PDA

View Full Version : Powstanie Pustki - 18.12.2012

Nisevaros
12-14-2012, 04:00 PM
W ZWIĄZKU Z AKTUALIZACJĄ GRY SERWERY MMDOC BĘDĄ NIEDOSTĘPNE OD GODZINY 16:00 do 20:00. DZIĘKUJEMY ZA CIERPLIWOŚĆ!

---

Nowości

Wydanie pierwszej nowej serii: Void Rising

Nowe karty dla wszystkich istniejących frakcji
Wprowadzenie nowej frakcjji: Sanktuarium
Ponad 100 nowych karty zostanie dodanych do gry

20 nowych Osiągnięć z nagrodami takimi jak:

Elite Faction Banners
New Void Heroes
Alternate Arts
Void Rising Packs

Pakiety Emilio

Wprowadzamy nowy typ Pakietu, który łączy karty z Zestawu Podstawowego z tymi z nowego rozszerzenia Void Rising

Misja 2

Nowa Misja dodająca 4 nowe Wyzwania została odblokowana dla kampani dla pojedynczego gracza

Język hiszpański

Dodaliśmy hiszpański do naszej listy wspieranych języków.
Bienvenida a los nuevos jugadores ;)

Turniej

Nowe wyszukiwanie Turniejowego ELO

Aby zmaksymalizować równo rozstawione gry, zawęziliśmy wyszukiwanie ELO, aby gracze byli lepiej dobierani.

Balans

Podążając za wieloma komentarzami ze strony społeczności zwiększyliśmy koszty związane z Infekcją.
Wszystkie stworzenia, z wyłączeniem Kościotrupa Plagi, utraciły jeden punkt z ich atrybutów.

Balans Nekropolii

Prządka Losu -> HP z 7 na 6
Gnijąca Lamasu -> HP z 7 na 6
Tkaczka Losu -> HP z 9 na 8
Zombie Plagi -> Odwet z 2 na 1

Ogólne

Nowe sortowanie Osiągnięć

Ikona gry o nowej rozdzielczości

Nowy baner w przypadku zakończenia pojedynku porażką

Pasek doświadczenia jest teraz animowany, tak aby ukazywać postęp

Dodano Ekran Nowego Poziomu

Poprawiono ekran Mulligana (zmiany ręki startowej)

Wiele błędów gry zostało naprawionych

Nowa wersja na urządzenia iPad będzie dostępna już wkrótce

Liczba wymaganych kart wydarzeń została zwiększona z 5 do 8

--
Zaobserwowaliśmy dwa błędy, które niestety pojawiły się po wprowadzeniu Void Rising... od dziś znanego także jako Powstanie Pustki!
Nasz zespół pracuje nad ich wyeliminowaniem i wkrótce powinna ukazać się odpowiednia aktualizacja.
- podczas drugiej misji tekst kampanii nie jest prawidłowo wyświetlany
- błąd w Ustawieniach gry - aby pomijać przerywnik filmowy, należy odznaczyć odpowiednie pole w miejscu, w którym powinno się je zaznaczać

---

UWAGA: Serdecznie zapraszam do komentowania nowej wersji gry TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/739606)!

Morgotheron2012
12-14-2012, 04:32 PM
Na to czekałem, z pewnością będzie ciekawie.

DjTechShadow
12-14-2012, 04:33 PM
W końcu konkretna data :) Aczkolwiek nerft hp creatures z infekcją to moim zdaniem zły pomysł, już lepiej by było osłabić wspomnianą infekcję o -1 pozostawiając hp tak jak było.

Aniel87
12-14-2012, 07:52 PM
Ja bym jeszcze Nergalowi podniósł koszt używania jego zdolności bo mnie wkurza strasznie :P

Zapowiedzi i gra podobają mi się tak bardzo, że aż zainwestowałem trochę oszczędności w tą grę. Mam nadzieję, że projekt będzie coraz dynamiczniej się rozwijać :)

Przemysek88
12-14-2012, 08:40 PM
"Podążając za wieloma komentarzami ze strony społeczności zwiększyliśmy koszt zdolności Infekcji."
Kocham czytanie ze zrozumieniem mam nadzieje że ten koszt bedzie taki sam jak u innego bohatera (licze na odrzuć karte się zobaczy). Pozatym mam nadzieje że zmiany nakręcą nowych graczy bo narazie nudzi gra z ciągle tymi samymi. Nowe misje? Oby tak dalej tym tropem. Czekam z niemałymi oczekiwaniami.

