PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 33: Ołtarz Zniszczenia

Nisevaros
04-30-2013, 01:02 PM
Drodzy Czempioni!

Rozpoczynamy kolejną debatę: tym razem na temat karty Ołtarz Zniszczenia!

Ołtarz zniszczenia to ciekawa karta, którą można w interesujący sposób zaskoczyć przeciwnika. Jest ona świetnym sposobem na zakończenie pojedynku. Co o niej sądzicie? Czy uważacie, że wymaga ona jakichś poważniejszych zmian? Jeśli tak, to co chcielibyście w niej poprawić?

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/O%C5%82tarzZniszczenia.png

Podsumowanie wszystkich wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty Przepaście Chaosu znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/766724).

p.aqua
04-30-2013, 01:37 PM
Moim zdaniem jest to świetna karta. Chyba jedyna, która praktycznie bezwarunkowo zadaje bezpośrednie obrażenia przeciwnikowi. Hołd Udreki i Arena, a nawet Wieża nie działają stuprocentowo. Sądzę, że jest przed ta kartą świetlana przyszłość. W miarę rozwoju gry pojawiać się będzie coraz więcej możliwości, by stworzyć talię opartą na zdejmowaniu życia przeciwnikowi bez dużego udziału stworów.

Aha... nic bym w niej nie poprawiał.

SpeedyAP
04-30-2013, 02:10 PM
mocna karta a zarazem wywazona z racji drawbacku. Jestem ciekaw co przyniosą dodatki bo być może karta jeszcze zyska.

Nabu_87
04-30-2013, 02:16 PM
Rysunek przypomina siedzibę Saurona :)

D4mgal
04-30-2013, 02:27 PM
Świetna karta, szczególnie, że można jej jeszcze użyć w połączeniu z tygodniem najemników :) Według mnie obowiązkowa w talii inferno.

Morgotheron2012
04-30-2013, 05:55 PM
Świetna karta, szczególnie, że można jej jeszcze użyć w połączeniu z tygodniem najemników :) Według mnie obowiązkowa w talii inferno.
Ja tam jej nie używam a jakoś sobie radzę (1200-1300 elo Xorm 4/4/1), bo aby zadać 2 obrażenia wrogiemu bohaterowi trzeba zapłacić 1 i wyrzucić dwie karty (ołtarz i wybraną inną). Niemniej często spotykana i dobrze wyważona.

ewrzen
05-01-2013, 11:08 AM
Nienawidze tej karty.

Khaeldorn
05-01-2013, 11:38 AM
IMHO powinna wymagać 2 pkt łutu szęścia.

C4r-n4ge
05-05-2013, 11:58 AM
Karta jest mocna, ale używana wyłącznie w rushowych deckach typu Kamikadze - czyli na maksymalny szybki wcisk i zadanie jak najwięcej obrażeń w szybkim czasie. Wadą tych decków jest to że jeśli je się odpowiednio zblokuje to nie mają szans a sam Ołtarz zalega wówczas niepotrzebnie na ręce (służy przecież do dobicia przeciwnika).
Ja bardziej wyczekuję tego aż pojawi się w Infernie więcej kart zadających bezpośrednie obrażenia przeciwnikowi - wówczas będzie można złożyć dobry kontrolny spell deck Inferno bez kreaturek.

Durajczyk
05-05-2013, 12:37 PM
Jest już Gaylias z fortunami i szczerze mówiąc jest prawie niezniszczalnym deckiem.
4 Ołtarze = 8 dmg
4 Hall of Torment = 12 dmg (można zagrać z Wastelandem dla pewności)

To jeszcze MAŁO?

C4r-n4ge
05-05-2013, 12:58 PM
Belias to zupełnie inny typ decku - operujący zarówno, stworzeniami, czarami jak i fortunami. Nie zauważyłem jego niezniszczalności - zagrałem sporo pojedynków z tego typu deckiem i generalnie mam bardzo korzystny bilans. Deck na Beliasie o którym wspominasz bardzo mocno bazuje na szczęśliwej ręce i eventach które muszą w odpowiednim momencie wejść w turze przeciwnika.
Hall of Torment nie jest pewnym bezpośrednim damagem bo nie raz można się pomylić wyznaczając typ karty (tylko z konkretnymi deckami masz 100% pewność).
Patrząc na wyniki turniejów Jackpot - stanowi on raczej zdecydowaną mniejszość w tier1 a jeśli do niego wchodzi to na ogół końcowy bilans jest nienajlepszy (sporo porażek).

Nie mówię rzecz jasna że ten deck jest słaby - to bardzo ciekawy i pomysłowy rodzaj talii - prawdę mówiąc chyba ostatni świeży i innowacyjny pomysł przed wyjściem Heralds of the Void.

