PDA

View Full Version : Talia przystani - pomoc z buildem

Nerzulek
06-19-2013, 09:21 PM
Witam,
Gram jakiś już czas przystanią i mam mały problem ze stworzeniem jakiegos konretnego buildu. Moj poziom to 700+ ELO. Generalnie źle się nie gra aktualnym buildem lecz jest troche chaotyczny ;p

moj aktualny build:
http://www.mmdoc.net/show_deck/5652/

a to moje wszystkie karty dostępne:

http://www.mmdoc.net/show_deck/5657/

Prosiłbym o małą pomoc.

Majerek
06-20-2013, 09:26 AM
Dobra więc tak z tych kart co masz ja widziałbym to mniej więcej tak:
http://www.mmdoc.net/show_deck/5793/

Nie wiem tylko jakie masz wydarzenia, więc dałem takie jakie według mnie mogły by być.

Pierw napiszę co złego jest w twoim decku i czego się wystrzegać, następnie zostawie komentarz do mojjego tworu.

Stwory: Więc tak za 1 masz wrzucone kuszników, którzy de facto są gorsi od tych gwardzistów, więc wybór prosty, przydałoby się więcej "nabijaczy hajsu" :) . Wielkim znawcą talii Przystani nie jestem, ale z tego co się orientuje pobożna siostra się nie sprawdza, lepiej dać gryfy które są w miare mocnym tankiem za 2. Masz 3 stwory za 6 wymagań, lecz nie wrzuciłeś nic za 5, w ten sposób tworzysz przepaść, ja postanowiłem się ich pozbyć.

Czary: Wbijać 5 magii dla jednego czaru, jeszcze takiego który nie jest super, na moje trochę chamowanie rozwoju. Jeśli jednak ta karta ci się sprawdza, to może poćwicz z tańszym zamiennikiem działającym podobnie tzn. Męczennik. Oczywiście tą karte rzuca się jak ma się już dużo stworów na stole i przeciwnik zresztą też, więc już ładnych pare tur mineło co za tym idzie można poświęcić jakąś jed. z 1 hp czy za 1 koszt. Leczenie hmmm osobiście nigdy tej karty nie użyłem, co nie oznacza oczywiście że jest zła. Według uznania. Reszta czarów strikte ofensywna, więc w miare ok.

Łuty: No właśnie dlaczego mając na start 2 do łutów, nie masz ani jednego w talii? Jest to marnowanie potencjału bohatera. W ogóle panuje przekonanie że talia musi być: stwory+czary/stwory+łuty/czary+łuty. Oczywiście jest w tym wiele prawdy, ale te pojedyńcze karty czasami ratują dupe.

Wydarzeń nie komentuje bo po prostu nie wiem jakie masz. Podsumowanie miałeś talie 6/5/2 i 65 kart, czyli za dużo wszystkiego.

Teraz zobaczmy co zrobiłem ja dla ciebie. Talia w domyśle 4/4/2. Możnaby pokombinować w drugą strone, czyli iść w łuty szczęścia, ale ja za tym średnio przepadam, wole jednak mieć jakąś kontrole magia. Oczywiście niewykluczone że ktoś wrzuci Ci tutaj taki deck, sprawa otwarta.

Dałem dużo eventów - 1 dla magicznych, ponieważ w decku masz tylko 1 stwora magicznego "Blask chwały", jeśli natomiast nie posiadasz tych eventów w takiej ilości lub podobnej to zamiast Anioła Miłosierdzia za 4 wrzuciłbym Wybrańca Elratha. Za dużego wyboru w stworach nie masz. Jeśli nadal chcesz grać talią przystani, to możesz się zastanowić nad kupieniem powstania pustki lub herolda pustki. W powstaniu będziesz miał stwory takie jak Wilczy kapitan, Wilczy mściciel i wilczy pretorianin i właśnie głównie na nich bazuje to co ja widziałbym w przystani, ale o tym przy łutach szczęścia. W Heroldzie na moje dobrą jednostką jest kusznik gryfa, trochę ciężko przeciwko bezcielestnym, ale daje rade.

Czary: Nie licząc ofensywnych to czystość i ochrona przed magią mroku jest najlepszą kontrą na nekropolie tak często graną ostatnimi czasy. Jeśli irytuje cię jak łatwo twoje jed. są zabije przez magie mroku to jest to idealne połaczenie zwłaszcza na Ariane, ale Nergal też dostaje po dupie no i Seria, czyli de facto całe grywalne nekro ma przerąbane. Oczywiście pamietaj że istnieją dispele, ale to już ci pozostawiam do tego jak ci się to sprawdzi. Gryzie się to ze światłem oczyszczenia, ale jest to jeden z niewielu dispelli które posiada ta frakcja, może i karta sytuacyjna np. na OTK, warto mieć, ewentualnie wrzuć boską interwencje, nie gryzie się z twoimi kontrami na nekro, i jest lepsze.