PMM
12-14-2012, 11:04 PM
=) super =)

r3tsa
12-14-2012, 11:38 PM
"Podążając za wieloma komentarzami ze strony społeczności zwiększyliśmy koszt zdolności Infekcji."
Kocham czytanie ze zrozumieniem mam nadzieje że ten koszt bedzie taki sam jak u innego bohatera (licze na odrzuć karte się zobaczy). Pozatym mam nadzieje że zmiany nakręcą nowych graczy bo narazie nudzi gra z ciągle tymi samymi. Nowe misje? Oby tak dalej tym tropem. Czekam z niemałymi oczekiwaniami.

Nie zrozumiałeś kontekstu, tam nie ma słowa "Nergal", to zdanie informacyjne odnosi się do nerfu stworzeń Necro.

Pozatym Nisevaros przeoczyłeś notkę o zwiększeniu liczby wydarzeń z 5 do 8.

// Nisevaros: Dzięki za korektę! Pozdrawiam. :)

PMM
12-15-2012, 10:24 AM
Nisevaros - uchylisz rąbka tajemnicy odnośnie tych 200 nowych kart? Chodzi mi o to ilu nowych bohaterów, zdarzeń, postaci itp... W sumie nie powinno być problemu ;) skoro tak ogólnie...

Niewierny.
12-15-2012, 11:01 AM
Nowe rozszerzenie zapowiada się naprawdę świetnie. Wiele nowych kart, które zmienią balans gry o 180 stopni, a to wszystko nastąpi w tak krótkim czasie.. ale właśnie. Balans. Muszę przyznać, że na tą chwilę nie wyobrażam sobie tak znacznego osłabienia talii nieumarłych. Dwie z wymienionych kart znajdują swoje miejsce w praktycznie każdej talii tej frakcji. Siłą prządki jest właśnie jej wysoka ilość życia. Po wprowadzeniu tych zmian pustoszyciel czy nawet niszczyciel z ognistym pociskiem będzie mógł z łatwością zdjąć ją z pola bitwy. Mam nadzieję, że twórcy wiedzą co robią i trupy po 'void rising' nie okażą się zwyczajnie w świecie słabe.

Wiem, że na forum jest wiele postów twierdzących, że 'nergal i necro jest op'. Moim skromnym zdaniem jest to jednak absurd. Jest wiele talii, które są w stanie go powstrzymać. Właściwie biorąc udział w turniejach nie spotyka się już nergala tak często. Według mnie, jeżeli w ogóle coś wymagało zmiany to koszt zdolności nergala. Gdyż tylko i wyłącznie to spowodowało stworzenie bezmózgej talii opartej na rzucaniu pokolei stworzeń, które mamy w ręce (oczywiście bez obrazy, sam grywałem nergalem przez jakiś czas - ale napewno każdy grający tą talią przyzna, że nie wymaga ona zbyt wiele wysiłku intelektualnego i po pewnym czasie gra staje się zwyczajnie nudna). Co prawda mogę się mylić, ale porównując np. skażonego orka(4/3/7) z nową wersją prządki (2/1/6) wypada to dość blado.

