PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 6: Święty Pretorianin

Nisevaros
09-25-2012, 02:49 PM
Witam,

Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszam do udziału w następnej debacie!

Co sądzicie o specyficznej zdolności karty Święty Pretorianin jaką jest "Ochrona przed atakiem wręcz"? Czy uważacie, że karta jest przez nią zbyt silna? Może w waszej opinii wymaga ona jeszcze wzmocnienia? Czekamy na wasze komentarze!

Dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z Duel of Champions i odwiedzają forum po raz pierwszy dodam krótkie przypomnienie, że zamieszczone sugestie graczy są brane pod uwagę podczas poprawiania gry i balansowania frakcji. Za wszystkie uwagi bardzo dziękujemy!

Święty Pretorianin

http://www.alchemicdream.com/mmdoc/carddebate6PL.PNG

Podsumowanie waszych wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Jarmark Cudów" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/714821). :)

h0jny
09-25-2012, 03:03 PM
Osobiście uważam że karta ma

1 punkt hp za dużo
jej koszt many, jest o jeden punkt za mały,
jej tier powinen zostać zwiększony o jeden poziom.

Gdyż niema jednostki na tym samym poziomie która jest w stanie ja kontrować na lini 1vs 1(mowa o jednostkach walczących wręcz które by były w stanie zadać chociaż 1 dmg

DK4WAR
09-25-2012, 03:30 PM
Według mnie ta karta powinna mieć takie same parametry jak karta "Elitarny Giermek" czyli:
Koszt = 2,
Atak = 1,
Odwet = 2,
HP = 3.

DjTechShadow
09-25-2012, 03:41 PM
Jest bardzo tania i ustawiona obok drugiej takiej samej jednostki praktycznie nie do ruszenia przez melle. Na dodatek gdy dodamy do tego rzędu postacie z ochroną przed atakami dystansowi robi się już w early zapór dla jednostek przeciwnika. Moim zdaniem pasowałoby obniżyć HP na 3 i zmniejszyć ochronę przed melle o 1. Ewentualnie podwyższyć atak na 2 i podnieść koszt na 4.

elkondziorre
09-25-2012, 04:17 PM
@hojny - chyba każda frakcja ma zioma 2/1/4 latanie lub 2/0/4 strzelającego, który ją skraca.
@DjTechShadow - chyba obniżyć HP do 3, a nie 4. Może za dużo gier z zaporowym heaven co dodaje +1HP melee ziomom.

Karta w kombinacjach jest bardzo mocna. Wymusza na taliach mieszanie karty latajacych / strzelających / melee, a nie degenerację. Mi się ona wydaje zbalansowana. Ale ginąłem już od mocnego zaporu, także może rzeczywiście zrównanie z typem od ataków zasięgowych byłoby dobre - dać 1/2/3. Zwiększanie kosztu może być za dużym nerfem.

toxic_maniac
09-25-2012, 04:36 PM
ta karta daje zbyt duza przewage zaraz po starcie... 2lvl mighta i 2 many to juz w 1 ruchu (zakladajac ze zaczynasz jako 2) juz masz go wystawionego co dajac na plecach jednostke od heala jest nie do przebicia. dorzucmy buffa i dps ze sporym blockiem. nie wspominajac o giermku z defem na ranged obok :S

tak pozostale nacje maja jednostki strzelajace/latajace... jednak zeby cos pretorianowi zrobic potrzebujesz jednostki z przodu (conajmniej 2lvl mighta zeby wytrzymala zanim przeciwnik zacznie sie przedzierac).

ja ta karte kontruje duelem lisz neofita + zombie sklada sie po 1 turze od wystawienia (wyjatek - heal na plecach)

dobrym rozwiazaniem bylo by jednak podniesienie kosztu +1 i lvlu mighta +1 nie dodajac ani blocku ani atk. z gory bylo zakladane ze to ma blokowac.

Hydroopl
09-25-2012, 05:44 PM
@hojny - chyba każda frakcja ma zioma 2/1/4 latanie lub 2/0/4 strzelającego, który ją skraca.
@DjTechShadow - chyba obniżyć HP do 3, a nie 4. Może za dużo gier z zaporowym heaven co dodaje +1HP melee ziomom.

