PDA

View Full Version : Turniej otwarcia ESL [13 sierpnia]

Jacobtheurf
08-01-2013, 12:59 PM
Witam wszystkich,
Chciałbym zaprosić wszystkich graczy na turniej 1v1 Duel of Champions, który odbędzie się 13 sierpnia.
Turniej rozgrywany jest taliami podstawowymi, żeby każdy nowy gracz miał szansę wziąć w nim udział. Planowany start o godzinie 19:00
Wszelkie informacje, zasady, zapisy, znajdują się na stronie ESL: Duel of Champions (http://www.esl.eu/pl/doc/news/226447/)

Dla zainteresowanych poniżej dokładne zasady

1. Super Pro 1on1

Przed rozpoczęciem meczu zapoznaj się z regulaminem globalnym rozgrywek w ESL.

2. Talie

W ladderze Super Pro 1on1 obowiązują specjalne zasady dotyczące talii i kart w nich zawartych, poniżej przedstawiona jest tabela z dostępnymi kartami. Wyłącznie TALIE PODSTAWOWE.

Talia Przystani

Bohater (1):
Kasandra, Poszukiwaczka Światłości

Wydarzenia (8):
Tydzień Wiedzy
Tydzień Zbójmistrzów X 2
Dzień Fortuny X 2
Swiętowanie X 3

Stworzenia (29):
Pobożna Siostra X 3
Imperialny Gwardzista X 3
Pomniejszy Żywiołak Powietrza X 3
Wierny Gryf X 3
Blask Chwały X 3
Słoneczny Jeździec X 3
Dziki Gryf X 3
Morski Elf Łucznik X 3
Imperialny Kusznik X 3
Serafin
Poborca Dziesięciny

Zaklęcia (14):
Błogosławieństwo X 2
Uleczenie X 2
Promień X 2
Błyskawica X 2
Tarcza Wiatrów X 2
Cyklon X 3
Słowo Swiatła

Łuty szczęścia (7):
Rzeka Klejnotów
Umocniona Placówka
Obozowisko X 2
Miejsce Zasadzki X 2
Fontanna Młodości
Talia Inferna

Bohater (1):
Garant, Poszukiwacz Niezgody

Wydarzenia (8):
Tydzień Wiedzy
Tydzień Zbójmistrzów X 2
Dzień Fortuny X 2
Swiętowanie X 3

Stworzenia (30):
Maniak X 3
Piekielny Ogar X 3
Szaleniec X 2
Sukub X 3
Rodzicielka X 2
Niszczyciel X 2
Lilim X 2
Czart
Cerber
Dziki Gryf X 2
Łowca z Pao X 3
Pomniejszy Zywiołak Ognia X 2
Najemny Zbir X 2
Pomniejszy Żywiołak Powietrza X 2

Zaklęcia (10):
Ognisty Pocisk X 2
Ognista Pułapka X 2
Ognista Tarcza
Teleportacja X 2
Rozproszenie Magii X 2
Kula Ognia

Łuty szczęścia (10):
Ołtarz Zniszczenia X 2
Dom Szaleństwa
Rozpadlina Chaosu
Miejsce Zasadzki X 2
Smocza Żyła X 2
Obozowisko X 2
Talia Nekropolii

Bohater (1):
Seria, Tropicielka Zaginionych Dusz

Wydarzenia (8):
Tydzień Wiedzy x2
Tydzień Zbójmistrzów X 2
Dzień Fortuny
Swiętowanie X 3

Stworzenia (30):
Udręczony Ghul X 3
Zombi Plagi X 3
Najemny Zbir X 3
Prządka Losu
Pomniejszy Zywiołak Cienia
Szkielet Oszczepnik X 3
Kościotrup Plagi X 3
Lisz Neofita X 3
Lamasu X 2
Pokutujący Duch X 3
Pomniejszy Żywiołak Powietrza X 3
Gnijąca Lamasu
Rozwścieczona Wiwierna

