Results 1 to 8 of 8

Thread: Wylecz krtkowzroczność, astygmatyzm i dalekowzroczność | Forums

Launch trailer - Might & Magic X Legacy [UK]

Might & Magic X - Legacy - 4 New Classes Speed Painting trailer [UK]

Might and Magic X Legacy - The Gameplay trailer [UK]

Might & Magic X Legacy -- The Open Dev starts! [EUROPE]

Wylecz krtkowzroczność, astygmatyzm i dalekowzroczność

Czy ktoś z was ma wadę wzroku? Z pewnością znajdzie się tu kilku graczy, ktrzy noszą okulary. Wzrok też mi się pogarszał, aż w końcu znalazłem sposb na to jak zmniejszyć wadę, a w końcu całkowicie ją zniwelować. Do rzeczy, pewnie mało kto słyszał o metodzie W.Batesa. Istnieje wiele przypadkw, w ktrych ta metoda odniosła sukces. Zapytajcie wujka google. Polega ona przede wszystkim na zmniejszeniu napięcia w oku podczas widzenia z rżnych, co podejrzewa się, że jest głwnym powodem wad wzroku.

Dzisiaj okulistycy nie starają się wyleczyć wady, dają nam gotową protezę(okulary), to tak jakby zamiast wyleczyć złamaną nogę, urżnąć ją i wstawić sztuczną, dr. Bates miał na szczęście inne podejście do pacjenta - wolał zwalczyć przyczynę. Metoda dr. Batesa pomogła wielu osobą. Polega ona głwni na wykonywaniu serii ćwiczeń np. palming, kołysanie itp. Pewnie zdziwi was to, że mało kto o tej metodzie słyszał. Po prostu łatwiej jest dać okulary(od razu kilka stw zysku) niż poświęcić kilka chwil pacjentowi, pźniej zwłaszcza u krtkowidzw ta wada się pogłębia i znowu trzeba kupować okulary. Ponadto do Polski jeszcze całkiem nie dotarła.

Każdy może stosować tę metodę w domu, nie ważne czy ma 5 czy 80 lat, czy -0,5 lub -6,0. Ważne, aby zacząć ćwiczyć.

Polecam lekturę "Naturalne samoleczenie wzroku" musicie ją przeczytać, aby coś s***ać i wiedzieć jak ćwiczyć.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to pisać tutaj.

P.S. Mam nadzieję, że nie łamie regulaminu forum, jakby było coś źle to zmienię, proszę o niewstawianie od razu banw gdyby było coś nie tak tylko napisanie pod tym postem.
    Reply With Quote Reply With Quote

Junior Member
    Zanim przejdę do staromodnego jednak powiedzenia by lepiej nie leczyć się samemu i pozostawić to jednak okulistom (ja mimo iż mam astygmatyzm okularw nie dostałem).

W jakim prestiżowym czasopiśmie medycznym (naukowym) była opisana ta metoda i w jakim stopniu udo***entowano jej skuteczność + opinia innych lekarzy specjalizującej się w tej dziedzinie?

Po pierwsze, zbyt wielu naukowych czasopism zajmujących się okulistyką nie ma. Jest to mało znana metoda w Polsce. Kilka osb w Internecie pisało, że pomaga, jeden gościu był nawet na jakichś warsztatach we Francji i z -2 zrobiło mu się -0,25. No i mi się polepszył wzrok Po prostu trzeba wykonywać ćwiczenia, a ludziom się nie chce.

Po drugie jedynym rozwiązaniem np. dla krtkowidza są okulary lub operacja. Nic innego okulista ci nie powie zaręczam ci.

Po trzecie - przemysł związany z okulistyką nie chcę, aby taki metody były stosowane, to dla nich byłoby ogromną stratą. Ludzie wydają masę pieniędzy na soczewki i okulary.

Po czwarte - okulary nie przynoszą nic dobrego, dlaczego? Ponieważ nasze oczy przyzwyczajają się do złego sposobu widzenia. Pomyślcie macie chore oczy, dajecie okulary i co? Oko przyzwyczaja się do wady, ponieważ widzi dobrze przez okulary, ale sama choroba się pogłębia. Znam wiele przypadkw, kiedy moi koledzy i koleżanki musieli zmieniać szkła kontaktowe, bo wada była coraz głębsza.

Mimo, iż teoria ma pewne wady to rezultaty nikt nie kwestionuje. Tutaj opisany jeden z najspekakularniejszych sukcesw - znany pisarz Huxley http://pl.wikipedia.org/wiki/Aldous_Huxley
    "Po dwch latach mgł kontynuować studia w Oksfordzie, lecz dopiero w roku 1935 odzyskał pełnię wzroku. Możliwe to było dzięki kontrowersyjnym technikom opracowanym przez dr W.H.Bates'a, ktre opisał w opublikowanej osiem lat pźniej kontrowersyjnej książce Sztuka widzenia."
    Last edited by Morgotheron2012; 07-26-2012 at 05:55 PM.

