PDA

View Full Version : Jak obronić się ?

Muoshi
03-11-2013, 03:31 PM
Siema
Grałem wczoraj z pewnym graczem który nie wystawiał żadnych stworzeń i grął za pomocą zaklęć
Mniejsza o to że moje potworki znikały jeden po drugim chodzi o to że wykończył on mnie 2 kartami zabierającymi bohaterowi 12 życia...
Jak przed takim czymś można się obronić ?

d-a-n-c
03-11-2013, 05:14 PM
To jest OTK (One Turn Kill), taki styl gry.

Nie ma jednej skutecznej taktyki, musisz mieć specjalnie skonfigurowany deck który niestety jest prawie niegrywalny w normalnych starciach.

Trzeba tylko takiemu graczowi kulturalnie wyrazić ubolewanie nad brakiem pomysłu na talię i podziękować za grę.

Muoshi
03-11-2013, 05:29 PM
Przykre zwłaszcza jak się zaczyna

Bazaltovy
03-11-2013, 08:01 PM
To jest OTK (One Turn Kill), taki styl gry. (...) Trzeba tylko takiemu graczowi kulturalnie wyrazić ubolewanie nad brakiem pomysłu na talię i podziękować za grę.

Akurat OTK to bardzo fajny pomysł na talię. Szkoda tylko, że butthurt ludzi, którzy nie radzą sobie z przegrywaniem, zabija ten sposób prowadzenia rozgrywki...

Hydroopl
03-11-2013, 08:27 PM
Akurat OTK to bardzo fajny pomysł na talię. Szkoda tylko, że butthurt ludzi, którzy nie radzą sobie z przegrywaniem, zabija ten sposób prowadzenia rozgrywki...
Hmm butthurt? To jest nudne do gry i grze przeciw. Bo gdy większość robionych OTK to po prostu wywalanie blokady za pomocą fortun/spelli, nic nie jest w tym fajnego ani ciekawego. Ciężko się wykazać pomysłowością, bo przeciw czemu? "Wyciągnę tyle i tyle kart, tego i tego typu, robię OTK i wygrywam"

Bazaltovy
03-11-2013, 10:10 PM
OTK wg mnie potrzebne jest ludziom, którzy nadkładają procent wygranych nad przyjemność z gry. (Oczywiście, są też ci, którzy łączą te dwie kwestie.) Są różne rodzaje graczy - to jeden z nich. Są też różne rodzaje prowadzenia gry - ten jest widocznie najskuteczniejszy. Przyznaję, jest też irytujący, ale dopóki nie jest on większością, nie mam nic przeciwko temu. Jeżeli ~10... może 15% ludzi gra samymi OTK, mogę to przeboleć.

Myślę, że dwa-trzy expansion packi i pojawi się większa mnogość opcji, która zadowoli wszystkich. Nie zapominajmy, że DoC jest jeszcze relatywnie nową grą i potrzebuje wciąż trochę czasu.

C4r-n4ge
03-11-2013, 10:35 PM
Większość ludzi narzekających na decki OTK to gracze dla których Duel of Champions jest pierwszą stycznością z karcianką. Zerowe doświadczenie połączone z dużą dawką arogancji pozwala im konstruować całkowicie błędne teorie jakoby granie combo deckami było "oszukiwaniem" lub pójściem na łatwiznę.

W każdej zdrowej karciance istnieją 3 podstawowe archetypy decków: rushe (czyli napór), kontrola oraz combo. Decki te się wzajemnie znoszą jak w grze papier, nożyce i kamień. Rushe są dobre na combo decki ale ulegają często kontroli. Kontrola jest dobra na rushe ale słaba przeciwko combo itd. Jeśli kontrola chce mieć szanse przeciw combo - musi włożyć pewne specyficzne karty kontrujące como (oczywiście kosztem innych kart). To jest naturalna kolej rzeczy i taki sam porządek i "meta game" występuje w każdej lepszej karciance turniejowej jak np. Magic the Gathering.

Problem jest niestety w ludziach którzy jak już wspomniałem nie mając żadnego doświadczenia w karciankach chcieliby mieć jeden deck który ma jednakowo dużą szansę wygrywania praktycznie z każdym innym. Tak niestety (lub raczej na szczęście :D ) nie jest i nie powinno być.

Bardzo ciekawym jest że teorie o tym, iż combo decki (tu zwane OTK) są zbyt mocne, że nie powinny istnieć, że psują grę innym itd. lansuje obecnie skromna grupka kilku nastolatków przesiadujących 24 godziny na dobę na czacie MMDOC i opisująca sobie nawzajem swoje niesamowite wyczyny w grze nie szczędząc przy tym chamskich słów wszystkim innym którzy raczyli z nimi wygrać. Ciekawostką jest też że większość z tych naczelnych hejterów OTK gra najbardziej obecnie OP bohaterem w grze czyli Kieranem który stanowi 60-70% codziennego Tier1 turniejowego. Dla przykładu decki OTK stanowią na ogół około 10% Tier1 i może najwyżej 15% wszystkich decków w turnieju.