Zaklęcia (14):
Orzeźwiające Żródło X 2
Lodowa Broń X 2
Lodowy Mur X 3
Oczyszczenie X 2
Agonia X 2
Pieczęć Śmierci X 3

Łuty szczęścia (6):
Cmentarz X 2
Bez Litości dla Grzesznych X 2
Zbiorowa Mogiła X 2
Talia Twierdzy

Bohater (1):
Kat, Poszukiwacz Wolności

Wydarzenia (8):
Tydzień Wiedzy X 2
Tydzień Zbójmistrzów X 3
Dzień Fortuny X 2
Swiętowanie

Stworzenia (30):
Łupieżca z Ranaaru X 3
Goblin Zwiadowca X 3
Goblin Łowca X 2
Centaur Łucznik X 2
Kroczący w Snach X 2
Skażony Ork X 2
Harpia z Ranaaru X 3
Centaur Grasant
Łowca z Pao x2
Pomniejszy Żwywiołak Powietrza X 2
Dziki Gryf X 2
Morski Elf Łucznik x2
Najemny Zbir X 2
Cyklop Hałanurda
Heleksjański Bibliotekarz

Zaklęcia (10):
Skalny Mur X 2
Kamienna Tarcza
Jadowity Dotyk X 2
Tarcza Wiatrów X 2
Cyklon
Błyskawica X 2

Łuty szczęścia (10):
Arena
Ołtarz ofiarny
Chata Krwawego Szamana X 2
Zawalony Most
Miejsce Zasadzki X 2
Kamień Oświecenia
Sterta Złota X 2
Talia Świątyni

Bohater (1):
Yukiko, Poszukiwacz Chwały

Wydarzenia (8):
Tydzień Wiedzy
Dzień Fortuny X 2
Dzień Upadłego Wilka X 2
Świętowanie X 3

Stworzenia (30):
Żarłacz Strażnik X 3
Koralowa Kapłanka X 3
Źródlany Duch X 3
Kappa X 2
Śnieżna Panna X 3
Wanizame X 2
Kirin X 3
Strażnik Shanriyi
Łowca z Pao X 3
Czarny Sęp X 3
Dziki Gryf X 3
Heleksjański Bibliotekarz

Zaklęcia (10):
Orzeźwiające Źródło X 2
Lodowy Mur X 2
Lodowa Bróń X 2
Lodowe Kolce
Wznoszący Podmuch X 2
Błyskawica

Łuty szczęścia (10):
Tajemna Akademia
Sterta Złota X 2
Skradzione Zapasy X 2
Świątynna wieża X 2
Filar Zapobiegliwości X 2
Sala Wyzwań

3. Rozgrywka

Gra powinna być rozgrywana w trybie pełnoekranowym, aby detale były dokładnie widoczne na screenach. Mecze półfinałowe oraz finał rozgrywane są formacie Bo5 (do 3 wygranych), reszta w formacie Bo3 (do 2 wygranych).

3.1 Błędna talia

Jeżeli przeciwnik używa kart, które nie są dostępne lub jeżeli ma więcej kart jednego radzaju niż przewiduje regulamin, należy zrobić odpowiednie screeny z dowodami. Automatycznie taki mecz wygrywa się walkowerem 1:0. Skutkuje to również ukaraniem takiego gracza punktami karnymi w liczbie odpowiedniej do ilości przewinień.

3.2 No show

Przed rozpoczęciem meczu należy dodać przeciwnika do znajomych w grze. Jeżeli Twój przeciwnik nie pojawi się przez 15 min należy zrobić screena i wstawić No showa. Screen musi być jeden i musi pokazywac dwie rzeczy. Pierwsza, że dodałeś przeciwnika do znajomych i druga, że przeciwnik nie stawił się, bądź spoźnił się na spotkanie więcej jak 15 min.

3.3 Disconnect

Podczas rozpoczętej rozgrywki disconnect wiąże się z automatyczna przegrana aktualnego meczu, co nie oznacza przegranej całego spotkania chyba że obecny wynik, zgodnie z regulaminem oznacza przegraną.