Banned
    Jestem leniem mam -0.25, nigdy nie stosowałem żadnej metody (oprcz okularw) i z -0.25 zrobiło mi się -0.1. Według lekarza poprzez granie w dynamiczne gry fps...
    Jak to działa?
    -podczas gry robi się coś że źrenicami żeby lepiej "przycelować"
    -A wydzielana wtedy adrenalina część tego utrwala :}

historia prawdziwa

Junior Member
    Ok. 5 minut w google, przeczytanie paru tekstw, nawet bardzo szybko znalazłem polemikę opierającą się na artykułach z czasopism specjalistycznych chociażby z Stanforda
    http://www.quackwatch.org/11Ind/bates.html

Sama wikipedia o doktorze
    Po gwałtownym rozwoju medycyny w XX wieku wiele poglądw Batesa okazało się błędnych[1]. Jego metoda nie jest obecnie stosowana przez lekarzy, a niektre jego zalecenia są wręcz uznawane za szkodliwe i niebezpieczne (np. patrzenie na słońce). Mimo to metoda Batesa wciąż cieszy się popularnością, a jego książki są na nowo wydawane. Osobom cierpiącym z powodu wad wzroku wspłczesna medycyna ma bowiem nadal do zaoferowania jedynie rżnorakie metody korekcji optycznej.
    A o Huxleyu na wikipedii podany przez ciebie fragment nie istniał, za to znalazłem dwie ciekawe rzeczy
    Huxley's mother died in 1908 when he was 14. In 1911, he suffered an illness (keratitis punctata) which "left [him] practically blind for two to three years".[5] Aldous' near-blindness disqualified him from service in the First World War. Once his eyesight recovered sufficiently, he was able to study English literature at Balliol College, Oxford.
    A teraz o samej przypadłości
    Causes

Keratitis has multiple causes, one of which is an infection of a present or previous herpes simplex virus secondary to an upper respiratory infection, involving cold sores.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Keratitis

Co ciekawe jest to infekcja bakteryjna, ktrej nie leczy się operacyjnie i nijak ma się do przypadłości przez ciebie wymienionych
    Antibacterial solutions include Quixinex (levofloxacin), Zymar (gatifloxacin), Vigamox (moxifloxacin), Ocuflox (ofloxacin available generically).
    A tu inny artykuł o faktycznym stanie oka Huxleya
    http://www.healthguidance.org/entry/...Exercises.html

Junior Member
    Faktem jest, że od okularw (przynajmniej tych dla krtkowidzw) wzrok się pogarsza. Mam za sobą wieloletnie wymiany szkieł na coraz mocniejsze. Wada wzroku przestała się tak szybko pogłębiać dopiero, kiedy świadomie zdecydowałam się nosić okulary za słabe, ktre mniej męcza oczy. Ponadto moja koleżanka zaobserwowała, że jesli pochodzi trochę bez okularw (ma małą wadę) to widzi lepiej.

Ogłem - nie dyskredytowałabym tak szybko Batesa. Może niektre ćwiczenia były bzdurne, ale z pewnoscia były też takie, ktre pomagały.

@hydroopl
    Umiejętność samowyleczenia wzroku działa niekorzystnie na finanse okulistw. Bates miał tysiące przeciwnikw. Wiesz ile kosztują okulary? Najsłabsze szkła(bez oprawek) ok 150 zł, a im mocniejsze tym droższe. Zastanwmy się na rozwojem okulistyki, a raczej jego brakiem. Okulary istnieją od dawna nawet diagnoza bardzo często odbywa się przy pomocy tablicy snellena. Są jeszcze tylko operacje laserowa za 2000-3000 zł, do ktrej mogą być zakwalifikowane jedynie osoby w pełnie zdrowe, aby nie było powikłań, czyli gdzieś około 2 na 5 osb(był gdzieś wywiad dot. kwalifikacji na operację z pewną okulistką). Efekty często są niewielkie, bo ludziom się nie chce pracować nad sobą, łatwiej zrobić operację, łykać tabletki odchudzające, nosić okulary itp.
    Last edited by Morgotheron25; 10-05-2013 at 01:32 PM.

Tutaj są wypisane wszystkie metody zmniejszania wady wzroku. Trochę tego więcej niż laser. http://wada-wzroku.blogspot.com/2013...de-wzroku.html