PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 9: Szybkość Błyskawicy

Nisevaros
10-16-2012, 01:47 PM
Witam,

W tym tygodniu zdecydowaliśmy się omówić kartę Szybkość Błyskawicy. To zaklęcie na pewno może zaskoczyć wielu początkujących. Jak co tydzień czekamy na uwagi graczy dotyczące siły oraz użyteczności karty. Dajcie też znać, jeśli macie jakieś pozytywne lub negatywne doświadczenia związane z zastosowaniem Szybkości Błyskawicy.

Szybkość Błyskawicy

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/Spe_Air_pl.png

Bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczasowe komentarze.

Podsumowanie wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty łutu szczęścia "Zrządzenie Losu" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/717877).

r3tsa
10-16-2012, 03:53 PM
Jest ok.

Ch3rryAC
10-16-2012, 04:24 PM
Taka permanentna Teleportacja za 1 kosztu więcej ;)

Jak dla mnie karta na pewno nie jest za silna.

Hydroopl
10-16-2012, 05:30 PM
Karta zbyt sytuacyjna, w late game gdy i tak nie ma miejsca na przestawienie kompletnie nieprzydatna. Gdyby blokowała kontratak zamiast aktualnego stanu, byłaby świetna i napewno używana. W tym momencie szkoda miejsca w talii. Jako dodatek do blessa na jednostce z umiejętnościami ataku więcej niż jednej jednostki niby ujdzie ,ale koszt wtedy przekraczałby koszt samej jednostki. Nie wspominam o wszechobecnych dispellach niemal w każdej szkole magii ( tak naprawdę twierdza nie ma tylko dispelli na swoim najpowszechniejszym bohaterze)

kahirus
10-16-2012, 07:41 PM
Jak dla mnie jedyne sensowne jej użycie to wymuszenie na przeciwniku, by użył zaklęcia, które zabije/osłabi jednostkę z tym zaklęciem. Ale jest to zdecydowanie zbyt sytuacyjne. Nie pasuje do tej szkoły magii (lecz będąc w szkole magii, jaką dysponują bohaterowie inferno, byłaby dla odmiany imba). Zamiast niej przydałaby się karta, która skupia wszystkie ataki skierowane na jednostki w danym rzędzie/odległości na sobie (Rzucasz na jednostkę A, ja atakuję jednostkę B, jednostka A otrzymuje te obrażenia zamiast B).

Hydroopl
10-16-2012, 07:58 PM
Jak dla mnie jedyne sensowne jej użycie to wymuszenie na przeciwniku, by użył zaklęcia, które zabije/osłabi jednostkę z tym zaklęciem. Ale jest to zdecydowanie zbyt sytuacyjne. Nie pasuje do tej szkoły magii (lecz będąc w szkole magii, jaką dysponują bohaterowie inferno, byłaby dla odmiany imba). Zamiast niej przydałaby się karta, która skupia wszystkie ataki skierowane na jednostki w danym rzędzie/odległości na sobie (Rzucasz na jednostkę A, ja atakuję jednostkę B, jednostka A otrzymuje te obrażenia zamiast B).
http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20120925144444/duelofchampions/images/d/d9/M%C4%99czennik.jpg

kahirus
10-16-2012, 08:29 PM
Bardziej chodziło mi o długotrwałe działanie, coś jak strażnik z 8 hp, który przejmuje obrażenia idące na bohatera (nie pamietam nazwy). Wtedy użycie takiego przekierowywacza na jednostkę możnabyłoby połączyć z leczeniem z jednostek itd.

C4r-n4ge
10-16-2012, 10:23 PM
Nie mam żadnych doświadczeń związnych z tą kartą bo nigdy jej nie używałem. Nie spotkałem też do tej pory nikogo kto by nią grał (a rozegrałem na prawdę dużo pojedynków). Powód jest oczywisty - karta jest dość słaba - szczególnie będąc konkretnie w tej szkole magii. Już nie mówiąc o tym że to Rare....bezużyteczny... ląduje od razu w tzw. "crap boxie"... ;-) i psuje masę krwi jak się trafi w boosterku.

Paku93
10-17-2012, 12:43 PM
Karta bardzo dobra dla twierdzy (Kelthor może jej używać) w zamkniętej becie parę razy dzięki niej wygrałem. Ale nie uważam żeby była za silna, dla mnie jest jak najbardziej ok.

DjTechShadow
10-17-2012, 06:46 PM
Spotkałem się z jej użyciem kilka razy, umiejętne jej wykorzystanie w grze podczas middle i stosunkowo end game daje nie małą przewagę, jak dla mnie koszt co do oferowanych możliwości jest ok.

michaszkoPL
10-18-2012, 10:02 AM
Karta dobrze zbalansowana, nic bym nie zmieniał. Mocno sytuacyjna. Z własnego doświadczenia wiem, że może być groźna. Kiedyś mój przeciwnik rzucił ją na Serafina, na którym było już zaklęcie Błogosławieństwo (+ 2 do ataku). I zrobiło się dla mnie nieciekawie, latało toto po planszy, a mnie akurat zaklęcia nie podchodziły.

Eonito
10-24-2012, 11:48 AM
Karta teoretycznie silna, jednakże rzucenie czaru na jednostkę sprawia, że dla przeciwnika staje się celem numer jeden. Jednakże jak przeciwnik nie ma czym jej zdjąć to potrafi zrobić sporo zamieszania we wrogich szeregach. Jak wyżej wspomniano jest to mocno sytuacyjna karta, ale jest dobra taka jaka jest. Jej jedyną wadą jest to, że zwykły czar teleportacji jest równie dobry, mimo że działa tylko przez jedną turę.

graver19
11-08-2012, 12:31 PM
Dobra ytuacyjna karta, która wymusza na pzreciwniku użycie spella, nic bym nie zmieniał