PDA

View Full Version : Sanktuarium Ishuma

michalorlik
05-03-2013, 07:54 PM
Witam!
Moja aktualna talia to: http://www.mmdoc.net/show_deck/2329/

Całkiem dobrze sobie radze poniżej elo 300. Nie mogę wygrać z dobrymi dopieszczonymi taliami, choć często jestem blisko i najczęściej przegrywam nie przez przewagę przeciwnika a swoje głupie błędy lub decyzje.
Mój aktualny zapas kart to:

https://www.dropbox.com/sh/2yiuc0m2fuoslim/qPH6V_bzU1

Czy da się z tego wyciśnąć coś lepszego??

Oraz czy możecie podać jakieś gotowe i sprawdzone pro talie Ishumy?? Tzn coś do czego mam dążyć??
http://www.mmdoc.net/show_deck/122/ czy takie coś będzie grywalne na dłuższą mete?? (zakładając wyrzucenie Perłowej kapłanki(pearl prestess) i dorzucenia 4 wanizime?)

Ewentualnie najlepszą talie Sanktuarium z jakimś innym bohaterem??

p.aqua
05-04-2013, 11:51 AM
Ja grałem sanktuarium tylko po to by nabić osiągnięcie 30 wygranych. Poszło gładko (grałem na elo 1100-1200). Gra się nim ciekawie, choć trzeba kombinować.

Co do moich sugestii:
- wyrzuć uleczenie, orzeźwiające źródło, wskrzeszenie, białego lisa (nie grasz na fortunach)
- dodaj czwartą koralową kapłankę, czwartego kappa, więcej błogosławieństw, ewentualnie lodową broń.
- bohatera nie zmieniaj, bo Ishuma jest najlepsza ze Świątyni. Dodatkowo wykorzystuje swoja umiejętność z ośmioma Twoimi stworzeniami.

michalorlik
05-04-2013, 09:19 PM
Dobra póki co stworzyłem coś takiego (dokupiłem 1 zestaw pakietow powstania pustki - i nie było żadnego epica z sanktuarium:( ):
http://www.mmdoc.net/show_deck/2399/

Zbieram 1000 pieczecie na pakiety posiłków, bo bardzo brakuje mi czarów ciekawych, zobaczymy co wtedy będę mógł wymodzić.

EDIT: Pograłem kilka gier tą talią i tak jak myślałem, potworki całkiem ładnie wchodzą na ręke, ale brak dobrych czarów/fortun i najczęsciej przez to przegrywam.

dooshaan
05-06-2013, 10:42 AM
Grałem bardzo dużo ishumą w duelach i turniejach. Ciężko przekroczyć pułap 1200elo, bo tam zaczyna się spell-fest, a build którym grałem i sprawdzał się do tego pułapu niestety gwarantował najwyżej 50/50 wygranych z graczami grającymi na 4/6/0. Grałem dwoma kombinacjami, 5/1/1 oraz 5/1/2.

Pierwszy wariant, który jest bardzo fajny do ~1000elo, to wariant którego jesteś bardzo blisko. Wywalasz wszystkie spelle, zostawiasz tylko heala za 1, dopałke do 1 ataku za 1, oraz dispell za 2 (awaryjnie, na OTK, cyklony i inne blocki). Reszta do potwory. Brakuje Ci tylko 4x kensei (jedyny element zaskoczenia i solidna dopałka dla Twoich potworków) i 2x lepsza meduza lub 2x yuki-onna. Wowczas dorzucamy jeszcze 4x zwiekszenie kosztu fortunek na eventach.

zalety: bardzo dobra kontrola pola gry, szybkie czyszczenie pola przeciwnika, szybko zapchany stół potworkami (Twoimi), heal naprawde ratuje sytuację, a +1 ataku zalatwia sprawę ustawiania przez przeciwnika blockera ktory ma o 1 wiecej hp (normalna sytuacja). Dodatkowo nie musisz nic zwiekszac poza migtem, dzieki czemu bardzo szybko (juz nzawet w 3/4 turze) zaczac uzywac zdolnosci ishumy, ktora bardzo ladnie czysci stol (szczegolnie ze wszystkich assasinow, czesto granych na wysokim elo, albo jednostek za 4, ustawianych przed Twoimi tanimi melee jednostkami)