Jaki deck wybiera się do farmienia codziennego turnieju? Najłatwiejszy w graniu, najskuteczniejszy, najmocniejszy... jaki to deck patrząc procentowo na obecność poszczególnych typów decków w turnieju? Oczywiście Kieran.

Osobiście mam dosyć Kieranowej papki serwowanej nam obecnie w codziennych turniejach... OTK nudne...? Kieran nawet bardziej...
Z OTK zagrasz 1-2 razy w całym turnieju (lub nawet w ogóle) a z Kieranem będziesz zmuszony grać 10 razy...

ewrzen
03-12-2013, 11:36 AM
Troszkę odbiegliśmy od tematu. Pytanie brzmiało "Jak obronić się". Podejrzewam, że tą kartą była sławna bodajże Wieża Zapomnienia, mnie udało się obronić na dwa rodzaje: Po pierwsze wyrzucając karty przeciwnika, a po drugie kontrolując własną ilość kart w ręce i w polu, najłatwiej to osiągnąć poświęcając własne stworzenia które i tak nie miały by szans zaatakować. :) Ale tak jak powiedział przedmówca wszystko zależy od Decku jaki posiadasz, jeśli będziesz miał szczęście uda ci się, no cóż chyba, że jesteś ustawiony na Rush ;p

d-a-n-c
03-12-2013, 01:49 PM
Kolego Carnage, to nie chodzi o to że OTK klepie wszystko i wszędzie ale że prawdopodobieństwo wygrania z tym deckiem jest dużo niższe niż z innymi. Sam grałem przeciwko Kieranowi i kilka razy wygrałem a kilka przegrałem. Bardzo ciężko było tez przeciwko Inferno - rush, ale dałem radę. Idąc Twoim tokiem myślenia zróbmy bohatera co na początku rozgrywki uśmierca przeciwnika i dajmy go pięciu graczom. Też rzadko go spotkasz... Chodzi o to że grając "normalnym" deckiem prawie (mówię prawie bo sam kilka razy wygrałem) nie da się wygrać. Ja rozumiem że można przegrać z Inferno - rush, Necro - control czy z Dzikusami i furią. Normalne. Raz wygram, trzy razy przegram. Nie boli mnie to bo tak staram się poskładać talię żeby wygrywać częściej. Ale OTK jest niezbalansowane. Ciekawe ile rozdań byś sam wygrał grając swoim (biech będzie) ulubionym deckiem przeciwko OTK na podobnym poziomie ELO. Ilość graczy tak grających nie ma nic do tego że ten styl gry jest przekokszony. Nie można przymykać oka na niedociągnięcia tylko dlatego że mało graczy je wykorzystuje. Zgadzam się, gra jest młoda i trzeba brać na to poprawkę ale czy nie po to jest forum by o tym dyskutować? Może i tacy pro-gracze jak Ty woleliby dyskutować o bardziej ambitnych problemach jak kolor odwłoku Porządki losu celem zwiększenia klimatu w grze ale my małe robaczki wolimy poruszać takie problemy. Dziwi mnie również to że jesteśmy dyskryminowani za to że nie spędzamy całego życia przed kompem grając w DoC... Aktualnie mam problem z odbiciem się od progu 1001 ELO ale boję się poruszać ten temat bo usłyszę od jakieguś "guru" że to błachy problem i jakbym spędzał przy grze 4-5 h/dziennie to bym takich "głupich" pytań nie zadawał...

trupiciel
03-12-2013, 03:53 PM
@ Muoshi

Najłatwiej obronić się przed wieżą zabijając wroga w 3 turze :D jeśli jednak nie da rady, to musisz starać się utrzymywać jak najmniej kart tak w ręce jak i na stole, ponieważ przeciwnik jest w stanie wrócić do Twej dłoni wszystko co wystawisz i zadać Ci olbrzymie obrażenia (dmg = il. kart w ręce -5).

Istnieje fortuna z dodatku, kosztuje 4 punkty akcji i jest rarem, o nazwie Cosmic Realignment, która również pomaga w starciu z takim oponentem.

Trafiłeś w czuły punkt, obecnie na forum m-nar trwa zażarta dyskusja co zrobić z tego typu taliami.

