PDA

View Full Version : Talia Twierdzy na swissa (standard)

Argenni
02-17-2015, 11:07 AM
Witacie :) Mam pytanie: jaką talią Twierdzy grać w turnieju szwajcarskim, aby w obecnej mecie móc coś ugrać? Próbowałam grać taką Shaar:
http://www.mmdoctools.com/deck/5107-shaar-5-5-0.en.html
ale ciągle czegoś brakowało, nigdy nie udało mi się zwyciężyć 3:0, większość kończy się na 2:1, choć nawet kilka razy udało się pokonać Kal Azaarów.
Nie chodzi mi o masowe wygrywanie swissów (nie łudźmy się, od tego teraz jest Inferno :P ), ale chciałabym zrobić achieva z Zouleiką.
Za każdą sugestię będę wdzięczna :)

ru11tie
02-17-2015, 01:51 PM
Moja Droga, w tym decku chcesz połączyć late-napór z pewną kontrolą stołu :P a tak się nie da :)
czemu grasz 5 magii ? Wiem, Arkath, ale tutaj nie jest potrzebny, spróbuj zagrać 5/3/0, bez Arkathów, zamiast tego daj dopałki do cyklopa, którego nie grać 4 szt jest grzechem, skoro ma taką fajną umiejkę. Epiki są w porządku, spróbowałbym też wywalić Crusherów dodać trzeci namiot wojenny oraz dać ze 2 szt tej harpii za 5 z quick attack i attack anywhere, bo są naprawde spoko. Pobaw się też wydarzeniami, myślę, że 3x wielkie łowy 3 najemnicy i 2x dzień swiątyni będzie rozsądną opcją.
Pamiętaj, że kombo Shaar polega na postawieniu cyklopa w namiocie wojennym i zeby to on zadał kosmiczny DMG :)

Mekheri
02-18-2015, 01:32 AM
Mimo że wolę decki kontrolne, Shaar aż prosi się o agresję. Obecnie gram nią 4/3/0, na dniach wygrałam swissa oraz dorobiłam się zwyzywania mnie po francusku od rogaczy przez Kal-Azaara, który tuż po rzuceniu Arkatha stracił 14 HP od jednego stworzenia (podbijał magię i nie mógł dobić cyklopa z umki). ;D 3 magii mam tylko dla Damrana, więc przeważnie dolevelowuję ją w wolnej chwili i od 3-4 tury spamuję umkę, o ile tylko ma to akurat sens (dlatego też włożyłam więcej sztuk The Great Hunt). Mam problem z niebieską Zephyrią. Chciałam jej używać, naprawdę chciałam, uwielbiam ją. Ale okazuje się, że nie odczuwam jej braku i wolę już raz więcej dobrać kartę czy skorzystać z umki niż podbijać dalej magię. Nie gram Rojów. To przeciwnik ma mieć problem z utrzymaniem kontroli bez posiłkowania się wipe'iącymi spellami. Jakkolwiek drażnią mnie ataki prewencyjne Haven, tak nawet one nie stanowią większego problemu, mimo że większość stworzeń nie posiada niewrażliwości na odwet. Firebolty, Forked firebolty, Storm Rage i Inner fire dają mi 12 spelli i duże szanse wykorzystania Tygodnia Najemników. Bloodclaw Shaman, mimo obłędnej pasywki, bazowo robi mniej niż Centaur Archer, dlatego wolę używać jej plus gram troszkę więcej dwójek (Bloodscar Ritualist). Wiem, te, które można grać na Shaar, wydają się tragiczne, ale uważam, że w tego typu decku lepiej mieć nieoptymalnego 2-dropa (którego i tak można dopalić) niż nie mieć go na ręce wcale i stracić już na starcie.

