PDA

View Full Version : Przegląd Mistrzów #2 - Keabard

Nisevaros
02-07-2013, 02:06 PM
Drodzy Czempioni,

W tym Przeglądzie Mistrzów #2 mamy przyjemność przedstawić Wam niezwykle szanowanego francuskiego gracza, aktywnego członka społeczności MoMCards : jedynego w swoim rodzaju Keabarda...

Ten interesujący wywiad dostępny jest także na naszej stronie internetowej: www.duelofchampions.com (http://www.duelofchampions.com/pl/news-events/details.aspx?newsid=9&title=Przeglad_Mistrzow_2)

---

Przegląd Mistrzów #2 - Keabard

Autorstwa SpaceElephanta

http://www.duelofchampions.com/img/news/images/keabard.png

Czy mógłbyś powiedzieć coś nam o sobie: skąd jesteś, jakie są Twoje zainteresowania, itd. (wszystko co chcesz nam na ten temat powiedzieć)?

Hej ! Nazywam się Thomas 'Keabard' Simonnet, jestem Francuzem i odkąd pamiętam zawsze kochałem grać i grałem w gry wideo. Mam 26 lat i pracuję jako Web Developer. Przed Duel of Champions grywałem w Heroes of Newerth (MOBA, która zasługuje na przynajmniej taką bazę graczy jak LoL), rywalizowałem przez dwa lata na francuskiej multi-gaming orKs (http://www.orks.fr), lecz zrezygnowałem z tego, aby grać w DoC od początku Otwartej Bety. Jestem aktywnym członkiem francuskiej społeczności strony MoMCards (http://www.momcards.fr) i wraz moim bratem Kaelem współtworzę Kast of Champions (youtube), webcast o strategiach z konkurencyjnymi wiadomościami o DoC.

Gdzie po raz pierwszy usłyszałeś o Duel of Champions?
Miałem okazję uczestniczyć w GamesCom (Kolonia, Niemcy) w zeszłym roku jako wysłannik prasowy dla Obsidia (http://www.obsidia.fr) i poszedłem do stoiska Ubisoft. Pośród gier, które były tam prezentowane jedynie DoC przyciągnęło moją uwagę, ponieważ była to TCG, wyglądała na naprawdę dobrze zrobioną i mającą olbrzymi potencjał e-sportowy.

Jakie było Twoje pierwsze wrażenie, gdy zagrałeś w grę?
Gdy pierwszy raz zagrałem w tę grę, od razu przypomniała mi ona jak bardzo kochałem gry TCG. Nie jestem fanem Might & Magic, prawdę mówiąc DoC jest drugą grą Might & Magic, w którą grałem (M&M : Kingdoms była pierwszą), ale kocham bohaterską-fantastykę, więc to uniwersum jest w sam raz dla mnie.

Który aspekt gry wciągnął Cię najbardziej?
Od pierwszego spojrzenia zakochałem się w sposobie pozycjonowania stworzeń, jako że otwiera on cały nowy świat strategii i potyczek umysłowych. Granie bohaterem jest ciekawą cechą, ponieważ dodaje ducha do twojej talii. Gra jest responsywna, interfejs użytkownika dobrze wykonany i intuicyjny, a to duży plus dla karcianej gry online.

Czy interesowałeś się innymi TCG przed DoC?
Grywałem w Yu-Gi-Oh! rywalizując przez 3 lata i udało mi się raz uczestniczyć we francuskich Mistrzostwach Kraju. Nigdy nie grałem w Magica, ale tak, mogę powiedzieć, że kocham gry typu TCG. W przeciwnym razie nie grałbym w DoC.

Którą frakcją grasz?
Inferno !!! Jest to pierwsza frakcja, która grałem, najbardziej zaskakująca i najbardziej wypasiona ze wszystkich frakcji. Sanktuarium jest moją drugą ulubioną, ale na ten moment nie jest dość silne, więc czekam na odpowiednie jej wyważenie, aby nią grać =]

Jaka jest Twoja podstawowa strategia podczas pojedynków z przeciwnikiem?
Wypróbowałem wszystkie rodzaje talii Inferno (i innych frakcji oczywiście), lecz moją ulubioną pozostaje talia Garant Rush. Ponieważ gram pełnym zestawem Kul Ognia (taa, stworzenia Przystani są uciążliwe ostatnimi czasy...) rozmieszczam jednostki odpowiednio do przeciwnika i frakcji mając jednak na uwadze, żeby Kule Ognia zadały maksymalne obrażenia, gdy przyjedzie mi ich użyć. Podczas gdy Necro i Przystań starają się układać swoje stworzenia naprzeciw ciebie, Twierdza i Inferno wolą unikać kontaktu podczas pierwszych tur i próbują nad tobą zapanować (gracze Sanktuarium są nieprzewidywalni :P). Większość czasu próbuję zamknąć przeciwnika w pułapkę, aby musiał on stracić turę przestawiając swoje jednostki lub przełknąć moje urokliwe Kule Ognia. Oczywiście istnieje wiele tricków, ale to jest moja podstawowa strategia.