Karta w kombinacjach jest bardzo mocna. Wymusza na taliach mieszanie karty latajacych / strzelających / melee, a nie degenerację. Mi się ona wydaje zbalansowana. Ale ginąłem już od mocnego zaporu, także może rzeczywiście zrównanie z typem od ataków zasięgowych byłoby dobre - dać 1/2/3. Zwiększanie kosztu może być za dużym nerfem.
Raczej zmniejszenie hp może być za dużym nerfem. Akurat ma 4 hp ze względu na stosunek do obrażeń danej klasy, rzadko który strzelec ma powyżej 3 obrażeń, a jest spora liczba melasów z atakiem 4
Tzn kontry na "niezniszczalny mur" są takie
necro- duchy, mają magic dmg, 3 might - lamasu, nergal z infectem, namastru, mass grave (możecie bez problemu podnieść might do 3, nie obrażę się ani trochę)
haven- gryfy, radiant glory, flyer deck (sprawdzone przeciw Marcusowi/Siegfriedowi)
neutralne- gryfy, lesser shadow elemental, hmm elementale poza fire
inferno- no tu niestety jest problem, potrzeba się mocno bawić z ustawieniem by jakoś rozproszyć ew. rozwalać rękę
Twierdza - nie grałem po otwarciu bety ani tym deckiem ani przeciw niemu (a przynajmniej przeciw komuś kto używał stworów)
Jeśli giermek stoi obok, a z tyłu samego pretorianina jest jednostka strzelająca to ona dostaje 100% obrażeń strzeleckich, więc linia traci wtedy obrażenia (chyba, że ktoś lubi buffować pretorianów, ale wtedy to mu pogratulować gdy padnie taki od zaklęć albo gdy każdy ma teraz dispella). Także co mnie bawi to fakt, że ludzie nie wiedzą o tym iż boki są najbardziej podatne na ataki bo nie mają jak się stackować. Największy problem ma inferno, dopóki mądrze tego nie rozegra aż do nadejścia fireballi.

Discomfort2
09-25-2012, 08:58 PM
Jak dla mnie jest OK
Nic bym nie zmieniał
Grając przeciwko trzeba czasem troche pokombinować, ale w sumie o to chodzi....

SakataSeiki
09-26-2012, 09:30 AM
Jak dla mnie jest w porządku. Sam gram heaven i bardzo lubię tę kartę. Spełnia swoją rolę doskonale. Wspiera przyległe stwory, ale! Chyba część z was zapomina o tym że Pretorianin sam prawie nie zadaje dmg. Więc jeśli osoba która go wyłożyła nie ma się mocnych spelli, bardzo łatwo go skontrować.

Blastofek
09-26-2012, 09:35 AM
Ochrona przed atakiem wrecz 2.
1/0/3.

Morgotheron2012
09-26-2012, 12:22 PM
Nic bym nie zmieniał. Ta karta jest zielona, rzadsza=lepsza. Po drugie tylko 1 atak, który zbyt wiele nie robi. Trzeba się po prostu do niej dostosować.

xXMattBullPLXx
09-26-2012, 12:38 PM
Tak tak wszyscy by najlepiej dali tej karcie 3hp i 3 many a zapominacie ze necro ma swoje plusy jak inferno ktore ma tak mocne karty początkowe że pretorianin nie zdoła nic zrobić.

h0jny
09-26-2012, 01:02 PM
Tak tak wszyscy by najlepiej dali tej karcie 3hp i 3 many a zapominacie ze necro ma swoje plusy jak inferno ktore ma tak mocne karty początkowe że pretorianin nie zdoła nic zrobić.

Pokaż mi kartę w tej samej cenie, z lepszym efektem obszarowym, ba chociaż na tym samym poziomie. Od razu Ci powiem niema takiej. Karta sama w sobie nie jest mocna, ale jej działanie jest obszarowe, przez co staje się lekko za mocna w tej kategorii cenowej.