3.4 Oczekiwanie

W przypadku gdy jeden gracz dostanie "DC" drugi musi czekać na niego minimum 10 minut. W przypadku gdy przeciwnik się nie pojawi mecz taki wygrywa się walkowerem.

yetj
08-07-2013, 11:54 AM
Zapraszam wszystkich do udziału w turnieju. ;)

MandM89
08-07-2013, 02:06 PM
edit

fasola308
08-11-2013, 10:00 PM
Wchodze w to, bedzie ciekawie;) Z tego co jest napisane na stronie glownej turnieju jest juz 53 chetnych. Dawajcie ludzie czym wiecej tym wyzsze nagrody :)

DjTechShadow
08-12-2013, 09:37 AM
Godzina 19:00 kompletnie mi nie odpowiada więc trudno się mówi, chyba, że jest jakaś inna możliwość ?

trupiciel
08-12-2013, 10:50 AM
Cześć.

To mój pierwszy kontakt z ESL, więc proszę o wyrozumiałość. Zalogowałem się przez facebooka żeby przyspieszyć proces rejestracji, podałem mój uplay nick i po kliknięciu w Zapisz Się wyskakuje mi taki błąd:

http://i.imgur.com/XCI4mjo.jpg

Ktoś wie jak mogę go obejść? Moim miejscem zamieszkania na fejsie jest Gdańsk, Polska. Gdzie mam się przeprowadzić aby pozwoliło mi na wzięcie udziału w turnieju?

Edit: Problem rozwiązany, do zobaczenia na placu boju ;)

Edit2: Przeglądam pierwszy post - w składzie talii haven w stworach widzę:

3x - Blask Chwały
To pomyłka i chodzi o czar jak rozumiem?
Edit3: Znalazłem, to Blazing Glory...

fasola308
08-12-2013, 12:42 PM
W necro cmentarz = cmentarzysko? Choc jest tez blad w sklepie w samej grze wiec ktos kto przepisywal liste kart przepisal tak jak sami tworcy napisali. No ale chodzi o cmentarzysko a nie cmentarz:)

Legenda-
08-12-2013, 02:34 PM
Zarejestrowałem się na tej stronce ,ale nie przyszła mi żadna wiadomość na email :/ .

SakataUsui
08-12-2013, 03:08 PM
Ktoś się orientuje jak się tam potem zgłasza wyniki pojedynków?

Sikor485
08-12-2013, 03:44 PM
Zarejestrowałem się na tej stronce ,ale nie przyszła mi żadna wiadomość na email :/ .

Mi przyszło po jakimś czasie. Po prostu poczekaj.

Jacobtheurf
08-12-2013, 04:13 PM
Wyniki zgłaszasz robiąc standardowy ss pokazujący Twoją wygraną z danym przeciwnikiem, po czym umieszczasz go na stronie odpowiedzialnej za dany pojedynek. Tzn po rozpoczęciu turnieju na stronie ESL pojawi się cała drabinka i tam klikasz na siebie vs jakiś przeciwnik i przenosi Cie do dokładnych informacji na temat pojedynku. Właśnie w tamtym miejscu, używając do tego opdowiedniej opcji zamieszczasz ss, którego Administracja analizuje etc etc.

Co do błędów sklepowych - Owszem, talie przepisywane ze sklepu. Wyłapaliśmy błędy w liczeniu ilości kart, czy właśnie ich nazw. Nie wszystko zostało wyłapane, więc jak coś nie jest jasne, to dobrze jak ktoś zwróci na to uwagę. ; )

DjTechShadow
08-12-2013, 08:22 PM
Zapisałem się wczoraj, mój nick na tej stronie to Sunniva, czy jeśli start jest o 19:00 a mnie nie będzie o tej porze mogę się umówić z przeciwnikiem na inną godzinę ?

Legenda-
08-13-2013, 09:10 AM

Probowałem zrobić jeszcze raz konto na ten sam email i nick to mi wyskoczyło

"Istnieje już konto dla podanego przez Ciebie adresu e-mail. Jeśli zgubiłeś swoje hasło kliknij "Wyślij ponownie hasło".

