PDA

View Full Version : Magic Alia

Riczard
06-14-2013, 09:59 PM
Jest pare rzeczy do poprawy w stworach, jednak całkiem fajnie się komponuje wszystko. Aktualny poziom ELO 1001+
http://www.mmdoc.net/show_deck/5403/

dooshaan
06-14-2013, 10:34 PM
Ten deck nie ma zadnej synergii. Wydarzenia wszystkie naraz.

Wywal tego towera, pojedyncza karta ktora zmusza Cie do levelowania destiny do 3, watpie ze uzyles jej kiedykolwiek.

Mozesz tez smialo wywalic imperial sentinel, ta karta to chlam. Lepiej juz zaryzykowac tithe collector albo nic na pierwsza ture, niz dostac go w pozniejszych turach.
Mam mieszane uczucia co do imperial guarda- nie wiem na czym polega koncepcja tego decku, ale to raczej niespotykana kreatura w jakimkolwiek decku.

Riczard
06-15-2013, 12:40 AM
wlasnie grajac aktualnie glownie na orki (kelthor) i undedow (Nergal) dostaje ostro po dupie. Probuje ten deck ustawic jakos w tym kierunku bo jak gram ze czyms innym to jest zazwyczaj swieto i win... Mam pewne braki jeszcze w kartach, dlatego staram sie cos pozmieniac, jednak niewiele to daje. Do 1001 ELO spokojnie da sie tym deckiem wbic ale pozniej to jest ciezko ;/ Imperial Guard pare razy wlasnie uratowal mi gre blokujac na ture lub dwie dmg we mnie az mi czary doszly.

Generalnie Tower jest przeciwko OTP bo innej kontry na to nie mam ... Jak juz zacznie mi rzucać bloki przy malym dmg Hevenu to juz mam pozamiatene.

Guferus
06-15-2013, 01:31 AM
Ja gram aktualnie czymś takim. Wciąż nie jest kompletne. Szukam też balansu między spellami i stworzeniami.
http://mmdoc.net/show_deck/5410/
Light of tomorrow potrafi jednak nieźle zablkokować przeciwnikowi grę (jesli nie ma dispella, a to sie nieczęsto zdarza) zwłaszcza jak się chwile wcześnij zrobi kompletny wipe stołu Forbidden flamem.
Większość graczy jak widzi, że przestałem wystawiać kreatury to zamias pomyśleć "Kurde coś kombinuje, będe atakować tym co mam na stole, zobaczymy jak się sytuacja rozwinie" to raczjej robi coś w styłu "Yeah nic nie wystawia, lecimy na hura wszystko z łapy" , a wtedy Forbidden i przeciwnik zostaje z pustą łapą i stołem a ja zaczynam resować i wykładać jednostki : DD (Tak reaguje z 70-80% ludzi :D)
MIałm kilka gier gdize ta taktyka pozwoliła mi wygrać w sumie po dostaniu porzadnego łomotu na początku, bo przeciwnikowi po prostu kończa się karty : D

Riczard
06-15-2013, 10:33 AM
Problem polega na tym że nie mam Forbiddena nawet 1... brakuje mi też 1 fire balla i world of light. Za forbiddena moge wrzucić armagedon, ale nie wiem czy jest sens pakowanie 2 w mane dla tego czaru.

dooshaan
06-15-2013, 11:31 AM
mysle ze ani light of tomorrow, ani forbidden flame nie jest kluczowa karta dla takiego decku. Szczerze mówiąc, jesli deck mialby byc konkurencyjny na wysokim elo, kluczowe bedzie posiadanie 4x wolf captain ;)

Riczard
06-15-2013, 03:17 PM
No to nic tylko się cieszyć zwłaszcza ze nie posiadam żadnej takiej karty :D Może jakieś inne propozycje?
Może pokaże jakie mam karty to bedzie łątwiej.
http://mmdoc.net/show_deck/5439/ -- Stworzenia
http://mmdoc.net/show_deck/5440/ -- czary
http://mmdoc.net/show_deck/5441/ -- fortuna

dooshaan
06-15-2013, 06:10 PM
Problem lezy bardziej w tym, ze alia nie oferuje nic ciekawego, jesli nie tworzy sie jakiegos ciekawego combo- czyste fire spelle, i slabe kreatury, nic z tego ciekawego ulozyc sie nie da. Duzo lepiej byloby wsadzic te spelle na adar-malika, ktorego nekro kreatury bija te heavenowe na glowe w przedbiegach. Taka koncepcja decku, jest po prostu slaba. W moim odczuciu nie masz kart potrzebnych do tego, zeby cos interesujacego na tym hero probowac tworzyc.

No ale, jesli juz bym musial cos wykombinowac...

Nie wiem jakie masz eventy, ale te ktore dales sa bez sensu. Nie dla tego ze sa slabe, lecz po prostu jest wszystkiego po trochu, nigdy nie wiadomo co Ci dojdzie w kolejnej turze, nie da sie na tym polegac, nie daja w zwiazku z tym zadnej przewagi taktycznej.

Kreatury

+1 tithe collector
+2 expert marksman
+3 Loyal gryffin
+1 sun rider

-1 gryffin knight (nie ma sensu ta kreatura, na sandalphonie gdzie mozemy ja zdiscardowac za surowce grajac z nie-nekro ma to sens, na alli bedzie to dead karta w wielu grach)
-1 holy pretorian (karty pojedyncze nie maja sensu, nie mozna na nie liczyc w dociagu, nie da sie przez to grac taktycznie)
-1 pao (jw.)
-2 imperial guard (musisz rushowac mighta do 5, tylko dla tej kreatury ktora tylko opoznia Twoja smierc. Zostawilbym tylko wtedy, jesli umiesz i wychodzi Ci granie w taki sposob, ze probujesz zameczyc przeciwnika na smierc, leczac sie z umiejetnosci alli).

Spelle:

+1 inner fire
+1 sunburst
+1 bless

-1 purity (tech karta na nergala, dead w wiekszosci gier, a jesli nawet ma byc anty nergal (ew. anty nekro), to potrzebujesz x2 zeby moc liczyc na to ze dojdzie nim padniesz)
-2 firestorm (jedyna karta za 5 magii, szkoda dociągu)

Fortuny: wywalamy tego towera.

Po tych zmianach mamy o 7 kart za duzo! Wiec wywalamy pozostale 7, wg uznania, zeby zmaksymalizowac swoja szane na dostanie tych kart, ktorych zagranie ma najwiekszy sens.