C4r-n4ge
03-12-2013, 04:30 PM
Kolego Carnage, to nie chodzi o to że OTK klepie wszystko i wszędzie ale że prawdopodobieństwo wygrania z tym deckiem jest dużo niższe niż z innymi. Sam grałem przeciwko Kieranowi i kilka razy wygrałem a kilka przegrałem. Bardzo ciężko było tez przeciwko Inferno - rush, ale dałem radę. Idąc Twoim tokiem myślenia zróbmy bohatera co na początku rozgrywki uśmierca przeciwnika i dajmy go pięciu graczom. Też rzadko go spotkasz... Chodzi o to że grając "normalnym" deckiem prawie (mówię prawie bo sam kilka razy wygrałem) nie da się wygrać. Ja rozumiem że można przegrać z Inferno - rush, Necro - control czy z Dzikusami i furią. Normalne. Raz wygram, trzy razy przegram. Nie boli mnie to bo tak staram się poskładać talię żeby wygrywać częściej. Ale OTK jest niezbalansowane. Ciekawe ile rozdań byś sam wygrał grając swoim (biech będzie) ulubionym deckiem przeciwko OTK na podobnym poziomie ELO. Ilość graczy tak grających nie ma nic do tego że ten styl gry jest przekokszony. Nie można przymykać oka na niedociągnięcia tylko dlatego że mało graczy je wykorzystuje. Zgadzam się, gra jest młoda i trzeba brać na to poprawkę ale czy nie po to jest forum by o tym dyskutować? Może i tacy pro-gracze jak Ty woleliby dyskutować o bardziej ambitnych problemach jak kolor odwłoku Porządki losu celem zwiększenia klimatu w grze ale my małe robaczki wolimy poruszać takie problemy. Dziwi mnie również to że jesteśmy dyskryminowani za to że nie spędzamy całego życia przed kompem grając w DoC... Aktualnie mam problem z odbiciem się od progu 1001 ELO ale boję się poruszać ten temat bo usłyszę od jakieguś "guru" że to błachy problem i jakbym spędzał przy grze 4-5 h/dziennie to bym takich "głupich" pytań nie zadawał...

Mylisz się. Prawdopodobieństwo wygranej przeciwko OTK jest dużo wyższe niż przeciwko Kieranowi. Kłopot polega na tym że wielu graczy zupełnie nie potrafi grać przeciwko OTK - sposoby na wygraną są 2 - albo bardzo szybkie zarushowanie przeciwnika (grając Infernem to żaden problem - OTK mają z reguły do tyłu z Infernem), albo jak najszybsze pozbywanie się kart z ręki żeby uniemożliwić wykończenie Wieżą. Co do pytania - ile gier bym wygrał grając przeciwko OTK - odpowiadam - całkiem sporo... Grywam regularnie w pierwszych grach turniejów codziennych dekcami typu: Kieran, Nergal, Ishuma i równie często jak przegrywam z OTK tak i wygrywam.

Jeśli chodzi o argument że grałeś z Kieranem kilka razy i raz wygrywałeś, raz przegrywałeś - moje pytanie: A ile razy zagrałeś przeciwko Kieranom z kompletem najmocniejszych kart - typu 4 Wolf Captain itd ? Podpowiem że wygraną z Kieranem bez kompletów najmocniejszych kart można porównać do wygranej z niepełnym OTK... :D

Co się zaś tyczy spędzania czasu przed komputerem to już temat na odrębną dyskusję - nic nie stoi na przeszkodzie żebyś założył nowy temat jeśli to faktycznie Cię gnębi. Z mojej strony mogę powiedzieć tylko tyle, że wybrałeś kolekcjonerską karciankę w systemie f2p. Oczywistym jest że tego typu gry premiują tych, którzy włożą więcej swego wolnego czasu w grę i potwierdzą to umiejętnościami często wygrywając. Alternatywą jest wydanie realnych pieniędzy i powiększenie w ten sposób swojej kolekcji (pamiętajmy że jeśli Ubisoft nie będzie na grze zarabiał to gra po prostu upadnie).
Jeśli nie chcesz poświęcić swojego czasu ani wydać swoich pieniążków to dlaczego oczekujesz że dostaniesz takie same profity jak Ci którzy włożyli jedno z dwojga (lub oba) w grę?

Urthel
03-12-2013, 05:43 PM
C4r-n4ge ma pełną rację w tym co mówi powyżej. Niestety osoby które nie chcą ani wyłożyć pieniędzy ani poświecić sporo czasu na grę i domagają się równych szans są w każdej grze f2p z opcją płacenia. Albo sporo czasu albo kasa trzeba wybrać nie ma półśrodków.

DanielKurzempa
03-12-2013, 05:55 PM
Ale OTK jest niezbalansowane. Ciekawe ile rozdań byś sam wygrał grając swoim (biech będzie) ulubionym deckiem przeciwko OTK na podobnym poziomie ELO. Ilość graczy tak grających nie ma nic do tego że ten styl gry jest przekokszony. Nie można przymykać oka na niedociągnięcia tylko dlatego że mało graczy je wykorzystuje. Zgadzam się, gra jest młoda i trzeba brać na to poprawkę ale czy nie po to jest forum by o tym dyskutować?
Może nie wiesz ale jest już temat na forum dotyczący OTK na forum(niestety po angielsku):
http://forums.ubi.com/showthread.php/757661-Addressing-the-issue-of-Tower-of-Oblivion-and-other-OTK-type-decks-Forums
A tak poza tym to już się wypowiedziałem się na ten temat więc nie będę się powtarzał:
http://forums.ubi.com/showthread.php/753556-Puchar-Nisevarosa-RUNDA-FINAŁOWA?p=8956039&viewfull=1#post8956039

Może i tacy pro-gracze jak Ty woleliby dyskutować o bardziej ambitnych problemach jak kolor odwłoku Porządki losu celem zwiększenia klimatu w grze ale my małe robaczki wolimy poruszać takie problemy.
Dzięki za przypomnienie jak będę miał chwile to poruszę ten temat bo rzeczywiście niektóre karty wymagają drobnej korekty wizerunku.