Hydroopl
09-26-2012, 01:58 PM
Pokaż mi kartę w tej samej cenie, z lepszym efektem obszarowym, ba chociaż na tym samym poziomie. Od razu Ci powiem niema takiej. Karta sama w sobie nie jest mocna, ale jej działanie jest obszarowe, przez co staje się lekko za mocna w tej kategorii cenowej.
Mogę pokazać kartę, która za ten sam koszt zadaje 4 obrażenia, jest neutralna? Jak zwiększycie might do 3 - lepiej nawet dla mnie bo de facto będzie to nerf w stronę necro, ale pragnę przypomnieć, że dopóki haven nie dotrwa do jednostek, które zadają nieco większy dmg/bless, może się tylko bronić. Ponadto każda z armii ma mechanizm kontrujący (spell deck inferno też) w postaci jednostki latającej czy magicznej. Zwiększenie kosztu do 3 i might 3 z pozostawionymi statami jest najlepszym kompromisem ( jeśli takowy w ogóle jest potrzebny)

Poważnie - haven jest frakcją niby defensywną, a od necro w late dostaje łomot, nie mówiąc o olbrzymiej wrażliwości na spelle (i nagle obszarowość ochrony/leczenia znika). Ogółem uwaga powinna być skupiona na wzmocnieniu late inferno i osłabieniu late necro. Bo motywy jakie się pojawiają wołają o pomstę do nieba w kwestii balansu. Trochę mnie to śmieszy, bo 1,5 miesiąca temu ostrzegałem, że mogą być problemy z necro i będzie uznawane za op po nerfie twierdzy i wzmocnieniu paru jednostek

h0jny
09-26-2012, 02:10 PM
Jeśli mówisz o Asasynie, to jest to karta gradu epic. Co do inferno late game, jak dla mnie interno ma najmocniejszy late game, jeśli chodzi o jednostki, chociaż patrząc na ich dmg rzadko do late dochodzą. Ogólnie jak dla mnie na chwilę obecną gra zmierza w złą stronę, gracz większość swojego czasu musi poświęcić na farme kart a nie formowanie decku, a tak nie powinno być, gra powinna skupić się na grze i doskonaleniu decku, a nie doskonaleniu ilości kart żeby jakiś kolwiek deck móc stworzyć. I ogólnie w deckach powinna być narzucona ilość kart danego typu, bo docelowo zamiast posiadać wszystkie jednostki w wyważonej ilości większość skupi się na rare/epic kartach w ilości 4/4 pomijając podstawowe które ma większość graczy, przez co gra traci sens, i żaden balans tutaj nie pomoże. Gdyż to najzwyczajniej kwestia szczęścia lub ilości wpompowanych pieniędzy w celu "wydropienia" czego kolwiek umożliwiającego swobodną grę na high elo.

Bloodlips
09-26-2012, 02:42 PM
Karta Święty Pretorianin jest doskonale wyważona i broń Boże nie wymaga ona nerfa -,- Grając Haven wygrałem już prawie 1000 gier łącznie, w rankingu też jakoś się trzymam, więc wiem o czym mówie. Święty pretorianin jest dobry do zablokowania początkowego rusha przeciwnika. Można go skontrować jednostkami latającymi, strzelającymi, zaklęciam, łutami szczęściai- czy to takie trudne ?. To że wkurza was ta karta nie znaczy że wymaga ona nerfa Ludzie.

Blastofek
09-26-2012, 02:44 PM
Wolalbym miec tego pretorianina niz Demented - jakbym mial taka opcje to odrazu bym ich bral.
Nie zapominajcie tez ,ze z Siegfried ma 5hp, do tego mozesz pare tych jednostek kolo siebie postawic przy czym najsilniejsze kart melee chowaja sie. Do tego Elite Squire i masz problem - jedyna opcja to obszarowka.

Bloodlips
09-26-2012, 02:46 PM
Każda rasa ma swoje plusy i minusy :) Pretorianin to wielki plus dla Haven, wiele osób ma problem żeby go skontrować po ludzku, co nie jest jednak problemem karty :)

h0jny
09-26-2012, 02:52 PM
Grając Haven wygrałem już prawie 1000 gier łącznie, w rankingu też jakoś się trzymam, więc wiem o czym mówię. .
Najaktywniejszy gracz, którego przyznaje się bez bicia próbuje wyprzedzić, ma 540 wygranych gier. Wiec nie wiem ile on gra, ja gram dużo codziennie i mam na chwilę obecną 333. Więc żeby mieć 1000 musiał byś grać 24/7 i ciągle wygrywać :p Co do karty zdania są podzielone, taka jak mówiłem karta sama w sobie nie jest mocna, ale w połączeniu z innymi staje się za mocna.

