PDA

View Full Version : Wielkie przejmowanie czatów!

Nisevaros
03-01-2013, 04:01 PM
Drodzy Czempioni,

Macie pytania do zespołu DoC? Jeśli tak, to jest to coś w sam raz dla Was! Już wkrótce twórcy gry wejdą na czaty społecznościowe, aby podyskutować z Wami na różne tematy! Pierwsza sesja w języku francuskim na temat BALANSU KART będzie miała miejsce na stronie francuskiej społeczności MoMCard, 8 marca, od godziny 19 do 20 (czasu polskiego) >> http://ubi.li/Ese8K

Jeśli macie ochotę zorganizować podobną dyskusję na własnej stronie, wyślijcie nam wiadomość z wszystkimi niezbędnymi informacjami!
Będziemy zaszczyceni mogąc odwiedzić Wasz czat!

UWAGA: Wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem sesji z twórcami dla polskich społeczności bardzo proszę o kontakt przez PM! Proszę, aby wiadomości te wysyłać bezpośrednio do mnie. Dziękuję za zrozumienie!

Nisevaros
03-08-2013, 11:05 AM
Pierwsza sesja z twórcami gry na temat BALANSU KART rozpocznie się już dziś o godzinie 19!

Czy - pomimo bariery językowej - planujecie wziąć udział w tym wydarzeniu, czy też raczej zdecydujecie się poczekać na przyszłą polską edycję? :rolleyes:

DjTechShadow
03-08-2013, 11:40 AM
Nie znam kompletnie j. francuskiego więc sobie odpuszczam :)

r3tsa
03-08-2013, 02:05 PM
Qui, qui. To wszystko co umiem. x)

PMM
03-08-2013, 03:15 PM
Asterix et Obelix =P

DanielKurzempa
03-08-2013, 07:18 PM
Ja umiem "Bonjour Madame" wiec pierwszy wpis na czacie może należeć do mnie o ile w zespole DoC są panie :)

C4r-n4ge
03-08-2013, 08:40 PM
Byłem na moment - próbowałem coś translatorem potłumaczyć ale nie bardzo mi szło i wyszedłem.

r3tsa
03-08-2013, 09:00 PM
Całość po francusku, w dodatku tylko jeden developer.

DjTechShadow
03-09-2013, 11:29 AM
To raczej "Wielkie" to przejmowanie nie było ;p

DanielKurzempa
03-09-2013, 01:31 PM
Ja też byłem na chwilkę i bez translatora zrozumiałem tylko "Crag Hack" a z translatorem to że dziękują mu za poświęcony im czas.

r3tsa
03-09-2013, 01:57 PM
Ja wyłapałem, że coś się pytali o Nagę Taktyka i że jakieś zmiany w kwestii OTK są w planach, w każdym razie nie śledziłem tego i nie chciało mi się bawić translatorem. :X

DanielKurzempa
03-09-2013, 04:55 PM
Czyli pozostaje tylko czekać na wielkie przejmowanie czatu na mmdoc.net :)

Nisevaros
03-13-2013, 03:12 PM
30 graczy wzięło udział w pierwszej edycji Wielkiego Przejmowania Czatów! Przez godzinę Dev_Jared, Dev_SimonV oraz SpaceElephant odpowiadali na wszystkie Wasze pytania na temat balansu.

Oto główne pytania i odpowiedzi, które pojawiły się podczas tej jednogodzinnej sesji:

Dev: Witamy wszystkich! Jesteśmy wszyscy razem na koncie SimonaV: Jared, Simon oraz ja, SpaceElephant. Czy chcielibyście porozmawiać o balansie gry?

Dragznarok: Czy moglibyśmy przejść prosto do sedna, czyli do talii One Turn Kill?

Dev: OK, pomówmy o OTK!

Dragznarok: Obecnie OTK są nadal zbyt potężne, pomimo dokonanych zmian.

Dev: Naszym celem jest utrzymywanie talii OTK grywalnych jako archetypu, ale w taki sposób, że nie zawsze będą one konkurencyjne. Niemniej chcemy obniżyć obecną siłę tych talii.

Dragznarok: Czy Tron oraz/lub Więzienie nie zyskałyby wiele stając się kartami Unikatowymi?

Dev: Sprawienie, że te karty będą unikatowe mogłoby spowodować, że staną się one bezużyteczne, ponieważ już teraz wymagają one wysokiego poziomu, a po zmianie mielibyśmy jeszcze mniej powodów, aby zwiększać statystyki tylko po to, aby zagrać Unikatową kartę. Jako rozwiązanie proponujemy zwrócenie uwagę na karty wzmacniające stworzenia i zmniejszające znaczenia talii bez udziału stworzeń.