Dziwi mnie również to że jesteśmy dyskryminowani za to że nie spędzamy całego życia przed kompem grając w DoC... Aktualnie mam problem z odbiciem się od progu 1001 ELO ale boję się poruszać ten temat bo usłyszę od jakieguś "guru" że to błachy problem i jakbym spędzał przy grze 4-5 h/dziennie to bym takich "głupich" pytań nie zadawał...
Jak masz problem z dobiciem do tysiąca to nie mamy nawet o czym rozmawiać. Specjalnie zacząłem grac więcej na nowym koncie by zobaczyć jak ciężko to wygląda na niższych poziomach elo. W kilka dni dobiłem do tysiąca a niedawno awansowałem nawet na 100 miejsce w rankingu ogólnym. Moje wrażenia są następujące wcale nie jest trudno wprost przeciwnie jest dziecinie łatwo w porównaniu do grania na elo powyżej 1200. Nie wydałem ani złotówki i wcale tak dużo dziennie nie grałem a karty wcale za specjalne też nie miałem. Jak ci tak bardzo zależy na awansie na tysiąca elo to pożycz mi swoje konto na kilka dni (nieważne jakie masz tam kart) to gwarantuje że jak ci je oddam to będziesz miał tyle elo a może i więcej.

d-a-n-c
03-12-2013, 06:51 PM
No proszę proszę, jaki Pan Daniel kozak :D Tylko czytać nie umie ;P Napisałem że mam problem z odbiciem się od progu 1001 ELO, nie dobiciem. Ale to moja wina, za bardzo skomplikowałem zdanie ;)

Zauważcie że nie chodzi mi o przegrywanie ogólnie. Nigdzie tak nie napisałem. Rozumiem o czym mówicie. Mi tylko chodzi o OTK. TYLE.

Mam 40 lvl

gram głównie: Necro - control

mam:

1 Pao
1 Władcę marionetek
0 Mroczne odbicie
0 Wiru zaklęć
0 Asasynów

Rozumiem doskonale żeby wygrywać potrzebne są lepsze karty. To że dostaje po tyłku mnie nie dziwi. Czytajcie proszę co piszę. Doskonale rozumiem że jeśli ktoś gra więcej może "więcej ugrać".

Uważam tylko że OTK nie jest zbyt silne tylko wykorzystuje pewną "lukę" którą na pewno twórcy jakoś załatają. Tak jak zrobili to z Prison deckami.

Zastanawiam się tylko czy wtedy pro-DanielKurzempa-player założy wątek "Wara od OTK!" w którym będzie krytykował zmiany i przekonywał wszystkich że OTK było wyważone a teraz już nie jest.

Ach i ten ton:
Jak masz problem z dobiciem do tysiąca to nie mamy nawet o czym rozmawiać.

Taaaaaaaaak :D

Muoshi
03-12-2013, 06:59 PM
No niestety dopiero zaczynam i serio wygrać z takim deckiem grając nekro to granica cudu

Urthel
03-12-2013, 07:04 PM
Nie wykorzystują żadnej luki jedynie co trzeba to w nowym rozszerzeniu dodać ze 2 karty pomagające w kontrowaniu fortun i to powinno wystarczyć. OTK powinno pozostać ale 1 kontrująca karta to za mało.

Bazaltovy
03-12-2013, 07:05 PM
Wracając do tematu, żywy dowód na to, że OTK Sandalphona nie jest niezniszczalny.

http://img28.imageshack.us/img28/8779/vsotkturn4.png

Dodam na marginesie, że do tego zwycięstwa użyłem tylko i wyłącznie kart o rzadkości "common" ("zwykła"), nie licząc jednego Poszukiwacza Śmierci z Pao. Można? Można!

DanielKurzempa
03-12-2013, 08:12 PM
No proszę proszę, jaki Pan Daniel kozak :D Tylko czytać nie umie ;P Napisałem że mam problem z odbiciem się od progu 1001 ELO, nie dobiciem. Ale to moja wina, za bardzo skomplikowałem zdanie ;)

Przyznaje się do błędu i błagam o wybaczenie. Może to przez przemęczenie może przez fakt że przeleciałem tylko wzrokiem twojego posta a może że po prostu jestem głupi. Oczywiście żaden z tych argumentów nie zmienia faktu że grając na nowym koncie awansowałem na 99 miejsce w rankingu ogólnym bez wydania ani złotówki.

