PDA

View Full Version : Wielkie Przejmowanie Czatów - edycja polska

Bazaltovy
03-04-2013, 06:56 PM
Witajcie,

po kontakcie z Nisevarosem doszliśmy do porozumienia - na polskiej stronie internetowej odbędzie się spotkanie z ekipą DoC w ramach niedawno ogłoszonej akcji Wielkie Przejmowanie Czatów! Spotkanie odbędzie się na czacie strony Jaskinia Behemota (http://heroes.net.pl), znanym tam jako Ognisko.
Należy jednak najpierw odpowiedzieć na dwa kluczowe pytania:

1. Kiedy?
2. Na jaki temat?

Nie chce mi się wszystkiego pisać dwa razy, dlatego odsyłam do mojego posta na forum Jaskini (http://imperium.heroes.net.pl/post/73158#p73158), gdzie opisuję wszystkie szczegóły. Głosy z obu ankiet zostaną zsumowane (ja zagłosowałem już na JB, więc nie będę tego robił tutaj :) ), po czym okaże się, który temat zostanie na tym spotkaniu poruszony.

Termin... miałem nadzieję, że zdążymy w tym miesiącu. Jeśli macie jakieś ogólne pomysły - np. wolelibyście przed Wielkanocą czy może jednak po niej, w tygodniu czy w weekend (o ile się da) - nie wahajcie się powiedzieć.

Do Waszej informacji podam tylko to, że żeby wejść na czat Jaskini, niewymagane jest założenie konta, także jeśli ustalą się termin i temat (mam nadzieję, że w tym pomożecie!) - każdy zainteresowany będzie mile widziany!
Zachęcam do dyskusji, głosowania, pomocy.
Pozdrawiam, bazaltovy.

Przemysek88
03-04-2013, 07:42 PM
Fajny pomysł, ja głosowałem na KS. Mam parę pomysłów nie nowych nie oryginalnych ale widzę tu duże pole manewru dla gry więc czemu nie można by o tym podyskutować. Jeśli byłbym w stanie jakoś pomóc to zgłaszam się obiema rękami.

C4r-n4ge
03-05-2013, 04:26 PM
Ja zagłosowałem na nowe opcje - pod ty hasłem rozumiem: nowe tryby turniejowe, kwestia czatu, nowe dodatki itd...

Bazaltovy
03-05-2013, 05:21 PM
Myślę, że kwestia czatu weszłaby razem z wydarzeniami społecznościowymi do tematu o kwestiach społecznościowych, niemniej jeśli ten temat przejdzie, nie widzę nic przeciwko, by ktoś też takie pytanie zadał :)
Dzięki za odzew i głosy, póki co frekwencja jest taka, jakiej oczekiwałem. Myślę, że za kilka dni zamkniemy głosowanie i razem z Nisevarosem ustalimy termin spotkania (oczywiście po wstępnym ustaleniu, czy odpowiedniej ilości osób ów termin pasuje).

Przemysek88
03-05-2013, 05:55 PM
jak będziemy się bawić z tłumaczeniem języka angielskiego, każdy będzie siedział na googlach z słownikiem czy może już jakaś burza mózgów już była jak to rozwiązać. Ciekaw jestem też ile osób będzie potrzebować tłumaczenia/tłumacza. Gdyby co mogę pomóc z tłumaczeniem, poza tym chyba sporo osób coś tam umie kaleczyć po kanadyjsku.

DjTechShadow
03-05-2013, 06:16 PM
Językami urzędowymi w Kanadzie są angielski i francuski. Co to w ogóle jest język kanadyjski ? To w Stanach mówią językiem stanskim ?

C4r-n4ge
03-05-2013, 06:45 PM
Heh... to fakt. Język kanadyjski nie istnieje - tam mówią po francusku lub angielsku....

Bazaltovy
03-05-2013, 07:50 PM
Jeśli chodzi o kwestie językowe - francuski nie będzie używany. Tylko angielski. Co do tłumaczeń - na pewno będę to ja, najprawdopodobniej w wydarzeniu będzie uczestniczył Nisevaros, któy zadeklarował możliwość translacji. Ponadto, na czacie będzie obowiązkowa obecność jednej-dwóch osób, które opiekują się nim od strony technicznej - oni też najpewniej zostaną użyci jako tłumacze.

