PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 28: Wieża Niepamięci

Nisevaros
03-26-2013, 02:03 PM
Drodzy Czempioni,

W tym tygodniu zapraszamy do dyskusji na temat kontrowersyjnej karty Wieża Niepamięci.
Jakie jest Wasze zdanie na temat tej karty? Czy uważacie, że coś należy w niej poprawić? Jeśli tak, to co Wy byście w niej zmienili?

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/TowerPL.png

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze. Pomagają one korygować balans gry i poprawiać wrażenia z gry. Podsumowanie wszystkich wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Rój Insektów" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/759944).

dkmaster88
03-26-2013, 02:09 PM
wg mnie ta karta powinna byc unikatem... dlaczego?
Jeszcze bardziej wzmocnilo to decki OTK. Decki te bazowyaly na karcie Grand Finale, ktora tez byla unikatem i dalo rade ja usunac z talii przeciwnika. w tej sytuacji mamy takie 4 karty w talii co daje przeciwnikowi spora przewage. Gdy zbija on nam HP przy pomocy Pao lub innych lutow szczescia/czarow i wszystkie nasze stwory wraca do na szej reki. moze zadac w ten sposob niewyobrazalny DMG jesli deck nie jest nastawiony na disscard.

zwiekszenie wydatku potrzebnego na uzycie karty nic nie da bo przeciwnik caly czas bedzie nas blokowac kartami typu "oltarz cieni" etc

DjTechShadow
03-26-2013, 03:44 PM
Karta jest do obejścia, wystarczy przyjąć odpowiednią taktykę.
Jeśli będą nerfione wszystkie karty po kolei, które w jakiś sposób pomagają OTK to ten styl gry wymrze, a już jest na srogim wymarciu.
Ps. Nie, nie gram OTK.

filo9011
03-26-2013, 04:35 PM
Parę razy przegrałem przez tą kartę a dopiero pierwszy raz widzę co ona potrafi :)

rara88
03-26-2013, 07:13 PM
Również uważam, że karta powinna być unikatem. Oczywiście, można spróbować obejść nie dociągając kart, używając spelli na swoje stwory bądź w "powietrze" itd. jednak przy wydarzeniu, gdzie dociągamy karte a dodatkowo throne of reneval, to przeciwnik używając dwóch wieżyczek zabija nas wcześniej tylko blokując pare naszych ataków odpowiednim łutem szczęścia. bądź tarczą. Oczywiście rozumiem co to jest OTC i na czym polega ale kurcze nawet przy wyżej wymienionej taktyce na grande finalle katem potrzeba tych łutów co zadają damage, a także dodawarek, a tutaj? Jeb, jeb, do widzenia ;)

d-a-n-c
03-27-2013, 09:13 AM
Dla mnie kolejne narzędzie dla graczy którzy (moim zdaniem) nie czują karcianek.

Ta karta jest używana tylko przez ściśle określone decki.
Jeśli już ma istnieć to powinna być tańsza i zadawać mniej obrażeń.
Bardzo lubię takie karty ale jeśli do wygrania potrzebna jest kombinacja 2-3 combo. A w tym przypadku 1 użycie tej karty + 2 pao i zgon.
Oczywiście po uwcześniejszym zapchaniu przeciwnikowi ręki kartami.

Jeb, jeb, do widzenia ;)

A to pozwoliłem sobie zacytować bo to kwintesencja mojej wypowiedzi :D

C4r-n4ge
03-27-2013, 09:49 AM
Myślę, że to raczej gracze którzy narzekają na tą karte "nie czują" karcianek lub po prostu w żadne nie grali przed Duelsem... Combo decki to obok rushy i kontroli jeden z 3 podstawowych archetypów w każdej turniejowej karciance (np. Magic the Gathering). W każdej karciance jest tak że na combo decki trzeba trzymać w talii specjalne karty kontrujące comba.
Przykre jest ciągłe narzekanie, które ustawicznie słychać od ludzi którzy chcieliby mieć jeden niezmienny deck mający jednakowe szanse wygrania absolutnie ze wszystkim. Tak nie działa "meta game" w grach karcianych.

