PDA

View Full Version : Poziom ELO, blokady

GrzankaSmierci
03-24-2013, 03:07 PM
Witam serdecznie!

Nie gram w to długo więc proszę o wyrozumiałość jeśli głupie pytanie, ale nurtuje mnie to, a nic na forum nie znalazłem.

Z jakiego powodu i czy to prawda, są takie szczebelki, że jak osiągne ELO 1000 to nie zejdę niżej?

Mam 15lvl i już kilka osób podczas rozgrywki radziło mi, żebym nie przekraczał ELO 1000 bo z takim lvlem będzie mi dużo trudniej z taką ilością kart, bo ile to kart można mieć na 15lvlu (nie kupowałem pieczęci). Przez to będę dłużej na jednym lvlu tkwił. Ciężko mi będzie kombinować z nowymi taliami z moją ilością kart (mam 450 kart) itd.

Chciałem to zweryfikować i zapytać jak jest i jak radzicie, bo nie ukrywam, że pięcie się do góry w rankingu to jeden z celów i takie zbijanie ELO psułoby radość z grania i nie chciałbym czegoś takiego robić, ale nie jedna i nie dwie osoby z ELO 1000+ radziły mi, żebym nie przekraczał więc sam już nie wiem jak to wygląda.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość dla nooba :)

DjTechShadow
03-24-2013, 03:56 PM
Tak są drabinki, elo 500, 100, 1500, jednakże da się z nich spać, trzeba jedynie przegrać wystarczającą ilość razy.

GrzankaSmierci
03-24-2013, 09:29 PM
Dzięki za odpowiedz!

evil881988
03-25-2013, 03:43 PM
Kto madry radzil ci nie wbijac? i jaki mialby byc w tym sens? skoro bedziesz gral bedzie nabijal expa i golda i bedziesz mogl kupic nowe karty pozatym 1000 elo to dodatkowe 50k golda.

Ravenlord91
03-25-2013, 07:17 PM
taki sens że na poziomie 1-500 wygrasz pojedynki w stosunku 5:2 z stosowną ilością kart
natiomiast na 500-1000 wygrasz 2:5 z tą samą ilością kart
sprytne obniżanie ELO pozwoli ci na szybszy i mniej stresowy progress (mając na myśli ilość kart a nie ELO)
a 50k golda to jest nic (dwa bądź trzy pakiety powtórzą Ci się karty a walcz sobie z wyjadaczami na 1001+)
pozdro

GrzankaSmierci
03-26-2013, 02:06 PM
Sie tu porobiło, a ja tylko myślałem, że są szczebelki z których nie da się wrócić i się zdziwiłem. ELO 1000 przekroczyłem dostałem fajne 50k golda, a grając z tymi wyjadaczami dużo więcej się ucze, mimo, że nie mam wielu kart którymi grają i przegrywam więcej niż na niższych ELO. Jedyny minus jest taki, że jak chce sobie pograć inną frakcją niż moja startowa, do których już w ogóle ledwo składam talie to na tych poziomach nie mam szans, ale wystarczy że chwile się pogra innymi frakcjami i ELO spada do poziomu gdzie są szanse konkurować, grałem sobie teraz różnymi innymi niż moja startowa i spadłem do 800 :om nic sztucznie nie zbijałem, walczyłem jak lew

goorniq
04-02-2013, 12:10 PM
A czy poziom elo ma wpływ na ilość zarabianego golda? Bo teraz na poziomie poniżej 500 mam za wygraną partię około 850-1000 exp i golda?

Durajczyk
04-02-2013, 12:31 PM
ELO w tej grze wpływa na.. nic!
No okej na dobór przeciwników.
Im wyższe ELO, tym przeciwnicy przeciętnie lepsi.
Niemniej 1501 z 1001 w zwykłych pojedynkach też walczy.

devilfruit666
04-02-2013, 02:14 PM
Powinno być tak że im więcej elo tym więcej złota i expa ! to by miało sens..