Sądzę jednak, że tłumaczenia nie będą szczególnie potrzebne. Przykładowo dla tej strony - wielu polskich graczy świetnie daje sobie radę w komunikowaniu się na globalnym forum. Niektórzy może i kaleczą język, ale można ich zrozumieć, a i oni większość rozumieją :) Dlatego też nie ma sensu za mocno rozdmuchiwać grupy tłumaczy. 2-4 osoby w zupełności wystarczą. Myślę o graficznym usprawnieniu przejrzystości czata na tę okazję. Pomysł, który chcę wcielić, był już wcześniej używany, i dzięki niemu takie spotkanie będzie dużo przejrzystsze.

r3tsa
03-05-2013, 08:35 PM
Głosowałem na nowe funkcje, chociaż muszę przyznać, że ankietowanie potencjalnego tematu dyskusju to dosyć naiwne rozwiązanie, nie ma szans, żeby każdy się tego trzymał, ponadto niektóre kwestie podpadają pod kilka kategorii, np. wspieranie przez grę turnieju organizowanego przez gracza: wystawia np. zbędne epici jako nagrodę, a chętni 16 lub 32 osoby dla przykładu wpłacają po 10k golda, aby mieć szansę przez następne 2-3 godziny powalczyć o kartę. Jakby się uprzeć to, to pasuje do trzech kategorii, zarówno kwestii społecznościowych i ekonomicznych jak i nowych funkcjonalności.

Bazaltovy
03-05-2013, 10:28 PM
Oczywiste jest, że pewne sprawy łączą się ze sobą. Nisevaros chciał, żeby jakoś ukierunkować główny nurt dyskusji, by móc zaprosić ludzi odpowiedzialnych za te funkcje, którzy będą mogli udzielić najbardziej szczegółowych możliwie odpowiedzi.

Przemysek88
03-05-2013, 10:39 PM
Plan dobra rzecz ale życie będzie i tak weryfikowało wszystko na bieżąco. Przynajmniej będzie jakiś ogólny zarys dyskusji, punktów jakie się pojawią i można się przygotować. A co do kanadyjskiego to tu zamieszczam link http://derekp.republika.pl/htjang/wspodmjang.htm , a i w stanach mówi się Amerykańskim Angielskim nie "językiem stanskim"

Bazaltovy
03-06-2013, 07:30 AM
Raz, DJTechShadow ironizował ze "stanskim". Dwa, kanadyjski angielski to nie język, tylko odmiana. Dialekt. Jak wolisz.
Wszystkie możliwe strony internetowe oficjalnie przyjmują za języki urzędowe w Kanadzie angielski i francuski. Amen.
Prosiłbym o zakończenie tego bezsensownego offtopu.

trupiciel
03-06-2013, 06:44 PM
Proponuję aby podczas czatu używany był Ponglish.

C4r-n4ge
03-06-2013, 09:41 PM
Raz, C4r-n4ge ironizował ze "stanskim". Dwa, kanadyjski angielski to nie język, tylko odmiana. Dialekt. Jak wolisz.
Wszystkie możliwe strony internetowe oficjalnie przyjmują za języki urzędowe w Kanadzie angielski i francuski. Amen.
Prosiłbym o zakończenie tego bezsensownego offtopu.

Ale to nie ja ironizowałem ze Stańskim tylko DjTechShadow... Czemu zawsze wszystko musi być na mnie? :rolleyes:

Bazaltovy
03-06-2013, 10:15 PM
Przepraszam, C4r, już edytuję.

Widzicie? To jest efekt offtopu! Mam mętlik w głowie i niczego nie mogę zrobić poprawnie! Więc proponuję skończyć dyskusję o językach i zaczekać parę dni na oficjalne ogłoszenie tematu przwodniego spotkania! Następnie kilka dni poświęcę na uzgodnienie terminu i naszykowanie czatu na tę okoliczność. Stay tuned! :)