PDA

View Full Version : Zygfryd kontra NEKROSY

Acros12
02-10-2013, 08:10 PM
Macie jakieś rady jak Zygfrydem poradzić sobie z nekropols ???

Dopóki grałem Kasandrą z necrosami takiego problemu nie bylo , bo bylo uziemienie i gniew ojca niebo które robiły straszną sieke z wampirków , lamasu i duszków.

Z ich magią sobie jakoś radze , ale to że 3/4 stworów lata czyni bezużytecznymi pretorian i giermków , do tego jeszcze duchy i upiorny smok które są bezcielesne a przystań nie obfituje w stworki magiczne ( mam 4 :nonchalance: ). Dodatkowo żaden stworek nie ma ataku 4 i powyżej czego konsekwencją jest , że postawienie ducha ktory ma 5 hp blokuje mnie na kilka ładnych tur.

Wygrywam większość pojedynków z inferno , orkami , sanktuarium i przystaniom , al przychodzą truposze i mogiła :p 90% przegranych.

Myślałem nad wrzuceniem np. karty Czystość kurta nakłada pernamentną ochronę przed licznikami kosztem 2 ( mam tylko 1 ;/) ale czy jest sens , żeby wkładać takie karty do decku , które mają zastosowanie w grze tylko z jedną frakcją ? Ew. mógłbym dorzucić żywiołaki ognia albo powietrza ale one są drogie i słabe.
Mój deck:

Wydarzenia :
3x Tydzień Wiedzy
1x Jarmark Cieni
4x Miesiąc Tańczących Płomieni

Zaklęcia :
1x Światło Oczyszczenia
4x Promień
4x Błogosławieństwo
4x Męczennik

Łuty szczęscia :
2x Drzewo Prawdy

Stworzenia :
4x Imperialny Gwardzista
2x Poborca Dziesięciny

4x Wierny Gryf
1x Mroczny Zabójca
3x Święty Pretorianin
3x Elitarny Giermek
4x Mistrz Kuszników

2x Pao
4x Blask Chwały
4x Słoneczny Jeździec

3x Serafin
4x Imperialny Gryf
2x Ślepy Brat

Bazaltovy
02-11-2013, 05:43 PM
Najwygodniej byłoby złożyć talię z innej frakcji :D
Jeśli chcesz zostać przy Zygfrydzie - mam parę rad, ale może to kosztować sporo czasu (i Pieczęci!). Z rozszerzenia - koniecznie zapoluj na dwie karty. Wolf Justicar + Truce of Elrath. Ponadto, czemu nie masz Pomniejszych Żywiołaków Ziemi? Magic Melee, więc dostają +1 do życia, i potrafią mocno przybić stworkom z Incorporeal. Do tego dobrze się komponują z ideą podmieniania ataku z odwetem. Nie jestem też pewien, czy Ślepi Bracia są niezbędni...

Nisevaros
02-11-2013, 05:49 PM
Witam,

Wątek został przeniesiony do właściwego działu.

Dzięki za zrozumienie i powodzenia w dalszym modyfikowaniu talii Zygfryda! :)

Adamek12451
03-20-2013, 03:36 PM
To może się wypowiem jako gracz Necropolis (chociaż nie gram długo).

Czystość jest świetnym czarem przeciwko frakcji Necropolis, ponieważ wiele stworzeń zadaje większość obrażeń poprzez truciznę. Np. prządka losu kosztuje 4 surki, a ma staty 2/1/6. Niby słabo, ale ma też Infekcja 2, dzięki czemu jej obrażenia znacznie wzrastają. Ponadto można stackować truciznę, co jest bardzo niebezpieczne. No i jest czar Zakażenie, który rzucony przy licznej armii jest zabójczy. W dodatku są ponadto stworzenia, których atak powoduje efekt osłabienia, który także jest licznikiem. Na koniec jest bohaterka Arianna, która może zabić każdego potworka z licznikiem i tak np. Serafin, Niebianin (czy jak tam się zwie ulepszony Serafin) czy jakiś epic pada na 1 hit'a od Kościotrupa plagi (2 surki potworek + 4 usuniecie z pola gry).

Podsumowując - Czystość znacznie osłabia talię Necropolis, ale przeciwko Ariannie karta Czystość jest najsilniejszą bronią. A przeciwko innym frakcjom 1 karta w te czy wewte nie zrobi różnicy (nie musisz jej używać, wymienisz ją sobie jak będzie odpowiednie wydarzenie).

Edit: Nie lepiej wrzucić Tydzień podatków (łut kosztuje o 1 surki więcej) w wydarzenia? Wtedy też będzie się lepiej grało przeciwko Inferno czy też Twierdzy samemu nie tracąc praktycznie nic (masz tylko 2 łuty).