PDA

View Full Version : Balans

Unknownpony
02-23-2013, 09:49 PM
Jaką macie opinie na temat balansu gry?
Ja uważam że magia jest STRASZNIE OP w stosunku do high levelowych potworów.
Wręcz posiadanie potworów kosztujących więcej niż 4 jest bezcelowe gdyż jest TYLE kart i bohaterów które mogą zabić lub odesłać do ręki takie potwory 4 lub mniej zasobów że to jest wręcz żart =P. A w magi cienia wręcz przejąć =D

Dellesaen
02-23-2013, 11:15 PM
Jest to swego rodzaju właśnie balans - nie możesz wyrzucić takiego Celestiala/Niebianina i liczyć, że wszystko zrobi za Ciebie - musisz jeszcze dobrze myśleć nad tym, co robisz. Np. nigdy nie wystawiłbym Celestiala czy Blazing Glory (Promienista Alglaja to jest chyba w polskiej wersji, nie wiem, korzystam z angielskiej) przeciwko necro, kiedy widzę, że ma 5/6 punktów wrzucone w magię, bo wiem, że albo dostanę Death Sealem ([Pieczęć Śmierci]i pożegnam się z moją kartą), albo zostanie przejęta (i wtedy tylko broken bridge [Zniszczony Most] mi pomoże), albo inne cholerstwo we mnie poleci. Zawsze postaram się najpierw wystawić Ward against Darkness (Pieczęć przeciwko Ciemności?) albo chociaż ochronić go Guardian Angelem (Anioł Stróż).

TL;DR: Myśl to ograsz wszystkich i wszystko. ;p

Muerte79
02-24-2013, 12:57 PM

Żart dnia, się udał :)
A tak poważnie, masz rację że jest tu pweien lekki problem, bo po prostu nie opłaca się wystawiać kritów o koszcie 5+. Oczywiście są wyjątki, ale poważnie, żadko kiedy widzę na stole po kilka stworów o duzym koszcie.

Unknownpony
02-24-2013, 03:00 PM

Źle napisałeś. Miej OP karty wtedy wygrasz :P

Lekki problem to mało powiedziane. Tona kart jest króra likwiduje mocne potwory za połowe kosztu, to nie dość że zabijasz potwora to jeszcze wystawisz swojego co kosztuje tam 1,2 czy 3 :P.
Chociaż według mnie najbardziej OP kartą jest karta Zrządzenie Losu.... na to w becie ludzie tak nażekali a widze że nic z tą kartą nie zrobili :S.
Nie dość że widzisz wszystkie karty przeciwnik (więc np widzisz że ma kule ognia to robisz szachownice :S itp.) to jeszcze usuwasz jedną kart którą ty wybierasz za 2!!!... ZA 2!!!
To tak samo jakbyśmy grali w pokera o grubą kase a za 100 zł mógłbym zobaczyć w karty przeciwnika i podmienić mu kartę ~_~.
Wir magi chociaż kosztuje 4 i widzisz tylko zaklęcia.... a tu za 2 widzisz wszystko i jeszcze możesz usunąć np bardzo ważną kartę combosa którego przeciwnik planował 2 tury.

Muerte79
02-24-2013, 04:36 PM
Nie widzę w tym discardzie nic OP, typowa karta w wiekszości karcianek. W duelach tak szybko drawujesz że co tam zobaczyłeś jest mało istotny. Porównanie do pokera totalnie nie trafne, tak więc nie będę się wypowiadał.
Bardziej mocna dla mnie jest wir magii, ale to slot rara i się nie dziwie że ta karta portai mi zrobić o wiele więcej problemów niż discard 1 karty.

