PDA

View Full Version : Pomóżcie w tworzeniu talii Nekropolii

onroad55
06-07-2013, 11:08 PM
Hej. Czy mógłby mi ktoś doradzić/ułożyć talię Nekropolii? Jestem nowy, ELO mam w granicach 200 ale już dokupiłem garstkę kart (w tym boxa za 1000 pieczęci). Z góry dziękuję za pomoc :) Oto moje karty:

Bohater:
Serla, poszukiwaczka Zaginionych Dusz

Stworzenia:
Udręczony Ghul x1
Najemny Zbir x2
Wędrowny Bard x1
Heleksjański Bibliotekarz x1
Pokutujący Duch x5
Lisz Neofita x2
Kościotrup Plagi x5
Dziki Gryf x2
Morski Elf Łucznik x5
Pomniejszy Żywiołak Ciemności x3
Poszukiwacz Śmierci z Pao
Lamasu x6
Rycerz Wampirów x1
Wygłodniały Ghul x3
Zombie Plagi x6
Pomniejszy Żywiołak Powietrza x5
Pomniejszy Żywiołak Ognia x2
Pająk Księżycowego Jedwabiu x1
Prządka Losu x1
Widmo Zemsty x4
Arcylisz x3
Prządka Księżycowego Jedwabiu x1
Rozwścieczona Wiwerna x4
Gnijąca Lamasu x3
Tkaczka Losu x1

Zaklęcia:
Agonia x4
Uścisk Wampira x3
Osłabienie x1
Oczyszczenie x3
Wieczna Zima x1
Lodowy Mur x5
Orzeźwiające Źródło x5
Zamrożony Teren x4
Lodowe Kolce x1
Pieczęć Śmierci x4
Lodowa Broń x4
Pożeracz Dusz x1
Mroczne Odbicie x1
Przekleństwo Zaświatów x1

Łuty szczęścia:
Zbiorowa Mogiła x4
Smocza Żyła x3
Dostawy Broni x2
Kartograf x2
Flaga Werbunkowa x1
Cmentarzysko x4
Pożarcie Sług x1
Ołtarz Cieni x2
Obozowisko x7
Obserwatorium x1
Ołtarz Wiecznej Służby x2
Kryształ Objawienia x1
Kamień Oświecenia x3

Wydarzenia:
Tydzień Podatków x3
Tydzień Wiedzy x6
Tydzień Umarłych x1
Świętowanie x7
Jarmark Cieni x3
Tydzień Najemników x2
Miesiąc Szmaragdowej Pieśni x1
Dzień Fortuny x5
Tydzień Zbrojmistrzów x6
Miesiąc Tańczących Płomieni x3

Jeśli z tych kart nie da się ułożyć zbyt dobrej talii to przynajmniej poproszę o wskazówki jakie karty powinienem dozbierać.

drid93
06-08-2013, 09:25 AM
Ja bym złożył coś takiego. 4/4/1
http://www.mmdoc.net/show_deck/4756/

Brakuje ci wielu kart. Staraj się dążyć do:
http://www.mmdoc.net/show_deck/4757/

Nie wsadzałem kart z herolda i voida (chyba, że wydarzenie duszy jest z voida - nie ejstem pewny).

onroad55
06-08-2013, 11:19 PM
Dzięki ! :) Talia jak narazie działa dobrze. Jak dozbieram więcej kart to zrobię update i może da się coś dorobić ;)

maxis998
06-11-2013, 10:00 AM
brakuje ci troche stworzen, wsadzaj jak najmniej neutralnych poniewaz nekropolia ma bardzo moce karty, proponuje grac bez łutów szczęścia, np. 4/4/2 jak masz Serie ale wszystko zalezy od cb ;]

onroad55
06-12-2013, 02:41 PM
Moja talia wzbogaciła się o parę nowych kart z dodatków. Powiedzcie mi proszę które z nich mogą się przydać:
- Kocię-Wojownik x1
- Szkielet Księżycowego Jedwabiu x1
- Drzewo Wisielców x1
- Upiór Pustki x1
- Kościotrup Pustki x1
- Żółw z Gór Cienia x1
- Lisz Spijacz-Dusz x1
- Gnilny Spluwacz x1
- Wcielony Koszmar x1
- Kajdany Księżycowego Jedwabiu x1
- Mur Wodny x1
- Tajemna Obrona x1
- Klątwa Negacji x1
- Pożarcie Sług x2
- Kosmiczna Reorientacja x1
- Dzień Upadłego Wilka x1

ElDanteX
06-12-2013, 03:38 PM
Co do spellów/łutów się nie wypowiem bo necro gram na nergalu, ale z moobków zastanowiłbym się nad liszem (sam bym brał jakbym miał) no i spluwacz to jest 'must have' w jakim kolwiek necro bo ta karta potrafi robić nam gre. Z reszty to jeszcze można upiora pustki jakoś wykorzystać ale to w specyficznych momentach także to już byś musial potestować czy Ci się ta karta przydaje. Na pewno na late game jest całkiem fajna, bo gdy trzeba liczyć każde HP to można nim blokować mocniejsze moobki. No chyba, że gramy z nergalem, wtedy ta karta praktycznie do niczego się nie nadaje;) A no i jeszcze drzewo wisielców do defa jest całkiem całkiem, nie korzystam ale gdy ktoś mi to stawia to jest to dosyć irytujące.

maxis998
06-21-2013, 11:45 AM
drzewo wisielco bardziej do kontrolek, a co do samego Nergala jak dojdziesz z nim do late game to praktycznie wygrales, a te gołębie za 2/2/4 bezcielesny, są mega możesz je wrzucić. zgadzam sie ze te spluwacze są super i j.w takze zaliczam je do must have ;], Jeszcze ten lisz spijacz dusz jest niezly. Ciężko go po prostu zabic stworkami ze wzgledu na pasywe. A te nowe spelle i łutu nie wydają mi sie jakies bardzo przydatne ;]

odszczep
08-27-2013, 11:11 AM
Jestem nowy i mało się znam ale mi się przydaje Wcielony Koszmar. Używam go do blokowania ataków z danej linii przeciwnika. Myślę że póki nie zbierze się konkretnego decka warto dodać go do talii