PDA

View Full Version : Liga?!

M0rw47h
04-04-2014, 08:48 PM
Liga miała startować już jakiś czas temu, ale niefortunny patch jak i brak czasu/chęci z mojej strony oddalił całe to przedsięwzięcie.
Jednak przed reanimacją samego projektu, chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy:
a) Co Wy jako potencjalni zawodnicy myślicie o zasadach
b) W jakim chcielibyście grać formacie - Open, czy też Standard

Proponowane zasady:

1) Struktura Turnieju
- Zależnie od ilości uczestników gracze podzieleni byliby na dywizje i w obrębie tych na grupy.
- Liga odbywałaby się w trzech fazach, każda odbywająca się w sztywno określonym terminie:
a) faza grupowa - grane FFA (każdy na każdego) w obrębie grupy, najlepsi gracze z grup awansują do kolejnego etapu i grają w obrębie dywizji
b) faza 'dywizyjna'* - gracze nie grają w trybie FFA, lecz w systemie szwajcarskim
c) playoffy - 8/16 najlepszych graczy rozgrywa turniej single elimination
- Wszystkie mecze w grupie/dywizji byłyby rozgrywane w formie the best of 3.
- Mecze w turnieju (playoffach) rozgrywane byłyby w formie the best of 5.

2) Decki
- Każdy z graczy przystępując do turnieju musiałbym jasno określić deck, którym zamierza grać, wliczając w to 12 kartowy sideboard, z którego mógłby korzystać w 2/3/4/5 grze każdego meczu.
- W związku z powyższym wszystkie spisy zostałyby ujawnione z dniem startu rozgrywek, ażeby gracze mieli możliwość kontrolowania, czy nie zostali oszukani (np. czy ich przeciwnicy nie używają kart, które nie znajdują się w ich spisie).

AmineM2
04-04-2014, 10:30 PM
Zasady wyglądają ok.

Generalnie nie lubię sideboardu, ale się dostosuję.

Na razie wolę Open, ale może zmienię zdanie gdy poznam nowe karty...

ratracer1
04-04-2014, 10:40 PM
wg mnie zasady sa ok.

Jak juz w innym temacie zasugerowalem jestem w stanie wrzucic 500k golda do puli turniejowej.

Nie podoba mi sie tylko zapis o jasno okreslonych deckach, bo kazdy ma szanse do skontrowania ciebie, co promuje decki typu aggro i kontrolne kreatury typu ishuma kheltor garant. Gram przewaznie charakterystycznymi deckami ktore bardzo latwo skontrowac dodajac 1 - 2 karty ( hakeem mill, Ignatius, Nergal slowpoke itp.)

filo9011
04-04-2014, 10:57 PM
Nie rozumiem dlaczego nie można grać dowolnymi deckami?
Wg mnie:
- należy znieść obowiązek grania jednym, słusznym deckiem i dać pełną dowolność w tej sprawie;
- brak konieczności wysyłania screenów ani powtórek; a przynajmniej z pierwszej fazy bo jest to po prostu męczące i pracochłonne;
- nagrody! Należałoby zorganizować jakieś ciekawe świecidełka aby opłaciło się inwestować swój czas. Mówiąc szczerze nie wiem czy złoto wystarczy. Teraz pieczęcie będą walutą premium, więc dobrze gdyby za najwyższe miejsca one były nagrodą.
- całkowicie nie rozumiem jak w fazie dywizyjnej, w swissie, ludzie mają grać BO3

PS: ratracer1 to da się wrzucać nagrody do puli?

ratracer1
04-04-2014, 11:05 PM
Uraxor do swojego turku dorzucil 1M wiec chyba mozna. Kiedys sie ktoregos CM pytalem to potwierdził ze mozna ;]

Paku93
04-04-2014, 11:18 PM
Dla mnie jeden, max dwa decki są jak najbardziej ok.
Sideboard również ok, ale myślę że można by dać ograniczenie max 2 kopi w sideboardie, by bytnio nie kontować co niektórych decków.

filo9011
04-05-2014, 11:26 AM
@ratracer1 w takim razie niezłe z was typy skoro tak po prostu chcecie się wyzbyć złota ;)

Gamdur
04-05-2014, 12:14 PM
Zasady wyglądają ok.