Mam 40 lvl
gram głównie: Necro - control
mam:
1 Pao
1 Władcę marionetek
0 Mroczne odbicie
0 Wiru zaklęć
0 Asasynów

Jak można grać "Necro - control" nie mając kart które są w takim deku to tak jak grając Sandalphon OTK nie mając Tronu,Wiezienia i Wieży. Teraz nie dziwie się że nie możesz "odbić się" od 1001 elo. Musisz dostosować swój styl grania do posiadanych kart tak jak ja kiedyś: Zacząłem swoją przygodę z grą grając inferno bo to moja ulubiona frakcja w grze Heroes ale miałem takiego pecha że wypadały mi prawie wyłącznie karty do frakcji nekropoli wiec musiałem zmienić zdanie o truposzach i zacząć nimi grać.

d-a-n-c
03-12-2013, 08:12 PM
Gram bo lubię, tyle w tym temacie.

A widzę że Ty jedno w kółko. Nie użalam się że mi nie idzie, czy to na prawdę zbyt skomplikowane? Chyba dla niektórych tak... Przykro :(

Moje ELO nie jest dla mnie utrapieniem bo gra daje mi frajdę.

Już wystarczająco odbiegliśmy od tematu.

Hail to pro-DanielKurzempa-player !!!

Urthel
03-12-2013, 08:16 PM
Jak masz problem na 1000+ to po prostu zejdź na niższe aż dozbierasz karty.

trupiciel
03-13-2013, 01:24 AM
Niezłe kozaczenie z każdej strony, biegnę po popcorn! :cool:

DanielKurzempa
03-13-2013, 10:06 AM
Najłatwiej obronić się przed wieżą zabijając wroga w 3 turze :D
Wracając do dyskusji to zadam ci pytanie: Jak chcesz zabić wroga w 3 turze jak przeciwnik rzucił ołtarz cieni przed twoja 3 turą? Tak na marginesie to ja po zmianie karty tron odnowy wygrałem z OTK grając ariana dzięki kamiennej tarczy. Wiem że teraz ten deck jest słaby i potrafią nim wygrywać tylko ludzie co naprawdę umiał nim grać a ty pewnie wygrałem z kimś (jak zapewne i ja) kto tylko poszedł za trendem i grał z automatu takim dekiem. Dlaczego ja narzekamy na takie talie bo obecnie nie ma prawie żadnej karty mogącej usunąć efekt kart typu ołtarz cieni i pustkowie a kartę kamienna tarczę można usunąć na kilka sposobów.

Mefisto_87
03-13-2013, 11:10 AM
Zgadzam się z przedmówcą kamienna tarcza jest bardzo pomocna. Pamiętajmy , że przeciwnika grającego otk można także własną bronią. Z reguły zanim zaczną swój atak dobierają sporo kart. Jeśli w tym czasie rzucimy kamienną tarcze i sami posiadamy jedną kartę wieży sprawa się rozwiązuje sama.

trupiciel
03-13-2013, 11:20 AM
Danielu!
Widzę, że jesteś osobą, która całkowicie ignoruje użycie emotikon przez pozostałych dyskutantów, a co za tym idzie dodatkowe znaczenie jakie wnoszą one do wypowiedzi.

Zauważ, że po zdaniu "Najłatwiej obronić się przed wieżą zabijając wroga w 3 turze" umieściłem coś takiego --> ;) <--. Widzisz? Jest to właśnie wspomniana emotikona. Przedstawia ona w założeniu uśmiechniętą twarz z przymróżonym okiem. Użyłem jej, aby jasnym było, że nie mówię poważnie o zabijaniu wroga w 3 turze, gdyż zdarza się to niezmiernie rzadko. Użyłem jej, aby czytelnicy potraktowali moją wypowiedź z przymróżeniem oka.
Idąc dalej, czy mógłbym Cię prosić o przeczytanie swojej wypowiedzi zanim zamieścisz ją na forum i skorygowanie ewentualnych błędów oraz dodanie akapitów jeśli przekracza ona 3 zdania?

W końcu, odpowiadając na Twoje pytanie:

Jak chcesz zabić wroga w 3 turze jak przeciwnik rzucił ołtarz cieni przed twoja 3 turą?

Jedynym sposobem na pokonanie przeciwnika w 2 tury jest zmuszenie go do wyjścia z gry.

Kuackillah
03-13-2013, 11:24 AM
lubie ten temat ;) otwieram piwko i chrupie sobie popcorn :D hehe

DanielKurzempa
03-13-2013, 11:42 AM
Danielu!
Widzę, że jesteś osobą, która całkowicie ignoruje użycie emotikon przez pozostałych dyskutantów, a co za tym idzie dodatkowe znaczenie jakie wnoszą one do wypowiedzi.

