PDA

View Full Version : FAQ - czyli pytania do twórców gry...

Nisevaros
07-13-2012, 04:52 PM
Witam!

Na pewno macie wiele pytań na temat Might & Magic Duel of Champions. Podobnie jak w przypadku Waszych sugestii i oceny gry najlepszym rozwiązaniem wydaje się być utworzenie bazy tych pytań, aby wszyscy zainteresowani mogli znaleźć właściwą odpowiedź. Na początek zamieszczam odpowiedzi dla dwóch pytań, które udało mi się już odnaleźć na forum. Zaczynamy skromnie, ale z czasem ta baza powinna się rozrosnąć.

Dodam, że postaramy się odpowiedzieć na tyle pytań, na ile tylko będzie to możliwe (przy czym pamiętajcie, że trwa etap beta i niektóre rzeczy mogą się jeszcze diametralnie zmienić, a dla innych po prostu nie ma jeszcze jednoznacznych odpowiedzi). Serdecznie zapraszam do dyskusji i zadawania pytań!

FAQ:

"Ile będzie kosztować Might&Magic Duel of Champions?"

Gra będzie darmowa, jednakże niektóre jej elementy, dodatki mogą być dostępne do kupienia za pieniądze. Możliwość zakupienia tych funkcji zostanie wprowadzona na etapie testów beta, aby gracze mogli przetestować sprawę płatności jeszcze przed jej oficjalnym wydaniem.

"Czy istnieje lista wszystkich kart?"

Nie ma takiej oficjalnej listy wszystkich kart. Gracze z francuskiej części forum zebrali część tych kart na jednej ze stron dla fanów gry. Jeśli ktoś ma czas i chęci przetłumaczyć karty z tej strony to serdecznie zapraszam tutaj: http://momcards.no-ip.org/ oraz bardzo proszę o kontakt poprzez PM.

Przetłumaczona lista kart (http://pl.mim.wikia.com/wiki/M%26M_Duel_of_Champions_Wiki) // Dzięki dla Ch3rryAC (http://forums.ubi.com/member.php/1305286-Ch3rryAC) za podesłanie odnośnika. :)
Polski Fansite Duel of Champions (http://www.duelofchampions.pl/) // Tu również znajdziecie przetłumaczoną listę kart oraz narzędzie do projektowania talii [Deck Builder] (http://forums.ubi.com/showthread.php/700368-Deck-builder). Dzięki dla bladykiel (http://forums.ubi.com/member.php/1306305-bladykiel)za odnośnik.

"Jakie są minimalne wymagania sprzętowe gry?"

Minimalne wymagania to:

SYSTEM OPERACYJNY : Windows XP Service Pack 2 lub nowszy.
PROCESOR: Intel lub AMD 2.0 GHz,
PAMIĘĆ RAM: 512 MB,
KARTA GRAFICZNA: Zgodna z DirectX 9 z 256 MB RAM, z obsługą Shader Model 2.0 lub wyższą,
WERSJA DIRECTX: DirectX 9,
ILOŚĆ MIEJSCA NA DYSKU TWARDYM: 200 MB wolnego miejsca,
OBSŁUGIWANE URZĄDZENIA: klawiatura oraz mysz zgodna z systemem Windows,
POŁĄCZENIE INTERNETOWE: szerokopasmowe łącze internetowe o przepustowości minimum 250 kB/s

"Czy planujecie wprowadzić reset Bety w trakcie trwania testów?"

Konta graczy nie powinny być resetowane w trakcie trwania wersji beta, a przynajmniej reset ten nie jest chwilowo planowany. Po zakończeniu etapu beta konta zostaną wyzerowane (usunięte zostaną takie informacje jak: złoto, pieczęcie, doświadczenie itp.).

"Czy do gry dodawane będą nowe karty?"

Tak. Nowe karty będą wprowadzane regularnie.

"Czy jeśli nastąpi reset to beta testerzy za chęci otrzymają jakiś upominek na start?"

Oczywiście. Beta testerzy zostaną odpowiednio nagrodzeni za ich niezwykle cenną pomoc!