Tak, czy inaczej z niecierpliwością czekam na nadchodzące zmiany i mam nadzieję, że moje spostrzeżenia okażą się kompletną bzdurą ^^

Torarr
12-15-2012, 11:35 AM
A jeśli można się zapytać co z graczami którzy w już grają?
Bo nie jest tajemnicą, że żeby szybko się wzbogacić to nalepiej założyć nowe konto, zrobić misje, wbić 5lvl i już ma sie jakieś 1k pieczęci i 100k złota
To dla osób co bawią się for fun (tzn. grają raz na jakiś czas oraz nie grają/nie osiągają wysokich rankingów w turniejach) jest bardzo duży zarobiek i wielu będzie woleć założyć nowe konto aniżeli wbijać koleje lvle
A to spowoduje pozorny wzrost nowych graczy, którzy będą mieli niskie lvle, a więc w pojedynkach osoby z ELO ponad 500 lub 1000 i tak nie beda miały nowych przeciwników

superzgred
12-15-2012, 03:36 PM
Myślę, że za złoto też pewnie będzie można kupić jakiś pack. Tanio nie będzie, ale jakaś alternatywa dla pieczęci musi być. Inaczej im sporo graczy odejdzie.
Może też za kampanie jakieś pieczęci się dostanie?

Aniel87
12-15-2012, 04:23 PM
A jeśli można się zapytać co z graczami którzy w już grają?
Bo nie jest tajemnicą, że żeby szybko się wzbogacić to nalepiej założyć nowe konto, zrobić misje, wbić 5lvl i już ma sie jakieś 1k pieczęci i 100k złota
To dla osób co bawią się for fun (tzn. grają raz na jakiś czas oraz nie grają/nie osiągają wysokich rankingów w turniejach) jest bardzo duży zarobiek i wielu będzie woleć założyć nowe konto aniżeli wbijać koleje lvle
A to spowoduje pozorny wzrost nowych graczy, którzy będą mieli niskie lvle, a więc w pojedynkach osoby z ELO ponad 500 lub 1000 i tak nie beda miały nowych przeciwników

No jak dla mnie nie powinno być gwarantowanego poziomu elo, nie rozumiem jego sensu.

crazy5617
12-15-2012, 05:56 PM
Robiąc takie rzeczy z necro zniszczycie tą frakcję całkowicie. Jeżeli ten patch wejdzie w życie z takimi zmianami jakie są zapowiedziane odnośnie osłabienia necro to nikt nie będzie nimi grał. Daliście ciała z Nergalem nie karząc mu płacić za jego zdolności i zamiast zrobić coś z nim niszczycie frakcję nieumarłych... brawo!

Hydroopl
12-16-2012, 01:09 PM
Robiąc takie rzeczy z necro zniszczycie tą frakcję całkowicie. Jeżeli ten patch wejdzie w życie z takimi zmianami jakie są zapowiedziane odnośnie osłabienia necro to nikt nie będzie nimi grał. Daliście ciała z Nergalem nie karząc mu płacić za jego zdolności i zamiast zrobić coś z nim niszczycie frakcję nieumarłych... brawo!
Oczywiście pomijając fakt, że talia nieumarłych i tak będzie silna bo jak wiele osób używało prządek mając do wyboru wampiry

crazy5617
12-16-2012, 03:24 PM
Bardziej miałem na myśli osłabienie zombie, czy tkaczek, ale ogólnie jest to zły pomysł. W zamian za zmniejszenie ilości hp istot zarażających z necro, inferno dostaje wybuchającą istotę z atakiem 7 na poziomie 5. Może w takim razie stworzyć istotę z 10 labo 11 ataku i dać mu 1 hp? To dobra strategia tworzenia nowych kart... yhy....

aldheart
12-16-2012, 03:54 PM
popieram... necro miały mały atak i relatwynie dużo hp - żeby się obronić... teraz inferno w ogóle bedzie cisnać, bolt+mobek 1lv i zobie nie ma, prządka padnie na 1 jugmenta+bolt albo revengera... ja bym zmiejszył hp stworkom inferno, bo w porównaniu do kosztu i ataku mają za duży... a z przystaią to w ogóle będzie śmiesznie, jak 4tierowy mobek bedzie mógłbyć blokowany przez 1szo tierowego bez straty Hp [mele defence], chyba że zmnienią że trucizna zawsze wchodzi... uwielbiam to w grach multi mass, bo wystarczy skrzyknąć paru haterów i wymusić zmiany... <3, jeden punkt dla grifindoru!

edit: wiem ,wiem, zaraz ktoś powie żę mam sobie grać innym deckiem i nie narzekać, spoko, czekam na nowe karty i się obada, ale na dziś wygląda to kiepsko

DjTechShadow
12-16-2012, 04:30 PM
Będzie podana konkretna godzina wprowadzenia dodatku? Za tym idzie przerwa w dostępie do gry, więc takowa informacja byłaby przydatna.