Unknownpony
03-27-2013, 10:05 AM
Nie przepadam za tą kartą bo praktczynie tylko mag z magią ziemi lub inferno z egzorcyzm Garanta może się obronić przeciwko tej karcie.
Nie da się pokonać dobrego OTK żadnym deckiem oprócz innym OTK :S więc sorry ale OTK jest OP na dzień dzisiejszy, chociaż nie mówie że TA karta jest OP ale ogólnie decki OTK są OP bo jak już od dawna mówmy nie ma karty sciągające efekt luków szcześcia
4 eventy Tydzień Surowości, 4 eventy Świętowanie kart blokady zeby dozyc do 10 tury i wtedy juz jest gg.

d-a-n-c
03-27-2013, 10:19 AM
Unknownpony, nie ma sensu się kopać z koniem.

Twórcy powiedzieli że OTK jest zbyt potężne i trzeba je zbalansować ale carnage jest mądrzejszy...

Zrozum chłopie że nie chodzi o to by mieć deck którym można wszystko wygrać. Ale by mieć szanse na wygranie. Nie nikłe ale "jakieś" chociaż.

Combo decki są spoko ale nie taki z którym prawie nie da się wygrać. Oczywiście powiesz że "się da" i takie tam. Ale dla graczy mniej doświadczonych jest to problem.
Ta gra nie jest tylko dla takich "wyjadaczy" jak Ty.

COMBO DECK jest ciekawym rozwiązaniem ale nie w takiej postaci jak teraz. Powiem jeszcze raz że sami twórcy tak powiedzieli więc nie bądź mądrzejszy od Nich tylko dlatego że masz wszystkie kary x10 i doświadczenie z innych karcianek!

OTK trzeba zbalansować. Koniec tematu.

C4r-n4ge
03-27-2013, 10:30 AM
Miło byłoby gdybyś nauczył się dyskutować zamiast być bezczelnym. Nie jest Twoim kolegą i nie mów do mnie tym tonem. Nie jest to pierwszy raz jak wszczynasz kłótnie i awantury na tym forum. Trochę kultury nie zaszkodzi...

d-a-n-c
03-27-2013, 11:01 AM
Myli się Pan Panie C4r-n4ge, to nie ja wszczynam awantury. Staram się dyskutować. A nagminne posty w stylu:

Przykre jest ciągłe narzekanie, które ustawicznie słychać od ludzi którzy chcieliby mieć jeden niezmienny deck mający jednakowe szanse wygrania absolutnie ze wszystkim. Tak nie działa "meta game" w grach karcianych.

... zabijają to forum i grę.
Stwierdzenia którymi "wyjadacze" sprawiają że młodym graczom nie chce się pisać na forum i grać.
Dzięki temu na forum aktywnych jest 4 może 5 graczy.

Ale nie, OTK nie jest OP. Tylko nikt z mniej doświadczonych graczy nie może sobie z tym poradzić.

Już zauważyłem że jeśli nie idziesz z prądem na tym forum to dostaniesz po dupie.
To Pan Panie C4r-n4ge nie potrafisz rozmawiać "łamiąc kości" swoimi postami nowym graczom.

Wszystkiego dobrego i trochę dystansu do siebie bo strach się odezwać na forum.

C4r-n4ge
03-27-2013, 11:40 AM
Faktycznie strach się odezwać....

OTK trzeba zbalansować. Koniec tematu.

Chyba za bardzo wcielasz się w rolę Moderatora. Jak sądzę tylko on decyduje kiedy należy zakończyć temat. Przypominam też że poprzedni temat o OTK w którym obrażaleś wszystkich których byłeś w stanie został zamknięty przez Nisevarosa.

Nie potrafisz dyskutować nie będąc bezczelnym i nie obrażając innych - zatem nie dyskutuj w ogóle. To raczej inni mogą się obawiać że jak wyrażą inne zdanie niż Ty spotkają się z poodbnymi impertynencjami:

nie ma sensu się kopać z koniem.