Jeden czar pozwoliłem sobie ominąć, bo jest on dobry razem z łutem.

Łuty: Zwiększający zasoby, tłumaczyć nie trzeba. Jest taka możliwość że w 2 turze będziesz już miał rzucone zarówno to + nasz "nabijacz hajsu" na stole co da ci niezłego kopa i pozwoli przejąć kontrole na stole. Potem łut jeśli twój bohater ma 5 lub mniej zdrowia to dodaje mu 5 hp. Z zasady jeżeli pozwoliłeś sobie zbić hp do 5 i mniej to raczej jest już po grze, i ten łut nie da ci nic, ale dajmy na to masz 10 hp i możesz albo chronić bohatera dając po 1 jed. na 4 liniach i każda z nich zginie, więc zostaniesz w punkcie wyjścia, albo dać po 2 jed. na 2 liniach, w ten sposób budując przewage na połowie stołu, przeciwnik zada ci 5 hp, ty bah się uzdrowiłeś i twoja sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

No i teraz wisienka na torcie, czyli w obronie jest atak i specyficzne kombo. W skrócie, ładujemy czarem w nasz kontratak, łutem dajemy by każda jed. miała tyle samo atk. co kontr. i ewentualnie, by przeciwnicy pozabijali się o ciebie to zniwelowanie niewrażliwości na kontry. Do ciebie należy decyzja czy taka gra ci będzie odpowiadać, dlatego polecam do tego pakiety powstania pustki, bo stwór który dodaje ci + 2 do kontry. + dajmy na to 2 x czar + 1 do kontry. to w dobrej kombinacji wilczy pretorianin może uderzyć za 8 atk!! Miałem przyjemność to testować, wprawdzie na innym bohaterze, ale efekt ten sam. Jestem przekonany że jeżeli w nastepnym dodatku wzmocnią przystań, to tego typu kombo będzie często nas witać.

Ostatnia rzecz, co do ilości czarów i łutów, jest to sprawa luźna, zobacz co ci się sprawdza, a co nie i modyfikuj, bo to jest czysta przyjemność.

Pozdro

Majer

Nerzulek
06-20-2013, 01:04 PM
A jednak są dobrzy ludzie na tym świecie, troche się rozpisałeś :)

Generalnie na poczatku miałem decka z kartami fortune ale musiałem iść na jakiś kompromis z magią lub stworkami więc chciałem zobaczyć jak się sprawdzi build taki jak powyżej, masówka mobów + magia ofensywna i jakoś tragicznie nie idzie, fakt faktem nie walcze z ludźmi którzy mają juz profesionalne decki.

Powiem Ci że kupiłem juz 2x boxa herolda, 1x voida i 1 boxa podstawki oraz kupuje cały czas voida + podstawowe pakiety za gold. Niestety bardzo pechowo mi to wyszło i mało kart z przystani mam. Najwięcej z twierdzy oraz sanktuarium i wydaje mi się że w tych frakcjach bym mógł coś lepszego zrobić.

Nie wiem czy jest sens dawać karty które zwiększają kontre, jak dla mnie to największy potencjał ma z kartami z Voida których nie mam. Kolejna sprawa tyczy się Lighting bolta, wiem że jest w miare drogi ale jak walcze z inferno i mi wypuszcza Lilima z 8HP to ciężko mi go wyeliminować. Eventów z tych co dałeś nie mam ani jednego niestety.

Sklece tego builda ew. zmodyfikuję go trochę i zobacze co z tego wyjdzie.

maxis998
06-20-2013, 03:54 PM
szczerze nie wiem czy użytkownik Majerek o tym pisał (ponieważ jestem zbyt leniwy żeby przeczytać). Na twoi miejscu grałby tańsze kreatury. Propozycja ode mnie graj 4/4/0 ew. 4/4/1 . Polecałbym też zmienić talie chyba że bardzo Ci zależy na tej przystani. Generalnie po najnowszym patchu przystan jest cienka . I kupowanie Voida było błędem, powinienes caly czas kupowac posilki za golda i pakiet za 1000 seali. Voida sie kupuje jak masz podstawke dobrze złożoną , ew. Jak chcesz złożyć talie z Świątyni. Graj i nabijaj elo. Pozdrawiam