Próbowałam początkowo kontrolnej Shaar (dodając do tego Stone Shieldy, Hydry, które miały przeżywać mojego własnego Arkatha i jeszcze się przy tym dopalać itp.), ale wersja 4/3 wydaje mi się o wiele, wiele bardziej skuteczna i stabilna.

ru11tie
02-18-2015, 01:54 PM
http://www.mmdoctools.com/deck/5155-shaar-5-4-0-rush-deck-ch3.en.html
takim czymś wczoraj swissa forumowego wygrałem

jkk89
02-18-2015, 02:54 PM
Zainspirowany opisem Mekheri (mam tak skrzywione podejście, że nie wyobrażałem sobie decku na Stronghold bez Roju Insektów) stworzyłem coś takiego. Zagrałem dzisiaj 10 gier, z czego 9 wygrałem. W życiu nie spodziewałbym się, że Shaar może być tak dobra. Dotychczas grałem wyłącznie Kat, jeśli chodzi o Stronghold. Spróbujcie.

Hero (4/2/1)
Shaar, Invoker of the Skies

Events (8)
4x The Great Hunt
4x Week of the Mercenaries

Creatures (33)
4x Goblin Scout
4x Ranaar Harpy
4x Goblin Hunter
2x Moon Phoenix
4x Centaur Archer
4x War Oliphant
2x Bloodclaw Shaman
4x Cyclops Brawler
4x Blackskull Shredder
1x Zefiria, Windchaser

Spells (11)
4x Fire Bolt
3x Forked Firebolt
4x Storm Rage

Fortunes (3)
3x Sacrificial Altar

Buildings (3)
3x War Tent

ru11tie
02-18-2015, 03:41 PM
a ta flaga przeznaczenia nie jest strasznie odczuwalna przy lvlowaniu ? Bo zawsze miałem wrażenie, że grając ołtarz ofiarny u Shaar jakoś ciężej było z lvlowaniem jej, co innego magia, gdzie można lvlować do 3 pktów i jest spoko a tutaj lvlujesz przeznaczenie tylko pod ten ołtarz :P

jkk89
02-18-2015, 06:19 PM
a ta flaga przeznaczenia nie jest strasznie odczuwalna przy lvlowaniu ? Bo zawsze miałem wrażenie, że grając ołtarz ofiarny u Shaar jakoś ciężej było z lvlowaniem jej, co innego magia, gdzie można lvlować do 3 pktów i jest spoko a tutaj lvlujesz przeznaczenie tylko pod ten ołtarz :P

Bez różnicy. To tak samo jak w Inferno przeznaczenie levelujesz do 2 dla Bound Succuba. To jest finisher. Zrezygnowałem z Damrana, a więc zamiast levelować magię do 3, leveluję przeznaczenie do 1. Wychodzi na to samo przecież:)
Mógłbym grać 4/2/0, ale to Ci praktycznie różnicy nie robi czy grasz 4/2/0, 4/3/0, czy 4/2/1, bo max out jest tak mały. To taki sam max out jak 3/2/2 dla Deleb. Levelujesz tylko cztery razy.
Za to Twój deck to deck bardziej pod kontrole, 5/4/0 musisz levelować sześć razy;)

ru11tie
02-18-2015, 10:05 PM
ale czasem wychodzi z tego niezły rasz, bo mój deck prócz goblin scoutów nie ma kreatur z 3 HP, są dopałki, jakieś pociski i swarm (z którego nie wiem czy nie zrezygnować). Bo Twoja Shaar troszke opiera się na strategii, której używa się na Acamasie, żeby mieć stwory z wysokim HP i wolną linię czyścić ołtarzem, tylko ze Twój deck moze mieć duże problemy z powrotem do gry, a mój deck przy dobrych wiatrach moze kontrować Kala (wiadomo, Crusher). Spróbuję pograć tym deckiem Twoim, zobaczę jak się to sprawuje, tylko pamiętaj, że teraz jest dużo Kasandr 4/4/4 z Koszarami i to mój deck lepszy ma match-up bo jest ten insect :) Zobaczymy, oby oba te decki które zaprezentowaliśmy okazały się równie mocne w tej mecie

