PDA

View Full Version : [PL]Problem z edytorem

VETOM1R
04-25-2010, 04:11 AM
Gdy maluj? brushem map? w edytorze, nie widz? od razu efektu tego malowania. Widoczny jest dopiero po ponownym za?adowaniu projektu, jak to naprawi??

VETOM1R
04-25-2010, 04:11 AM
Gdy maluj? brushem map? w edytorze, nie widz? od razu efektu tego malowania. Widoczny jest dopiero po ponownym za?adowaniu projektu, jak to naprawi??

seir
04-25-2010, 02:14 PM
Bardzo dziwny problem... U?ywasz "Edit bitmap on terrain", czy "Brush tool"? Upewnij si?, ?e mapa jest w katalogu w "Moje Dokumenty" itd. Podczas malowania zobacz czy dzia?a CTRL + S. Powinno to zapisa? map? i teoretycznie od?wie?y? tekstur? terenu.

VETOM1R
04-25-2010, 03:05 PM
W Simple Mode klikam "Brushes", tam mam "Terrain detail brush", chodzi mi tylko o to:
Jakby co to mam Windowsa 7, Radeona 4890, Phenoma x4 9950 i 4gb ramu.

btw zapisywanie te? nie przynios?o efektu :/

seir
04-26-2010, 06:13 AM
Polecam u?ywanie "Terrain > Edit bitmap on terrain". To dzia?a lepiej ni? brushe, ale wygl?da gorzej. Mo?esz tym toolem edytowa? wszystkie pliki g?sto?ci mapy (DDS'y w katalogu z map? np. "<nazma_mapy>_msk.dds"). Wa?ne s? kana?y czyli to "Red, Green, Blue, Alpha". Wi?kszo?? kamyczków itp. jest na "Alpha" czyli bia?y maluje, a czarny dzia?a jak gumka. W przypadku maski terenu (..._msk.dds) oddzielne s? kana?y i ka?dy robi co innego.

VETOM1R
04-26-2010, 12:16 PM
ok ?miga, wielkie dzi?ki.
Jeszcze jedna sprawa, nie macie mo?e polskiej, albo chocia? niemieckiej wersji j?zykowej edytora?

seir
04-26-2010, 02:38 PM
Edytor powstaje w angielskiej wersji i nie jest t?umaczony, ale pomys? t?umaczenia nie raz obi? si? o plany. Jest jednak wiele innych spraw na g?owie i plany te s? od?o?one na koniec.

assassin2601
04-27-2010, 12:48 AM
Ta, nie zawracajmy Techlandowi g?owy. Pracuj? nad wieloma projektami. I to mnie dziwi. Techland nie jest tak wielki jak R* i nie mo?e pozwoli? sobie na produkcj? kilku gier na raz. A wy (Techland) najpierw zapowiadacie nowo?ci lub ich kontynuacj? (Chrome 2, Warhound, Dead Island) potem cz??? z nich zamra?acie i zapowiadacie kolejn?? Nie jest to dziwne? Przecie? sequel ma wi?ksze szanse na du?? sprzeda?, ni? nowa gra. Nie chc?, ?eby zabrzmia?o to jak jakie? wyrzuty, ale gracze si? podniecaj? na gry (ba nagrodzone na E3), a potem im mówicie "no to sobie jeszcze poczekacie X lat"

PS. Sorry, ?e offtop ale co? takiego to mimo wszytko ?atwiej by?o napisa? po pol ni? zagadn?? o to w innym topicu.

VETOM1R
04-27-2010, 07:51 AM
A wi?c silnik, tak jakby ci?gle powstaje?

btw Niedawno s?ysza?em, ?e Ubi zleci?o Wam CoJ 3 ;>