Generalnie nie lubię sideboardu, ale się dostosuję.

Na razie wolę Open, ale może zmienię zdanie gdy poznam nowe karty...

Również nie przepadam za sideboard, ale co zrobić ;-)
Wole ogólnie tryb obecny :).. bs1+ dodatki.

wg mnie zasady sa ok.

Jak juz w innym temacie zasugerowalem jestem w stanie wrzucic 500k golda do puli turniejowej.

Nie podoba mi sie tylko zapis o jasno okreslonych deckach, bo kazdy ma szanse do skontrowania ciebie, co promuje decki typu aggro i kontrolne kreatury typu ishuma kheltor garant. Gram przewaznie charakterystycznymi deckami ktore bardzo latwo skontrowac dodajac 1 - 2 karty ( hakeem mill, Ignatius, Nergal slowpoke itp.)

Natomiast, ja z kolei sie pytalem Cm i podobno nie mozna z wlasnej puli dofinansowywac.
Mozliwe, ze Uraxor rozmawia z wladzami gry ;-) i oni mu daja takie ladne..pule...

Mi by natomiast bardziej pasowała zasada granai 1 deckiem, bez sideboard, albo..ewentualnie....
Rownie dobrze 2 decki.

Granie dowolnym deckiem jest bez sensu.

M0rw47h
04-05-2014, 06:43 PM
Pare slow wyjasnienia, dlaczego proponuje tak, a nie inaczej:

1) Dlaczego jeden deck + sideboard?
- Mozliwosc zmieniania deckow przybliza caly event do rzutu kostka, co udowodnilo Road to Paris.
- Jeden deck nagradza graczy wstrzeliwujacych sie w meta, dostosowujacych swoj wybor (wybierajacych kontr-konstrukcje) przeciw najpopularniejszym deckom.
- Sideboard daje mozliwosc powalczenia nawet w bardzo niekorzystnym matchupie.
- Oczywiscie sa decki, ktore mozna skontrowac odpowiednim sideboardem. Jednak z zasady maja one dosc duza przewage w 1 grze, wychodzac z zalozenia ze mamy ok 90% win ratio preside, a po sb ok 50%, to w bo3 ciagle jest to na nasza korzysc.

@Paku93
Pakujac playsety kontr na jeden deck, pozbawiamy sie odpowiedzi na inne. Proponowany sideboard jest i tak mniejszy od tego w MTG.

2) @filo Powtorki/screeny
- Nie widze potrzeby do***entowania wyniku, jesli przeciwnik go nie kwestionuje.

3)
@filo Nagrody
- Nagrodami zajmiemy sie kiedy wybierzemy format, i bedziemy pewni co do zasad.
@ratracer1
- Zacny filantrop z Ciebie! Ja myslalem o dorzuceniu swoich seali.

4) @filo "całkowicie nie rozumiem jak w fazie dywizyjnej, w swissie, ludzie mają grać BO3"
- Piszac o systemie szwajcarskim nie mialem na mysli tego wbudowanego do klienta gry.

ratracer1
04-05-2014, 07:06 PM
Wg mnie nie trzeba bedzie 2 czesci szwajcarskiej turnieju bo nie bedzie tylu chetnych mysle.

Mozna z gory zalozyc ze do ligi przyjmiemy 64( co jest mysle nawet zbyt duzo;]) osoby i podzielimy to na 8 grup po 8 osob, z ktorych po 2 zwycieskie osoby z kazdej grupy wejda do wlasciwej ligi 16 osobowej gdzie gry rozegra kazdy z kazdym Bo3. Zwyciezca ligi zostaje zwyciezca calego turnieju bez play offow.

A jezeli chodzi o podawanie deckow to taka sama sytuacje mialem z maly_drab w polfinale nation cup gdzie obaj gralismy hakeemem mill. ostatni mecz obaj gralismy kheltorem z deckiem 75+ kart - tak sie skonczylo podawanie deckow do wiadomosci innym graczom. Zabija to rowniez kreatywnosc dla nowych deckow, a co najgorsze w taki evencie zabiera naprawde za duzo czasu zeby to wszystko ogarnac ;]

Domarath
04-07-2014, 11:57 AM
Ja jestem jak najbardziej za! Gdzie mam się podpisać! Co do formatu to pytanie:
Co to jest sideboard ? Wiem, że jestem noob ale nie bardzo rozumiem o co chodzi?