"Czy przewiduje się, że gra będzie dostępna na inne systemy operacyjne lub smartfony? "

Zapowiedziana została już wersja na iPad'a. Oczywiście rozważane są także inne platformy. Niestety na chwile obecną nie jesteśmy w stanie podać więcej szczegółów na ten temat.

"Czy planowane są profile graczy z np. ilością zwycięstw, porażek, największy/aktualny rating itp.? "

Tak, będzie strona profilowa każdego gracza zawierająca najważniejsze informacje.

"Czy rozważacie możliwość dodania listy znajomych i pisania z nimi nie będąc z nimi w walce? "

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w zamieszczonym wywiadzie z twórcami gry... ale tak, taka opcja jest rozważana. :)

DjTechShadow
07-13-2012, 05:06 PM
Fracji

wiem wiem, czepiam się :P

"Francji" :)

Czyli gra oparta będzie na mikropłatnościach, a co za tym idzie przychodzi mi do głowy pytanie:

Czy tzw obecne seal będą do zakupu tylko i wyłącznie za realną $$ czy będzie je można również dobyć w inny sposób ?

ps. podany link nie działa.

Ch3rryAC
07-13-2012, 06:27 PM
Czy Sanktuarium zostanie udostępnione w Becie?
Statystyki kart Sanktuarium znajdują się w plikach z grą.

Czy planujecie wprowadzić reset Bety w trakcie trwania testów?
W związku z tym, że coraz więcej osób będzie dopuszczanych do bety można by zaktualizować matchmaking i dzięki resetowi sprawdzić jak gra będzie się zachowywać w czasie tuż po premierze.

Zeelarax
07-13-2012, 06:54 PM
Czy przy pełnym wydaniu gry nastąpi reset kont? Jeśli tak to co będzie obejmował?
Czy jeśli nastąpi reset to beta testerzy za chęci otrzymają jakiś upominek na start? :)

DjTechShadow
07-13-2012, 06:57 PM
Czy przy pełnym wydaniu gry nastąpi reset kont? Jeśli tak to co będzie obejmował?

To jest bardziej niż pewne, jeśli by to nie było zrobione, nowi gracze w ogóle by nie podchodzili do gry, gdzie są już same "koksy".

Czy jeśli nastąpi reset to beta testerzy za chęci otrzymają jakiś upominek na start?

Też jestem ciekaw.

sacranin
07-13-2012, 09:25 PM
Czy jest przewidziane w przyszłości dodanie kart dla każdej frakcji?

mortis3mortis
07-13-2012, 09:41 PM
Na pewno bedzie wpi...u kart
pytanie tylko czy w betcie

Unknownpony
07-14-2012, 12:48 AM
Ja myśle że wipe będzie przy wypuszczneiu bo po co wipować przy becie....

mortis3mortis
07-14-2012, 12:52 AM
no w karciance raczej nie ma sensu :P
ciekawe czy betatesterzy dostana jakis bonusik kory bedzie nas wyroznial pozniej :p

Saint_Drako
07-14-2012, 01:14 PM
Dwa pytanka do bety - Czy możemy się spodziewać jakichś aktualizacji poza mikropłatnościami jeszcze podczas bety?
I zakładając, że po becie będzie wipe - jak załatwicie sprawę testu mikropłatności - będą zwroty, czy może użyjecie jakiegoś wirtualnego zasobnika, z którego będziemy wydawali "prawdziwe" pieniądze?

Brzunio-drzewo
07-14-2012, 02:17 PM
Jakie gra ma/będzie miała wymagania sprzętowe?
Czy przewiduje się, że gra będzie dostępna na inne systemy operacyjne lub smartfony?

bladykiel
07-14-2012, 02:42 PM
Gdzieś na yt widziałem trailer na iphonie :)

StyleZerg
07-14-2012, 05:50 PM
Czy można już użyć redeem code na crag hacka?

