PDA

View Full Version : Deck Przystań

Mevoox
05-19-2013, 10:42 PM
Mam złożony taki oto deck: http://www.mmdoc.net/show_deck/3224/

(wywaliłem Celestial Armour z uwagi na jego koszt, ale może jednak zostawić tę kartę?)

Zastanawiam się, czy dobrze go złożyłem, oraz czy od Zygfryda nie lepsza była by po prostu Cassandra. Dzieki niej wrzuciłbym Wiecej zaklęć (Jak Lightining Bolty, cyclone, Father's Sky Wrath, Storm wind czy Lightining Speed) zmniejszając tym samym ilość kreatur. Jednak tylko magia światła troche boli, ale ilość kreatur czasami wystarcza, jedyny problem jest z kartami na ręce- dość szybko się kończą, a potem mimo sporej ilości zasobow zagrywam dwie-trzy tanie karty. Czy według was taka talia ma rację bytu, mozna coś nią ugrać? Ew. co zmienić, żeby lepiej śmigała i w jakim kierunku ją rozwijać, jak dojdą mi nowe karty. Liczę na waszą pomoc ;)
Dodam, że w tej chwili oscyluję w granicach 500-600 ELO :)
I jeszcze jedno pytanie od newbie- Czy postacie z dodatków są w pakietach bohaterskich? Jesli nie to jak je można zdobyć? ;)

drid93
05-20-2013, 10:29 AM
Ja bym wywalił w ogóle karty potrzebujące siły 5 i 6 bo masz ich po prostu za mało. Celestial tez odłóż. Możesz dodać świętych pretorian. Zamiast gwardzist. Postacie i potwory z dodatków są z paczek powstania pustki, które możesz kupić za seala, lub wygrywając tyrnieje szwajcarkie na 1/2 miejscu i losowo jedna osoba z 3-8

ElDanteXX
05-20-2013, 10:43 AM
Co prawda Zygfrydem nie gram bo jakoś trafić się w pakietach nie chce, ale osobiście zrezygnowałbym ze stworków o koszcie 4+ bo one poprostu rzadko kiedy zostają użyte. Sam gram na Kasandrze od początku i testowałem dziesiątki ustawień i najlepiej spisuje mi się deck z moobami za max.3 aczkolwiek max 4 również złe nie było. Z tym że ja opieram siłe tali bardziej na spelach więc do Zygfryda raczej wrzucał bym kreaturki również za 4.
Idać dalej to polecałbym wrzucić więcej dwójek do talii i przede wszystkim Pretorianinów którzy fajnie będą działać przy tym bonusie do defa. Nie wiem za to czy potrzebnych Ci jest aż tylu gwardzistów za '1' Bo oni defacto nadają się tylko do blokowania i to też takiego 'nierewelacyjnego' chociaż z życia już troche postoją. Aczkolwiek uważam, że lepiej 4x sterte złota wrzucić do decku i nawet gdybyś zaczynał to mógłbyś wystawiać kreature za '2' coby Ci deck przyśpieszyło. Osobiście wyrzuciłbym też neutralne stworki, krzyżowca za 6 i Eleonore która niby jest fajna, jednak na dobrą sprawe jeden spell ewentualnie combo hit+spell i jej nie ma, co cofnełoby Cię praktycznie o runde. Ogólnie nie jestem fanem lekarzy.
Ogólnie dorzuciłbym też 2-3 wilczych preto, którzy mają fajny odwet, a z bonusem do życia byliby cholernie wytrzymali.
Co do spellów to uważam, że powinieneś grać je za max 3 bo nim od zera dolecisz do 5 magii to minie XX tur, więc wątpliwe, żeby to wskrzeszenie w ogóle było u Ciebie grywalne.
Łuty to jjuż troche inna bardziej subiektywna sprawa, ja osobiście wrzuciłbym 4x sterty dla przyśpieszenia decku jeżeli chodzi o stworki.
A i jeszcze z wydarzeń dorzuciłbym jarmarki cieni które z tego co zaobserwowałem najbardziej mi się przydają.
Uff dochodząc do konkluzji, to przede wszystkim zmniejszyłbym koszt talii. Ewentualnie jeżeli już tak bardzo chcesz grać na kosztowne spelle to zrób sobie Kasandre 3/5/2 i tak powrzucaj te wszystkie wskrzeszenia/zbroje;)

Mevoox
05-21-2013, 04:15 PM
Właśnie problem jest największy z tym, że nie mam ani jednego pretoriana ;/ A jednostki za 4 są właśnie główną siłą ofensywną tej talii. W sumie idzie mi nią całkiem nieźle, jednak mam problem zawsze jak przeciwnik wystawi jakąś silniejszą jednostkę, np. Lorda Wampirów czy Widmowego smoka... nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Oglólnie w tej chwili moja talia wygląda tak: http://www.mmdoc.net/show_deck/3300/

Zamknąłem się ze wszystkim w 4/4/2, działa trochę lepiej, ale nadal to nie jest to. Najtrudniej jest, jak zostanę zablokowany na stracie lub przeciwnik idzie ze mną na równo, gdyż w późniejszym stadium gry nie mam argumentów, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka razy już zdażyło mi się przegrać, gdy przeciwnik mając 1-5 życia zjeżdża mi z 15 do zera...

shurr90
05-22-2013, 02:12 PM
Powiem tak, niestety z tymi kartami ktore posiadasz Zygfryd srednia da sobie rade z deckami gdzie crity maja po 6hp. Nie masz wilczych kapitaanow nie masz pao, nie masz DA. Deck nie dziala tak jak powinien. Na drugim koncie gdzie gram przystania i rowniez nie posiadam ani pao ani DA ani wilczych kapitanow zdobylem 1001. Gram wlasnie Casandra dlatego polecam i zmiane bohatera.
Graj 4-4-0 ( bez lotow). Z czarow sam dmg+ jakas kontra na OTK + combat tricki ( to co tam daje to +2. Przydaloby sie 4 serafiny 4 giermkow 4 pretorian. Jak bedziesz zdobywal powoli karty to zmodyfikujesz deck o pao czy DA.
Jak chcesz mozemy pograc treningowo pododawaj shurri90 i shurr90.