PDA

View Full Version : [Turniejowe pomysły]

Domarath
01-15-2014, 05:44 PM
Paramapamam !!! [ ! Fanfary ! ]

Drodzy Czempioni,

Macie pomysł na fajny turniej , macie jakiś ekstra pomysł na turniej !! Piszczcie !! Możemy tworzyć różne różnice turnieje takie jak chcecie.

Co trzeba zrobić ?

1. Napisać i przedstawić propozycję turnieju ! Pamiętaj będę musiał go zatwierdzić przed zaprezentowanie go naszej społeczności. Dlaczego zatwierdzić ? Bo mam fajne nagrody które czekają na zwycięzców.

2. Pamiętaj o szczegółowym podaniu zasad, co ? kto ? i jak ? :)

3. Twój turniej twoje zasady, ty go organizujesz i przeprowadzasz !

Nagrody:

Zasady są takie same co do każdego turnieju, takie same jak w turniej ogłoszonym przez nas :).

Nagradzane będą miejsca od 1 do 8. Pula nagród będzie zależeć od liczby uczestników turnieju, na każdego uczestnika przypadnie 10,000 ! Co to oznacza ? Przypuśćmy, że udział weźmie 50 graczy, wygeneruje to łączną pulę nagród (dla pierwszych 8 graczy) w wysokości 500,000 gold-a. Oczywiście kwota ta będzie proporcjonalnie podzielona pomiędzy graczy z pierwszych 8 miejsc.

Czekam na wasze propozycje.

P.S. To jeszcze nie koniec ! Nadchodzi fala, fala eventów !

Pozdrawiam,
Domarath

DwarfSlayer1996
03-27-2014, 01:13 PM
Hej,
Zacznę od tego, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w organizowaniu takich turniejów, a sam grałem na niewielu i to bardziej w realnym świecie w Warhammera Inwazję niż w DoCa ;) Ale wpadłem na ciekawy pomysł i chcę go wam przedstawić.
Otóż mam plan zorganizowania Otwartej Polskiej Ligi Duela. Jak by to wyglądało, śpieszę z wyjaśnieniem.

ORGANIZACJA LIGI:
1. W zależności od liczby zgłoszonych graczy chciałbym podzielić graczy na ligi(grupy) po równo, co najmniej 6 osobowe.
2. W tych ligach gracze rozgrywali by mecze każdy z każdym do 2 zwycięstw w zależności od ilości graczy i późniejszych ustaleń.
3. Z każdej ligi wychodziło by do kolejnej fazy 2-4 graczy z najwyższą ilością punktów i trafialiby do drugiej fazy grupowej.
4. W drugiej fazie grupowej gracze rozgrywają znowu mecze każdy z każdym tym razem do 3 zwycięstw. Z tym, że punkty zdobyte we wcześniejszej fazie są zaliczane także w 2 fazie.
5. Druga faza grupowa byłaby podzielona na dwie ligi. Zwycięzcy lig spotkaliby się ze sobą w wielkim finale i analogicznie zawodnicy z 2 miejsc w małym finale, gracze z 3 miejsc w meczu o miejsce 5 itd. Gry finałowe i o 3 miejsce rozgrywałyby się do 4 zwycięstw, natomiast reszta meczy do 3 zwycięstw

ZASADY:
1. Udział może wziąć każdy gracz.
2. Gramy wg zasad, które wyjdą wraz z nowym dodatkiem i BS2, link do BS2... http://tools.mmdocking.com/cards?bs2=1
3. Mecze odbywać się będą znanym systemem poprzez wyzwania.
4. Talie można zmieniać między meczami, a także między grami.
5. W przypadku równej ilości punktów o awansie do dalszej fazy lub wyższym miejscu decyduje bezpośredni mecz.
6. Wyniki spotkań będą umieszczane w specjalnym temacie pod Ligą.

PUNKTACJA:
1. Za zwycięstwo w 1 fazie Ligi można zdobyć punkty w przedziale od 0 do 2. Zwycięzca otrzymuje zawsze 2 punkty, natomiast przegrany w zależności od tego czy przegra 2:0 czy 2:1 może otrzymać 0 lub 1 punkt.
2. Za zwycięstwo w 2 fazie Ligi można zdobyć punkty w przedziale od 0 do 3. Zwycięzca otrzymuje zawsze 3 punkty, natomiast przegrany w zależnosci od tego czy przegra 3:0, 3:1 czy 3:2 otrzymuje 0,1 lub 2 punkty.