Muerte79
07-15-2012, 07:41 PM
Wytłumaczcie mi jak działa naliczanie punktów rankingowych bo to jakieś absurdy są (nie żeby mi zależało na tym). Gram z ludzmi co mają o 100+ więcej punktów, wtapiam i mam przeważnie 23+ punktów straty. Gram z równymi lub gorszymi lekko od siebie mam w okolicach 17 punktów. Gram z dużo gorszymi od siebie mam 25+ punktów. To chyba nie o takie coś chodziło aby dostawać/tracić dużo punktów jak się walczy z wyższym/niższym "rangą". Poza tym mam w okolicach 400 pkt (teraz mniej bo mam z dupy deck i nie chce mi się w nim mieszać a i packów mam takie karty że się płakać chce) a paruje mnie z ludzmi co mają 550+ rankingu. Trafiłem nawet raz na 700+. Też by można było poprawić parowanie.

Nisevaros
07-16-2012, 02:45 PM
Witam.

Dzięki za wszystkie pytania. Postaram się umieścić właściwe odpowiedzi najszybciej jak to będzie możliwe.

sacranin
07-21-2012, 10:52 AM
Kiedy można się spodziewać następnej aktualizacji? Za tydzień, miesiąc? Jaki przedział czasu jest przewidywany

Dioxi91
07-21-2012, 12:24 PM
Kiedy można się spodziewać następnej aktualizacji? Za tydzień, miesiąc? Jaki przedział czasu jest przewidywany
Podpisuje sie pod Sacraninem też jestem ciekaw kiedy będzie kolejna aktualzacja...

bladykiel
07-21-2012, 08:15 PM
Prawdopodobnie za 2-3 tyg :) (gdzieś na francuskim forum tak było napisane)

Nisevaros
07-23-2012, 06:47 PM
Witam! Na chwilę obecną w sprawie aktualizacji mogę powiedzieć jedynie, że oczywiście jest ona planowana... :D

Ch3rryAC
07-23-2012, 07:58 PM
Witam! Na chwilę obecną w sprawie aktualizacji mogę powiedzieć jedynie, że oczywiście jest ona planowana... :D
To dziwne, bo na ogólnym forum jest napisane, że nowy Patch będzie 26 Lipca. ;)

http://forums.ubi.com/showthread.php/695318-New-game-version-July-26th

Nisevaros
07-23-2012, 08:01 PM
To dziwne, bo na ogólnym forum jest napisane, że nowy Patch będzie 26 Lipca. ;)

http://forums.ubi.com/showthread.php/695318-New-game-version-July-26th

Cóż.... w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak potwierdzić, że następna aktualizacja gry planowana jest na 26 lipca. :)

Ch3rryAC
07-24-2012, 11:03 AM
Czy po końcu Bety planowany jest reset kont?

r3tsa
07-24-2012, 12:17 PM
To chyba pytanie retoryczne.

Czy ceny seals'ów w Polsce będę obniżone do rozsądnego poziomu złotówek, czy po prostu przeliczone z euro? Chociaż na to pytanie i tak chyba nikt teraz nie odpowie. :X

Nisevaros
07-24-2012, 01:15 PM
Czy po końcu Bety planowany jest reset kont?

Witam. Odpowiedź na to pytanie została już umieszczona w FAQ (na początku wątku).

To chyba pytanie retoryczne.

Czy ceny seals'ów w Polsce będę obniżone do rozsądnego poziomu złotówek, czy po prostu przeliczone z euro? Chociaż na to pytanie i tak chyba nikt teraz nie odpowie. :X

Ta odpowiedź będzie mogła zostać zamieszczona dopiero po wprowadzeniu systemu płatności.

Dzięki za pytania. Pozdrawiam!

bladykiel
07-24-2012, 05:51 PM
Czy rozważacie możliwość dodania listy znajomych i pisania z nimi nie będąc z nimi w walce?
Oraz czy planowane są profile graczy z np. ilością zwycięstw, porażek, największy/aktualny rating itp.