IzyiBoteq
02-18-2015, 10:07 PM
Jkkk rushujesz z olifantami?
Nie lepiej bloodsharków grać?
Na wykończenie można grac insect swarma,który coś przeciwnikowi wyczyści,shreddera z namiotami lub innerem,cyklopy z dużą ilością dopałek

ru11tie
02-18-2015, 10:11 PM
Na wykończenie można grac insect swarma,który coś przeciwnikowi wyczyści,shreddera z namiotami lub innerem,cyklopy z dużą ilością dopałek

główną filozofią tego decku jest ten ołtarz, coś w stylu Akamasa. mieć słonia na stole z 7 hp i odsłaniamy rząd, resztę muszą zrobić stwory i pociski

ZergRusher
02-19-2015, 12:09 AM

Bloodshart Warrior jest po prostu słabszą kartą od Oliphantów więc ciężko będzie stworzyć talie gdzie oni będą lepsi niż Oliphanty.

jkk89
02-19-2015, 12:38 AM
Ojej, co ja wam będę tłumaczył :D

Ja nie wiem, co jest filozofią tego decku, ale działa perfekt, więc nie trzeba nic zmieniać.;)
Nie zgodziłbym się, że Twój deck, Tieru, ma szansę vs Kal Azaar w late game. Nie oszukujmy się, z Enthrallami, Time Jumpami i Arkath's Wrathami nie wygrasz.
Ja uważam, że deck powinien mieć konkretny koncept -> mój deck to typowe aggro (tempo), a Twój deck to aggro-kontrola. Twój deck to "czasem niezły rush", a "przy dobrych wiatrach może kontrować Kala". To kwestia preferencji. Ja wolę postawić na pewną konsystencję.
Z drugiej strony mój deck to aggro, ale nie all-in rush. Nie gram Blood Sharków, Inner Fire, i innych tego typu kart, bo one są słabe w określonych sytuacjach. Inner Fire nic Ci nie da, jak nie masz stworów, a Blood Shark, bez Insect Swarmu, itp. to taki trochę upośledzony Oliphant jest. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w meta jest pełno innych rush decków, typu Cass barrack, Deleb, Kiril, Kal aggro, itp. W tych sytuacjach wolę Oliphanty. Choć nie będę się sprzeczał, że dla kogoś innego - Bloodshark może działać lepiej.
A to co piszesz Tieru, że Oliphanty mają niezłą synergię z Sac Altarami to też oczywiście prawda i też to miałem na uwadze tworząc ten deck. Ale przede wszystkim chodzi o to, że mój deck to taki tempo deck, a więc gram karty, które są po prostu tanie. Dzięki Sac Altarom możesz przejąć bądź umocnić swoje tempo, a fakt, że jest tani też działa na korzyść tutaj, bo im szybciej się "wypstrykasz" z kart, tym szybciej zaczniesz korzystać z Great Hunt. Oliphanta też wolę od Bloodsharka na tej samej zasadzie, bo płacę 3 surowca i mam 2/2/7, a więc jestem do przodu w statach. Tu chodzi o raw power. Szybkie budowanie stołu, mocne, tanie stwory, nadużywanie umiejki, aby robić dobre trade'y na boardzie, wypstrykać się z kart, a spelle i Sac Altary mają Ci pomagać w tym trade'owaniu. Jak masz dobry curve (inaczej mówiąc: jak siądzie Ci ręka), to po prostu nie dajesz przeciwnikowi żadnych szans.

Argenni
02-19-2015, 10:59 AM
Ojej, nie spodziewałam się aż takiego odzewu ;) Dziękuję wszystkim za sugestie i decki, no nic, pozostaje mi tylko popróbować!

Argenni
02-20-2015, 02:38 PM
Jeszcze raz bardzo dziękuję - dzisiaj się udało wygrać swissa :D Spamowanie umiejki + małe removale zrobiły swoje, aczkolwiek grałam wersję z Rojami po tym, jak baty dostawałam od Cyryla, który wysypywał się ze stworzeń.