Powiedz nam coś więcej o konstrukcji Twojej talii
Gram Garantem z 3/4/2. Moja talia opiera się silnie na Tygodniu Dzikich Dusz z magicznymi stworzeniami takimi jak Sukkub, Piekielny Imp, czy Zaklinacz Pustki, i oczywiście na najmocniej raniących stworzeniach oferowanych przez Inferno. Niski koszt zaklęć Ognia pozwala w większości moim stworzeniom wygrywać 1vs1 na ich linii. Kule Ognia mam, aby czyścić Przystań, jednostki w potrzasku, czy też inne ustawione w sposób niezygzakowaty. 4 Upiory Pustki stają się narzędziem do spalenia/przemyślanej manipulacji, a Ołtarz Zniszczenia, Pao najczęściej wykańczają mojego przeciwnika.

Czy mógłbyś powiedzieć nam więcej o Kast of Champions : dlaczego, jak, kiedy zdecydowaliście się to rozpocząć? Czy macie jakieś pomysły na przyszłość?
Mój brat i ja rozpoczęliśmy Kast of Champions (KoC) w 2013, 5 stycznia. Rozpoczęliśmy ten projekt, ponieważ była oczywista potrzeba dla odrębnego spojrzenia i inicjatywy o DoC ze strony francuskiej społeczności. Ludzie grali ze sobą nie rozmawiając ze sobą, nie było żadnej interakcji. Poprzez rozpoczęcie KoC chcieliśmy zmusić francuską społeczność do przegrupowania sił, do rozmowy o topowych taliach, rzeczach, które były zbyt potężne i o tym jak im przeciwdziałać. W skrócie, chcieliśmy, aby francuska społeczność była bardziej pomocna i przyjazna. I wydaje mi się, że widać już rezultaty naszych działań, ponieważ coraz więcej osób ogląda Kasty i gromadzi się na głównej stronie francuskiej społeczności: MoMCards. Dzięki wszystkim za dołączanie do nas !

Rozpoczęliśmy ten projekt wyłącznie z mikrofonem i podstawową wiedzą odnośnie XSplit. Epizod po epizodzie stajemy się coraz bardziej pewni siebie, uczymy się ciekawych rzeczy, które sprawią, że nasze filmy staną się coraz bardziej przyjazne i przyjemne do oglądania. Ostatnio, 2 lutego, realizowaliśmy epizod 3-2 KoC, mamy nadzieje, że się podobał.

W przyszłości chcemy dołączyć pewne sekwencje z rozgrywki, jakieś "Porażki tygodnia", udział specjalnych gości, ale na ten moment wolimy skupić się na treści naszych Kastów, chcemy by były one jak najbardziej odpowiednie i interesujące dla wszystkich, od topowych graczy po początkujących.

Czy masz jakieś wskazówki, które mógłbyś udzielić osobie, która dopiero dołączyła do gry?
Grajcie Inferno !!! To najlepsza frakcja na początek gry, ponieważ pozwala na szybkie wygrywanie (lub przegrywanie). Wygrywanie/przegrywanie w szybszym tempie oznacza zaś, że będziecie uczestniczyć w większej liczbie pojedynków dających wam coraz więcej doświadczenia zyskiwanego od wszystkich waszych błędów. Dodatkowo, nic nie jest bardziej potężne niż wygrywanie poniżej 5 minut, to naprawdę daję poczucie władzy =)
W sprawie sposobu w jaki powinniście wydawać walutę w grze, wydawajcie całe złoto na Pakiety Posiłków i wszystkie Pieczęci na Zestawy z pakietu podstawowego. Kiedy poczujecie, że wasza kolekcja jest wystarczająco spora możecie zacząć kupować Pakiety z bohaterem lub Zestawy z Powstania Pustki. To wszystko ! Nie dawajcie waszego złota Emilio, ma on naprawdę kiepskie oferty :P

Czy miałbyś jakieś wskazówki dla gracza, który chciałby przejść na następny poziom i zacząć wspinać się po drabince?
Nie oceniajcie waszych talii po jedynym pojedynku. Jeśli zostaliście ciężko rozgromieni podczas pojedynku (np. w stylu 0/20), nie wińcie kart, wińcie sposób w jaki graliście i jak wiele umiejętności/szczęścia miał wasz przeciwnik. Nie zmieniajcie kart w talii tylko dlatego, że nie były one użyteczne w ostatnim pojedynku, zachowajcie zimną krew i przeanalizujcie, dlaczego przegraliście. Grajcie taliami stworzonymi przez najlepszych graczy, i jeśli to możliwe, spróbujcie przyjrzeć się ich grze. Następnie poprawcie własne błędy i zmodyfikujcie talię zgodnie ze stylem gry. Jak zawsze powtarzam: sposób użycia kart jest bardziej istotny niż same karty.

Jak wiesz Duel of Champions nieustannie ewoluuje. Jak Ty widzisz przyszłość gry?
Jako zagorzały fan gier opartych o rywalizację pragnę by DoC było jedną z kluczowych gier na e-sportowej scenie. Istnieje wiele konkurencyjnych RTSów, FPS-ów, gier MOBA, bijatyk, czy nawet wyścigówek, jest więc też wolne i oczywiste miejsce dla rywalizacyjnych gier karcianych i chce, żeby DoC było tą grą, która je zapełni.
Do rozwoju aspektu e-sportowego w DoC potrzebujemy Trybu widza, możliwości odtwarzania powtórek, pobocznych talii wraz z pojedynkami BO3 (najlepszy z trzech), turniejów w systemie szwajcarskim oraz musimy mieć możliwość tworzenia własnych turniejów w grze. Wraz z tymi funkcjami oraz coraz większą liczbą kart i mechaniką DoC gra ta umożliwi prawdziwe konkurowanie.