Paku93
07-24-2012, 06:05 PM
W jakim stopniu gra oparta będzie na mikropłatnościach? tzn. czy nie płacąc ani złotówki gracze będą mogli posiadać takie same karty (tyle że będą musili grać dłużej) co gracze płacący?
Chociaż w sumie już ten neutralny bohater za dlc od h6 odpowiada na to pytanie przecząco :/ ale czy w samej grze są planowane jakieś op karty za np. 1-2$?
oraz czy planowany jest handel kartami pomiędzy graczami/możliwość odzyskania części złota za karty?

r3tsa
07-24-2012, 08:52 PM
Kiedy i jakie nagrody będą daily tournaments, czy system tych rozgrywek może ulec zmianie? I jak to się ma to weekly, jaki miał być ich format i również rodzaj nagrody.

graver19
07-30-2012, 12:52 PM
Pytanie dotyczące dodatkowej karty - Crag

Czy jeśli dodam ją teraz do gry w wersji beta, będę miał ją także dostępną w wersji ostatecznej? Czy karta ta będzie poprostu przypisana do mojego konta bo nie wiem czy opłaca mi się ją teraz dodawać czy lepiej poczekać??

ps
czy będą dodatkowe karty (jedna - dwie "wyróżnione " ,dodatkowe złoto lub pieczęcie) za np posiadanie zarejestrowanej wersji gry Heroes 6, Heroes of might and magic 5 - taki mały bonus dla stałych klijentów :) i fanów Hirołsów
z własnego przykładu powiem, że coś takiego było by bardzo miłe

Nisevaros
08-01-2012, 05:36 PM
Cześć!

Wkrótce postaram się uzupełnić listę odpowiedzi na pytania.

Do tego czasu serdecznie zapraszam do obejrzenia pierwszej sesji "pytań i odpowiedzi", w której wzięli udział twórcy gry.

http://www.youtube.com/watch?v=a9UAgCja_7w

PS: Dla osób nieznających języka angielskiego dodam, że istnieje możliwość włączenia polskich napisów. :)

Topper15
08-02-2012, 10:53 AM
Cześć. Wiadomo może czy po najnowszym patch'u pojawił sie kolejny raz bug z blokadą regionu? bo od wczoraj/dzisiaj w nocy nie mogę sie zalogować:)
pozdrawiam
Topper

mrseev
08-02-2012, 03:16 PM
Hej,

1. Czy są planowane jakiekolwiek zmiany samej mechaniki gry? Czy generalnie ta część została już oficjalnie skończona i teraz pracujecie tylko nad dodatkami. (Chodzi mi o plansze, działania eventów, liczba życ itd).

2. Czy pojawiła się już jakaś wzmianka o planowanych trybach gry? Draft, 2v2, Ring (5 graczy, dwóch naprzeciwko Ciebie musisz zabic)

Pozdrawiam

Nisevaros
08-07-2012, 06:22 PM
Cześć. Wiadomo może czy po najnowszym patch'u pojawił sie kolejny raz bug z blokadą regionu? bo od wczoraj/dzisiaj w nocy nie mogę sie zalogować:)
pozdrawiam
Topper

Witam. Aby uzyskać odpowiedzi na tego typu pytania, najlepiej kontaktować się bezpośrednio z pomocą techniczną gry. :rolleyes:

Hej,

1. Czy są planowane jakiekolwiek zmiany samej mechaniki gry? Czy generalnie ta część została już oficjalnie skończona i teraz pracujecie tylko nad dodatkami. (Chodzi mi o plansze, działania eventów, liczba życ itd).

2. Czy pojawiła się już jakaś wzmianka o planowanych trybach gry? Draft, 2v2, Ring (5 graczy, dwóch naprzeciwko Ciebie musisz zabic)

Pozdrawiam

Jako że Might & Magic Duel of Champions jest grą sieciową, nie można oznaczać konkretnych elementów gry jako "zamknięte", zakończone. Dla przykładu, jeśli cała społeczność uważa, że liczba HP danej jednostki powinna być wyższa, a dana sugestia zostanie właściwie uzasadniona, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dana funkcja zostanie zmieniona. Zaletą gry online jest to, że zawsze możliwa jest jej modyfikacja. MMDOC jest pierwszym F2P firmy Ubisoft Quebec i naprawdę traktujemy opinie graczy bardzo poważnie. Tak długo jak te propozycje będą merytorycznie zasadne, poparte dowodami, uzasadnieniami, tak długo istnieje spora szansa, że wszystko może się jeszcze zmienić.