A email żaden nie przychodzi...

witek8914
08-13-2013, 09:42 AM
A ja mam pytanie bo gram w ta gre od 2 dni i gram talia nekropolii i zamiast dnia fortuny x2 to mam tylko 1 , a tydzień wiedzy zamiast x1 to mam x2 , myslicie ze to blad na eslu ? Pozdrawiam

DjTechShadow
08-13-2013, 11:13 AM
Legenda: zobacz w spamie.

Jacobtheurf
08-13-2013, 12:11 PM
A ja mam pytanie bo gram w ta gre od 2 dni i gram talia nekropolii i zamiast dnia fortuny x2 to mam tylko 1 , a tydzień wiedzy zamiast x1 to mam x2 , myslicie ze to blad na eslu ? Pozdrawiam

Fakt~ Postaramy się to naprawić jak najszybciej.

Probowałem zrobić jeszcze raz konto na ten sam email i nick to mi wyskoczyło

"Istnieje już konto dla podanego przez Ciebie adresu e-mail. Jeśli zgubiłeś swoje hasło kliknij "Wyślij ponownie hasło".

A email żaden nie przychodzi...

A jesteś 100% pewny, że nie pomyliłeś się wpisując maila? Ewentualnie powinieneś sprawdzić w spamie, jak ktoś wspomniał.

Legenda-
08-13-2013, 03:55 PM
No link jest w spamie , klikam go a tam przenosi mnie do ich strony i pisze :

Error
invalid_session_id

trupiciel
08-13-2013, 05:05 PM
Siema
czy te numery maja nam cos mowic, czy nasze nicki pojawia sie w tabelce?
http://www.esl.eu/pl/doc/1on1/puchar_otwarcia/rankings/

Sikor485
08-13-2013, 05:08 PM
Czy jest możliwość zmiany talii pomiędzy grami z tym samym przeciwnikiem bądź pomiędzy rundami?

Legenda-
08-13-2013, 05:24 PM
o co z tym chodzi ?

Konto gry Aby dołączyć do ligi, zawodnicy muszą wprowadzić w swoich profilach konta gry.

Typ: Uplay Nick (kliknij tu, aby dodać)
min. członków: 1

Sikor485
08-13-2013, 05:30 PM
Podaj tam nick z gry.

witek8914
08-13-2013, 05:32 PM
musisz wejsc w profil na esl , klikasz po lewej konto gier , dodaj > szukasz uplay nick : twoj nick

Legenda-
08-13-2013, 05:47 PM
Ok ogarnołem już . I co dalej , gdzie to się śledzi kto z kim ma grać itp ?

SakataUsui
08-13-2013, 05:55 PM
Wchidzisz na stronę turnieju -> drzewko turniejowe i wyszukujesz tam swój pojedynek (będzie kolorowa obwódka). Zapraszasz gościa do znajomych i czekasz na 19 :)

TrafixPL
08-13-2013, 06:23 PM
Mój przeciwnik nie pojawił się, jest gdzieś opcja sprawdzenia czy prawidłowo wysłałem screena ?

fasola308
08-13-2013, 06:31 PM
U mnie podobnie przeciwnik nie pojawil sie, screena wyslalem w match details i zrobilem jak napisano w regulaminie:

Prosimy również o wpisywanie komentarzu pod meczem, jeżeli przeciwnik nie pojawił się po 15 minutach od daty meczu.
Kolejna runda na kiedy jest planowana? Jeszcze dzisiaj czy moze jutro?

TrafixPL
08-13-2013, 06:37 PM
Mój mecz jest odwołany jak pisze przy wyniku trzeba bylo szybciej potwierdzić przybycie ?

fasola308
08-13-2013, 07:02 PM
No i oczywiscie cos sie zwalilo... Nie moge zaprosic typka z ktorym mam grac do przyjaciol w grze, innych z turnieju tez nie znajduje, choc kogos przypadkowego dodaje do przyjaciol... Gre i kompa uruchomilem ponownie to chyba na serwie ubi sie zesralo. powinienem grac mecz 19.50 ale wyszukiwanie w grze nie dziala.
/Edit: Typa z ktorym mialem grac chyba w ogole nie ma ale nie moge zrobic screena poniewaz wyszukiwanie nikogo nie znajduje.