A co myślicie o BS2+ dwa dodatki (np. Serce Koszmarów+ Herold Pustki)?

Draco86PL
04-07-2014, 01:20 PM
sideboard = dodatkowa stała baza kart, które można wykorzystać podczas pojedynków. W MTG to max 15 dodatkowych kart.

Paku93
04-07-2014, 01:53 PM
http://psychatog.pl/jak-zbudowac-i-wykorzystywac-sideboard/

Któraś z pozycji w google'u, odnosi się do mtg, ale "zasada działania" jest taka sama. Ogólnie to karty które możesz wymieniać w swojej tali między grami żeby lepiej dostosować swoją talie do przeciwnika. Ale głównie jest po to żeby wyrównać szanse i nie było sytuacji gdzie gracz odpada przez to tylko że trafił na counter-deck.

M0rw47h
04-07-2014, 06:31 PM
A co myślicie o BS2+ dwa dodatki (np. Serce Koszmarów+ Herold Pustki)?

Imho, do wyboru mamy:
1) Open (wszystkie dodatki) mierzacy glownie w 'starszych' graczy.
2) Standard (bs2+HoN) pozwalajacy cieszyc sie rozgrywka takze swiezakom.

Osobiscie sklanialbym sie ku Standardowi, jako ze swiezaki nasze drogie posiadajace mala pule kart mialyby zdziebko wieksze szanse ogarnac co sie do okola nich dzieje anizeli w Openie. W rezultacie wieksza frekwencja, lepsze nagrody i wiecej zabawy.

Domarath
04-07-2014, 07:20 PM
Imho, do wyboru mamy:
1) Open (wszystkie dodatki) mierzacy glownie w 'starszych' graczy.
2) Standard (bs2+HoN) pozwalajacy cieszyc sie rozgrywka takze swiezakom.

Osobiscie sklanialbym sie ku Standardowi, jako ze swiezaki nasze drogie posiadajace mala pule kart mialyby zdziebko wieksze szanse ogarnac co sie do okola nich dzieje anizeli w Openie. W rezultacie wieksza frekwencja, lepsze nagrody i wiecej zabawy.

Też bym skłaniał się ku formatowi standardowemu. Większa liczba graczy, więcej chętnych...

Shadow_Within
04-07-2014, 07:52 PM
Fakt - należałoby dobrze przemyśleć, w jakim formacie chcemy grać. Póki co czysto spekulujemy i nie możemy dokładnie powiedzieć jak dobry będzie open i standard.

M0rw47h dobrze zwrócił uwagę, że dzięki wyborowi Standard także świeży gracze będą mogli grać i gra będzie bardziej "sprawiedliwa" bo większość "perfidnych i trudnych" kart nie będzie w rozgrywce i sideboard nie będzie musiał być zbytnio rozstrzelony.

trupiciel
04-08-2014, 09:51 PM
Jestem zdecydowanie za Standardem rozumianym jako BS2 + HoN. Ubi określiło ten format jako "competitive one" więc będzie dobra rozgrzewka przed dużymi r2p-podobnymi eventami.:cool:

maly_drab
04-08-2014, 10:03 PM
tak, standard to rozsądniejszy pomysł - wypadałoby tylko odczekać chwilę, aby ukształtowała się meta - tak, aby wiedzieć mniej więcej czym może grać twój rywal i jak się*na to przygotować ( nie wspomnę o zdobywaniu potrzebnych kart dla kogoś, kto nie ma jeszcze skompletowanego bs2'a ). Co do sideboardu - nie ma czego się bać, przygotowywanie sideboardu oraz efektywne korzystanie z niego to jedna z najfajniejszych rozrywek, dostępna jedynie w trybie "competitive".

@Ratracer
Problemem w tamtej serii nie była możliwośc grania z sideboardem a brak jakiejkolwiek regulacji sideboardu oraz granych talii w ogóle. Dlatego mogłeś nie tylko wrzucić dodatkowe karty ( zamiast zdrowszej rotacji : karta za kartę), ale wyszukać wszelkiego rodzaju odpowiedzi na talię przeciwnika, które Ubi wymyśliło. A tych Ubi do gry wprowadziło ogrom. Pomysł grania stałym deckiem z sideboarderm uważam za wysoce rozsądny.