PMM
02-25-2013, 10:13 AM
Balans jest ewidentnie do poprawy i póki co najbardziej na tym cierpi Sanktuarium przy wysokim elo. Próbowałem grać tą frakcją i serdecznie miałem dość, że wystawiam jednostki z kosztem 5 i mroczna magia mi zabiera albo coś odsyła. Totalna paranoja patrząc, że stworzenia z kosztem 3 i 4 w tej frakcji to chyba najsłabsze jednostki w grze. Co z tego, że mogę stosować unik z jednostką o koszcie 3 jak ma 3hp i ginie przy byle ataku. Wspominano też wcześniej, że to jedyna frakcja bez drugiego stworzenia o koszcie 1. Porównajcie sobie możlwiości stworzenia decka ze stworzeniami niskich poziomów w Sanktuarium i innych deckach - masakra. Gdyby choć Mizu-Kami miała całkowitą niewrażliwość na magię to jeszcze dałoby się pograć. A tak to wróciłem wczoraj do strongholda i nie żałuję (wczoraj udało mi się pokonać przeciwnika z elo 1500). Przy sanktuarium trzymanie się na poziomie 1100 elo to i tak było dobrze ale jak by się nie zbudowało decka to dostaje się później łomot powyżej tego poziomu. Genialna frakcja przeciwko prison deck - masakryczna pod względem magic deck.

A karta obrony przed czarną magią? Powinna mieć koszt 1 a nie 3 żeby miała jakikolwiek sens. Przecież tym nikt nie gra.

By the way - czy autorzy gry mają podgląd do tego jakimi kartami grają gracze z elo 1000+? Część kart jest po prostu martwa i są chyba tylko w deckach początkujących, którzy wrzucają wszystko co mają.

Bazaltovy
02-25-2013, 08:14 PM
Chciałbym zwrócić uwagę, że jednak ideą DoCa jest bycie grą CCG - COLLECTIBLE Card Game.
Chyba nie muszę tłumaczyć, żeby było jasne, dlaczego niektóre karty są praktycznie martwe lub używane tylko w konkretnych deckach z konkretną strategią. Mają po prostu aspekt bardziej kolekcjonerski niż potencjalnie grywalny.

/offtop

Jest to swego rodzaju właśnie balans - nie możesz wyrzucić takiego Celestiala/Niebianina i liczyć, że wszystko zrobi za Ciebie - musisz jeszcze dobrze myśleć nad tym, co robisz. Np. nigdy nie wystawiłbym Celestiala czy Blazing Glory (...) przeciwko necro, kiedy widzę, że ma 5/6 punktów wrzucone w magię, bo wiem, że albo dostanę Death Sealem (i pożegnam się z moją kartą), albo zostanie przejęta (i wtedy tylko broken bridge mi pomoże), albo inne cholerstwo we mnie poleci. Zawsze postaram się najpierw wystawić Ward against Darkness albo chociaż ochronić go Guardian Angelem.

Podpisuję się pod tym wszystkimi możliwymi kończynami!

Muerte79
02-26-2013, 11:40 AM
Aby to było CCG to musiałoby istnieć coś takiego jak trade, a tu nie ma.
I gdzie człowieku jest tu balans jak się nie gra w 90% kritami o koszcie 5+ ?! O tym jest mowa i to chciał powiedzieć PMM, a nie o strategii wystawiania kritów.

Dellesaen
02-26-2013, 03:51 PM
Chciałbym zwrócić uwagę, że jednak ideą DoCa jest bycie grą CCG - COLLECTIBLE Card Game.
Chyba nie muszę tłumaczyć, żeby było jasne, dlaczego niektóre karty są praktycznie martwe lub używane tylko w konkretnych deckach z konkretną strategią. Mają po prostu aspekt bardziej kolekcjonerski niż potencjalnie grywalny.

/offtop

Podpisuję się pod tym wszystkimi możliwymi kończynami!

Miło widzieć, że to akurat Ty się ze mną zgadzasz. :P

Bazaltovy
02-26-2013, 04:26 PM
Aby to było CCG to musiałoby istnieć coś takiego jak trade, a tu nie ma.

I tu się mylisz. Jeżeli spytasz kogokolwiek, kto kiedykolwiek miał bliższą styczność z karciankami, dowiesz się, że CCG i TCG (Trading Card Game) to typy gier, które są jak najbardziej rozróżniane!

Muerte79
02-26-2013, 04:57 PM
Znajdz mi róznice między CCG a TCG. Wyjaśnij mi bo ja nie widzę. Chyba że chodziło Ci o LCG, ale w tym przypadku nie możemy Duelów tutaj zaliczyć.