Kwasowy
04-03-2013, 05:30 PM
nom, i przedewszystkim powinno sie karac tych ktorzy zbijaja sobie elo, denerwuje mnie gdy mam dobra reke a koles wychodzi z gry i ja za to nic nie dostaje

Ralaz007
04-07-2013, 04:12 AM
Mnie boli gdy przy wyborze przeciwnika decyduje tylko elo, a nie poziom, przez co na 1000 elo z 9 poziomem, wiekszość moich przeciwników była 25+, przez co mieli o wiele więcej kart niż ja. Jeżeli miałoby karać za zbijanie elo w dół, to tylko pod warunkiem, że na dobór przeciwników będzie miał większe znaczenie poziom, aniżeli elo.

Durajczyk
04-07-2013, 09:38 AM
Byś się zdziwił ile setek farmerów siedzi na bezpiecznym szczebelku 1001 ELO!
I wcale nie mają 25 leveli! Znacznie, znacznie, wyższe.

Niemniej w Twoim przypadku będziesz się bardzo męczył, skoro masz tylko 9 level.
Nie sądzę, abyś miał dobry deck (zapewnie inferno) i umiejętności, żeby już teraz grać jak równy z równym w walkach powyżej 1001 ELO.

Wielokrotnie poruszana kwestia.. Why, why, why?..
Nadal w tej grze nie ma "żadnych" zalet pojedynków na wysokim ELO? Walki są dłuższe, trudniejsze, a nagroda zawsze ta sama, niezależnie od ELO.
Jak się w końcu wkurzę, to też zacznę farmić :p
Owszem wolałbym się zabookować na szczebelku 1501 ELO, ale jest to mega trudne przy obecnym systemie ELO.
Być może wraz z dodatkiem i nowymi strategiami pojawi się "klasyczny element zaskoczenia" (przegapiłem go poprzednio mając bardzo szybko Kierana, bo zamiast się wspinać do końca, wolałem testować inne decki, teraz wszyscy wiedzą jak grać vs Kieran WC, inne podobne superdecki to był Siegfried retaliation i OTK trony) i będzie się dało w jeden dzień wskoczyć na 1501 :)

C4r-n4ge
04-07-2013, 12:18 PM
Akurat jeśli chodzi o prawdziwych farmerów to nie siedzą oni na szczebelku 1001 lecz pomiędzy 1 a 500 elo - można tam ich spotkać na prawdę dużo.

Co do blokad elo to możliwe, iż za jakiś czas sytuacja się nieco zmieni bo według Dev'ów mają pojawić się dodatkowe blokady na szczeblach 250, 750, 1250, 1750... Myślę że to dobry pomysł - bo lepiej będzie obrazować ogólny poziom poszczególnych zawodników.

Oczywiście nie rozwiąże to problemu specjalnego zaniżania swego elo - tu według mnie pomóc może jedynie wprowadzenie jakiś dodatkowych profitów dla graczy będących w topce (czy to top20 top50 czy top100). Aktualnie utrzymywanie się wysoko w rankingu to tylko kwestia jakiegoś prestiżu w grze i indywidualnych chęci połechtania swego ego ... :p
Obecnie faktycznych profitów z tego nie ma żadnych, a nawet wręcz przeciwnie - jesteś parowany z trudniejszymi przeciwnikami itd... Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni.

Durajczyk
04-07-2013, 03:30 PM
Bardzo dobrym pomysłem, który został poruszany na czacie z DEVsami jest to, żeby również proporcjonalnie level wpływał na drabinkę.
A mianowicie, że nie możesz mając dla przykładu level 15(?) spaść i grać poniżej ELO 500. Idąc dalej, ustalić graniczny level dla poniżej 1000 ELO i już! Oraz dodać w.w. progi pomocnicze :)

Wiele z pomysłów się już pojawiało w temacie "jak nagrodzić graczy z wysokim ELO". Prosta opcja np. za każdą walkę powyżej 1001 ELO 1 pieczęć gratis, powyżej 1501 2 pieczęci gratis :)