Mi jednak chodzi o zupełnie inny rodzaj talii - bazujacy na spellach - mass removale, osłabaianie siły, ewentualnie przejmowanie plus bezpośrednie obrażenia w Hero przeciwnika, bez stworzeń.
Taki rodzaj decku jest na przykład reprezentowany w czysto czerwonej talii w Mtg. Mi po prostu bardzo pasują wszelkie rodzaje decków które nie używają stworzeń :D

Hinteriex
05-05-2013, 01:04 PM
Belias to zupełnie inny typ decku - operujący zarówno, stworzeniami, czarami jak i fortunami. Nie zauważyłem jego niezniszczalności - zagrałem sporo pojedynków z tego typu deckiem i generalnie mam bardzo korzystny bilans. Deck na Beliasie o którym wspominasz bardzo mocno bazuje na szczęśliwej ręce i eventach które muszą w odpowiednim momencie wejść w turze przeciwnika.
Hall of Torment nie jest pewnym bezpośrednim damagem bo nie raz można się pomylić wyznaczając typ karty (tylko z konkretnymi deckami masz 100% pewność).
Patrząc na wyniki turniejów Jackpot - stanowi on raczej zdecydowaną mniejszość w tier1 a jeśli do niego wchodzi to na ogół końcowy bilans jest nienajlepszy (sporo porażek).

Nie mówię rzecz jasna że ten deck jest słaby - to bardzo ciekawy i pomysłowy rodzaj talii - prawdę mówiąc chyba ostatni świeży i innowacyjny pomysł przed wyjściem Heralds of the Void.

Mi jednak chodzi o zupełnie inny rodzaj talii - bazujacy na spellach - mass removale, osłabaianie siły, ewentualnie przejmowanie plus bezpośrednie obrażenia w Hero przeciwnika, bez stworzeń.
Taki rodzaj decku jest na przykład reprezentowany w czysto czerwonej talii w Mtg. Mi po prostu bardzo pasują wszelkie rodzaje decków które nie używają stworzeń :D

Chciałem złożyć taki deck, 4 pao + 4 ołtarze = 20 dmg, do tego wladcy marionetek, buffy do dmg na 1 ture, poszukiwacze pustki i kontrolka, ale kart mi brak jak zwykle ;p.

A co do karty w mojej talii nferno mush have x4, ilość gier ile nimi skończyłem, a już przeciwnik zaczynał mieć przewagę, po moim rushu, była niezliczona.

Durajczyk
05-05-2013, 02:12 PM

Z tego co widzę MnM który nim gra bez problemu zdobywa T1.
I prawie zawsze bez nawet jednej przegranej walki.
Hydramarine podobnie.
Z kim Ty grałeś, że nie doceniasz tego decku? (Nie wiem jak się spisuje przeciwnko Sandalphonowi to swoją drogą.)

C4r-n4ge
05-05-2013, 02:38 PM
Durajczyk - po pierwsze zarówno MnM jak i Hydra nie używają tego decku bez przerwy - moje ostatnie spotkania z nimi w Jackpocie to ich gra zupełnie innymi deckami.
Z Hydrą mam dosyć dobry kontakt poza grą i wiem dokładnie jakie wyniki osiąga grając np. cały turniej Beliasem - ostatnio było coś około 16/8 .

Jeśli chodzi o moje pojedynki z tym rodzajem decku na Beliasie to grałem zarówno przeciwko MnM'owi , Hydrze, Ultrabearowi i innymi topowym zawodnikom i we wszystkich przypadkach mam pozytywny bilans (nie mówię że same wygrane ale z przewagą moich). Kluczem do wygranej z tym deckiem jest przyjęcie odpowiedniej taktyki i bardzo dobra znajomość decku przeciwnika (no i rzecz jasna sporo zależy jakim deckiem sam grasz - bo niektóre mają tu przewagę a inne odwrotnie).

Ogromną przewagę jaką obecnie daje Belias jest to że większość graczy kompletnie nie zna tej talii i nie wie jak przeciw niej grać (deck jest grany od dosyć niedawna w porównaniu do innych buildów), a jak wiadomo element zaskoczenia plus nieznajomośc naszej taktyki przez przeciwnika to spora część sukcesu.

Jeszcze raz powtarzam - to całkiem niezły, ciekawy i innowacyjny deck (zatem nie wiem czemu twierdzisz że go nie doceniam), ale według mnie jest kilka lepszych talii.
Ja osobiście wypróbowalem w normalnych Duelsach - gra się całkiem miło, ale na Jackpota wolę wybierać inne decki (Kieran, Nergal, ewentualnie Sandalphona otk- choć juz znacznie rzadziej).

Z resztą z eksperymentami i składaniem nowych ciekawych decków wolę tak na prawdę poczekać te 3 tygodnie do wyjścia Herlads of the Void - wówczas będzie na prawdę fajna zabawa. Obecnie cała meta jak dla mnie mocno wieje już nudą... :D

Vengeant0905
05-12-2013, 09:10 PM
Faktycznie, jest to mocna karta na wykończenie, gdy każde twoje stworzenie jest blokowane- te 2 dmg często wygrywają grę. Dobre też z Halami Tortur i Asasynami/Pao- wywiera chorą presję psychologiczną na przeciwniku. Trochę za-offtopuję: zawsze chce mi się śmiać jak porównam Ołtarz Zniszenia z Lightning Boltem w M:Tg;)