PDA

View Full Version : Kolejna unikatowa karta z rozszerzenia "Serce Koszmarów"!

Domarath
03-26-2014, 06:42 PM
Zefiria,Wybranka Wiatru!

http://static2.cdn.ubi.com/MM-DOC/CRC/PL/Zefiria_v1.png

Prezentuję Zefirię w polskiej wersji językowej!

Jak wam się podoba?

eRKay27
03-26-2014, 08:33 PM
lepsza niż stara Zefirka, do tego neutralna więc same plusy
tylko jakoś tak jej źle z oczy patrzy:)

Dagnir_Smauga
03-26-2014, 09:53 PM
Zdecydowaliśmy się rozpowszechnić naszego Smoczego Rycerza w więcej niż tylko jednej serii, dwóch pozostałych pokażemy wkrótce! Na razie spróbujcie zgadnąć które szkoły magii będą reprezentować?

Anael, Wybranka Światła oraz Zefiria, Wybranka Wiatru. Czyżby trzecim Smoczym Rycerzem była Raya, Wybranka Wody?

Dlaczego?
Zgodnie z uniwersum M&M według Ubisoftu Smoczy Rycerze reprezentują poszczególne smoki żywiołów. Każdy ze smoków żywiołów ma przypisany żywioł i starszą rasę:
- Malassa - ciemność - bezimienni
- Elrath - światło/światłość - anioły
- Arkath - ogień - krasnoludy
- Shalassa - woda - nagi
- Sylanna - ziemia - elfy
- Ylath - powietrze - ludzie

Smoczy Rycerze bronią Ashan przed demonami, więc nie wypadałoby, aby można było grać nimi we frakcji Inferno. Żeby do tego nie doszło trzeci Smoczy Rycerz nie może być powiązany z magią ciemności, ognia i ziemi. Pozostaje zatem tylko magia wody. Dodatkowo Anael i Zefiria to karty z Zapomnianych Wojen, więc według klucza teraz będzie Raya, naga pod opieką smoka wody Shalassy.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego ze to karcianka i fabuły za dużej tu niema, jednak jakieś pozory zgodności z uniwersum trzeba zachować. Pewnie epickimi kartami od ciemności, ognia i ziemi będą jakieś stwory które nie są Smoczymi Rycerzami. Co ciekawe Inferno w DoCu ma dostęp do tych szkół magii, które są domeną frakcji, które nie są dostępne w grze, czyli mrocznych elfów, którzy zastąpili bezimiennych tak jak ludzie zastąpili wymierające anioły, krasnoludów i leśnych elfów.

Nie wspomniałem ani razu o magii pierwotnej, bo ta jest powiązana z Ashą, która stworzyła smoki żywiołów, żywioły i starsze rasy oraz Urgashem, który stworzył demony, a także z naszą kochaną pustką. Natomiast orków wszystko powyższe nie obchodzi, oni mają swojego Ojca Niebo i Matkę Ziemię. Zostali stworzeni z ciał martwych ludzkich kryminalistów, krwi demonów i za pomocą magii ziemi przez magów. Jeśli mogą zabić demona to nic im więcej do szczęścia nie potrzeba.

Wracając do tematu. Z ośmiu ujawnionych kart HoN ta wydaje się najlepsza według mnie.

MastaBlastaX
03-26-2014, 11:59 PM
Opis jest .. skomplikowany- to samo z nowym wampirem- czy nie komplikujecie zbyt gry? cośtam-stworzenie-mag-cośtam-człowiek-czarodziej? i każde z tych słów jest znaczące? Za to nie ma nic o unikalności
@edit: 'unik.' to skrót od unikalności?? unik to jedna z cech stworzeń!

Bazaltovy
03-27-2014, 12:13 AM

Kropka robi różnicę. ;)

Dagnir_Smauga: Cóż, łączy się tu uniwersum Ashanu (wysłannictwo żywiołów) z gameplayem DoCa (przynależność do szkoły). Dla kogoś zainteresowanego na pewno jest to kulawe, ale cóż, jakoś trzeba było się zaadaptować. :D

Dagnir_Smauga
03-27-2014, 12:17 AM

Przesadzasz. Sprawdziłem na szybko polską wersję Ołtarza Życzeń. Wszystkie unikalne stworzenia i łuty szczęścia mają skrót "Unik." i jakoś nikt do tej pory nie protestował.

Bazaltowy, akurat do tej pory jeszcze nie kuleje zbytnio. Zobaczymy jak będzie kulało przy Smoczym Rycerzu od trzeciej szkoły. Jeśli będzie od wody to będzie się trzymało kupy.

MastaBlastaX
03-27-2014, 12:52 AM
Gram en wersją, gram całkiem długo a ten opis PL mnie zupełnie zmylił- dziewięć słów w nagłówku karty, trzy myślniki i dwie kropki- do tego sześć słów pisanych wielką literą a trzy nie- te opisy są bardzo nieczytelne

hojno03
03-27-2014, 09:01 AM
Gram en wersją, gram całkiem długo a ten opis PL mnie zupełnie zmylił- dziewięć słów w nagłówku karty, trzy myślniki i dwie kropki- do tego sześć słów pisanych wielką literą a trzy nie- te opisy są bardzo nieczytelne

Jeśli chodzi o opisy to teraz wszystkie karty będą miały je dłuższe, gdyż dochodzi podział na rasy oraz klasy, no i jeżeli jest to stworzenie magiczne to dodatkowa informacja jaką magią się posługuje. Trzeba będzie się do tego przyzwyczaić i zwracać na to uwagę. Ja zapewne nie raz będę przez to lamić i przegrywać pojedynki w głupi sposób:D
Moim skromnym zdaniem art nowej Zefirii prezentuje się wspaniale i klimatycznie.
Tak teraz mi przyszło do głowy, że gdyby miała białe włosy to wyglądałaby zupełnie jak Storm z X-men'ów.

lukiskajplotek
03-27-2014, 12:46 PM
Neutral, ale podobny do kart akademii :P Czyżby dla nich był przeznaczony?

LasBezDrzew
03-27-2014, 12:58 PM
może czas pomyśleć nad jakimiś znakami, które dadzą przejrzystość kart

ewrzen
03-27-2014, 01:53 PM
Neutral, ale podobny do kart akademii :P Czyżby dla nich był przeznaczony?

Przeznaczony dla każdego kto posiada magie powietrza.
Twierdza - 4 bohaterów
Sanktuarium - 3
Przystań - 3
Akademia - 2
(BS1)