PDA

View Full Version : Przegląd Mistrzów #1 - DJ Techshadow

Nisevaros
01-24-2013, 10:51 AM
Witam,

Zapraszam do lektury pierwszego z wywiadów, które będą ukazywać się w nowym cyklu w najbliższych tygodniach (więcej o tym w tekście). Wywiad był oryginalnie przeprowadzany w języku angielskim i jest dostępny również w innych językach na naszej stronie internetowej (http://www.duelofchampions.com/pl/news-events/details.aspx?newsid=8&title=Przeglad_Mistrzow_1).

---

Przegląd Mistrzów #1 - DJ Techshadow

Autorstwa SpaceElephanta

W najbliższych tygodniach opublikujemy wywiady o inspirujących graczach, którzy zgodzili się opowiedzieć o sobie i przekazać kilka wskazówek dla nowych graczy. W pierwszym wywiadzie mam przyjemność przedstawić Wam DJ Techshadowa: jest on zawsze gdzieś na szczycie rankingu, ponadto jest szanowanym polskim graczem i jest znany z tego, że pokonał praktycznie wszystkich Devów w kolejnych edycjach Pojedynku z twórcami. Dyskutowaliśmy o frakcji Necro, taliach opartych o kartę Więzienie, a także o jego wizji przyszłości gry.

http://www.duelofchampions.com/img/news/images/techshadow.png

Czy mógłbyś powiedzieć coś o sobie: skąd jesteś, jakie są Twoje zainteresowania, itd (tyle ile chcesz nam o tym powiedzieć).
Przede wszystkim przepraszam za mój angielski, postaram się pisać jak najlepiej :) Mam na imię Paweł i mieszkam w Polsce. Moim głównym zainteresowaniem jest granie na imprezach - przez około 10 lat byłem DJ-em. Ponadto studiuję inżynierię i swoja przyszłość wiąże z pozostaniem na uniwersytecie, mam nadzieję, że się uda :) Czytuję też Fromma, Nietzshego, itp., i bardzo lubię grać w stare gry RPG (Baldur's Gate, Planescape:Tournament, Neverwinter Nights itp), ale koniec o mnie, bo pewnie już wystarczająco zanudziłem.

Gdzie po raz pierwszy usłyszałeś o Duel of Champions?
Zauważyłem post na stronie bardzo popularnego magazynu w moim kraju: magazynu CD-Action. Rozdawali oni klucze beta, a że miałem trochę wolnego czasu skorzystałem z tej okazji i utknąłem w grze po dzień dzisiejszy :)

Jakie było Twoje pierwsze wrażenie, gdy zagrałeś w grę?
Ale fajna gra !

Który aspekt gry wciągnął Cię najbardziej?
Myślę, że była to możliwość kolekcjonowania kart i budowania własnej talii, badania zależności pomiędzy kartami oraz możliwość testowania obecnej talii z wieloma ludźmi z całego świata.

Czy byłeś fanem kolekcjonerskich gier karcianych przed zagraniem w DoC?
Przed MMDoC nie miałem kontaktu z żadną podobną grą.

Jaką frakcją grasz?
Podczas zamkniętej bety grałem Necro, działało tak dobrze, że udało mi się zdobyć 1 miejsce w rankingu ogólnym podczas Otwartej Bety. Po wydaniu frakcji Sanktuarium zdecydowałem się wypróbować tę talię i gram nią do dziś. :)

Jaka jest Twoja podstawowa strategia podczas walki z przeciwnikiem w pojedynku?
Po pierwsze rozmieszczam jednostki i staram się odwrócić jego ruchy, nie lubię używać zaklęć, więc są one zminimalizowane w mojej talii. Aczkolwiek widzę, że jest trudniej teraz wspinać się po drabince, ponieważ wielu graczy umie grać na bardzo wysokim poziomie. Ale jestem zadowolony z mojej aktualnej talii i zmotywowany kontynuować łączenie kart.

Powiedz nam trochę na temat konstrukcji Twojej talii.
Stawiam głównie na silniejsze jednostki z małym dodatkiem wzbogaconym czarami.

Ostatnio pojawiło się sporo dyskusji na temat statycznej talii Zygfryda. Niektórzy gracze uważają, że bardzo trudno grać przeciw niej. Co Ty o tym sądzisz?
Ja uważam, że karta Więzienie jest OP (>>ta talia wkrótce zostanie na nowo wyważona), powinniśmy znaleźć kartę, która odwróci jej moc - na przykład kartę łutu szczęście, którą moglibyśmy zagrać pomimo posiadania 0 many (coś jak zaklęcie rozpraszające w Magic).

Czy masz jakąś radę, którą chciałbyś przekazać początkującym, którzy właśnie dołączyli do gry?
Na początku zacznijcie grać frakcją Inferno. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie. Później wykorzystujcie Pieczęci i złoto, które wygrywacie do kupowania pakietów. Gdy już się macie talię, której potrzebowaliście bądźcie wytrwali i obserwujcie uważnie wroga i jego ruchy. Na dodatek musicie zbudować przyzwoitą talię z niewielu kart, 80 kart to za dużo :)

Czy miałbyś jakieś rady, których mógłbyś udzielić osobie, która chciałaby osiągnąć następny poziom i wspinać się po drabince do szczytu?
Przede wszystkim wytrwałość, dąż do celu i nie przejmuj się porażkami.