Bloodlips
09-26-2012, 02:59 PM
Najaktywniejszy gracz, którego przyznaje się bez bicia próbuje wyprzedzić, ma 540 wygranych gier. Wiec nie wiem ile on gra, ja gram dużo codziennie i mam na chwilę obecną 333. Więc żeby mieć 1000 musiał byś grać 24/7 i ciągle wygrywać :p Co do karty zdania są podzielone, taka jak mówiłem karta sama w sobie nie jest mocna, ale w połączeniu z innymi staje się za mocna.

Grałem już w close bete gdzie miałem około 1000 wygranych :) Pykam od czasu do czasu teraz :)

h0jny
09-26-2012, 03:04 PM
A to gratuluje progresu :) ja też ostatnio zwalniam z samym graniem, czekam na Sanktuary. Swoją drogą czy tylko mi się wydaje że Wtorkowe debaty, dostają tylko te karty co do których balansu twórcy mają wątpliwości?

Eonito
09-26-2012, 04:09 PM
Akurat ja się mocno zdziwiłem, że ta karta trafiła do debaty, bo jest dobra taka jaka jest. Praktycznie zerowy atak, za to świetna defensywa. Granie przeciwko niej także jest proste. Zabawa przypomina zabawę w berka. Ja wystawiam jednostkę walczącą wręcz, przeciwnik daje naprzeciwko pretorianina. Ja uciekam ze swoją jednostkę i wystawiam naprzeciwko pretorianina jednostkę strzelającą. To przeciwnik ucieka z pretorianinem na przeciwko mojej jednostki walczącej wręcz itd. itp. Do tego sprowadza się gra przeciwko pretorianom, aż dochodzimy do momentu gdy mamy w ręce kule ognia, lub jednostki latające na stole, a przeciwnik nie ma gdzie uciec, bo zapełnił całą swoją pierwszą linię.

Jakiekolwiek osłabienie statystyk jednostki lub zwiększenie kosztu byłoby mocnym ciosem w Przystań. Z drugiej strony zwiększenie statystyk stworzyłoby chyba najsilniejszą jednostkę za 2 surowce w grze. Święty pretorianin jest idealny taki jaki jest teraz.

Hydroopl
09-26-2012, 05:10 PM
Ja proponuję na następny temat wtorkowej debaty
http://static2.cdn.ubi.com/F2P/MMDOC/UK/ariana.jpg

Nisevaros
09-26-2012, 05:16 PM
A to gratuluje progresu :) ja też ostatnio zwalniam z samym graniem, czekam na Sanktuary. Swoją drogą czy tylko mi się wydaje że Wtorkowe debaty, dostają tylko te karty co do których balansu twórcy mają wątpliwości?

Nie tylko. Debaty te mają też na celu stopniowe zapoznanie graczy z wszystkimi kartami dostępnymi w Duel of Champions. Planujemy przedstawienie wszystkich kart. Oczywiście Wasze zdanie również jest dla nas ważne, ale niektóre karty nie wymagają zdecydowanych poprawek. Są to zwykle te kart, które także w opinii graczy powinny pozostać bez zmian.

Raz jeszcze dzięki za wszystkie komentarze!

Brzunio-drzewo
09-27-2012, 07:37 AM
Jest irytujący, ale w miarę zbalansowany. Problem mają talie nastawione na stworzenia, bo w połączeniu z elitarnym giermkiem stanowią często mur nie do przejścia, ale od czego inferno ma magię ognia, zamek ma dużo latających istot, nekropolia podobnie, twierdza ma poświęcenie jednostki oraz nieco później znakomite jednostki czwartego poziomu (chyba najlepsze w grze). Jeżeli jakakolwiek zmiana to można by atak zmniejszyć do 0 i dać więcej odwetu 2, a nawet 3.

Nisevaros
09-27-2012, 03:27 PM
Ja proponuje by następną komentowana kartą była...

Zapraszam TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/713695-Karciane-Debaty-Wtorkowe-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-4-Wi%C4%99zienie). :)

Bardzo proszę, aby w tym wątku pisać na temat danej karty. Sugestie odnośnie innych kart najlepiej przesyłać do poprzez prywatne wiadomości do CM-ów lub zamieszczać w tematach im poświęconym. Dziękuję!

graver19
11-08-2012, 12:10 PM
Nic bym nie zmienial, no chyab że podwyższenie jej kosztu o 1 i dodanie do kontrataku 1 punkt