M0rw47h
04-08-2014, 10:15 PM
Myslalem o starcie Ligi w maju, zeby wszyscy mieli ten miesiac na przygotowanie i uzbieranie kompletnej talii.

trupiciel
04-08-2014, 10:21 PM
Myslalem o starcie Ligi w maju, zeby wszyscy mieli ten miesiac na przygotowanie i uzbieranie kompletnej talii.

W maju
w tramwaju
kochaj mnie!

jkk89
04-08-2014, 10:41 PM
Dlaczego liga? Brzmi jak zwykły turniej z drabinką. A może ten turniej ma wyłonić dopiero ligi, tak jak to było w DoC Team League? Jakieś podobieństwa pomiędzy tą naszą podwórkową ligą, a DoC Team League?

ratracer1
04-09-2014, 09:21 AM
Mam wrazenie ze dalej nie rozumiecie.granie jedna talia pokazana przciwnikowi przed gra wyklucza praktycznie wszelkie talie typu mill OTK Slowpoke ETC. a faworyzuje proste decki oparte na kreaturach i co najwyzej kilku czarach typu ishuma CH kheltor co wyjaławia wg mnie gre :/ A tu kilka przykladow:

Hakeem - wrzuc do decku 4 singularity i gg w wiekszosci przypadkow
Cassandra - 4x tydzien podatkow, 4x obozowisko 3x dziedzictwo bardzo pomoze
Asalah combo - 4x kosmiczna rownowaga, 4x kosmiczna reorientacja
Nergal slowpoke - 4x kosmiczna rownowaga 4x cena pustki i gg
Namtaru - wywalic wszystkie kreatury drozsze niz 3 surowce i pograne;]
Kat OTK - 4x kosmiczna rownowaga, jesli sie da 4x graspy,

ITd itd. Pokazywanie deckow wypacza kreatywnosc, poniewaz dobrym sideboardem i byle jakim kontrolnym deckiem wygrasz turniej. Moim zdaniem powinna zostac pelna dowolnosc w wyborze deckow na kazdym etapie rozgrywki, podobnie jak to jest w jackpocie i nikt na to nie narzeka a codziennie jest rozgrywany turniej ktory przyciaga 5k uczestnikow;]

M0rw47h
04-10-2014, 12:10 PM
Dlaczego liga? Brzmi jak zwykły turniej z drabinką. A może ten turniej ma wyłonić dopiero ligi, tak jak to było w DoC Team League? Jakieś podobieństwa pomiędzy tą naszą podwórkową ligą, a DoC Team League?

Liga z zalozenia ma byc czescia wiekszego projektu, o ile bedzie cieszyc sie odpowiednia frekwencja.

Mam wrazenie ze dalej nie rozumiecie.granie jedna talia pokazana przciwnikowi przed gra wyklucza praktycznie wszelkie talie typu mill OTK Slowpoke ETC. a faworyzuje proste decki oparte na kreaturach i co najwyzej kilku czarach typu ishuma CH kheltor co wyjaławia wg mnie gre :/ A tu kilka przykladow:

Hakeem - wrzuc do decku 4 singularity i gg w wiekszosci przypadkow
Cassandra - 4x tydzien podatkow, 4x obozowisko 3x dziedzictwo bardzo pomoze
Asalah combo - 4x kosmiczna rownowaga, 4x kosmiczna reorientacja
Nergal slowpoke - 4x kosmiczna rownowaga 4x cena pustki i gg
Namtaru - wywalic wszystkie kreatury drozsze niz 3 surowce i pograne;]
Kat OTK - 4x kosmiczna rownowaga, jesli sie da 4x graspy,

ITd itd. Pokazywanie deckow wypacza kreatywnosc, poniewaz dobrym sideboardem i byle jakim kontrolnym deckiem wygrasz turniej. Moim zdaniem powinna zostac pelna dowolnosc w wyborze deckow na kazdym etapie rozgrywki, podobnie jak to jest w jackpocie i nikt na to nie narzeka a codziennie jest rozgrywany turniej ktory przyciaga 5k uczestnikow;]

Sideboard ma tylko 12 kart, nie przygotujesz sie na wszystko.
Co wiecej, te decki raczej nie istnieja w Standardzie.