PDA

View Full Version : Beyond Good & Evil 2 Good ideas

arekpomian
09-20-2018, 08:52 PM
Hello guys, sorry but I'm gonna write in polish, because i'm suck in english gramathics. Please read this SPACE MONKEY PROGRAMMERS

Witam, jestem z Polski. Uwielbiam pierwszą część Beyond Good & Evil, oraz do tej pory posiadam oryginalną jej płytę.
W tym artykule chciałem zaproponować swoją wizję drugiej części tej wspaniałej gry, dzięki której najprawdopodobniej była by to naprawdę jedyna taka gra.

Na początku chciałem zauważyć że na pierwszy rzut oka, wydało mi się że to gra MMO. Myśląc w ten sposób wpadł mi do głowy pomysł schematów walki.

Jeśli w grze tworzymy własne postacie, najprawdopodobniej zamierzacie pozwolić nam je rozwijać na swój sposób. Myślę że nie było by problemem jeżeli każda postać po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, mogła wybrać swoją specjalizacje. Ale mało tego, świetne było by to, by można było nie tylko wybrać swoją specjalizację walki, ale także mieć możliwość by w ogóle tego nie robić! Grać jako tak zwany ,, poszukiwacz przygód" mający dostęp do rozwijania wszystkich umiejętności, ale także dużo trudniejszy do opanowania.

Myślę, że system walki powinien być tak dostosowany, że osoba na poziomie 20 będzie mogła stawić czoła osobie na poziomie 40. W takim wypadku po prostu wzmocnienie postaci wymagało by od nas pokonania kogoś silniejszego, nie tylko tym że rozwinęliśmy swoją postać, ale także naszą techniką walki i głową. Gra nie była by nudna jeżeli wyzwaniem było by uzyskać większy rozwój postaci. Jeżeli ta gra ma być czymś niesamowitym, musi być na tyle trudna w osiągnięciu celu, by za 5 lat wciąż nikt jej nie ukończył.

Zastanawiało mnie także, czy to, że będę tworzył moją postać wyklucza całkowicie grę jako Jade. Myślę że wielu graczy chciało by poznać grę od strony Jade z dawnych lat.
Może gracze podzielą się na różne frakcje, tak jak wielki świat, tak wiele frakcji. Moje myśli szybko się ucinają, ale każdy może sobie wyobrazić ile jeden taki pomysł daje możliwości.

Mowa była także o tym, że każda nasza decyzja ma wpływ na miasta i ich mieszkańców. A co jeśli nasze decyzje, nasze przygody, nasze walki miały by wpływ na naszą postać? Co jeśli otrzymane w czasie bitw rany zostawały by jako blizny ? Co jeśli nasza postać miała by swoją historię, swoje pochodzenie. Przykładowo możliwość wpisania mojej postaci w fabułę BGE2.

Miałem także przelotne myśli o tym, że moja postać może być kim chcę, mieć znajomości. Jeżeli jestem zwykłym kupcem ze statkiem kosmicznym, to nie mam dostępu do niektórych stref miasta. Mogę mieć znajomego gracza, który ma więcej dostępów o de mnie, więc mnie wprowadzi i narobimy zamieszania.

Zastanawiał mnie także motyw walk w kosmosie, czy będą, jakie będą i czy będzie możliwy abordaż statków innych. Ważne by nie było to monotonne i takie samo. Przecież mamy do czynienia z grą przyszłośći. Jeśli przyjdzie mi coś na myśl, to na pewno dopiszę!

Przepraszam za problemy spowodowane innym językiem- Sorry for problems, because of my english. Good LUCK !

UBI-Zuzu
09-26-2018, 02:52 PM
Hej arekpomian,
jeśli chcesz podyskutować o Beyond Good & Evil 2 po polsku, możesz to zrobić na polskim forum: https://forums-pl.ubi.com/
To forum jest forum angielskim i prosimy o to, by w takim języku na nim rozmawiać :) Zachęcam do zapostowania ponownie po angielsku!

Temat zostaje zamknięty.