Nisevaros
03-27-2013, 11:53 AM
Przypominam też że poprzedni temat o OTK w którym obrażaleś wszystkich których byłeś w stanie został zamknięty przez Nisevarosa.

Ponownie bardzo proszę o wstrzymanie się od wszelkiego rodzaju kłótni i dyskusji, które nie są bezpośrednio związane z tematem. Przypominam, że takie zachowanie jest niezgodne z ogólnym regulaminem forum Ubisoft i może skutkować modyfikacją lub usunięciem niewłaściwych treści, a w szczególnych przypadkach także przyznaniem ostrzeżenia lub blokadą konta na forum.

Wszystkie dalsze odpowiedzi, które nie będą merytorycznie zgodne z tematem będą usuwane. Chciałbym to wyraźnie podkreślić, ponieważ nie chciałbym zamykać wątku, który jest częścią oficjalnego cyklu debat na forum.

Dziękuję za zrozumienie.

Urthel
03-27-2013, 12:27 PM
Nie znęca się tylko ma racje, karta ta nie jest op i combo decki powinne być w grze. Co do bycia op wcale nie są mogło by być tylko trochę więcej kart je kontrujących. Mylisz się równie ze stwierdzeniem że powinieneś mieć drobne szanse wygrać. Błąd polega na tym, że masz, jak odpowiednio zbudujesz talie i karcianki polegają na tym a nie na samej grze i możliwości wygrywania czymkolwiek. Zdecydowanie lepiej czyta się jego posty niż twoje bo są chociaż trochę konstruktywne i jednak zawsze prezentują pewien poziom kultury.

Przemysek88
03-27-2013, 03:09 PM
Pytanko ta karta jest AŻ tak popularna? Nie będę się mądrzył bo gram okazyjnie paręnaście partyjek dziennie z dala od turniejów obijając się po elo 1200-1400 i przyznam się że od wprowadzenia pustki żeby nie skłamać widziałem te kartę może 10-15 razy. Osobiście uważam że "wieża" jest BARDZO bardzo mocną kartą ale nie op bo żeby być op karta musi mieć naprawdę małe szanse na kontrę a żeby ją skontrować wystarczy chyba aż 1 karta osobiście nie używam bo spotkałem się za rzadko z tym deckiem żeby wrzucić kontrę do talii.

Mefisto_87
03-27-2013, 07:45 PM
Odnośnie karty jest dobrze zbalansowana i moim zdaniem nie trzeba nic w niej zmieniać. Osobiscie mój ulubiony styl gry to własnie otk. Styl jak każdy inny, ma swoje plusy i minusy ale pojąć to może tylko ,kto trochę nim pogra. Chcesz poznac słabe punkty otk. Pograj troche tym stylem , a nie narzekasz. Zobaczysz wtedy, że wcale nie jest tak łatwo wygrać i że otk wcale nie jest op. Ktoś tu wczesniej wspomionał o zabijanoiu gry. Pozbawianie graczy mozliwości grania combo stylem także zabija grę, więc przestańcie sie czepiać :)

rara88
03-27-2013, 08:18 PM
Oczywiście szanuje graczy lubujących się w stylu OTC ale za cholere nie potrafie zrozumieć - przecież to takie cholernie nudne i nie moge za nic doszukać się w tym nic ciekawego :P

Mefisto_87
03-27-2013, 08:24 PM
Taki styl daje ci więcej adrenialinki niż inne. Nie zawsze przyjdzie ci karta, która akurat jest potrzebna, a jesli sie nie zdążysz obronić , to przegrasz.Zebranie kart do wykończenia przeciwnika może zająć kilka dobrych tur, więc trzeba tak umiejestnie blokować sie kartami by dotrwać do ostatecznego ataku. Gram każdym stylem ale to wlaśnie ten daje mi największe poczucie kontroli pola bitwy. No ale to nie temat na dyskusje o stylach, więc przepraszam za odejście od tematu.