Oyau: Czy potrzeba osłabienia talii OTK napłynęła ze strony sceny „pro”? Albo wręcz przeciwnie, chcecie zadowolić większość graczy?

Dev: „Większość”, ponieważ dla mniej doświadczonego gracza jest o wiele mniej zabawne granie przeciw taliom OTK. To po prostu zniechęca wielu graczy. Szukamy rozwiązań w celu wsparcia talii opartych na stworzeniach, które nie osłabią bezpośrednio OTK. To nie oznacza, że chcemy mieć wyłącznie stworzenia w naszych taliach, lecz jedynie, że pragniemy sprawić, że będą one bardziej interesujące poprzez posiadanie minimalnej liczby stworzeń w każdej talii.

Elfaus: W takim razie, jeśli chcecie wspierać talie ze stworzeniami, czy nie będziecie w tym samym czasie faworyzować talii z samymi stworzeniami?

Dev: Nie chcemy talii wyłączenie ze stworzeniami, a jedynie z ich „naturalnym minimum”.

Foxtrot: Zawsze będą istnieć słabe punkty talii OTK i innych. Pewnym rozwiązaniem mogłoby być rozłożenie pojedynków na dwie zwycięskie gry i wprowadzenie talii pobocznych, czyż nie? W ten sposób gracze nie będą już zmuszeni, aby dodawać do swoich talii karty anty-OTK i będą mogli przechowywać je w swoich taliach pobocznych.

Dev: Aby zakończyć dyskusje dotyczącą side-boardów, dodam, że rozważamy wszystkie możliwości.

Karstou33: Czy wraz z następnym rozszerzeniem będzie wprowadzona aktualizacja balansu?

Dev: Jeśli będziemy musieli dokonać zmian w obecnym stanie gry, dokonamy ich wraz z wprowadzeniem nowej serii.

Ogrimar---moi: Czy planujecie zredukować wagę kolejności rozpoczęcia? W tej chwili gracz, który rozpoczyna jest w bardzo niekorzystnej sytuacji.

Dev: Szukamy rozwiązań, które pomogą to zrównoważyć, obecnie przebiega to w pełni losowo.

Seong-Mina: Na każdym etapie gry mamy 2-3 bohaterów, którzy są silniejsi niż inni. Co planujecie poprawić, aby wszyscy bohaterowie byli grywalni? (mam na myśli Jezziela)

Dev: Jedną z głównych zasad w balansowaniu jest to, iż zawsze potrzeba kart, który są silniejsze niż inne (i vice versa), aby nowi gracze nauczyli się ich na własnych błędach, a także aby określić wartość kart.

CyborgVlad: Czy jest zaplanowane coś, co nieznacznie osłabi Wilczego Kapitana?

Dev: Nie mamy nowych planów w tym momencie odnośnie Wilczego Kapitana, ale przyjrzymy się tej sprawie, ponieważ może sam Wilczy Kapitan nie jest problemem. Wierzymy, że jest to jedna z najlepszych kart z rozszerzenia Powstanie Pustki (i także jedna z najładniejszych).

Ogrimar---moi: Karty, które wydajcie i ich balans, czy są one połączone z ograniczeniami ekonomicznymi? Mam na myśli to, czy najlepsze karty w grze, często używane kilka razy w jednej talii, są głównie kartami epickimi (Tron, Wilczy Kapitan, Mroczny Asasyn ...)

Dev: Według nas w potężnych taliach są obecne wszystkie poziomy rzadkości. Oczywiście, że w takiej talii droższe karty będą użyte, ale nie wyłącznie te karty.

Dragznarok: Szkoda jest pozostawiać Akane, bohatera, który jest trudny do zdobycia jako „niedocenionego” we frakcji, która jest niezbyt używana.

Dev: Trudno jest wypowiedzieć się o Akane bez pisania elaboratu. Ogólnie, z dodatkiem nowych kart, powinna stać się ona dużo bardziej grywalna!

Aspek: Czy możemy zrobić coś z graczami, którzy posiadają potężne talie i farmują drobnych graczy takich jak ja? Doszedłem już do ELO 450 i od tego momentu spadłem ponownie do 150 ze względu na talie z najsilniejszymi stworzeniami.

Dev: Rozwiązywanie problemu farmowania obejmuje kilka bardziej skomplikowanych czynników. Kilka rozwiązań może potencjalnie zredukować doświadczenia uczciwych graczy. W międzyczasie tropimy tych oszustów ręcznie, ale rozwiązanie tego problemu jest dla nas priorytetem.

Ogrimar---moi: Obecnie bohaterowie z 0 punktami Mocy w statystykach są dużo poniżej innych bohaterów. Jak planujecie sprawić, że staną się oni grywalni (poza taliami OTK)?