Odnośnie drugiego pytania mogę obecnie jedynie zakomunikować, że propozycja stworzenia trybu 2vs2 została przekazana twórcom gry.

sacranin
08-08-2012, 01:37 PM
1) Czy będzie zmieniona forma czatu, ponieważ obecny jest niewidoczny i nie przydatny? Powinny być 2 osobne okienka...

2) Czy zostanie wprowadzony jakiś widoczny pasek punktów doswiadczenia wraz z punktami potrzebnymi, by być w stanie stwierdzić ile brakuje do levela?

3) Czy będzie poprawiona widoczność punktów rankingu przeciwnika po walce jak i w trakcie?

Nisevaros
08-10-2012, 03:18 PM
1) Czy będzie zmieniona forma czatu, ponieważ obecny jest niewidoczny i nie przydatny? Powinny być 2 osobne okienka...

Wasze propozycje dotyczące zmian w budowie czatu zostały przekazane twórcom gry. Różne opcje są nadal rozważane. To wszystko, co mogę na chwilę obecną powiedzieć na ten temat.

3) Czy będzie poprawiona widoczność punktów rankingu przeciwnika po walce jak i w trakcie?

Nie do końca chyba rozumiem o czym mowa w stwierdzeniu: "poprawiona widoczność", ale jeśli pytanie dotyczy banerów z punktami ELO to zostaną one na nowo zaimplementowane wraz najnowszą aktualizacją gry.

Dzięki za pytania. :)

bladykiel
08-13-2012, 09:24 AM
Koledze chodzi o to, iż gdy skończymy grę i pokazuje się okienko ze statystykami, nie widać ile elo nam urosło/spadło i tak samo u przeciwnika. U nas widnieje 0 a u niego puste pole ;)
Pozdrawiam

masakrator_222
08-22-2012, 06:40 PM
Male pytanko. Czy te pieczecie ktore teraz mam, po becie tez beda zresetowane?? Pytam, bo nie wiem czy wart je teraz wydac na karty ktore zostana skasowane przy starcie pelnej wersji.

Nisevaros
08-22-2012, 06:48 PM
Zostało już wyjaśnione, iż wszystkie dane z kont zostaną skasowane. Gracze, którzy zakupili Pieczęci za prawdziwe pieniądze po zakończeniu Zamkniętej Bety otrzymają stosowną rekompensatę właśnie w postaci Pieczęci. :)

masakrator_222
08-22-2012, 06:53 PM
Dzieki za info. Czyli mozna smialo sobie wymienic pieczeci na zloto i wzmocnic deck ;) Swoja droga, ciekawe jakie beda bonusy dla BETA-TESTOWICZOW :D

xBanex2010
09-26-2012, 05:40 AM
Tego pytania tutaj nie widzialem, ale bardzo mozliwe, ze juz gdzies padlo. Ciekaw jestem dlaczego Twierdza jest drozsza od innych talii? Czy jest to zwiazane z brakiem zbalansowania na poczatku?

Nisevaros
09-28-2012, 03:25 PM
Witam,

W związku z trwającym etapem Otwartej Bety macie zapewne wiele pytań, na które chcielibyście uzyskać odpowiedź. Dlatego też ponownie postanowiliśmy zorganizować dla Was coś na wzór "wywiadu z twórcami gry". Z wszystkich zamieszczonych w odpowiednich wątkach na forach pytań twórcy gry wybiorą najciekawsze i udzielą na nie właściwych odpowiedzi. Odpowiedzi te znajdziecie już wkrótce na forum w formie filmu lub artykułu. Czekamy na wszystkie pytania od graczy!

http://static2.cdn.ubi.com/fr/games/mmdoc/ask_questions.png

Wraz z wydaniem filmu lub artykułu zaktualizowane zostaną także odpowiedzi na pytania FAQ na forum na początku tego wątku. Serdecznie zapraszam do zadawania pytań!

