PDA

View Full Version : Karciane Debaty Wtorkowe - część 4: Więzienie

Nisevaros
09-11-2012, 03:20 PM
Witam!

W związku z tym, że wszyscy jesteśmy trochę "uwięzieni" (:rolleyes:) w oczekiwaniu na rozpoczęcie Otwartej Bety serdecznie zapraszam do udziału w następnej debacie dotyczącej tym razem karty łutu szczęścia. Wydaje mi się, że akurat tej karty dodatkowo przedstawiać nie trzeba, ale aby formalności stało się zadość dodam, że w tym tygodniu wybrana zostaje karta: "Więzienie". Na pewno opinie o karcie będą bardzo różne. Dajcie znać, jeśli uważacie, że jest ona zbyt silna lub - czego się mniej spodziewam, jeśli sądzicie, że karta ta potrzebuje jeszcze wzmocnienia.

Bardzo dziękujemy za wszystkie komentarze. Przypomnę, że zamieszczone sugestie graczy są brane pod uwagę podczas poprawiania MMDoC oraz balansowania frakcji.

Więzienie

http://www.alchemicdream.com/mmdoc/carddebate4PL.PNG

Podsumowanie waszych wypowiedzi z poprzedniego tygodnia na temat karty "Komu Bije Dzwon" znajdziecie: TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/712561). :)

cezeter
09-11-2012, 03:44 PM
Jako że grałem głównie Necro nie używałem tej karty, a spotkałem ją na polu bitwy raz może dwa. Nie wiem czy tylko jak tak miałem. Jak dla mnie staty karty są ok.

DjTechShadow
09-11-2012, 04:29 PM
Jest w sumie niebieska i jak na kartę tej jakości działanie jej jest adekwatne jednak ewentualnie podniósłbym jej koszt o 1 pkt many.

Kuackillah
09-11-2012, 04:52 PM
potrafi w odpowiednim momencie zmienic przebieg rozgrywki o 180 stopni, i takze uwazam ze koszt powinien byc + 1

Eonito
09-11-2012, 08:00 PM
Też gram głównie Necro. W sumie nie pamiętam bym kiedykolwiek spotkał ją w grze. Osobiście używam jednak karty Pustkowie (http://www.duelofchampions.pl/images/monsters/pustkowie.jpg), która ma podobne działanie. Pustkowie nie pozwala zagrać przeciwnikowi tylko jednego typu kart (jednostek, czarów lub łutów). Więzienie za tylko 1 koszt więcej blokuje zagrywanie wszystkich kart! Z tego powodu tej karcie należałoby zwiększyć koszt o 1. Jednakże przy koszcie 5 ta karta obok Ostatniej Reduty (http://www.duelofchampions.pl/images/monsters/ostatnia_reduta.jpg) i tak jest najdroższym łutem (Ostatniej Reduty na pewno nigdy nie spotkałem w grze). Jak mówi mój specjalny Excel, nie ma innych łutów za koszt 5 lub większy (chyba, że po zmianach w otwartej becie będą). W sumie mało kto i tak idzie w tak wysoki łut, ale jak już dojdzie i rzuci ze dwa razy pod rząd Więzienie... Jednak należy pamiętać, że taka sytuacja zdaży się raz na 50 gier (chyba, że mamy 5 Więzień w talii, ale z tak dużą ilością drogich łutów osłabiamy sobie Early i możemy nie dożyć momentu użycia tej karty).

Podsumowując: zostawiłbym kartę bez zmian.

PMM
09-11-2012, 08:24 PM
Ja nie rozumiem tego wpisu "i traci już te posiadane". Przecież niewykorzystane punkty nie przechodzą dalej.

DjTechShadow
09-11-2012, 08:36 PM
Być może w przyszłości planowane są akcje w stylu MtG czyli zagrywanie karty podczas tury przeciwnika?

mrseev
09-13-2012, 11:50 AM
Ja nie rozumiem tego wpisu "i traci już te posiadane". Przecież niewykorzystane punkty nie przechodzą dalej.

A skąd wiesz że nie przechodza? :) Po prostu nie możesz mieć ich więcej niż aktualny limit.

Karta jest bardzo dobrze zbalansowana. Ta karta wraz z komu bije dzwon i kilkoma innymi to takie czarne asy w rękawie które pozwalają wyjść z sytuacji bez wyjścia a jednocześnie nie dają od razu zwycięstwa. Zwiększenie many oslabi biały rushdeck, a w przypadku innych talii nie będzie miał żadnego wpływu bo karta używana jest zazwyczaj w poźniejszych fazach gry.

Chętniej omówiłbym karty w stylu Gniew Ojca Niebo czy Tsunami które na tą chwilę wydają mi się zbyt słabe...Ewentualnie discard Garanta, ale to akurat w drugą strone :)

sacranin
09-15-2012, 04:34 PM
Świetna karta, jedna z najlepszych w talii heaven. Koszt jest adekwatny

DK4WAR
09-27-2012, 03:30 PM
Pytanie do wszystkich speców od sytuacji bez wyjścia: Jak mam nie przegrać jeśli przeciwnik użyje dwóch takich kart podrząd?
A teraz pytanie do hardkorów: Co zrobić aby przetrwać cztery takie karty?

Ps. Tak grałem z przeciwnikiem co użył tej karty w 2 turach podrząd.

r3tsa
09-27-2012, 03:34 PM
Miałeś pecha.

Brzunio-drzewo
09-27-2012, 03:49 PM
Ja w zamkniętej becie przeżyłem 2 lub 3 więzienia oraz 5 ołtarzy cieni, przeciwnik nie mógł przebić się przez moją obronę. Broniłem się blisko 30 minut, aż przeciwnikowi skończyły się karty. Grałem zamkiem i testowałem talię złożoną z wysokopoziomowych stworzeń, co nie zmnienia faktu, że gra była frustrująca, a moja talia w następnych grach okazała się do kitu. Jedyne co można zrobić w sytuacji, gdy przeciwnik 4 więzienia, 4 pustkowia oraz załóżmy 4 zawalone mosty to jest wygrać w ciągu 7, 8 tur.

graver19
11-08-2012, 12:15 PM
Cena karty adekwatna do jej działania - moim zdaniem jest zbalansowana, a jeśli już ktoś trafi, że przeciwnik rzuci 2-3 te karty pod rząd -no coż pech , ale jest to malo prawdopodobne

DanielKurzempa
01-29-2013, 02:48 PM
Wiem że temat już dawno nieaktualny ale ciekawe ile osób ma teraz takiego pecha jak użytkownik DK4WAR :)

Pytanie do wszystkich speców od sytuacji bez wyjścia: Jak mam nie przegrać jeśli przeciwnik użyje dwóch takich kart podrząd?
A teraz pytanie do hardkorów: Co zrobić aby przetrwać cztery takie karty?

Miałeś pecha.

Cena karty adekwatna do jej działania - moim zdaniem jest zbalansowana, a jeśli już ktoś trafi, że przeciwnik rzuci 2-3 te karty pod rząd -no coż pech , ale jest to malo prawdopodobne