Mekheri
02-20-2015, 07:38 PM
Gratulacje! Daleko Ci jeszcze do Gazal? ;p

Argenni
02-20-2015, 10:46 PM
Jeszcze trochę brakuje, jestem w połowie drogi ;) Oprócz Zouleiki mam Siham (Arianą) i Ignatiusa (Deleb) - teraz chyba pora wziąć na warsztat Cassandrę i sięgnąć po Morgana :D

Mekheri
02-21-2015, 01:24 AM
Cass powinna pójść dość gładko. Ja cały czas nie mogę zabrać się ani za Inferno (bo wszyscy!), ani za Akademię. Graj, graj i wygrywaj, motywuj mnie tym! ;D Powodzenia.

Ardorucis
02-21-2015, 02:14 PM
Mekheri, wiem, że to nie w temacie, ale masz może do polecenia jakąś dobrą talię Akademii? :)

PS. Podoba mi się Twój avek :)

ru11tie
02-21-2015, 02:27 PM
Myranda jest niezła na swissy, dość szybka ale nie gwarantuje skuteczności decku bo osobiście nia nie gram

Mekheri
02-21-2015, 06:11 PM
Mnie również się podoba. :cool:

Oh my, masz tylu porządnych graczy pod ręką, a pytasz mnie. Oszalałaś? ;D Ale skoro tak: Myranda na elementalach jest całkiem silna, choć gra mi się nią równie niestabilnie, jak tokenową Serią - czasami miażdży, przy gorszym rozdaniu jest po prostu ok. Zagrałam nią 2 czy 3 swissy, wszystko 2:1, co mnie nie urządza. Przyjemnie grało mi się Masfarem na nieneutralne spirity (i Time jumpy, i Frozen Wave'y), win ratio było dobre, ale nie oszałamiające. Może po prostu spróbuj Hakeema? jkk wrzucał swoją decklistę i póki co każdy, kto próbował jej lub wariacji (włącznie ze mną) wydawał się być zadowolony.

Ardorucis
02-21-2015, 08:16 PM
Moja droga, bo ze mnie jest szalony człowiek ;) Bardzo dziękuję Wam za rady, chyba rzeczywiście czas kupić Myrandę i coś pokombinować, bo widzę, że wersji jej decku na żywiołakach jest sporo :) Dopiero zaczynam przygodę ze swissami, więc dla mnie 2-1 to też byłby sukces. Podczas wakacyjnego Week of enrolment grałam trochę Masfarem na zwierzoludziach (nie mam Nahli, a lubię jego szkoły magii) i też miło to wspominam, lecz teraz ten deck raczej się nie sprawdza :)

ru11tie
02-22-2015, 11:31 AM
Ja Masfara pamiętam tylko wtedy, gdy było to OTK, wtedy to się farmiło swissy nim, chociaż taż trzeba było mieć troszkę szczęścia i umieć liczyć potencjalny DMG :)
jeszcze możesz próbować takiś trolli typu Mass rage Asalah, ale ten deck jest bardziej niestabilny jak deck na Myrandzie, także :D
Hakeem jest mocny, ale nie na tą mete jeszcze. To, że jkkk wygrał nim raz czy dwa ostatnio nie świadczy o tym, że jest on OP.
a moze w OPN wypróbujesz jakiegoś milla ? gdzies mam replay z deckiem co w 9-10 tur mozna bylo przewinąć przeciwnika

Ardorucis
02-22-2015, 02:12 PM
Oj, na milla to mi niestety brakuje kart :( Wciąż muszę się liczyć z tym, że w openowych kartach mam duże braki. Tego Masfara, o którym mówię, złożyłyśmy sobie z Argenni nie bardzo wzorując się na jakimś innym decku, właśnie po to, by potrollować innych, którzy widząc Masfara spodziewali się OTK :p I rzeczywiście na początku ludzie mocno się bloczyli, zmieniali swoje taktyki, a potem - zaskoczenie, Masfar na stworach ;)