Zgadza się.

Zauważ, że po zdaniu "Najłatwiej obronić się przed wieżą zabijając wroga w 3 turze" umieściłem coś takiego --> ;) <--. Widzisz? Jest to właśnie wspomniana emotikona. Przedstawia ona w założeniu uśmiechniętą twarz z przymróżonym okiem.

Zgadza się.

Użyłem jej, aby jasnym było, że nie mówię poważnie o zabijaniu wroga w 3 turze, gdyż zdarza się to niezmiernie rzadko.

Zgadza się.

Użyłem jej, aby czytelnicy potraktowali moją wypowiedź z przymróżeniem oka.

Zgadza się.

Idąc dalej, czy mógłbym Cię prosić o przeczytanie swojej wypowiedzi zanim zamieścisz ją na forum i skorygowanie ewentualnych błędów oraz dodanie akapitów jeśli przekracza ona 3 zdania?

Ja przepraszać, ja być człowiek z ludu, ja mówić prosty język, ja niewiedzione że po trzy zdania trza użyć entera. Ja obiecywać poprawić, następnym razem lepiej pisać by zielona twarz się nie czepiać.

A tak na serio to w mojej wypowiedzi były 4 zadania wiec musiałbym dla jednego zdania robić osobny akapit. Dzięki za informacje wchodzi mój brak uwagi na języku polskim. Następnym razem będę o tym pamiętał. A tak na marginesie to moje wypowiedzi są już po korekcie gdyż przed korektą nikt by ich nie zrozumiał.

MandM89
03-13-2013, 11:47 AM
Wczoraj z takim czarodziejem miałem bitwę,miał sporo kart ale ja też i gram przystanią mogę rzecz że mój deck chociaż cienki nie jest bardzo często mam w ręku karty wystarczające żeby rozpocząć grę bo im dalej tym lepiej dla mnie ,ale jeszcze nie zawsze :( ,
Grałem z nim do końca jego kart prawię, miał trochę życia jeszcze ,stwory się kończyły ,ale jeszcze bym wytrzymał parę Tur :),raz wystawił stwora którego wyeliminowałem ,a na koniec wystawił drugiego tego samego (który atakuje)w tej samej turze co wychodzi,dodał mu ataku (z wydarzeń) dodał jeszcze 4 karty z atakiem i uzbierał z 12/13pkt i mnie zabił ...,jak kiedyś na forum sugerowałem powinien być limit ilości kart "dopalaczy"dla każdego stwora w turze do dajmy na to 2 kart,
Dodam że gram kasandrą bo na Jezziel się nie mogę doczekać :(

trupiciel
03-13-2013, 11:53 AM
Zgadza się.

Zgadza się.

Zgadza się.

Zgadza się.

Ja przepraszać, ja być człowiek z ludu, ja mówić prosty język, ja niewiedzione że po trzy zdania trza użyć entera. Ja obiecywać poprawić, następnym razem lepiej pisać by zielona twarz się nie czepiać.

A tak na serio to w mojej wypowiedzi były 4 zadania wiec musiałbym dla jednego zdania robić osobny akapit. Dzięki za informacje wchodzi mój brak uwagi na języku polskim. Następnym razem będę o tym pamiętał. A tak na marginesie to moje wypowiedzi są już po korekcie gdyż przed korektą nikt by ich nie zrozumiał.

Zmarszczona zielona twarz się cieszyć :D

d-a-n-c
03-13-2013, 12:17 PM
Dajmy pro-DanielKurzempa-playerowi spokuj.

Pisze nieskładnie bo pewnie wbija kolejny level i realizuje marzenia sięgając po ELO 1300! ;)
Teraz bez szydery, czy kolego nie śni Ci się po nocach DoC? Mi jak chwilę pogram to tak. Gdybym grał tylę co Ty to pewnie bym grając w remika lub tysiąca zamiast damy Banschee zagrywał ;)

Hail to pro-DanielKurzempa-player!!! :D

PS. Nisevaros nie zamykaj :)

trupiciel
03-13-2013, 12:22 PM

Pisze nieskładnie bo pewnie wbija kolejny level i realizuje marzenia sięgając po ELO 1300! ;)
Teraz bez szydery, czy kolego nie śni Ci się po nocach DoC? Mi jak chwilę pogram to tak. Gdybym grał tylę co Ty to pewnie bym grając w remika lub tysiąca zamiast damy Banschee zagrywał ;)

Kolego złotousty, bezkrytyczna szydera do niczego nie prowadzi. Daniela cenię za zdolności organizacyjne i wkład jaki niewątpliwie ma w życie forum i społeczności, czego o Tobie powiedzieć nie mogę. PEACE :D

Nisevaros
03-13-2013, 12:39 PM
Witam,

Bardzo proszę o powrót do głównego tematu dyskusji.