NAGRODY:
Nagrody są przewidziane jak wyżej przez Domaratha, chyba, że Liga dostałaby większe dofinansowanie od supportu Duela, ale to już nie ode mnie zależy :)Jestem normalnym graczem, który chciałbym pograć jakiś ciekawszy system niż standardowe gry albo turnieje, nie należę do supportu stąd sam prócz pomysłu i organizacji nie mogę wiele zrobić. Ale oczywiście oprócz nagród rzeczowych zwycięzca będzie mógł się śmiało nazwać Najlepszym Polskim Graczem :D...a jako, że mamy jedynego gracza, który pokonał 1700 elo (gratki jkk89 ;)) to prawdopodobnie Najlepszym Graczem na Świecie :P

POMOC:
Jak widać, Polska Liga DoCa to dosyć rozbudowane przedsięwzięcie, tym większe im więcej ludzi wyrazi chęć uczestnictwa w niej. Także sam sobie z tym na pewno nie poradzę i prosiłbym o pomoc w organizacji ;) Jestem normalnym graczem, który chciałbym pograć jakiś ciekawszy system niż standardowe gry albo turnieje, nie należę do supportu stąd sam prócz pomysłu i organizacji nie mogę wiele zrobić.
Zdaje spbie sprawę, że tak dużego turnieju nie było organizowanego przez graczy, dlatego bardzo liczę na odzew i ew. oferty pomocy oraz zgłoszenia do tej Ligi, termin nie jest na razie znany ze względu na nieznaną ilość uczestników. Gdyby ktokolwiek zauważył jakieś luki, proszę o napisaniu o tym pod tematem, wszelkie uwagi mile widziane :) Zdaje spbie sprawę, że tak dużego turnieju nie było organizowanego przez graczy,
Dzięki za poświęconą uwagę :D
Pozdrawiam, DwarfSlayer1996

Sobieski1991
03-27-2014, 03:35 PM
fajny pomysł można by było dać czas np 2 tyg na zgłoszenia po tym czasie ustawić tabele tylko w takim systemie przydały by się nagrody za wyjście z grupy za wejscie do pol finalu i finału a wiadomo w finale duza pula dla zwyciezcy duelowe champions league xD

Domarath
03-27-2014, 09:04 PM
Dzięki, ja jestem SUPER ZA!

Daj znać na skype: Domarath Ubisoft!

guest-fVDcHls3
03-27-2014, 09:24 PM
pomysl pierwsza klasa, na pewno bral bym udzial a i moglbym pomodz w organizacji.

Draco86PL
03-27-2014, 10:46 PM
Również uważam, że pomysł jest super. Dodatkowo można pomyśleć o wprowadzeniu nagród za osiągnięcia np. Zadaj największy damge, pokonaj gracza jkk89 :) itp. To sprawi, że nawet osoby które gorzej zaczną ligę będą miały szanse uszczknąć kawałek tortu. Co do nagród pośrednich to można pomyśleć o:

- Bonifikata za wygraną grę wynikiem 2-0 w rundzie zasadniczej i w fazie play-off
- Bonifikata dla osób które zajmą miejsca w swojej grupie premiowane awansem do rundy 2 itp.
- Potem nagrody dla TOP 4 lub TOP 8

Domarath
03-27-2014, 10:51 PM
Również uważam, że pomysł jest super. Dodatkowo można pomyśleć o wprowadzeniu nagród za osiągnięcia np. Zadaj największy damge, pokonaj gracza jkk89 :) itp. To sprawi, że nawet osoby które gorzej zaczną ligę będą miały szanse uszczknąć kawałek tortu. Co do nagród pośrednich to można pomyśleć o:

- Bonifikata za wygraną grę wynikiem 2-0 w rundzie zasadniczej i w fazie play-off
- Bonifikata dla osób które zajmą miejsca w swojej grupie premiowane awansem do rundy 2 itp.
- Potem nagrody dla TOP 4 lub TOP 8

Jestem za! Np.wygraj 4 mecze z rzędu.

Chyba coś fajnego nam się tutaj rodzi...:)

ratracer1
03-27-2014, 11:26 PM
Rowniez jestem za czyms takim. Chetnie wezme udział w takiej lidze i od siebie jak kiedys wspomniałem jestem stanie dorzucic do puli turniejowej 500K golda. Moze to zachęci wiecej ludzi do wziecia aktywnego udziału

DanielKurzempa
03-28-2014, 09:33 AM
To ja proponuje na pożegnanie się z grą turniej P2W czyli kto zapłaci więcej UBI ten wygrywa.
Żeby nie było za prosto dozwolone są tylko 3 przelewy z jednego konta bankowego dlatego przed turnieje trzeba pozakładać kilka kont w różnych bankach.
Oczywiście czas będzie ograniczony tak najlepiej 48 godzin.
Nagrody powinny być takie:
1 miejsce 10 000 złota
2 miejsce 5 000 złota
3 miejsce 1 000 złota

Domarath
03-28-2014, 12:34 PM
To ja proponuje na pożegnanie się z grą turniej P2W czyli kto zapłaci więcej UBI ten wygrywa.
Żeby nie było za prosto dozwolone są tylko 3 przelewy z jednego konta bankowego dlatego przed turnieje trzeba pozakładać kilka kont w różnych bankach.
Oczywiście czas będzie ograniczony tak najlepiej 48 godzin.
Nagrody powinny być takie:
1 miejsce 10 000 złota
2 miejsce 5 000 złota
3 miejsce 1 000 złota

Daniel rozumiem, że przewrotnie zgłaszasz chęć pomocy w organizacji Ligii? :cool:

