Results 1 to 8 of 8

Thread: Nieśmiertelne istoty przeciwnika | Forums

Launch trailer - Might & Magic® X Legacy [UK]

Might & Magic X - Legacy - 4 New Classes Speed Painting trailer [UK]

Might and Magic X Legacy - The Gameplay trailer [UK]

Might & Magic X Legacy -- The Open Dev starts! [EUROPE]

Junior Member

Nieśmiertelne istoty przeciwnika

OPIS PROBLEMU
    Istoty przeciwnika są nieśmiertelne. Obojętnie jakim stworem nie zaatakowałem, żadna jednostka przeciwnika nie dostawała żadnych obrażeń.

SPOSÓB REPRODUKCJI
    Pierwszy raz miałem taki bug, więc nie wiem jak to powtórzyć. Gra zaczęła się normalnie, więc nie wiem co mogło to spowodować. Oczywiście zakładam, że to bug a cheat przeciwnika.

ZAŁĄCZNIKI
    Na screnie zombie zadaje obrażenia 0. Powinien uderzyć za 2, a istota wroga zginąć (2hp). Wcześniej widoczne na screenie: mag (tego kusznika 2 razy - w tej i wcześniejszej rundzie) i prządka (tarczownika) także zaatakowały, lecz jak widać istoty przeciwnika wyszły bez szwanku.

PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE
    Istoty zadają obrażenia według swojej siły. Istoty przeciwnika otrzymują obrażenia i giną kiedy powinny.
    Reply With Quote Reply With Quote

Wydaje mi się, że nie miałeś błędu, po prostu przeciwnik używa Stworzeń które zmniejszają obrażenia od ataków dystansowych i wręcz.

W tym ustawieniu przeciwnika redukcja obrażeń wygląda następująco (M - Melee (Wręcz); R - Ranged (Dystansowe) [Jedno Miejsce]:

[-2R ] [0 ]
    [-2R -2M] [-2R ]
    [-2R -2M] [-2M ]
    [-2M ] [0 ]

Junior Member
    Quote Originally Posted by Ch3rryAC View Post
    Wydaje mi się, że nie miałeś błędu, po prostu przeciwnik używa Stworzeń które zmniejszają obrażenia od ataków dystansowych i wręcz.

W tym ustawieniu przeciwnika redukcja obrażeń wygląda następująco (M - Melee (Wręcz); R - Ranged (Dystansowe) [Jedno Miejsce]:

[-2R ] [0 ]
    [-2R -2M] [-2R ]
    [-2R -2M] [-2M ]
    [-2M ] [0 ]
    Raczej nie, ponieważ:
    Tithe Collector - ma tylko cechę Income 1
    Elite Squire - tylko Ranged Guard 2
    Expert Marksmen - tylko Immune to Retaliaton

tak więc - Zombie powinnien zabić Collectora, Fate Spiner powinna hitnąć ESquire za 2 + zainfekować o 2, zaś mag powinien zabić Marksmena, ponieważ ten wcześniej dostał 2 i teraz także. Cechy kart czytam ze swojego decka Heaven, który sobie buduję właśnie.

weź proszę pod uwagę iż "ochrona" jest obszarowa dla wszystkich jednostek sąsiadujących. Jak ustawisz 2 jednostki obok siebie posiadające ochrone przed walką wręcz 2, ich ochrona będzie wynosiłą 4

Zapominasz, że Ranged i Melee Guard działają na istoty sąsiadujące i się stackują.
    Tithe Collector mimo, że nie miał tego napisane na karcie, był pod wpływem Melee Guard 2.
    Last edited by Ch3rryAC; 07-29-2012 at 04:39 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by bladykiel View Post
    weź proszę pod uwagę iż "ochrona" jest obszarowa dla wszystkich jednostek sąsiadujących. Jak ustawisz 2 jednostki obok siebie posiadające ochrone przed walką wręcz 2, ich ochrona będzie wynosiłą 4
    Ok tego nie wiedziałem, tylko myślę, że takie info obowiązkowo powinno znajdować się na karcie jednostki (np. ochrona obejmuje sąsiednie karty czy coś takiego). W takim razie sorki, że niepotrzebnie zakładałem temat. Do skasowania.
    Last edited by Nomado997; 07-29-2012 at 04:45 PM.

Junior Member
    Quote Originally Posted by bladykiel View Post
    Zgadza się. Mój błąd - wszystko gra. Człowiek uczy się z każdym dniem .
    W takim razie, może dla lepszej orientacji (dla takich ślepców jak ja) warto by to zaznaczyć na karcie stworzenia, które dostaje takiego bufka kolorem np. niebieskim (żeby było wiadomo, iż nie jest to bufek stały,ale nabyty i obowiązujący w tej chwili).