Hydroopl
12-16-2012, 04:50 PM
popieram... necro miały mały atak i relatwynie dużo hp - żeby się obronić... teraz inferno w ogóle bedzie cisnać, bolt+mobek 1lv i zobie nie ma, prządka padnie na 1 jugmenta+bolt albo revengera... ja bym zmiejszył hp stworkom inferno, bo w porównaniu do kosztu i ataku mają za duży... a z przystaią to w ogóle będzie śmiesznie, jak 4tierowy mobek bedzie mógłbyć blokowany przez 1szo tierowego bez straty Hp [mele defence], chyba że zmnienią że trucizna zawsze wchodzi... uwielbiam to w grach multi mass, bo wystarczy skrzyknąć paru haterów i wymusić zmiany... <3, jeden punkt dla grifindoru!

Aha, czyli inferno, które w late game jest beznadziejne musi kontrować 2 typy kart nie tylko jednostkami, ale masą spelli? Problem polegał na tym, że każda frakcja potrzebowała conajmniej jednego spella by usunąć prządkę czy zombie zanim ten dorzuci nie tylko obrażenia, a i jeszcze infecta. Co do przystani - akurat pretorianie czy elite squire to ostatnia rzecz jakiej można się obawiać grając necro. Niestety co do ostatniego zdania, uprawiasz to samo co osoby, które krytykujesz, a mianowicie patch nie wszedł i już zaczyna się hate ze strony graczy necro. Nie żebym mówił, ale po prison deck najczęściej pojawiał się necro nergal.

crazy5617
12-16-2012, 09:45 PM
Tak. Największy hate był na Nergala, a nie ogólnie na necro... każdy chciał, żeby płacił za swoją zdolność, ale twórcy poszli dalej i od razu pojechali i Nergala i istoty z necro osłabiając graczy, którzy nie grają Nergalem, a innymi bohaterami, wtf?

r3tsa
12-17-2012, 12:48 AM
Będzie podana konkretna godzina wprowadzenia dodatku? Za tym idzie przerwa w dostępie do gry, więc takowa informacja byłaby przydatna.

Planowane jest od 3 do 7.

Nisevaros
12-17-2012, 03:23 PM
Witam,

Przerwa konserwacyjna związana z wprowadzeniem nowej wersji rozpocznie się o godzinie 16 (czasu polskiego) i potrwa około 4 godziny.

Planowane jest od 3 do 7.

Informacja zamieszczona przez Aza404 dotyczy czasu UK. :)

Eonito
12-17-2012, 06:14 PM
Moim zdaniem u Necro do znerfienia w pierwszej kolejności powinien być Nergal, a potem jednostki. Nerf w sumie nie jest aż taki straszny. Najmocniej oberwał Zombie Plagi, który ze swoim 2/1/5 nie ma startu do lamasu. Pozostałe jednostki ciągle będą silniejsze niż w pierwszej połowie zamkniętej bety.

Ciekawa jest zmiana ilości wydarzeń z 5 do 8. Nie będzie już można na nich tak bardzo polegać jak teraz.

DjTechShadow
12-17-2012, 07:45 PM
Tylko, że dzięki prządce za 4 many mieliśmy możliwość zablokowania niszczyciela za 6 ataku, teraz można sobie o kant pośladków potłuc i chyba sam z necro się przesiądę na coś innego.