DjTechShadow
08-13-2013, 07:48 PM
Pytanie do organizatorów: Jestem dopiero teraz, czy mogę jakieś mecze rozegrać, oraz w ogóle co mam robić w swej obecnej sytuacji ponieważ nic nie rozumiem i moje pytania zadane wcześniej w tym temacie zostały zignorowane, w grze ubi mam nick DjTechShadow, a na waszym portalu Sunniva, czy to jest przeszkoda? Czekam na odpowiedzi.

trupiciel
08-13-2013, 08:20 PM
Pytanie do organizatorów: Jestem dopiero teraz, czy mogę jakieś mecze rozegrać, oraz w ogóle co mam robić w swej obecnej sytuacji ponieważ nic nie rozumiem i moje pytania zadane wcześniej w tym temacie zostały zignorowane, w grze ubi mam nick DjTechShadow, a na waszym portalu Sunniva, czy to jest przeszkoda? Czekam na odpowiedzi.

Eee, przyszedłeś 2 godziny po czasie i pytasz czy możesz grać? Toć my wszyscy będziemy na Ciebie musieli czekać 2h. Termin - 19:00 podany był przecież już wczoraj.

DjTechShadow
08-13-2013, 08:40 PM
I okazuje się po drzewku, że mogę, gram.

trupiciel
08-13-2013, 09:24 PM
Jak nie ma obsuw czasowych z tej racji to nic mi do tego! GL HF :rolleyes:

Werolt
08-14-2013, 07:41 AM
Nie ma o tym wzmianki w zasadach tak więc szybkie pytanie. Czy możliwe jest zmienianie tali między meczami(bo3) lub pojedynkami z danym graczem? Mówię oczywiście o zmianie frakcji bo samych decków i tak nie możemy zmienić.

Werolt
08-14-2013, 09:01 PM
Z góry przepraszam adminów za podwójny post.

Finał bardzo emocjonujący pomiędzy mną a Trupcielem z wynikiem 3:2 dla mojego przeciwnka:) Muszę powiedzieć, że finałowa walka była zawzięta, a minute po wygranej trupicielowi padła bateria w laptopie:P

Co do ogranizacji.. Niestety było dużo no-show`ów co prowadziło do idiotycznych sytuacji(typu moja walka z danym przeciwnikiem to dla mnie 4 pojedynek, a dla niego 2), byli też gracze którzy pojawili się ponad godzinę po czasie rozpoczęcia turnieju,a i tak mogli grać... Ostatnim mankamentem było podzielenie turnieju na dwa dni co nie było zaznaczone w żadnym regulaminie.
Tak czy siak dziękuje organizatorom za turniej i żyję nadzieją, że następnym razem dopilnują wszytskich spraw:)

Na marginesie kiedy i jakich nagród mogą się spodziewać gracze z top8?

SakataUsui
08-14-2013, 11:30 PM
Ghh że też musiałem trafić na ciebię Werolt już w pierwszej rundzie :)

Mimo, że mi poszło średnio, bawiłem się świetnie i mam nadzieję na więcej turniejów w najbliższym czasie :)

Grethold
08-15-2013, 11:54 AM
Spytam się z ciekawości. Jaką talią grałeś Werolt?

Werolt
08-15-2013, 02:36 PM
@Sakata mam wrażenie, że nasz line-up był jednym z cięższych i nie było łatwo się wspiąć, aż do finałów więc wszyscy mieliśmy średnie szczęście;)

@Grethgold aż do semi grałem necro. Ostatnie dwa pojedynki przystań.