EDIT:
@xBanex2010: Zapraszam TUTAJ (http://forums.ubi.com/showthread.php/714877).

h0jny
09-28-2012, 03:37 PM
Czy będą inni hero tieru rare / epic, a jeśli tak to czy będą oni dostępni normalnie a nie poprzez DLC / inne gry Ubisoftu.
Czy planujecie rozważyć opcję reworku werwardów za lvl? (na chwilę obecną im ktoś gra aktywniej tym gorzej dla niego, każdy kolejny lvl idzie coraz wolniej,a rewardy ciągle na tym samym poziomie
Dlaczego jest elo block na poziomie 501?
Czy będzie możliwy reset konta za seale (zwracany jest cały gold wydany na zakup decków, jak i sealów) opcjo lanie przeliczane one są na golda

r3tsa
09-28-2012, 04:04 PM
Elo block jest co 500 punktów.

h0jny
09-28-2012, 05:12 PM
Czy wraz z wejściem sanc, będą jakieś packi (poza basic deckiem) przeznaczone dla tej rasy.

toxic_maniac
09-28-2012, 08:01 PM
czyli zakladajac mam 499 elo. nastepuje wygrana dostane ranking +1 do 500 a potem bedzie normalnie skakac?

r3tsa
09-28-2012, 08:09 PM
Po prostu po przekroczeniu 501/1001 rating nie może spaść niżej.

h0jny
09-28-2012, 08:25 PM
Po prostu po przekroczeniu 501/1001 rating nie może spaść niżej.

Co moim zdaniem jest głupotą przy tej ilości graczy

toxic_maniac
09-28-2012, 08:31 PM
ok czyli lopatologicznie tlumaczac. mam teraz rowne 500. potrzebuje 1 wygranej zeby wskoczyc na 501+ i jesli po przekroczeniu progu przegram kilka gier to najnizsze elo bedzie wynosic 501. zgadza sie?

Kuackillah
09-28-2012, 08:33 PM
tak

toxic_maniac
09-28-2012, 08:42 PM
ok ciekawe. nie wiem czy to blad czy po prostu ulatwienie dla gracza. majac 500 elo przegralem i dostalem +1 xD

h0jny sry za zasmiecanie ci tematu...

Ch3rryAC
09-28-2012, 09:31 PM
W grze jest taka sytuacja, że jak masz 500 ELO, to tak samo jakbyś miał 501 i poniżej 501 nie zejdziesz.

Tak więc może się zdarzyć, że z 500 elo po przegranej jest 501 ;)

r3tsa
09-28-2012, 10:52 PM
To jest bug, czasem źle pokazuje i po przegranej wyrównuje Ci punkty do właściwego poziomu, miałem to przy 1000 w closed becie.

MattBullPL
10-05-2012, 02:12 PM
Witam, tak jak w temacie kiedy nastąpi koniec bety i czy przy końcu bety nastąpi całkowity restart czy też nie, mam na myśli reset kart +lvli (ELO)

Nisevaros
10-05-2012, 02:20 PM
Witam, tak jak w temacie kiedy nastąpi koniec bety i czy przy końcu bety nastąpi całkowity restart czy też nie, mam na myśli reset kart +lvli (ELO)

Witam,

Pozwoliłem sobie połączyć tematy, a także nieco zmienić tytuł wątku, tak aby wszystkie pytania do twórców gry kierowane były we właściwe miejsce na forum.Dzięki za zrozumienie.

