PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 32: Przepaście Chaosu

Nisevaros
04-23-2013, 01:00 PM
Drodzy Czempioni!

W tym tygodniu nasza debata jest poświęcona karcie Przepaście Chaosu! Zapraszamy do zamieszczania swoich przemyśleń na jej temat!

Co sądzicie o tej karcie? Czy na obecnym etapie gry jest ona przydatna? Czy wykorzystalibyście ją w swojej talii?

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/PrzepascieChaosu.png

Podsumowanie wszystkich wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty Naga - Władca Przypływów znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/765404-Karciane-Debaty-Wtorkowe-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-31-Naga-W%C5%82adca-Przyp%C5%82yw%C3%B3w).

C4r-n4ge
04-23-2013, 01:18 PM
Generalnie całkiem ciekawa karta - może stanowić niezłą kontrę na decki OTK oparte głównie na łutach szczęścia. Problem z Przepaścią Chaosu jest natomiast taki, że można nią odrzucić wyłącznie łuty szczęścia - a jak wiadomo wiele topowych talii w ogóle ich nie używa - wówczas pozostaje nam jako martwa karta na ręku...

SpixPL
04-23-2013, 03:00 PM
Niektóre "martwe karty" mogą namieszać. Nie wiadomo, na jakiego przeciwnika, z jaką talia można trafić. W przypadku gdy bohater musi użyć swojej umiejętności, po odrzuceniu karty, to mozna je jeszcze wykorzystać :) Wielu przeciwników, z mniejszym ELO potrafi zaskoczyć dziwnymi deckami. Ja jednak osobiscie nie uzywam tego typu kart. Wole ograniczac loterie.

Dubkid
04-23-2013, 08:59 PM
Karta jest generalnie słaba, ale taka jak powinna być common wymagania 1 koszt 1 i discard konkretnej karty jeśli nam się poszczęści. Jeśli powstałoby coś na kształt sideboardu to zyskałaby dużo na grywalności.

PS. Jaki sens jest prowadzenia debat na temat jakichś przeciętnych commonów, kiedy mamy niezbalansowane stworzenia 5+ z całą grą, bohaterów (grywalnych jest może z 8-10? W tym Kieran który jest w 50 % matchupach (tutaj podpisuje się pod propozycją C4r-n4ge odnośnie zmiany punktów z 2-1-0 na 1-1-1) ).

SpeedyAP
04-26-2013, 10:11 AM
Ja zgodzę się z tym co napisał C4r-n4ge jednak mam małe "ale":
Moim zdaniem Przepaście Chaosu jest spoko kartą na OTK ale także daje spora informację o decku przeciwnika (możliwość zajrzenia do łutów w decku a nie tylko na ręce) przez co wydaje mi się atrakcyjna na każdym poziomie elo (można powiedzieć ze zyskuje na niskim elo kiedy to deki są mocno randomowe potem traci na średnim elo gdzie faktycznie łuty idą w odstawkę ale potem znowu zyskuje kiedy trafiamy do grona graczy "ociekających kartami" nierzadko posiadających ciekawe (zaskakujące - do pewnego stopnia) decki.
Na moje 2 sztuki w decku mile widziane.

Kwasowy
04-26-2013, 10:17 AM
Średnia karta, sytuacyjna, nie kazdy gra na luty szczescia. Wolalbym gdyby zrobili karte o nieco wyzszym koszcie ale ktora dawalaby mozliwosc wyboru stwora,czaru lub lutu. i taki sam efekt. Aktualnie sa lepsze luty szczescia od tego

Vengeant0905
04-29-2013, 02:44 PM
Tak jak powiedziano, ta karta jest dobra do ELO 1000 (bardzo dużo denerwujących Obozowisk i Stert złota). Sama karta niedroga, ale mimo wszystko jej nie lubię.