PDA

View Full Version : Szybsze Haven? (Bez bardziej zaawansowanych kart)

Aramil_S
04-04-2013, 10:20 PM
Jak można przyspieszyć startową talię Haven? Nie mam jeszcze kart w stylu DA, czy Pao, a niestety podstawowy deck Haven pomimo gigantycznych możliwości obrony ma problemy z atakiem i nieraz rozgrywam długaśne (zwłaszcza mirror, gdzie często trwają niemal godzinę) duele.
Z powodu tej ospałości decku zdążyłem już złożyć ledwo działający deck Inferno i sztucznie zbić sobie ELO, żeby coś nim ugrać :/
Moje karty (część jest zblokowana w decku inferno, ale poza fortunami są tam niemal jedynie frakcyjne karty):
https://lh4.googleusercontent.com/-TsOCQQYuT80/UV3tuw3vswI/AAAAAAAACEk/jQZ4vHRZSg4/s800/karty.jpg

p.aqua
04-05-2013, 03:00 AM
Wybrałeś sobie chyba najmniej atrakcyjną talię startową. I chyba najtrudniejszą w wygrywaniu na początku. Mój kuzyn też ją wybrał i już w DoC nie gra. Znudził się, inny mój kolega również. Jeśli ich pojedynki tez trwały około godziny, to w sumie się im nie dziwię. Mam nadzieję, że Ty się nie zrazisz :)

Pamiętaj by w talii mieć jak najmniej kart. Najlepiej 59. Z tego co widzę w twojej kolekcji, na razie nie ma w czym wybierać by ZNACZNIE talię przyspieszyć. Wsadź wszystkie jednostki frakcyjne prócz Imperialnego Kusznika. Z neutralnych Morskiego Elfa Łucznika i Żywiołaka Ognia. Z czarów Promienie, Wichry, Błogosławieństa, Cyklony, Słowo Światła, Błyskawice i Łańcuch błyskawic. Pamiętaj tylko by suma była bliska minimalnej możliwej ilości kart. Więc nie bój się usuwać z talii mniej znaczące karty.

Graj.... dużo graj. Nabieraj doświadczenia i zdobywaj nowe karty. Pamiętaj, że DoC nagradza wytrwałych.

Senzeiahze
04-05-2013, 08:30 AM
Chciałbym się przywitać, nowy przybył: Hej :P
Aby nie spamować zbędnymi tematami, jako iż jestem w bardzo podobnej sytuacji jak kolega, pozwolę sobie zamieścić moje karty, i być może możliwość złożenia "czegoś" (Gram od wczoraj xd)
Aktualnie cisnę na nieco zmienionym decku Haven, w Talii mam 59 kart. Ogólnie w sytuacji jestem nieco "zaznajomiony", ponieważ jakiś czas gram już w MTG. :P
PS. Gram tym aby uzbierać talie Twierdzy (Kelthor)
A oto moje karty(Wszystkie):
http://img254.imageshack.us/img254/3120/cardz.jpg

Z góry dziękuję i Pozdrawiam! :)

EgRed
04-05-2013, 09:04 AM
Też jestem początkującym i również gram Haven. Mój deck (http://www.mmdoc.net/show_deck/1173/), może nie jest jakiś super-hiper i czasami na serio się gra długo, jednak są to pojedyncze przypadki. Do tego wiem, że o 10 kart za dużo, ale na razie jakoś ciężko jest mi się pozbywać innych, z uwagi na braki (giermków oraz kuszników z wyższych poziomów, do tego parę czarów). Ale ogólnie co o tym myślicie?

rara88
04-05-2013, 11:55 AM
Panowie, macie problem, ponieważ talii Haven po prostu nie da się przyspieszyć - owszem czasem się uda w miare szybko zniszczyć przeciwnika np poborca dziesięciny(podstawowa karta nie lekceważcie jej) + blask chwały jednak nie zdarza się to często. Tak jak pisał p.aqua dorzućcie do talii morskie elfy, ponieważ ta frakcja cierpii na brak w miare tanich stworków z 3 ataku(a w sumie to nawet tych z 2 :D). Jedynie według mnie jak można lekko przyspieszyć to rozsądne dopalanie stworów blessami i wichry jeśli gracie kassandrą. Grałem tak długo długo ale mi akurat ten styl gry odpowiadał. Podstawą są święci pretoranie i giermkowie aby mieć kontrole nad polem, a później czekać aż dojdą odpowiednie spelle typu word of light i jazda.

Senzeiahze
04-05-2013, 01:26 PM
Mi głównie chodzi o złożenie decku, którym będzie można cokolwiek ugrać, nie dbam czy duel będzie trwał 10 minut czy godzine. Chodzi mi o to, aby jak najszybciej dojść do złożonej, nawet podstawowej talii Twierdzy pod Szał. (Bohatera i kilka kart już mam):P
Aktualnie gram na TAKIM (http://www.mmdoc.net/show_deck/1188/) decku. (+1 obozowisko, nie mogłem tam tego znaleźć. :P).
@Edit: A, i jakoś strasznie szybko tracę rękę, po kilku turach mając zaledwie 2-3 karty do wyboru, da się coś z tym zrobić? :P
Pozdrawiam :)

Aramil_S
04-06-2013, 12:59 AM
I chyba najtrudniejszą w wygrywaniu na początku. Mój kuzyn też ją wybrał i już w DoC nie gra. Znudził się, inny mój kolega również. Jeśli ich pojedynki tez trwały około godziny, to w sumie się im nie dziwię. Mam nadzieję, że Ty się nie zrazisz :)
Ja w zasadzie odniosłem wrażenie, że jest to jedna z dających największe szanse na wygraną (pod warunkiem ciągłego myślenia, mocno kara za błędy), ale być może jestem skrzywiony tymi kilkoma karciankami w jakie grałem wcześniej :D

A z problemem wolnej talii poradziłem sobie inaczej, po prostu złożyłem inną frakcję, po całkowitym uwolnieniu kart z decku Haven mam znośny (wciąż za dużo kart w ilości 1/2, ale cóż... ;) ) deck barbarzyńców. I gdyby nie to, że złośliwie ostatnio ciągle grałem przeciwko Haven, rozgrywki były by dużo szybsze ^^
Oto, co mi wyszło:
http://www.mmdoc.net/show_deck/1200/

@Senzeiahze:
Masz trochę za dużo kart, o ile osobiście jestem zwolennikiem kontrolowanego chaosu (moja casualowa talia do wowa liczy 120 kart i zawiera 3 comba, ale dociąga po 3-4 karty na rundę :D ) to jednak w 99% jest to osłabianie talii.
Wywal część neutrali, mobków masz i tak wystarczająco, a dzikie gryfy czy żywiołaki powietrza są zwyczajnie słabe. Nad mercami też bym się zastanowił, startowa talia Haven naprawdę ma czym się bronić ;)