Nie chciałbym zamykać tego wątku, ponieważ zdaję sobie sprawę, że jest to ważny temat, a jego zamknięcie prawdopodobnie i tak skończyłoby się pojawieniem kilku nowych "podobnych" tematów. Dlatego też bardzo proszę o rzeczowe wypowiadanie się w tym wątku. Od tego miejsca wszystkie posty niezwiązane z tematem będą usuwane. Dziękuję za zrozumienie.

d-a-n-c
03-13-2013, 01:19 PM
To powiedz Nisevarosie czy z OTK jest wszystko ok i czy takie było zamierzenie twórców? Czy należy tą kwestię zbalansować? Nie mówię usunąć ale zbalansować.

Nisevaros
03-13-2013, 01:35 PM
Dłuższą odpowiedź na to pytanie znajdziecie w streszczeniu rozmowy z pierwszej części Wielkiego Przejmowania Czatów, które już wkrótce ukaże się na forum. Niemniej już teraz mogę odpowiedzieć na to pytanie cytując słowa twórców gry z tego tekstu:

Naszym celem jest utrzymywanie talii OTK grywalnych jako archetypu, ale w taki sposób, że nie zawsze będą one konkurencyjne.

d-a-n-c
03-13-2013, 01:46 PM
Proszę przetłumacz to na zrozumiały język ;)

Nie ukrywam że można to zrozumieć dwojako.

Odpowiedź bardzo dużo wniesie nie tylko do tego tematu ale wogóle.

Dzięki :)

Nisevaros
03-13-2013, 01:56 PM
Dokładna odpowiedź zostanie dodana wraz z pojawieniem się całości rozmowy. Ogólnie celem twórców jest utrzymywanie talii OTK w grze, ponieważ są one częścią pierwotnej wizji gry, jednocześnie jednak nie powinny one zawsze być konkurencyjne, czyli potężniejsze od wszystkich pozostały talii. Chciałbym jednak zauważyć, że wątek ten dotyczy sposobów na pokonanie talii OTK i bardzo prosiłbym, aby dalsza dyskusja była kontynuowana na tym polu. Dziękuję za zrozumienie.

d-a-n-c
03-13-2013, 02:04 PM
Czyli docelowo OTK ma być zbalansowane.

A tak długo jak nie jest to:

Nie ma jednej skutecznej taktyki, musisz mieć specjalnie skonfigurowany deck który niestety jest prawie niegrywalny w normalnych starciach.

Trzeba tylko takiemu graczowi kulturalnie wyrazić ubolewanie nad brakiem pomysłu na talię i podziękować za grę.

Dziękuję.
Dobranoc.

;)

Kuackillah
03-13-2013, 02:05 PM
wniosek jest bardzo prosty jezeli na magie jest kilka dispeli tak i na fortuny powinna kazda frakcja miec kontre a nie tylko przystan lub obnizanie poziomu , kazda frakcja powinna miec kontre na fortuny i wtedy gra była by zupełnie inna , np grajac negralem pure creture i tak wsadza sie doispele na otk z tarcza i czekasz az ktos zarzuci tarcze robisz dispela i puszczasz pao z fortunami niestety nie mozna tak zadzialac i to jest wlasnie problem

C4r-n4ge
03-13-2013, 02:54 PM

Myślę, że powinieneś przemyśleć sposób prowadzenia dyskusji... Obrażanie Daniela tak jak i każdego innego gracza jest bardzo niskie i niedopuszczalne. Poza tym wykpiwiasz generalnie wszystkich którzy poświęcają grze trochę więcej swego czasu. Trochę dziwne... To co w ogóle robisz na tym forum? Jak może zdążyłeś zauważyć grupka ludzi regularnie pisząca na tym forum jest raczej wąska i skromna i składa się głównie z graczy którzy bardzo polubili grę i działają próbując ja wspierać.

Do Nisevarosa - Myślę że czas już zamknąć temat - odpowiedź na pytanie - jak się obronić? Została już dawno udzielona na kilka różnych sposobów. Wszelkie kwestie decków OTK także zostały już poruszone i omówione. Dodatkowo została już udzielona odpowiedź na pytanie - jaka jest najbliższa przyszłość decków OTK - co moim zdaniem jest "kropką nad i" oraz powinno skończyć wszelkie dyskusje na temat OTK.

Stwierdzenie: "Naszym celem jest utrzymywanie talii OTK grywalnych jako archetypu, ale w taki sposób, że nie zawsze będą one konkurencyjne." mówi nam wszystko. Czyli zaprzecza mylnym teoriom przedstawianym przez część graczy jakoby decki OTK były jakąś pomyłką, błędem, nieporozumieniem itd. Decki te są i będą częścią gry bo taka jest intencja twórców. Nie zawsze jednak będą jednym z bardziej grywalnych decków na dany moment w grze. Choć ze stwierdzenia "nie zawsze" łatwo zgadnąć, że decki OTK czasem będą mocne a czasem nie - zależnie od czasu (czyli puli kart z nowego dodatku) i obecnego na dany moment "meta game".