Morgotheron2012
12-17-2012, 11:40 PM
Chyba trochę przesadzacie. Potrzebny był nerf necro, bo rzeczywiście ciężko z nimi grać. Nie rozumiem argumentów graczy, którzy uważają, że zombie plagi został strasznie osłabiony, przecież tylko jeden w odwecie mniej. Przeciwko infekcji naprawdę sie ciężko gra bo raz dostaniesz i tego bez spella się nie pozbędziesz.

geralt152
12-18-2012, 09:40 AM
Jak dla mnie to powinni inferon też osłabić bo jak masz ich za przecinka to masz duże szanse na przegraną chyba że ktoś nie ma ich ogarniętych to można wygrać necro też jest mocna i powini jątroche osłabić ale jaką drugą frakcje pierwsza frakcją do osłabienia jest inferno jak dal mnie nie każdy sie z tym zgodzić ale takie jest moje zdanie

C4r-n4ge
12-18-2012, 12:47 PM
Niestety Necro dostało mocno po dupie. Z Xorm mega rushem i tak było bardzo trudno jak mu podeszło - teraz Necro z tego typu rushami będzie dostawać regularnie po tyłku. Ja przesiadam się na Sanktuarium :p

h0jny
12-18-2012, 01:44 PM
o w końcu dodatek, więc wracam do gry :)

DjTechShadow
12-18-2012, 02:31 PM
W oczekiwaniu na dodatek do Duels kupiłem dziś H6 Gold Edition, ale po rozpakowaniu trochę się zdziwiłem, karta tylko Ariana, płytka z podstawki, heh, a gdzie dwa dodatki :> ?

tryt1
12-18-2012, 03:05 PM
Nie wyszedł jeszcze dodatek do h6.Pierwszy dodatek dodajacy nową frakcję jest zapowiedziany na 28 lutego. Te dwa "dodatki" o których myślisz to są dlc dodajace kampanie, kilka scenariuszy i nie wielką ilość nowości. Nie ma tych "dodatków" na płycie a jest jedynie kod do odblokowania dodatkowej zawartości, który wpisujesz w menu gry. Musisz sprawdzić jeszcze raz zawartość przesyłki.
Jeśli kiedyś w odległej przyszłości została by wprowadzona kolejna frakcja po sankturium to pewnie byłby to loch :P

Aniel87
12-18-2012, 03:57 PM
Nie wyszedł jeszcze dodatek do h6.Pierwszy dodatek dodajacy nową frakcję jest zapowiedziany na 28 lutego. Te dwa "dodatki" o których myślisz to są dlc dodajace kampanie, kilka scenariuszy i nie wielką ilość nowości. Nie ma tych "dodatków" na płycie a jest jedynie kod do odblokowania dodatkowej zawartości, który wpisujesz w menu gry. Musisz sprawdzić jeszcze raz zawartość przesyłki.
Jeśli kiedyś w odległej przyszłości została by wprowadzona kolejna frakcja po sankturium to pewnie byłby to loch :P

To na pewno będzie Loch i ma być już 28 lutego :P

DanielKurzempa
12-18-2012, 05:21 PM
Jako że mam teraz trochę wolnego czasu by coś napisać na forum (dzisiaj miałem cały dzień wolny a jutro od rana do wieczora w pracy) chciałem się zapytać, dlaczego przerwy konserwacyjne i aktualizacje zazwyczaj są koło 16? Dlaczego nie mogą być w nocy albo rano? Dlaczego muszą być w godzina, kiedy największa liczba graczy może zagrać (bo wraca z pracy, uczelni lub szkoły)? Oczywiście są jeszcze ludzie, co pracują tak jak ja i maja wolne tylko noce lub co któryś dzień a że akurat w ten wolny dzień wypada aktualizacja zdążyłem się przyzwyczaić. Wiec, co mi zostaje albo zarwać nockę albo czekać cały dzień by więcej pograć nowymi kartami. Uzbierałem 100k złota i 4k pieczęci wiec przynajmniej kupie dzisiaj karty :)

Nisevaros
12-18-2012, 05:25 PM
Witam,

Might & Magic Duel of Champions jest projektem tworzonym przez studio Ubisoft Qubec, stąd też większość aktualizacji odbywa się w terminie odpowiadającym różnym strefom czasowym. :)