Przypomnę, że już wkrótce ukaże się specjalny wywiad z twórcami gry, w którym zawartych zostanie wiele odpowiedzi na Wasze pytania. Cały czas tworzymy bazę tych pytań, także jeśli chcielibyście się czegoś dowiedzieć, dopytać, to serdecznie zapraszam do dyskusji.

nitras
10-12-2012, 06:01 PM
Czy dostępna będzie możliwość wymiany kart pomiędzy znajomymi?
Bo sam mam kilka kopi unikatów z których nigdy nie skorzystam(Chyba że bym stworzył setki talii).

impnoccur
11-10-2012, 01:13 AM
Mam 2 pytania:
1. Co dokładnie daje nabijanie lvl? (nie licząc Gold )
2. Czy będzie możliwość zresetowanie konta własnoręcznie? Chodzi mi o odnowa robienie kampanii, lv itp. Tak się składa że nie byłem za bardzo ogarnięty grą i po trochu spieprzyłem :p

Paku93
11-15-2012, 07:47 PM
Czy zostanie wprowadzona możliwość wymiany bądz sprzedaży kart pomiędzy graczami w jakiej kolwiek formie np. domu aukcyjnego?

DjTechShadow
11-15-2012, 08:34 PM
Prowadziłoby to do wielu nadużyć więc jeśli chodzi o trade pomiędzy graczami to szczerze wątpię, jednak jeśli chodzi o auction house to już ta opcja wydaje się bardziej prawdopodobna. Nie zapominajmy też, że mamy już możliwość pozbycia się niechcianych kart co znacznie pomaga w zabawie.

Paku93
11-15-2012, 09:25 PM
Tak pozbycia się kart za nie oszukujmy się grosze (może commony by na ah drogo nie szły, ale większość epików jest warta więcej niż 2k ^^ to samo rarów, które na dobrą sprawe równają się epiką bo w boosterach mamy albo epica albo rara, co imho jest dziwne) pozatym pozbycie się kart to tylko połowa problemu, jakośtrzeba zdobyć karty a zakup boosterów to tylko łut szczęścia, może się coś trafić a może nie. W innych karciankach szczególnie papierowych (w sensie realne karty) wymiana to kluczowa kwestia :)
Tylko że tutaj ah=mniejszy dochód dla ubi (no bo skoro mam już swoją talie, bo się powymieniałem/kupiłem na ah, to poco mam dokupywać boostery za real money)

C4r-n4ge
11-19-2012, 12:13 AM
O zwyczajnej wymianie między graczami nie mogło być mowy z powodu bardzo łatwej możliwości dokonywania przekrętów - przykład:

-zakładasz 20 kont (lub ile tylko zapragniesz) - robisz w mgnieniu oka kampanię i dobijasz do 4 poziomu przy którym masz już boxa - potem wymieniasz wszystkie najlepsze karty tak aby znalazły się na Twoim jednym głównym koncie.

Natomiast liczyłem na inną formę pozyskiwania i pozbywania siękart - czyli "auction house"- format coraz popularniejszy w coraz większej ilości gier.
Najmocniejsze i najtrudniejsze do zdobycia karty uzyskiwały były właściwe ceny...

graver19
11-21-2012, 04:19 PM
Czy zostaną wprowadzone dodatkowe osiągnięcia? Przykład : prawdziwy bohater jest na poziomie 50 poziomu, a smoczy rycerz na poziomie 100 - dlaczego nie ma nic pomiędzy ? Wygląda to tak jaby ktoś robił osiągnięcia co 5 poziomów a powyżej 50, już się nie chciało :)
Czy będą wprowadzone dodatkowe poziomy ELO ? np 250, 750

C4r-n4ge
11-21-2012, 06:18 PM
Dodatkowe poziomy elo są zupełnie nie potrzebne - całkowicie wystarczą te co 500 elo. Obecnie przeskoczenie na poziom 500 elo to praktycznie chwila, a 1000 elo też już nie stanowi specjalnego wyzwania. Pewnie niedługo wraz ze wzrostem regularnie grających zawodników zostanie osiągnięty kolejny próg 1500 elo....

Paku93
11-28-2012, 02:25 AM
Dalej nie uzyskałem odpowiedzi na temat tego czy jest jakiś cień szansy na powstanie domu aukcyjnego lub jakiejś innej formy wymiany kartami.

superzgred
11-28-2012, 10:09 AM
Raczej nie prędko. Argumenty pojawiły się wcześniej. Dla twórców gry takie coś jest po prostu nieopłacalne, a oni przecież nie robią gry w ramach wolontariatu. Chcą na tym zarobić i nie ma się tutaj czemu dziwić.