Jacobtheurf
08-15-2013, 11:29 PM
Nieobecności niestety nie wynikały z naszej winy. Staraliśmy się zagwarantować Wam jak najciekawszą rozgrywkę między większą ilością graczy, jednak nie obyło się bez małych problemów. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteśmy zadowoleni z przebiegu turnieju i zaznaczamy, że nie jest to nasza ostatnia taka inicjatywa. Poza standardowymi turniejami talii początkowych planujemy też organizować zawody w oparciu o wasze propozycje. Jeżeli więc macie jakieś ciekawe pomysły, poza turniejami, gdzie wszystkie karty są dozwolone, powiadomcie nas o tym~ Jeżeli więc ktoś jest zainteresowany współzawodnictwem, może śledzić stronę ESL poświęconą Duel of Champions, ewentualnie znaleźć nas na FB (https://www.facebook.com/eslpldoc) gdzie będą zamieszczane wszelkie informacje na temat następnych zawodów.

Mam nadzieje, że ogólny zamysł Wam się podobał i jeszcze zagościcie na naszych turniejach.

Pozdrawiam,
Nvminer – Admin ESL sekcji Duel of Champions

trupiciel
08-19-2013, 12:24 AM
Wreszcie dotarłem do domu po pełnym wydarzeń :rolleyes: długim weekendzie i jestem gotów opisać moje odczucia względem turnieju (taki mini-blog z tego wyjdzie, nielubiącym czytać polecam zjechać do podsumowania - ctrl+f: TL;DR)!

Przede wszystkim dzięki dla organizatorów za podjęcie się organizacji tego eventu, co za tym idzie umożliwienia mi wygrania czegoś w Doc'u (nareszcie! ;) ).

Jak widzę opening post jest datowany na 1.08.2013, ale ja akurat wpadłem na niego dopiero na dzień przed rozpoczęciem imprezy, tak więc na załozenie konta na ESL i ogarnianie poruszania się po owym portalu miałem niewiele czasu.
Tutaj uwaga dla osób chcących skrócić sobie proces rejestracji i zalogować się przez integrację konta na ESL z Facebookiem - automatycznie wasze profilowe zdjęcie z FB stanie się avaterem na ESL, jednocześnie ESL sprawdzi Wasze zadeklarowane miejsce pobytu. U mnie zaowocowało to śmiesznym nieporozumieniem i nie mogłem przez jakiś czas zapisać się do turnieju, gdyż jako residency place wskazałem miejscowość Balangabang Small :D na Filipinach, a nie Polskę.

Po udanej rejestracji zacząłem rekrutować ludzi z czatu na mmdoc.net do udziału w tym jakże prestiżowym wydarzeniu! Niestety wielu z nich odmówiło gdyż środek tygodnia o 19:00, to najwyraźniej wrażliwa pora (pewnie całą rodziną oglądają wtedy fakty na tvn). Ja akurat miałem w ten wtorek wolny wieczór, tak więc nastawiłem się na długą nockę z DOC.
Koniec końców tylko Sikor z czatujących wyraził chęć wspólnej podróży po drabinie turniejowej. Przećwiczyliśmy kilka talii i ostatecznie obaj zdecydowaliśmy, że wyśmiewane przez brać Duelową Haven będzie naszą bronią w starciu z rodakami.

Co do spisu talii podanego w zasadach turnieju nie mam zastrzeżeń. Ubisoft nie dopilnował aby oficjalny spis kart w starter deckach dostępny do publicznej wiadomości pokrywał się z rzeczywistością, ciężko to przeskoczyć.

Wtorek, 13.08.2013, godzina ~19:00.

Pierwsza gra, przeciwnik wystawia Garanta. Wiedziałem, że muszę przetrwać jednego fireballa i będzie z górki. Oponent zaskoczył mnie jednak grając Pao Deathseekera! Jak się okazało z rozmów z innymi uczestnikami spora część graczy zamiast Łowców z Pao do swych talii powkładała Poszukiwaczy Śmierci :D. Kolejny przykład na to, że z edukacją w naszym kraju nie jest najlepiej. Apeluję: dzieciaki, czytajcie ze zrozumieniem!

