PDA

View Full Version : Kelthor vs Necro - da radę?

SmerfMaruda
07-07-2013, 11:47 PM
Siema, chłopaki. Gram sobie Twierdzą i strasznie polubiłem Kelthora ze względu na art, staty i żywioły, ale mam mega problem z Necro. Deck mam zrobiony całkiem dobrze i naprawdę świetnie sobie radzi choć brakuje mi jeszcze kilku rzeczy, lecz ciężko jest mi sobie poradzić z Infekcją oraz sześciowkosztowymi spellami od Necro (marionetka, ta strzałka we wszystko za 3) i zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić od strony powietrza i ognia czy nie bardzo i warto jednak zrobić deck na Zadrocu. Co sądzicie? Jakieś pomysły?

M0rw47h
07-08-2013, 09:30 AM
Byloby latwiej gdybys pokazal nam swojego Kelthora.

ewrzen
07-08-2013, 09:41 AM
Trzeba myśleć nieszablonowo, deck typu rush według mnie nie sprawdza się powyżej 1200 ELO. Ja zrobiłem deck Kelthora 4/5/1 i świetnie radzi sobie z nekropolią. Po ostatnim dodatku doszedł słonik 2/2/7 i świetnie wypełnił luke. Teraz orkowie mają harpie z 4 hp, słonika z 7 hp i grubasa za odpowiednio 2, 3 i 4 surowca. Więc baza do blokowania stworzeń przeciwnika i wykończania go czarami jest wspaniała. Mina przeciwnika gdy rzucasz np. gniew ojca niebo kelthorem, bezcenna. A nie tylko rush, rush, rush.

SmerfMaruda
07-08-2013, 10:26 AM
@M0rw47h, po co podawać spis? Tu nie chodzi o to czy jest dobrze złożony czy nie tylko czy są karty w windzie i firerze, które są dobre przeciwko Necro. Kompletnie nie radzę sobie z Infekcją, irytuje mnie fakt, że krit z 2 z przodu z infekcją 2 to tak naprawdę 4 wjazdu, więc ściąga większość rzeczy.

M0rw47h
07-08-2013, 11:35 AM
Tutaj masz przykladowa powtorke jak radzic sobie Kelthorem z Nergalami, chociaz nie obylo sie bez paru bledow: http://www.sendspace.pl/file/6b867f8797b270c583b023f

Moze ktores z rozwiazan np. grane tutaj Grounded Ci podpasuje.

ewrzen
07-08-2013, 11:46 AM
Tu nie chodzi o to czy jest dobrze złożony czy nie tylko czy są karty w windzie i firerze, które są dobre przeciwko Necro.

Jeśli chodzi ci o kary czarów to na pewno uziemienie - nekro używa dużo latających stworków, łańcuch piorunów (choć kosztuje tyle co kula ognia a zabiera 3 hp) - mentalność 85% graczy mówi im że ustawianie stworów w choinkę da im wygraną ???, no i na dobitkę gniew ojca niebo - nie dość że odsyłasz kartę która ci bruździ do ręki to pali resztę latających. Oprócz tego wszelkiego rodzaju błyskawice, kule ognia i niedoceniany ogień wewnętrzny też nie zaszkodzą.