epicafricantoad
03-27-2013, 09:01 PM
Moim zdaniem ta karta jest ok. Co do OTK - nie lubię ich bo wydają mi się nudne:D co nie oznacza jednak że innym się nie podobają:) nie mam z tym problemu. Po zastanowieniu, nie sądzę żeby trzeba było coś we wieży zmieniać.
pozdro

p.aqua
03-28-2013, 02:09 AM
W pełni zgadzam się z tym, że dobieranie się ze wszystkich stron do OTK, by je osłabić lub wyeliminować mija się sensem.
Siłą karcianek jest różnorodność. Jak wspomniał C4r-n4ge istnieją trzy podstawowe archetypy, każdy ze swoimi plusami i minusami, i tak powinno pozostać. Granie combo-dekami nie jest nudne. Wręcz przeciwnie, daje wiele satysfakcji. Choć przyznaję, że dla przeciwnika potyczka może być czasami mało atrakcyjna.
Ja oscyluję pomiędzy ELO 1200-1300 i spotkałem się z talią OTK 2 razy. Raz doprowadziłem przeciwnika do 2 punktów życia. Zatem, ani nie jest tych decków tak wiele, by zatruwały życie "zwykłym graczom", jak i też wygranie z taką talią nie jest niemożliwe.
DoC do gra bardzo młoda. Zaledwie podstawka i jeden dodatek. Moim zdaniem deklaracja twórców o osłabieniu na dzień dzisiejszy OTK wiąże się z faktem, iż na tak wczesnym etapie życia tej karcianki OTK jest trochę zbyt mocne. W ostatnim czasie combo-decki zostały osłabione.
Za jakiś czas, gdy pojawią się kolejne 3-4 dodatki, combo-decki ewoluują. Łatwiej będzie się przed nimi bronić, no i nie każdy combo-deck będzie OTK. Dlatego szukanie pretekstów, by osłabiać kolejne karty z ciekawym potencjałem, a kojarzące nam się dzisiaj z "nudnym" OTK, jest bezcelowe.

Reasumując, uważam Wieżę Niepamięci za dobrze zbalansowaną kartę.

filo9011
03-28-2013, 10:58 PM
Do samej karty nic nie mam, dzisiaj ją wygrałem za pierwsze miejsce w turnieju szwajcarskim. Mimo iż gram na siłę i fortunę to nie włożę jej do mojej talii. Co do OTK: grałem 5 razy przeciwko OTK, 5 razy przegrałem.
@p.aqua, ubić nawet do 1HP to nie osiągnięcie, osiągnięciem jest wygrać. Grałem różnymi frakcjami, różnymi taliami i za każdym razem przegrałem... Gdy uzbieram jeszcze trochę ciekawych kart to spróbuję tej strategii, póki co wydaje mi się OP.

Muerte79
03-28-2013, 11:15 PM
Wszystko zróbmy unique i grajmy singletony. Tyle tego biadolenia o OP i OTK jest, że nie chce się już tego czytać. Jak się zbiedzi następną kartę to pojawi się inna karta która mete zaburzy. Tak jak ktoś wczesniej napisał, tak gra jest młoda, nie ma wielu opcji jeszcze. Wyjdzie nowy dodatek, dwa, wówczas będzie można bardziej szczekać. A nie teraz mamy jakieś 300-400 kart, z czego połowa się nadaje na złom, a z reszty jeszcze próbujecie obcinać. Za nie długo będziecie mieli po jednym decku z frakcji. Ja i tak nie przeboleje totalego nerfu "Więzienia". Mam kolejnego rara w komplecie któego mogę sprzedać za śmiesznego golda.

Kwasowy
04-02-2013, 02:16 PM
karta sama w sobie jest ok, poprostu w kombinacji z innymi jest mordercza :) mi osobiscie nie przeszkadzaja otk, bo zdarzalo sie ze wygralem, bardziej mnie smuci to ze gracze zamiast sami cos wymyslec poprostu kopiuja decki prosów. Jak dla mnie niszczy to cala zabawe