Co to by nie przedłużać- walczyłem tylko z Necro i Inferno. Przekrój graczy całkowity, od czwartopoziomowych kont, po ludzi z ponad 1500 elo. Koło 22 okazało się, że już gram o miejsce w top 8. Dodałem przeciwnika do znajomych, zapytuję czy możemy cisnąć i tu niespodzianka - odpisuje mi, że ćwierćfinały i wyżej rozgrywane są w dniu następnym i że chętnie ze mną zagra, ale jutro.

W zasadach http://www.esl.eu/pl/doc/1on1/puchar_otwarcia/leagueinfo/ nie było na ten temat żadnej informacji, o czym nie omieszkałem wspomnieć w jedynym miejscu jakie w mojej świadomości służyło wówczas za kontakt z Adminami turnieju - w komentarzach pod newsem o turnieju na ESL.

http://i.imgur.com/PUbgskf.jpg

Dobra, ale czemu w ogóle się czepiałem i drążyłem temat? Ano temu, że strasznie nie na rękę był dla mnie taki układ. W środę po południu zaczynał się w końcu długi weekend i o 19:00 dnia następnego chciałem być już mocno zajęty czym innym niż ślęczeniem przed ekranem monitora.

Postanowiłem jednak nie odpuścić skoro dotarłem do ćwierćfinału i stanąć w szranki z resztą finalistów.

Tak więc przeprosiłem się z przyjaciółmi z którymi wybraliśmy się w środę do domu w środku lasu, wsiadłem do samochodu i uzbrojony w laptopa (ponoć do 3h na baterii) oraz komórkę służącą za modem pojechałem do najbliższej wsi szukać zasięgu. Mając za przyjaciela parking miejski w Sierakowicach, a za toaletę pobliski Orlen, spędziłem pierwsze 3 godziny mojego krótkiego urlopu na graniu w grę (http://www.youtube.com/watch?v=Vde93bn6kxk&t=0'06#) :D

I, powiadam Wam: nie żałuję tych godzin! Te emocje, ten pełen pęcherz, Ci tubylcy przechadzający się wokół i wskazujący mnie palcami przy jednoczesnym stukaniu się po czołach - niezapomniane przeżycie!

Oczywiście skoro półfinał i finał rozgrywany był w trybie BO5, to i siły rozłożyły się tak, że obie gry wymagały rozegrania wszystkich 5 meczy, bez litości dla energii pozostałej w baterii mego lapka! Rozpoczynając finał bateria wskazywała 40 minut żywotności. Oczywiście nie miałem gdzie jej podładować.
Tutaj chciałbym podziękować Weroltowi (który też grał Haven) bardzo sportowego zachowania. Znał moją sytuację i nie przedłużał w żaden sposób swoich ruchów. Tylko dzięki jego szybkim (mam wrażenie, że sam dłużej zwlekałem nad wykoaniem ruchu w swojej turze niż on) decyzjom udało nam się skończyć finał w normalny sposób.

Dość powiedzieć, że w 30 sekund po rozegraniu przez nas piątej gry ekran w moim laptopie zrobił się cały czarny i maszyna przestała wydawać jakiekolwiek dźwięki! Nic to jednak nie znaczyło, wygrałem, opłaciło się odłożyć leśne swawole o te kilka godzin i poświęcić trochę czasu, paliwa i nerwów dla e-sportu ;)

TL;DR

Do teraz nie wiem czemu graliśmy 2 dni (nikt nie pokazał mi linka z informacą o tym, że jest to 2 dniowy turniej, sam takowego nie znalazłem). Nie rozumiem też dlaczego można było przyjść 2 godziny po czasie i mimo wszystko wziąć udział w turnieju.
Na plus zdecydowanie zaliczam obecność 4 adminów na TeamSpeak'u i aktywność przynajmniej dwojga z nich w wątku z komentarzami pod newsem o turnieju.

Czekam z niecierpliwością na Wasze następne ruchy!