A tak serio, to proszę Cię o nie trolowanie tego co inni chcą zrobić dla społeczności. Nikt nie trolował Twoich pomysłów (a zwłaszcza ja), to proszę nie troluj i Ty :)

DwarfSlayer1996
03-28-2014, 04:17 PM
Dzięki za pozytywny odzew...a nawet megapozytywny (taaa...rekolekcje :P ). Jasne, że wszelkie osiągnięcia, bonusy itd. to jest świetny pomysł i jestem jak najbardziej za, ale sam tego nie pisałem ze względu na to, że sam tych nagród zaproponować nie mogłem, ale skoro są sponsorzy :D Dam znać Domarath dziś wieczorem albo jutro, bo na razie wychodzę z domu, jak wrócę to omówimy szczegóły i weźmiemy pod uwagę wszystkie propozycje i myślę, że w nowym temacie to utworzymy, jak się da to i na tych zagranicznych(może Niemcy się skuszą?) :) A tymczasem dzięki za poparcie i pomoc, mam nadzieję, że to wypali, a jeśli wypali to będzie zdecydowanie największy event ze wszystkich dotychczasowych, jak napisał Sobieski Champions League DoCa ;) Także jak wszystko z Domarathem ustalimy wieczorem albo jutro to damy znać wszystkim i zaczniemy zbierać ekipę do pomocy w organizacji i uczestników do gry, pozdrawiam :)

Domarath
03-28-2014, 04:43 PM
"...Sobieski Champions League DoCa" ale mam nadzieję, że to nie będzie nazwa bo oskarżą nas o lokowanie produktów...:P

DwarfSlayer1996
03-28-2014, 10:00 PM
Nie, nie to tylko nick gracza, który napisał o Champions League wcześniej :P Nazwa już jest Otwarta Polska Liga DoCa :)...chyba, że się pojawi jakiś hojny sponsor... :D

kajtkoo
03-30-2014, 08:58 AM
A ja bym zagrał inny format turnieju niż te "typowe" ;P

Wyobraźcie sobie.

8 Graczy (?może więcej?) i można jakieś wpisowe zrobić - dla przykładu niech to będzie 8k Gold (plus minus cena bohatera z paczki)

- Każdy otrzymuje Bohaterski Pakiet (w którym ma bohatera, którym zagra podczas turnieju) oraz 2x Pakiet Posiłków.
- Następnie talie uzupełnia się commonami z 1 zestawu podstawowego (lecz nie można w ten sposób dołożyć więcej niż 2 sztuk tej samej karty).

Limity:
-Tylko 1 Set
-40 sztuk kart w talli + 8 wydarzeń + Bohater
-Maksymalnie 3 sztuki takiej samej karty w talli.

Po 3 rundach system Szwajcarski wyłania najlepszą dwójkę. W razie takie samej ilości punktów wygrywa osoba, która zrobił swoją talię szybciej :D

Nagrody:

I miejsce bierze kartę Bohatera, oraz karty z Dwóch Pakietów Posiłków, które znalazły się w talli (nie licząc commonów, które znalazły się w talli z poza paczek) oraz 8k Gold

II miejsce bierze kartę Bohatera, oraz karty z Dwóch Pakietów Posiłków, które znalazły się w talli (nie licząc commonów, które znalazły się w talli z poza paczek). oraz 4k Gold

Pozostałe miejsca: Karta Bohatera znaleziona w paczce (żeby każdy był zadowolony i nagradzany był udział. A i powtórka się może trafić za którą trzeba było zapłacić, więc frustracja będzie mniejsza w razie czego :)

Dodatkowo nie nagradzanie osób, które nie rozegrały turnieju do końca! (uniknięcie leaverów, którzy zobaczą bohatera na którym im nie zależy)

Wydaje mi się, że 8k Golda za możliwość wylosowania Bohatera to chyba nie specjalnie duża cena (i jakoś się człowiek nie załamie jak straci w/w kwotę a i w piekielnej otchłani bohater jest wart 1000 golda :) ), a dodatkowo adrenalina wzrośnie dzięki losowości w paczkach, więc nigdy nie wiemy czym i jak zagramy.

Tylko obawiam się, że sama idea przeprowadzenia w ten sposób turnieju może się okazać trudna do przeprowadzenia, bo należało by to zbudować zupełnie od podstaw (mam na myśli mechanikę przeprowadzania turnieju, konstruowania decków na chwilę przed turniejem itp. Jak z wersją papierową to nie byłby problem to wersja elektroniczna, to co innego.
Ale to już zmartwienie waszych programistów ;)

Sobieski1991
03-30-2014, 09:16 AM
^^ Kazdy by chciał wziąść udział w turnieju typu wylosuj bohatera i z tego co wypadnie w pakietach zrób talie i graj tym co masz niestety narazie nie ma takich technicznym możliwości a liga to liga wrzucasz screena i jedziem dalej xD Domarath to tam omawiajcie szczegóły i czekam na nowy temat do zgłaszania