Drugi wariant to wariant z fortunkami, warto zachowac dispell na otk i inne wynalzki (zawsze ten 1 pkt many awaryjnie mozna dorzucic), do tego mozna dolozyc parę podstaowych spelli za 1 wg uznania. Z fortunek wkladamy 4x frozen maze (mus), ew. 2x underwater fortress i 2x challenge hall. Takie kombo daje jeszcze wieksza kontrole nad polem gry (bardzo dobrze dziala na rusherow inferno), troche trudniej gre rozpedzic i zaczac uzywac umiejetnosci ishumy, bo jestesmy 1 ture w plecy aby zwiekszyc fortunki do 2. Mozna to ew zniwelowac wrzucajac 4 lisy zamiast 4 żab. W tym decku oczywiscie wrzucamy na eventy 4x zwiekszenie kosztow czarow.

zalety: troche trudniej sie gra, ale na wyzszym elo gdzie ludzie graja glownie na czarach lub kelthorach, latwiej o zwycieztwo. Zwiekszony koszt czarow i wieksza kontrola pola gry, ulatwia te sytuacje.

Generalnie, uwazam ze w ishumie trzeba jak najszybciej zaczac uzywac zdolnosci bohatera, stad im bardziej zmniejszymy koniecznosc dokladania pkt do innych zdolnosci niz might, tym lepiej. Oba te decki pozwalaja grac na elo w okolicy 1100.

ps. Jesli masz taka karte, do drugiego decku dobrze jest wrzucic yukikos shrine- swietna karta, dajaca solidna przewage na polu (szczegolnie w decku takim jak ten, gdzie mamy glownie kreatury, i to sporo o koszcie 5).

pss. jesli masz nyorai sairensa, wrzuc do obu wariantow. Swietna karta, zmuczajaca przeciwnika blyskawicznej reakcji, co czesto kosztuje go turę lub dwie, aby problem rozwiazac.

michalorlik
05-06-2013, 05:02 PM
Wow dzięki za taką odpowiedź:)
Epików z sanktuarium mi brak. No cóż mam nadzieje że zdobędę je przed Heroldem :).
Dzięki wielkie za sugestie docelowo będę właśnie chciał zbudować talie na fortunach, bo większość przeciwników gra czarami.
Ide dalej zbierać pieczęcie na pakiety pustki :).

buumee
05-10-2013, 11:25 PM
Sila sanktuarium sa bufery, zwlaszcza kenshi robi roznice dodany w odpowiednim momencie na przygotowany stol (daje +2 atak/odwet 3 sojuszniczym stworom). Drugi atut talii to umiejetnosc unik, ktora jest uzyteczna na kilka sposobow - np. zabicie stwora z duza iloscia zycia poprzez uderzenie go 2 roznymi stowrami w jednej turze czy dobicie bohatera poprzez przesuniecie zaslony. Skoro grasz Ishuma masz jeszcze 3. atut w postaci jej umiejetnosci specjalnej. Musisz wiec tak budowac deck by bazowal na tych atutach. Do might dodajesz 4 punkty (tak by miec 5), gdyz swiatynia ma zdecydowanie najwiekszy wybor kreatur z kosztem 5 i odpowiednia ich ilosc oraz kombinacja w zupelnosci wystarcza a Tobie daje mozliwosc szybszego uzywania skilla Ishumy.
Ze spellow wzialbym tylko 4x +1 atak (koszt 1) i ewentualnie 2x heal (koszt 1).
Fortuny to podwodna forteca i labirynt lodu (pierwszy by miec opcje sprowadzenia potrzebnej kretury, drugie szykujac lub blokujac akcje), przydaje sie tez kilka 'stert zlota'.

Uzyskujesz w ten sposob 5/1/2 lub 5/2/2 (gdybys wrzucil spell promien), wiec czesto razisz Ishuma. Wazne kreatury:
3x Kenshi (uzywany raczej do buffow - nie do ataku - chyba ze moze zabic)
4x koralowa kaplanka
4X sniezna panna
4x kappa (swietny do buffowania honorem)
3/4x wanizame
I jeszcze kilka potworkow z kosztem 5 w zaleznosci jakie mamy na stanie, koniecznie przydatne taktycznie.

W talii sanktuarium bardzo wazna jest 'gra zespolowa' kreatur, wyzej wspomniane skille frakcyjne oraz szeroki wybor kreatur z kosztem 5.

Ja tak widze sanktuarium http://www.mmdoc.net/show_deck/2685/