DanielKurzempa
12-18-2012, 05:44 PM
Dzięki za wytłumaczenie a wracając do aktualizacji to nadal czekam na coś, co powinno być od początku dostępne, czyli rozbudowany czat. Co z tego, że mamy listę przyjaciół skoro nawet nie można porozmawiać z drugą osobą i umówić się na pojedynek (widać, że jest dostępny a nie można mu dać znać, że chcesz z nim zagrać) a o bardziej zaawansowanej dyskusji nie wspominając typu jak talie i karty kto bierze. Na nowe kart każdy może poczeka, ale jeśli nie będzie miał możliwości rozmowy z innymi graczami to będzie się logował rzadziej aż w końcu w ogóle przestanie grać.

DjTechShadow
12-18-2012, 06:02 PM
Raczej czat nie wpłynie aż na tak diametralny odpływ graczy.

Nisevaros
12-18-2012, 07:24 PM
Nowe rozszerzenie jest już dostępne !! Do zobaczenia na Polu Bitwy ! :D

geralt152
12-18-2012, 08:53 PM
Jak dla mnie troche za drogie te nowe pakiety powinny być przez 1 tydzień o połowe tańsze bo narazie nie kupuje za drogie jak dla mnie

Blastofek
12-18-2012, 09:31 PM
Ja od poczatku nie moge sie polaczyc, "failed to login for unknown reason"

ajas2pl
12-18-2012, 09:41 PM
Witam.
Błąd w opisie nowej karty.
Zaklęcie - Desperacja
Zadaje 2 punkty obrażeń wszystkim stworzeniom, które nie sąsiadują z innymi stworzeniami ( liczone sa tylko wrogie stworzenia)
Obrażenia zadawane są również sojuszniczym stworzeniom!
Pozdrawiam.

Morgotheron2012
12-18-2012, 09:45 PM
Mam to samo co Blastofek. "Logowanie nieudane z nieznanych powodów".

DarkDragonAC
12-20-2012, 12:37 PM
Błędnie przetłumaczono kartę "Błogosławień Ziemi" powinno być "Błogosławieństwo Elratha".

Nisevaros
12-20-2012, 12:44 PM
Tłumaczenie faktycznie nie jest dosłowne, natomiast w tym przypadku nie określałbym tego kategorycznie jako błąd. Nazwa trochę odbiega od oryginalnej, lecz inne karty także zostały przetłumaczone w podobny sposób. :)

DarkDragonAC
12-20-2012, 06:54 PM
Co ma Ziemia do Przystani? Tłumacz po prostu zrobił błąd i na szybko przeczytał "Elrath" jako "Earth".

DjTechShadow
12-20-2012, 07:34 PM
Dokładnie "Elrath" to Smok - imię, a nie Ziemia.

Nisevaros
12-21-2012, 10:36 AM
Witam,

Nie twierdzę, iż wersja angielska nie jest bardziej słuszna, bardziej adekwatna dla tej konkretnej frakcji. Chciałem jedynie podkreślić, iż językowo polskie tłumaczenie jest jak najbardziej poprawne. Niemniej faktycznie możliwe, że zachowanie oryginalnej nazwy byłoby tu bardziej odpowiednie.

Wasze uwagi dotyczące tej karty zostały już przekazane właściwym osobom. Bardzo możliwe, że wkrótce nazwa karty zostanie poprawiona. Postaram się informować was o zmianach na bieżąco.

W imieniu całego zespołu bardzo dziękuję za chęć poprawiania Duel of Champions. Pozdrawiam.

EDIT: Odpowiednio do uwag społeczności nazwa Błogosławieństwo Ziemi powinna zostać wkrótce zmieniona. Nowa nazwa, która najprawdobniej zostanie wprowadzona to "Rozejm z Elrath" (może jeszcze ulec zmianie). Raz jeszcze dzięki za komentarz w tej sprawie!

---
UWAGA: Ten temat zostaje zamknięty, aby poprawić przejrzystość przyszłych komunikatów w części forum poświęconej aktualizacjom. Serdecznie zapraszam do dalszego kontynuowania dyskusji TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/739606). Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie!