PDA

View Full Version : Balans po PL

mrseev
07-15-2012, 11:14 AM
Witajcie,

Miałem przygotowany ogromny post wraz z opisami każdej karty... jednakże nawet pomimo komunikatu AUTO-SAVE przypisaniu postu, nic takiego się nie zapisuje.

Pozwolę sobie zatem w ogromnym skrócie wypisać kilka kart które wg. mnie nadają się do zbalansowania z racji ich ogromnej sily w stosunku do kosztu. Nie pamiętam teraz każdej nazwy, wtedy miałem wypisane większość, teraz pozwolę sobie po prostu je opisać słownie.

To nie jest płacz nowego który nie potrafi sobie poradzić z niektórymi kartami. Uważam że mam juz odpowiednie doświadczenie do wypowiadania się nt. sily kart :)

Zaczynamy i zapraszam do dyskusji!

*LILIM - Bo praktycznie nie ma drugiej karty z tak duża ilością HP. Decki które nie posiadają niszczarek kreatur mają przes....

*ATROPOS (Jeśli dobrze nazwę pamiętam). - Wyciąga 2 kreatury z grave, jest shooterem z 3/2/7, ma life-draina. To wszystko za... 5 many. no ktoś tu chyba przesadził? :)

*Discard Inferno za 2 fortuny - będzie ok jeśli zostanie dodany warunek ze karta nie moze byc kreatura, lub nie moze byc spellem. Obecnie nie widze powodu dlaczego tej karty nie trzymac w kazdym decku który może sie nią posłużyć bo potrafi być gamechangerem.

*Epic Assasin - WG MNIE powinien mieć 2hp.

*Centaur Łucznik - kontratak powinien być mniejszy o 1. Za 3 many mamy tez morskiego elfa który ma 3/0/3. Ten ma 3/2/4 - za dużo!

*Juggernaut i Ravager to dziwne creepy. Teoretycznie nic nie mają, oba mają 4 HP, są bardzo tanie. Wydaje mi się że obniżenie kontrataku w ichprzypadku będzie ok.

*Enraged Cyclops - Nie jestem pewien czy na pewno powinien być strzelcem. Nie chce w żaden sposób nerfić tej jednostki bo jest ciekawa i są tworzone pod nią specjalne talie, natomiast nie powinna być strzelcem, a co za tym idzie nie powinna mieć niewrażliwosci na kontratak.

*Kelthor(Heros) - Dmg z Enrage powinien mieć jakiś dodatkowy koszt. Porównajcie go choćby z herosem necro który zadaje dmg przy poison counterach. Jak trudno jest wsadzić komuś poison countera i użyć herosa żeby ta umiejetność w ogole była przydatna, a jak trudno zrobić to samo Kelthorem? Sprawę może załatwić wprowadzenie limitu enrage np, maksymalnie 3 stacki (Przy Enrage 2 byłoby to 6 stacków).

*Jama nienawiści (Nie pamiętam ang nazwy) - Ta karta w dobrze zbudowanej talii jest MEGA. Nawet mam ciekawy pomysł na wykorzystanie tej karty w talii lecz potrzebuje jeszcze 2 sztuk :) Po pierwsze, powinien się zmienić jej rarity na uncommon conajmniej, po drugie koszt powinien uwzględniać nie tylko fortunę.

Narazie tyle.

Pozdrawiam!

Gadula94
07-15-2012, 01:51 PM
Propo karty atropos, musisz zauważyć, że jeste to legendarna karta co za tym idzie może być tylko 1 w talii. Co do reszty to się zgadzam.

mrseev
07-15-2012, 02:13 PM
a skad ta informacja? :) Bo obecnie nie ma problemu zebys mial wiecej legendarnych kart tego samego typu w talii.

Gadula94
07-15-2012, 02:20 PM
Mam 2 legendarne karty Legion Serii i po dodaniu jednej do tali od razu znika możliwość dodania drugiej.

xluzakx
07-15-2012, 02:28 PM
Mozna miec legendarne normalne 5, jedynie karty typu Unique mozna miec jedna.

Gadula94
07-15-2012, 02:32 PM
Mój błąd, ale to i tak nie zmienia faktu, że Atropos jest unikalną kartą.

xluzakx
07-15-2012, 02:35 PM
Ja generalnie nie widze w atroposie niczego przegietego. Deck nekropolii w ogole opiera sie na wyciaganiu jednostek z cmentarza. Na tym sie bazuje ze mozna sobie taka banshee wyciagac po 3 razy, a statystyki? niewiele wiecej hp co archlish i tyle.

mrseev
07-16-2012, 09:17 AM
Mam kolejną kartę :D

*Tydzień Najemników - Efekt powinien być liczony w momencie odsłonięcia karty, a nie w kazdym momencie tury.

Ewentualnie potrzebne są eventy na talie tylko z kreaturami. Skoro występują zwiększające koszt zakleć i szczęścia to to samo powinno być z kreaturami.

Unknownpony
07-16-2012, 10:27 AM
Najważniejszy mankament tej gry to czary.
Zadają za duży dmg w stosunku do kosztów zasobów. Kill a creture Zabija cokolwiek za 4 zasobów nawet mooba co kosztował 8 zasobów.....
jaki sens jest teraz wystawiać mocne mooby ? Piorun 4 zasobów kosztuje zadaje 6 (czyli zabija praktcyznie wszystko oprócz tych najmocniejszych jednostek)
Zaklęcia są zmorą tej gry =P. Mooby z wyżym levelem powinny mieć więcej HP i nie wiem czmeu nie mają przecież idea była dobra
koszt 1 - moob HP 2
koszt 2 - Moob HP 4
Koszt 3 - moob HP 6
Koszt 4 - i tu się zaczyna lipa bo HP nie rośnie już tylko lilith ma 8
koszt 5- HP 7..... czemu 7.... za mało...
koszt 6 - Hp 8.
jedynie pit lord ma HP 9 w całej grze.... kosztuje 7 albo 8 chyba. I tak kill a creture lub 2 zaklęcia które kosztują mniej zasobów niż on go zabijają co jest wedłu mnie bez sensu

Czemu normalnie nie robili że koszt x 2 = ilość HP + - 1-2 HP zależnie czy ma skilli jakieś czy nie.

Na dzień dzisiejszy nie opłaca się mieć w tali moobów powyżej kosztu 5....no może z 2-3 mooby takie bo powód jest prosty. lepiej wystawić 3 mooby co kosztują 2 czyliy schodzi ci 6 zasobów a łączna suma ich hp to 12 a atak 6 (powiedzmy że mam na myśli licza). A taki stworek co kosztuje 6 ma 8 i bije 3.... No straszne.

Proste naprawienie karty "kill a creture". Bieże tyle zasobów ile kosztowało wystawienie tej creatury którą zabija,
Bo ja to często używam. koleś wychdozi z moobem co kszotuje 6 czy 7. i kończy ture bo nie ma już zasobów(powiedzmy że 8 tura gry ejst)
A ja rzucam kill a creture i zostaje mi jeszcze 4 zasobów więc moge wystawić mooba =D. i rośnie moja przewaga.

mrseev
07-16-2012, 04:58 PM
Tylko ze Ty na reku mozesz miec miliard kreatur z takim kosztem i o takiej sile, a ta jedna karta która niszczy dowolną kreaturę może być w maksymalnie 5 sztukach. Poza tym jest bardzo sytuacyjna bo nie na każdy deck sie sprawdzi, szczególnie na te z duża ilością małych kreatur.

Inna sprawa że jak tej niszczarki nie masz, to ta duża kreatura zrobi Ci ogromny rozpiernicz, bo niestety z racji braku blokowania kilkoma kreaturami jednej, ciężko ją ściągnąć w inny sposób.

Rozwiązanie wg mnie jest proste. Wprowadzić ograniczenie ilości kart na ręku. Obecnie można czekać z 30 kartami na reku aż przeciwnik wystawi kreaturę żeby ją dosłownie zgwałcić i sponiewierać 5 kartami naraz które tylko czekały na okazję. Limit 8 kart na ręku byłby idealny, powyżej = discard na koniec tury.

Z drugiej strony, jednostki które walczą wręcz i atakują powinny być możliwe do zablokowania przez wszystkie jednostki walczące wręcz w pierwszym szeregu. W przypadku latających to samo, tylko że blokować z innych szeregów mogłyby tylko latające.

Odnośnie kolejnych kart do zbalansowania:

Obecnie gra wśród topki kończy się na wrzuconym paodeathseekerze w miejsce pustego szeregu i dopakowaniu go 3-4 enchantami.
Wszystkie kreatury z hastem powinny nie mieć możliwości otrzymania żadnego enchanta w turze w której się pojawiły. Przy praktycznie 0 discardzie (tylko Inferno deck posiada discard, nie licząc chyba tylko jednej karty z necro która też go posiada) w innych koloroach, zablokowanie tej kombinacji jest całkowicie niemożliwe.

Stoneskin, Jest to chyba jedna z najczęściej rzucanych kart w moim decku jednak jedna rzecz wg mnie działa w nim źle. Przy rzuceniu kilku stoneskinów naraz - pod koniec tury w której otrzymano obrażenia znikać powinny wszystkie. Dochodzi do śmiesznych sytuacji w której gdy przeciwnik wię że druga strona nie ma żadnej karty do usuwania enchantów - stackuje 4-5 stoneskinów i ma problem z głowy na następne 4-5 tur. Zmiana ta świetnie by współgrała z wprowadzonym limitem ilości kart na ręku.

Unknownpony
07-17-2012, 01:30 PM
Buahaha a się uśmaiłem xD
Jak będziesz miał dużo kreatur co kosztują dużo to napewno przgerasz z dobrym mało karcainym dekiem magicznym
Zanim coś wyłorzysz to cię już zje zywcem swoimi moobami słabymi.
To jest właśnie problem w tej grze. te mocne mooby są za słabe i mało kto ich używa.
oczywiście z 2-4 mocne mooby w tali można mieć ale to i tak są ostateczne deski ratunku bardziej niż mooby taktyczne.
Wszystko jest spowodowane tym że zaklęcia mniej kosztujące je niszczą szybko.
Bardzij się opłaca wystawić 3 słabe mooby niż 1 dobrego.

mrseev
07-17-2012, 03:02 PM
Mam w talii około 9 kreatur których koszt wynosi 5 i więcej. Udaje mi się je wystawić w prawie* każdej grze.

Jedynym problemem na tą chwilę dla mnie jest shadow image, który pomimo tego że wystawię kreature w swojej turze, to w turze przeciwnika po "przejęciu" może już nią atakować.

Wystawienie kreatury z 7-8 życiami, kiedy mag nie ma już niszczarek za 4 many równa się utracie masstargetowalnych spelli przez przeciwnika. Czasem nawet 3 na jednego edka.

*prawie, bo to wciąż są karty i nie w każdym rozdaniu muszą podejść.

Ch3rryAC
07-17-2012, 03:34 PM
@mrseev: Najgorzsza jest karta Łutu Szczęścia Nekro, która pozwala także czary z kart odrzuconych wyciągać.
Trudno mieć AŻ TAKI zapas mocnych stworków.

mrseev
07-17-2012, 03:48 PM
Wiem, bo sam z niej korzystam :> Tylko nie przesadzajmy, czy Soulreaver (Czyli ta niszczarka za 4 many) jest rzeczywiście taka mocna? Posiadanie 5 sztuk w talii to samobójstwo, bo przeciwko szybkim deckom będą bardziej przeszkadzać na ręce niż sie przydawać.

Z drugiej strony, mocnej kreatury nie zabijesz innym sposobem, a podnosząc koszt tej karty lub całkowicie ją usuwając dopakujemy jedynie talie strongholda z jego magicresistcreepami.

Ch3rryAC
07-17-2012, 04:20 PM
Ale mogliby dodać coś w stylu zabija Stworzenie o koszcie mniejszym niż 6, albo wszystkie oprócz Unikalnych Stworzeń chociaż. Jakoś ograniczyć tą masakrę. ;)

Dodatkowo, Mroczne Odbicie NIE POWINNO atakować od razu, błąd w karcie ciągle aktywny :/

mrseev
07-17-2012, 04:47 PM
Ok, Czyli Soulreaver, Puppetmaster, Shadowimage - ograniczenie użycia na kreaturę do 5 many.

ale...

możliwość bloku podczas ataku z innej linii przez wszystkie jednostki znajdujące się w pierwszym szeregu. Coś za coś :)

Ale i tak możemy sobie gdybać a decyzja należy do ubisoftu :P

Jani1202
08-05-2012, 03:40 PM
A ja mam problem odnośnie dobierania przeciwników do gry... Gram pierwszy dzień i kiedy czytam, iż mój przeciwnik będzie miał podobny poziom to licze na podobny poziom. Co natomiast dostaje? Jakiś combo deck(nie jestem obyty na tyle by rzucać nazwami) który blokuje mi możliwość ataku przez 10 tur a następnie czyści pole gry i zabija mnie dopakownym cyklopem w ciągu jednej tury. Decki Inferno przeładowane babeczkami z 8hp za 4 zasobów, mnóstwo stworków z zieloną nazwą albo i innych cudów kiedy ja do dyspozycji poza commonami mam jednego anioła... Generalnie mam wrażenie, że albo jestem straszną lamą, że po wygraniu 6 gier nie zdołałem złóżyć mega wypasionego combo decka wyładowanego rarami albo system dopierania przeciwników mocno ssie...

gray771
08-05-2012, 04:47 PM
@up Zgadza się, w poprzednim patchu można było zobaczyć jak wysoki ranking ma przeciwnik i poddać się w 1 turze doprowadzając do remisu,trochę nie grałem a w nowym patchu nie widać punktów rankingowych, poddanie się odrazu powoduje napis ,,draw" ale punkty rankingowe i tak tracimy.

mrseev
08-05-2012, 05:27 PM
Niestety ale musicie sie liczyc z tym ze to jest beta i narazie jest bardzo mało graczy. Często nie ma Was z kim połączyć, więc łączy z pierwszym lepszym.

Natomiast na ten combodeck i kilka innych podobnych jest bardzo latwa i tania kontra. Wystarczy pomyśleć co takiego dałoby Wam zwycięstwo w takiej grze... :) Podpowiem że znajdziecie to w magii pierwotnej.

Jani1202
08-05-2012, 06:49 PM
Osobiście myślę, że w takim wypadku można by wprowadzić modyfikacje w postaci zwiększenia ilości otrzymywanego złota/doświadczenia/skilla po rozgrywce z przeciwnikiem będącym wyżej w rankingu. Natomiast jeśli chodzi o siłe kart/decku to trzeba by stworzyć jakieś kategorie. W jednej z karcianek spotkałem się z tym, iż wprowadzono podział na kategorie w zależności od rzadkości kart w decku. Podstawowa kategoria dopuszczała np. najwyżej jedną kartę rzadką a każda następna zwiększała ten limit. W ostatniej nie było żadnego limitu(oprócz tych narzuconych przez zasady gry np/ nie więcej niż 5 kopii tej samej karty w decku itp.). Gracz sam mógł wybrać w której klasie chciał grać(pod warunkiem, że jego deck spełniał wymagania). Oczywiście za granie w klasach wyższych były większe nagrody. Inne rozwiązanie to nadanie kartom wartości w zależności od ich siły. Sumowanie tej wartości i porównywanie z wartością decku przeciwnika. Można by to robić albo przed walką i na tej podstawie(+ranking) dobierać przeciwnika albo po walce i znowu modyfikować nagrodę odpowiednio do wyzwania któremu stawialiśmy czoła. Tutaj jednak trzeba wprowadzić system który realnie oceni wartość danej karty. Myślę, że rozwiązań jest wiele i po prostu trzeba znaleźć jakieś odpowiednie bo póki co początkujący gracze muszą grać z wyjadaczami i myślę, że może to być lekko zniechęcające a ponad to zwalnia nasz rozwój(porażka->mniej kasy->mniej kart->słabszy deck->porażka?).

Co do comba... Mam nadzieję, że taka karta jest. Niestety chyba jej nie posiadam(otworzyłem dopiero 6 boostów) a ponad to mam wątpliwości czy Cassandra mogła by jej użyć. ;)

Dodam jeszcze, że mile widziane byłoby zbalansowanie decków początkowych. Deck Inferno góruje nad pozostałymi dowma(Lilam i te sprawy). Natomiast nieumarli mam wrażenie niedomagają.

Mam też pytanie czy karty w boosterach są zupełenie losowo umieszczane(poza rarity) czy system losujący stara się np. dać mniej więcej sprawiedliwie kart dla każdej z frakcji? Może jestem przeczulony, może takie moje szczęście ale nie wyciągnąłem praktycznie żadnego stworka dla Przystanii a dla pozostałych frakcji po kilka(nie tylko commonów).

DarkDragonAC
09-17-2012, 07:30 PM
Imp Chaosu - umiejętność specjalna niezła, ale to, że ma jedynie 1 punkt życia i można go zabić najsłabszym zaklęciem ofensywnym powoduje, że ginie w praktycznie w następnej turze...

Pewne spostrzeżenia ode mnie z forum:

Płomień Chwały Regeneracja 3 - 3 punkty życia na początku każdej tury za friko? Na dodatek karta jest tylko niezwykła więc często wypada. Dodatkowo 3 punkty ataku i kontrataku za tylko 3 sztuki zasobów?

Serafin - Regeneracja 2 - Podobnie jak wyżej i dodatkowo 5 punktów zdrowia.

Niebianka - Regeneracja 3 i 8 punktów zdrowia. Praktycznie nie ma możliwości ubicia jej w klasyczny sposób, a jeśli obok stoi uzdrowicielka to praktycznie jest nieśmiertelna. Nie wiem jak inne nacje z nią sobie radzą bez klątwy.

Imperialny Strażnik - Rozumiem, że epickie karty są rzadkie i powinny być mocne, ale to jest przesada. Jednak taka karta i bohater jest nietykalny. Na dodatek jest to strzelec więc można go ukryć w drugim szeregu

Elenore - dla osób, które nie znają ta jednostka leczy WSZYSTKIE obrażenia WSZYSTKICH jednostek sojuszniczych na początku KAŻDEJ tury. Żadna unikatowa jednostka z którejkolwiek nacji nie jest tak dobra. Może się wam wydawać, że to nic takiego, bo rzadko się spotyka tą kartę. Błąd, w 7/10 bitew z przystanią właśnie ona jest powodem mojej przegranej.

Eonito
09-17-2012, 07:59 PM
Imp chaosu - może i ma mało hp, ale jego pasyw jest potężny. A jak przeciwnik za pomocą sterty złota rzuci go na stół w 2 turze, a ty nie masz czaru by go zdjąć, to karty będą szybko lecieć z twojej ręki.

Płomień chwały - kosztuje 6 a nie 3 i za tą cenę jest spoko. Niebianka - też jest droga, kosztuje aż 7 surowców. A strażnik i Eleonore kosztują po 5. Zatem żeby przeciwnik wystawił te wszystkie jednostki potrzebuje sporo czasu, który można wykorzystać na rozstawienie swoich armat i przygotowanie czarów. I jeszcze Eleonore leczy sojuszników, samej siebie nie, a te 5hp to nie tak dużo. A strażnik dobrym tankiem jest, ale ma aż 0 ataku.

h0jny
09-17-2012, 08:14 PM
Jak dla mnie jedyne co w tej grze jest op to hero undedów, Nergal.

Hydroopl
09-17-2012, 08:59 PM
Imp Chaosu - umiejętność specjalna niezła, ale to, że ma jedynie 1 punkt życia i można go zabić najsłabszym zaklęciem ofensywnym powoduje, że ginie w praktycznie w następnej turze...

Pewne spostrzeżenia ode mnie z forum:

Płomień Chwały Regeneracja 3 - 3 punkty życia na początku każdej tury za friko? Na dodatek karta jest tylko niezwykła więc często wypada. Dodatkowo 3 punkty ataku i kontrataku za tylko 3 sztuki zasobów?

Serafin - Regeneracja 2 - Podobnie jak wyżej i dodatkowo 5 punktów zdrowia.

Niebianka - Regeneracja 3 i 8 punktów zdrowia. Praktycznie nie ma możliwości ubicia jej w klasyczny sposób, a jeśli obok stoi uzdrowicielka to praktycznie jest nieśmiertelna. Nie wiem jak inne nacje z nią sobie radzą bez klątwy.