Tyle ode mnie...

Kuackillah
03-13-2013, 03:03 PM
otk było jest i bedzie przeciez to naturalne w grze karcianej wazne zeby była kontra na to i odpowiedni balans i tylko tyle tu nie ma co pisac bo zawsze sie znajdzie jakies OP juz w tej grze przechodzilismy wiele od CB jak Nergala Shara Kal-Zara Prisony teraz Tawery wszystko i tak z czasem bedzie miało odpowiedni balans

d-a-n-c
03-13-2013, 03:39 PM
Nikogo nie obrażam, jeśli ktokolwiek czuje się obrażony to PRZEPRASZAM. Nie było to moim celem. Zirytował mnie trochę ton Daniela; a'la "Jam jest wielki - mnie słuchajcie"

Troszkę dystansu.

Ciekawi mnie tylko czemu Ci zażarci obrońcy OTK nic teraz nie mowią, gdy twórcy sami powiedzieli że OTK jest niezbalansowane i będą chcieli to poprawić?

Nie mówiłem że nie powinno go być ale że powinno się to zmienić.

Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam.

DanielKurzempa
03-13-2013, 11:08 PM
Zanim przejdę do mojej wypowiedzi chciałbym prosić Nisevarosa by nie kasował tego posta. Wiem że nie wnosi nic do głównego wątku tego tematu ale powinien pomóc zakończyć offtop w tym temacie.

Myślę, że powinieneś przemyśleć sposób prowadzenia dyskusji... Obrażanie Daniela tak jak i każdego innego gracza jest bardzo niskie i niedopuszczalne.

Kolego złotousty, bezkrytyczna szydera do niczego nie prowadzi. Daniela cenię za zdolności organizacyjne i wkład jaki niewątpliwie ma w życie forum i społeczności, czego o Tobie powiedzieć nie mogę. PEACE :D

Dziękuje aż się popłakałem ze wzruszenia. Ogólnie to bardzo się zdziwiłem że ktoś stanął w mojej obronie.

Nikogo nie obrażam, jeśli ktokolwiek czuje się obrażony to PRZEPRASZAM. Nie było to moim celem. Zirytował mnie trochę ton Daniela; a'la "Jam jest wielki - mnie słuchajcie"
Troszkę dystansu.
Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam.

Ja mam dystans więc się nie obrażam bo niby za co? To już na kazaniu w kościele mogę usłyszeć gorszą krytykę jako zwolennik partii PO. Tak poza tym to ja powinienem przeprosić bo ja to zacząłem i trochę za ostro cie potraktowałem więc jeszcze raz przepraszam. Gdybyś mnie trochę lepiej poznał to byś wiedział że jestem trochę porywczy i często pisze słowa które potem żałuje.

Zgadza się choć nie do końca bo zdiagnozowano u mnie wiele chorób związanych z pisaniem więc awansowanie w rankingu nie jest główną przyczyną mojego nie składnego pisania.

Teraz bez szydery, czy kolego nie śni Ci się po nocach DoC? Mi jak chwilę pogram to tak. Gdybym grał tyle co Ty to pewnie bym grając w remika lub tysiąca zamiast damy Banschee zagrywał ;)

Niestety po nocy nie śni mi się DoC tylko laski z Playboy. A tak na serio to po nocy śnią mi się różne rzeczy niektóre tak zwariowane że następnego dnia zastanawiam się co ja paliłem. A tak naprawdę na serio to śnią mi się ogólnie inne scenariusze danych wydarzeń z mojego prawdziwego życia czyli tak zwane coby było gdyby.

Mogę sobie to dodać do opisu mojego konta na forum?

C4r-n4ge
03-14-2013, 12:32 AM
Dziękuje aż się popłakałem ze wzruszenia.

Chłopaki nie płaczą...

Bazaltovy
03-14-2013, 07:19 AM
Widzę, Danielu, że powoli zajmujesz Leonida na stanowisku głównego trolla ;P

d-a-n-c
03-14-2013, 08:54 AM
Mogę sobie to dodać do opisu mojego konta na forum?

Proszę uprzejmie :)

Nisevaros
03-14-2013, 09:58 AM
Do Nisevarosa - Myślę że czas już zamknąć temat - odpowiedź na pytanie - jak się obronić? Została już dawno udzielona na kilka różnych sposobów. Wszelkie kwestie decków OTK także zostały już poruszone i omówione. Dodatkowo została już udzielona odpowiedź na pytanie - jaka jest najbliższa przyszłość decków OTK - co moim zdaniem jest "kropką nad i" oraz powinno skończyć wszelkie dyskusje na temat OTK.

W związku z tym, że większość z zamieszczonych postów nie wiąże się z tematem i faktycznie wymagałaby usunięcia wątek zostaje zamknięty.
Dziękuję za zrozumienie.