworzyć nową talie nie mogę go użyć co za tym idzie nie mam talii inferna bo to mój jedyny bohater z tej frakcji. Karty które, mam oznaczone na czerwono to: Xorm czempion otchłani, piekielny ogar, ciężarna rodzicielka, szaleniec, uwięziony demon, czart, lilim, matka roju, pustoszyciel, ifryt pożeracz dusz, oprawca, czarodziejka chaosu, ognista pułapka, szał, kula ognia, burza ognia, ołtarz zniszczenia, zrządzenie losu, jama nienawiści, dom szaleństwa, rozpadlina chaosu, świętowanie, dzień upadłego wilka, miesiąc tańczących płomieni.
Czy ktoś z was ma podobny problem? Bądź wie jak rozwiązać mój?

Mscici33l
07-05-2014, 05:20 PM
Odznacz tryb Standardowy i wybierz Otwarty i po problemie.
Po prostu nie można grać tymi taliami w trybie Standard, ale w Otwartym już tak. :)

OlaZmora
07-15-2014, 12:02 PM
Logowanie automatycznie doładuje i powiększy twoją pulę nagród aż nie przerwiesz ciągu logowań. Od teraz nie stracisz wszystkiego gdy nie zalogujesz sie jednego dnia.

jeżeli chodzi o moje wrażenie to to nie działa. Bo nie zalogowałem się przez weekend i zaczynam od nowa;/

Siek92
07-15-2014, 12:13 PM
Działa:
Nagroda z danego dnia, jest dodawana zaraz po zalogowaniu się, a nie dopiero 7 dnia.
:)

twardy_
07-15-2014, 12:29 PM

jeżeli chodzi o moje wrażenie to to nie działa. Bo nie zalogowałem się przez weekend i zaczynam od nowa;/

jak sie nie bedziesz logowac to jest to oczywiste, ze Ci przepadnie
ale jak sie logujesz codziennie i np nie zalogujesz sie 7dnia... to nagrody z poprzednich 6 dni Ci nie przepadaja bo byly dodawane na biezaco kazdego dnia

OlaZmora
07-23-2014, 01:37 PM
Mam następny problem tym razem na innym kompie po ściągnięciu upg co jakiś czas jak gram bądź i nie bo mogę przeglądać karty, sklep itp. występuje u mnie crash i wyłancza mi sie gra automatycznie nie wiem z jakiej przyczyny. Oprócz okienka gdzie musze wcisnać ok, pełen słości, nigdy do końca nie czytajać co tam jest napisane, wyskakuje mi osobne okno z taką oto trescią:

==============
Onyx Crash Log
==============

Exception 0xC0000005 - READ error at address 00000000 - EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION - The thread tried to read from or write to a virtual address for which it does not have the appropriate access.

Date : 2014/07/23
Time : 14:21:33
Computer : PC
Module : E:\gry\MMDoC-PDCLive\GameData\Game.exe

Integer Registers:
EAX : 0x00000000 EBX : 0x00000001 ECX : 0x00000001 EDX : 0x1605831C
EDI : 0x16058308 ESI : 0x16058308

Segment Registers:
DS : 0x00000023 ES : 0x00000023 FS : 0x0000003B GS : 0x00000000

Control Registers:
EBP : 0x0E1E26E0 EIP : 0x007AFC80 ESP : 0x0012FAC0

=== CALL STACK (address/function) ===
0. 007AFC80 - AK::MemoryMgr::GetPoolName
1. 007B23FF - AK::MemoryMgr::GetPoolName
2. 00786366 - AK::MemoryMgr::GetPoolName
=== FILE INFORMATION (module/file/line) ===
0. Game.exe - <no file information>
1. Game.exe - <no file information>
2. Game.exe - <no file information>

znów pytam się was czy może ktoś miał podobny problem, bądź wie jak rozwiązać mój ?

Draco86PL
07-23-2014, 01:51 PM
Hej

Musisz otworzyć zgłoszenie w supporcie ubisoftu. Link poniżej

https://support.ubi.com/pl-pl/