Dev: Aby pomóc tym bohaterom z 0 punktami Mocy, postaramy się wprowadzać talie ze stworzeniami, które wkrótce pojawią się w grze.

Oyau: Jakie są wasze ambicje dotyczące ewoluowania w kierunku sceny „pro” i traktowania Duel of Champions jako eSport?

Dev: Mamy wielkie ambicje dotyczące eSportu.

Ogrimar---moi: Więc uważacie, że farmienie złota jest oszustwem?

Dev: Dla nas farmienie złota nie jest uczciwą strategią i nie chcemy tego popierać, gdyż niszczy to system rankingu. Aby dać Wam trochę do myślenia... wiecie, że chcemy rozwiązać problem farmowania złota, zredukować siłę talii OTK, aby były mniej konkurencyjne, i w związku z tym nie pracujemy jedynie nad jednym rozszerzeniem... lecz TRZEMA!

Superpapyx: Wiesz Simon, farmowanie złota jest problemem Ubisoft i nie zmienia nic w życiu przeciętnego gracza... Mnie obchodzi to, co dzieje się wtedy, gdy ktoś decyduje się użyć bota?

Dev: Boty także ścigamy!

Oyau: Nadal brak nowych odpowiedzi o nowych trybach/formatach gry?

Dev: Aby zakończyć temat trybów gry (draft, sealed, itd.), dodam, że ciągle staramy się opracowywać i rozwijać te formaty.

Angelo: Co powiecie o kampanii? Mogę być jedną z nielicznych osób tutaj, ale zawsze sprawiało mi dużo przyjemności granie w scenariusze solowe takie jak te, zwłaszcza jeśli na koniec otrzymujemy ciekawą nagrodę :)

Dev: Jedno ostanie słowo odnośnie kampanii: nie jest ona priorytetem w tym momencie, ponieważ głównie skupiamy się na stronie konkurencji online... ale cały czas jest w naszym harmonogramie.

CyborgVlad: Aby zakończyć temat balansu, chciałbym wrócić do biednego Crag Hacka. Czy nie moglibyście zmienić jego zdolności na pasywną? W tym momencie jest on po prostu bezużyteczny...

Dev: Odnośnie Crag Hacka na tę chwilę nie mamy żadnych planów zmian, ale może stać się on silniejszy z czasem, gdy pojawią się nowe karty.

Dev: Drodzy Przyjaciele, musimy Was teraz opuścić, ale proponujemy Wam dołączanie do następnych dyskusji na inne tematy, ponieważ moglibyśmy spędzić tu cały dzień rozmawiając z Wami. Dziękujemy Wam, jesteście fantastyczną społecznością!

C4r-n4ge
03-13-2013, 03:52 PM
Dyskusja jest nienajlpeiej przetłumaczona na język polski - wygląda to trochę jakby tekst został wrzucony do translatora i takim sposobem na szybko przetłumaczony. Szczególnie w kilku pytaniach i odpowiedziach z dalszej części dyskusji jest to widoczne - trudno odgadnąć ich sens...

Poza tym mam wrażenie, że na dużą część pytań dev'owie odpowiadają bardzo ogólnikowo, a na niektóre pytania wręcz unikają odpowiedzi...

DjTechShadow
03-13-2013, 04:27 PM
Pewnie nie chcą na obecnym etapie zdradzać wszystkiego - standard :)

Nisevaros
03-13-2013, 04:38 PM
Dyskusja jest nienajlpeiej przetłumaczona na język polski

Dyskusja została przetłumaczona w sposób dosłowny z języka francuskiego. Niestety ze względu na to, że jest to zapis rozmowy, która odbywała się na czacie pewne kwestie mogą wydawać się niejasne lub niespójne. Oryginał podsumowania rozmowy znajdziecie na forum francuskim: http://forums-fr.ubi.com/showthread.php/65192

Jednocześnie jeśli mielibyście jakieś pytania odnośnie konkretnych spraw poruszonych w rozmowie, postaram się wyjaśnić te niejasności. :)

trupiciel
03-13-2013, 05:02 PM
Dzięki za tłumaczenie. Właściwie niczego nowego ani konkretnego się nie dowiedziałem, mimo to dobrze wiedzieć, że praca wre :)

Muerte79
03-13-2013, 09:21 PM
Pracują nad trzema dodatkami to dobrze, myślą nad draftami - dobrze. Balans przyjdzie z czasem jak pula kart się jeszcze powiększy. Niech podpatrują designerów z MTG i zobaczą czemu ta karcianka jest nr 1 na świcie. Ale, że chcą z tego e-sport - nie bądźmy śmieszni :)