Jak wiesz Duel of Champions nieustannie ewoluuje, co chciałbyś zobaczyć w grze w przyszłości?
Zdecydowanie czekam na nową frakcję z czarnymi smokami, jest to moja ulubiona frakcja z czasów Heros III, oczywiście po Nekropolii :)

d-a-n-c
01-24-2013, 01:03 PM
Dobry Kolo :D My Polacy zaczynamy być poważną konkurencją dla graczy ze skośnymi oczami :)

Kuackillah
01-24-2013, 01:10 PM
siermka DJ ;)

DjTechShadow
01-24-2013, 01:26 PM
Widzę tłumaczenie na szybkiego chyba translatorem, jak bym wiedział, że i po Polsku to będzie publikowane to oprócz angielskich zawarłbym odpowiedzi w mym Ojczystym języku :)

Eonito
01-24-2013, 03:58 PM
Ciekawa inicjatywa :)

DanielKurzempa
01-24-2013, 04:35 PM
Zacznę od samego wywiadu:
Lubie czytać wypowiedzi osób którzy nie mieli styczności z innymi karciankami gdyż ich spojrzenie na ta grę oraz ich pomysły mogą sprawić że ta gra będzie jedyna w swoim rodzaju. Szkoda tylko że gra zmierza w całki innym kierunku ale o tym w drugiej części wypowiedzi. Wracając do wypowiedzi naszego drogiego kolegi widzę że ma te same zdanie co ja na temat kart łutu szczęścia że powinien być jakaś karta kontrującą. Według mnie jest to bardzo dziwne ze mamy dużą ilość kart pozbywających się zaklęć dla każdej frakcji a kartę usuwająca łutu szczęścia tylko w frakcji przystani. Tak samo podzielam zdanie że nowych graczy powinna cechować wytrwałość bo na pewno nie radość z gry jeśli się przegrywa kolejny raz z OTK. Boje się także że gracze typu DJTechshadow gdzieś znikną bo nie będą mogli odnaleźć się w nowym środowisku nastawionym na potężne łuty szczęścia. Jeśli w którymś kolejnym z wywiadów będziecie rozmawiając z kimś kto jest na szczycie tylko dlatego ze używa kombinacji 3 tych samy kart to stracę resztki szacunku do wasz. Dla mnie mistrzem jest ta osoba która dzięki swoim umiejętnością i szczyptą szczęścia wygrywa a nie dlatego że wykorzystuje luki w grze i posiada wszystkie możliwe karty.

Teraz wypowiem się na temat moich odczuć na temat gry:
O grze usłyszałem pewnie jak większość osób jak była akcja z kluczami do zamkniętej bety. Szkoda tylko że pomimo iż zdobyłem nawet kilka takich niedane było mi zagrać z powodu problemem z IP. Mimo iż mieszkam w Polsce gra uważała ze jestem z ameryki północnej. Dopiero po pewnym czasie znalazłem sposób by ominąć tą niedogodność i móc w końcu zagrać. Tak naprawdę gram na serio to po resecie kont. Do gry przyciągnęło mnie to że ta ogólnie lubię karcianki a że ta gra jest oparta na jednej z moich ulubionych serii gier na peceta to musiałem w nią zagrać. Na początku gra była tym czego oczekiwałem czyli przeniesieniem gry Heroes na realia karcianki. Niestety teraz wygląda to całkiem inaczej gdyż z powodu znanego problemu gra bardzie przypomina klona innym znanych kancianek niż grę Heroes. Takie pytanie do graczy kiedy ostatnio graliście z kim około 20 rund albo skończyły się wam karty ale nie dlatego że przeciwnik gra dekiem nastawionym na wygranie w jednej turze? Właście takie walki powodują że tak bardzo spodobała mi się ta gra. To uczucie że każdy drobny błąd może zaprzepaści około 30 minut świetnej gry. A jak wygląda teraz gra? Przegrywasz w okolicach 6 rundy i nie możesz nic zrobić aby do tego nie dopuścić. Nie dziwie się więc osobą które od razu podają się lub całkowicie rezygnują z gry bo to żadna przyjemność grać w taką grę. Pewnie cześć z was powie że moja wypowiedz jest nieaktualna bo nadchodzą zmiany które i tak nie rozwiążą głównego problemu czyli brak karty mogącej usunąć łut szczęścia dla każdej frakcji np. Zaklęcia o przykładowej nazwie "Pech" która będzie usuwać łut szczęścia i jego efekty lub blokować jego zagranie w kolejnej turze.

Kuackillah
01-24-2013, 04:50 PM
podzielam zdanie Daniela brak kontry dla łutu szczescia to koszmar, na starcie juz wiadomo jak zobaczysz ze grasz z heaven bedzie to OTK i mdlisz sie zeby doszły pao chociaz i tak nie da rady sie obronic i jedyny blok na to to tez haven hehe to jakis nonsens, czary mozna blokowac ale łutu szczescia niestety nie