Imperialny Strażnik - Rozumiem, że epickie karty są rzadkie i powinny być mocne, ale to jest przesada. Jednak taka karta i bohater jest nietykalny. Na dodatek jest to strzelec więc można go ukryć w drugim szeregu

Elenore - dla osób, które nie znają ta jednostka leczy WSZYSTKIE obrażenia WSZYSTKICH jednostek sojuszniczych na początku KAŻDEJ tury. Żadna unikatowa jednostka z którejkolwiek nacji nie jest tak dobra. Może się wam wydawać, że to nic takiego, bo rzadko się spotyka tą kartę. Błąd, w 7/10 bitew z przystanią właśnie ona jest powodem mojej przegranej.
Blazing Glory- 6 might
Serafin- kiepska kontra, bless, icy weapon, death seal, fireball, firebolt
Niebianka (Celestial pewnie) - thunder bolty, death seal (tam jeszcze necro ma inny syf w postaci natychmiastowej śmierci, imo za dużo dobrego jak na jedną frakcję), fire shieldy, attack anywhere, strzelcy
Imperial Guard - to co wyżej, plus możesz łączyć zaklęcia i ataki by ściągnąć go nawet w jednej turze
Eleonore - ***** please 5 hp to nie problem, naprawdę

DjTechShadow
09-17-2012, 09:56 PM
h0jny, czyżbyś grał ze mną ? Jeśli tak to skromnie przyznam, że mało kto zna talię necro jak ja i to nie jest aż tak mocny bohater do tej talii, są lepsi ;)
Wystarczy nauczyć się grać i można go łatwo zaprowadzić w kozi róg.

r3tsa
09-18-2012, 01:26 AM
Need moar cards !

Pozatym nadal jestem zdania, że puppet master powinien być enchantment'em, a shadow image nie powinien dawać quick attack, no i wiadomo, że Sandaplhon imba, chyba że coś zmienili?

h0jny
09-18-2012, 09:06 AM
h0jny, czyżbyś grał ze mną ? Jeśli tak to skromnie przyznam, że mało kto zna talię necro jak ja i to nie jest aż tak mocny bohater do tej talii, są lepsi ;)
Wystarczy nauczyć się grać i można go łatwo zaprowadzić w kozi róg.

Nie nie grałem z tobą, z jakimś kolesiem, walkę wygrałem, tylko że byłą dość męcząca i denerwująca, co do hero, z wszystkich z jakimi przyszło mi walczyć ten wydaje mi się mieć najlepszą dodatkową umiejętność, z tego co wiem na frakcje przypadają po 4 hero, więc nadal szukam tego swojego, obecnie mam 2/4 inferno 0/4 nerco 1/4 bastion i 3/4 tych leczących nie pamiętam jak się nazywają :p

mrseev
09-21-2012, 10:37 PM
Trochę się zmieniło od czasu gdy ten wątek powstał :) Dalej jednak kilka kart które denerwowały w Closed Becie denerwuje i teraz.

Od razu mówię że to moje nieobiektywne zdanie, chociaż widziałem już chyba w tej grze wszystko.

*Twist of Fate - Zdania nie zmienię. Ta karta nadal daje zbyt wiele. Niszczy combodecki, ujawnia całą rękę.

*Mana Storm - Gdzie eventy przeciw deckom opartym tylko na kreaturach?

*Shadow Image - Nie dość że przejęta kreatura, która w turze przeciwnika ledwo co weszła do gry, od razu może zaatakować - to jeszcze włączają się efekty "Gdy wejdzie do gry to..."

* Wciąż brakuje niszczarek fortun i dispeli do enchantów dla innych szkół magii.
* Przywróćcie starego blizzarda :)
* A w ogóle to jestem zły bo ciułanie golda starterowym białym deckiem jest meeeeega czasochłonne i nie mam przez to żadnych kart :)

BTW zmieniło się kilka kart, a nikt nas o tym nie informuję :( Przydałoby się jakieś częstsze info. Przyklad to np Gnijąca Lamasu której zmniejszono koszt do 5 i osłabiono kontratak do 2, a także Nergal.